Jump to content

Ulefone Power


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια καλησπερα,ενδιαφερομαι για το κιν κ θελω να ρωτησω τα εξης 1. Μενω ηρακλειο κρητης κ εχω wind...θα πιανω 4g ? 2. Η καμερα του τουλαχιστον μερα ειναι καλη?αυτη τη στιγμη εχω το samsung note 2-κ θα ηθελα λιγο καλυτερη καμερα

3.θα το παρω απο ελληνικο μαγαζι κ θα ηθελα να δουλευει αμεσως-κοινος δεν γνωριζω να ασχοληθω με το να κανω ροοτ κ τετοια

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 699
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δώσε τα φώτα σου....που τοποθετείς την εντολή ro.mtk_multisim_ringtone=1

 

:rolleyes:

Καταρχήν πρέπει να είσαι root.Μετά με ένα πρόγραμμα όπως αυτό https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jrummy.apps.build.prop.editor ανοίγει το build.prop αρχείο του κινητού,γράφεις την εντολή,αποθηκεύεις και κάνεις reboot

καλό είναι εφόσον ήδη θα είσαι root άρα λογικά έχεις και twrp/cwm recovery,να έχεις ένα backup πριν το πείραγμα του αρχείου σε περίπτωση που πάει κάτι στραβά και δεν μπουτάρει το κινητό.

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα,ενδιαφερομαι για το κιν κ θελω να ρωτησω τα εξης 1. Μενω ηρακλειο κρητης κ εχω wind...θα πιανω 4g ? 2. Η καμερα του τουλαχιστον μερα ειναι καλη?αυτη τη στιγμη εχω το samsung note 2-κ θα ηθελα λιγο καλυτερη καμερα

3.θα το