Jump to content

Ulefone Power


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παίδες. Εγώ αρχίζω να έχω πλέον πιο σοβαρό πρόβλημα με τα restart του κινητού. Δεν το είχα δώσει τόση σημασία. Σήμερα όμως μου το έκανε 3 φορές. Και μάλιστα, όταν το κάνει, βγάζει εκείνο το παράθυρο διαλόγου (μέχρι να ξεκινήσει) που λέει ότι γίνεται αναβάθμιση σε Χ από Υ εφαρμογές. Φταίει το purify; Φταίει κάτι άλλο;

 

Στάλθηκε από το Power μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 699
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Απεγκατέστησε το purify. Λογικά είσαι root με kingroot; Κάποια εφαρμογή που εβαλες στο κάνει αυτό. Κάνε ένα scan το τηλέφωνο σου με το malwareytes.

 

Στάλθηκε από το Be Touch 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Απεγκατέστησε το purify. Λογικά είσαι root με kingroot; Κάποια εφαρμογή που εβαλες στο κάνει αυτό. Κάνε ένα scan το τηλέφωνο σου με το malwareytes.

 

Στάλθηκε από το Be Touch 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

για αυτήν μιλάς ? https://play.google.com/store/apps/details?id=org.malwarebytes.antimalware&hl=el

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Του πεθερού μου η συσκευή έβγαλε πρόβλημα... Δεν ακούγεται τίποτα από το ακουστικό, μόνο με το ηχείο ή με Bluetooth μπορεί να μιλήσει... Δοκιμάσαμε και Android 6 μη τυχόν και ήταν θέμα software αλλά μπα... Πίσω στο Gearbest για αντικατάσταση...
Link to comment
Share on other sites

Του πεθερού μου η συσκευή έβγαλε πρόβλημα... Δεν ακούγεται τίποτα από το ακουστικό, μόνο με το ηχείο ή με Bluetooth μπορεί να μιλήσει... Δοκιμάσαμε και Android 6 μη τυχόν και ήταν θέμα software αλλά μπα... Πίσω στο Gearbest για αντικατάσταση...

 

Δοκιμασες να τσεκαρεις το ηχειο απο τις ρυ8μισεις της mediatek? Μπορει να εχει καποιο διαγνωστικο ελεγχο, επισης καποιοι που αντιμετωπισαν παρομοιο προβλημα το λυσαν κανοντας reset στα audio settings οπως ανεφεραν, ψαξτο λιγο..

Link to comment
Share on other sites

Του πεθερού μου η συσκευή έβγαλε πρόβλημα... Δεν ακούγεται τίποτα από το ακουστικό, μόνο με το ηχείο ή με Bluetooth μπορεί να μιλήσει... Δοκιμάσαμε και Android 6 μη τυχόν και ήταν θέμα software αλλά μπα... Πίσω στο Gearbest για αντικατάσταση...

 

Τσέκαρε τη λύση που έδωσε ο φίλος zodiac, αλλά πάντως γκαντεμιά ...

 

Εμένα πάλι το μόνο "μη φυσιολογικό" που έχω παρατηρήσει, είναι που ανοίγω τα δεδομένα και δεν κάνει τίποτα, πρέπει να το κάνω restart και μετά πάει ρολόι ...

Ericsson 383, Nokia 3310, Motorola Startac, Nokia 6100, Nokia 2100, Nokia N90, Sharp GX29, Palm Treo 750, Vodafone, Samsung, LG, MLS iQtalk, Huawei Ascend P6 και πλέον Ulefone Power !
Link to comment
Share on other sites

Απεγκατέστησε το purify. Λογικά είσαι root με kingroot; Κάποια εφαρμογή που εβαλες στο κάνει αυτό. Κάνε ένα scan το τηλέφωνο σου με το malwareytes.

 

Στάλθηκε από το Be Touch 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι ακριβώς έτσι. Ήδη έχω βγάλει το purify και ξαναγυρνώ στο greenify. Και θα δοκιμάσω και το προγραμματάκι.

ευχαριστώ πολύ.

 

Στάλθηκε από το Power μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασες να τσεκαρεις το ηχειο απο τις ρυ8μισεις της mediatek? Μπορει να εχει καποιο διαγνωστικο ελεγχο, επισης καποιοι που αντιμετωπισαν παρομοιο προβλημα το λυσαν κανοντας reset στα audio settings οπως ανεφεραν, ψαξτο λιγο..

 

Ευχαριστώ για το tip αλλά τι ακριβώς εννοείς reset στα audio settings?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για το tip αλλά τι ακριβώς εννοείς reset στα audio settings?

 

καποιος το ανεφερε στο support της ulefone, σε αυτο το ποστ, https://plus.google.com/106569664671160188411/posts/5mpjUk8p58S

κανε αν θελεις μια ερωτηση.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά γτ δεν μπορώ να κάνω ρουτ την συσκευή. Κάνω τα πάντα και μόλις πατάω download δεν κάνει τίποτα. Με flash tool το κάνω.
Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να έχεις κλειστή τη συσκευή. Φορτώνεις το scatter file,πατάς download, συνδέεις το τηλέφωνο με το usb καί ξεκινά ή διαδικασία. Έτσι βάζεις το custom recovery. Θα έχει ένα μεγάλο πράσινο V στην οθόνη του flashtool όταν τελειώσει. Αυτό είναι το πρώτο βήμα. Για να μπεις μετά στο custom recovery ενώ είναι κλειστή ή συσκευή power button και volume up button μαζί για να μπει. Κάνε αυτά κ μετά θα σου πω τα υπόλοιπα Edited by soulfunkdjx
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να έχεις κλειστή τη συσκευή. Φορτώνεις το scatter file,πατάς download, συνδέεις το τηλέφωνο με το usb καί ξεκινά ή διαδικασία. Έτσι βάζεις το custom recovery. Θα έχει ένα μεγάλο πράσινο V στην οθόνη του flashtool όταν τελειώσει. Αυτό είναι το πρώτο βήμα. Για να μπεις μετά στο custom recovery ενώ είναι κλειστή ή συσκευή power button και volume up button μαζί για να μπει. Κάνε αυτά κ μετά θα σου πω τα υπόλοιπα

 

Έτσι το κάνω αλλά δεν κάνει τίποτα. Πόση ώρα να το αφήσω συνδεμενο?

 

Edit : τα κατάφερα τελικά. Με την ρομ από leegoo που έχει γίνει port στο power την έχει δοκιμάσει κάποιος?

Edited by mgeo81
Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για το tip αλλά τι ακριβώς εννοείς reset στα audio settings?

Δεν ξερω αν ειναι αυτο και αν σε βοηθησει αλλα ως εσχατη λυση δοκιμασε και αυτο που θα επαναφερει τις ρυθμισεις του κινητου(συμπεριλαμβανομενων και sound/audio υπο8ετω!

 

When you factory reset your device, it wipes every 'user activity' (user installed apps, contacts, settings, messages, etc) from the device. But if you only reset the device Settings, it affects nothing but your predefined device behavior (that is, sound settings, applied widgets, display options, etc).

 

Resetting your device settings...

  • Launch Settings > Apps > All apps tab.
  • Scroll down to 'S' and locate Settings in the apps list, then click on it
  • You should now see an option to 'Clear data', click on it then select 'Ok'
  • You will be automatically taken to your device homescreen. Meaning that all predefined settings has been reset. That's all!

Link to comment
Share on other sites

@ agmg:

 

Δοκίμασε και το [HOW TO]Increase Speaker and Mic Volume από την ενότητα των οδηγών.

Αν και απ' ό,τι είδα, γράφεις ότι δοκιμάσατε και Android 6, που σημαίνει ότι προφανώς και οι ρυθμίσεις έγιναν reset και όλα, οπότε -δυστυχώς- για πρόβλημα hardware μου ακούγεται περισσότερο.

Δοκιμάστε όμως και το παραπάνω, όπως και αυτό που γράφει ο zodiac066, ώστε τουλάχιστον να... έχετε τη συνείδησή σας ήσυχη ότι δοκιμάσατε όλες τις 'soft' επεμβάσεις πριν μπείτε στη διαδικασία επιστροφής...

Link to comment
Share on other sites

@ agmg:

 

Δοκίμασε και το [HOW TO]Increase Speaker and Mic Volume από την ενότητα των οδηγών.

Αν και απ' ό,τι είδα, γράφεις ότι δοκιμάσατε και Android 6, που σημαίνει ότι προφανώς και οι ρυθμίσεις έγιναν reset και όλα, οπότε -δυστυχώς- για πρόβλημα hardware μου ακούγεται περισσότερο.

Δοκιμάστε όμως και το παραπάνω, όπως και αυτό που γράφει ο zodiac066, ώστε τουλάχιστον να... έχετε τη συνείδησή σας ήσυχη ότι δοκιμάσατε όλες τις 'soft' επεμβάσεις πριν μπείτε στη διαδικασία επιστροφής...

 

Νομίζω δεν έχει νόημα καθώς περάστηκε από πάνω Android 6 με καθαρή εγκατάσταση (φλασάρισμα με flash tool). Αν ήταν θέμα software θα είχε διορθωθεί... Θυμάμαι τις πρώτες μέρες που το πήρε μια δούλευε μια δε δούλευε αλλά επειδή χρησιμοποιεί bluetooth πίστευα ότι έτρωγε κολλήματα και δεν αποσύνδεε σωστά το ακουστικό του bluetooth... Τελικά μάλλον ήταν προβληματικό εξαρχής και παρέδωσε πλέον το πνεύμα... Τον βόλεψα με το παλιό μου Jiayu και το άλλο φεύγει πακέτο για αντικατάσταση...

 

Πάντως στο Gearbest ήταν αρκετά εξυπηρετικοί... μου πρότειναν 3 διαφορετικές λύσεις για το πρόβλημα:

1. Να το στείλουμε πίσω και να μας στείλουν άλλο ή να επιστρέψουν τα χρήματα στο wallet μου (θα μπορούσαμε να πάρουμε μια άλλη συσκευή ας πούμε)

2. Να κρατήσουμε αυτό με το πρόβλημα και να μας στείλουν 50 δολλάρια ως αποζημίωση.

3. Να κρατήσουμε αυτό και να μας στείλουν ένα καινούριο με 100 δολλάρια (να καλύψουμε μερικώς τη νέα συσκευή και τα μεταφορικά).

Λόγω οικονομικής "στενότητας" διαλέξαμε την πρώτη λύση... Πήρα RMA number το οποίο θα εκτυπώσω και θα βάλω μέσα στο πακέτο ώστε να μην ψάχνονται όταν θα το παραλάβουν...

Δεν έχει τύχει να επιστρέψω ελαττωματικό προϊόν στο παρελθόν κι έτσι δεν ξέρω αν είναι πολιτική του συγκεκριμένου καταστήματος ή αν όλα λειτουργούν έτσι...

Link to comment
Share on other sites

με flash tool?

 

Ναι όπως πέρασες το recovery μόνο που αυτή τη φορά θα είναι full rom (επιλέγεις download only ή firmware upgrade όχι format & download)

Roms εργοστασιακές (και όχι μόνο) θα βρεις εδώ: http://www.needrom.com/category/ulefone/power-ulefone/

 

Η τελευταία έκδοση με android 6.0 δουλεύει μια χαρά, αν θες δοκίμασέ τη...

Link to comment
Share on other sites

Για να μη χασεις τιποτα απο το κινητό σου και απλά να το κανεις unroot, μπορεις απλά να κανεις πληρη απεγκατασταση του root μεσα απο τις ρυθμίσεις του supersu application που έχεις. Αν θες ομως να κανεις γενικως format το κινητό σου τότε θα κανεις flash μια original rom με το flashtools.
Link to comment
Share on other sites

Για να δούμε δεύτερη προσπάθεια για το Ulefone Power από μένα! Αφού το πρώτο μετά το Hard brick το έστειλα πίσω για φτιάξιμο και όντως στη βδομάδα το έφτιαξαν και το έστειλαν κατευθείαν σε μένα, δυστυχώς πέσαμε στα χαμένα του Sing post!!! Οπότε dispute στο paypal και αγορά καινούργιου που έρχεται με NL αυτή τη φορά!
Σαν τα Xiaomi τίποτα!!! :lol:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Γυρισα Ελλαδα με το κινητό και cosmote μου δείνει μόνο 3g. Μπορεί να βοηθήσει κανείς???

 

Εχεις ενεργοποιησει το 4g στον παροχο σου?

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...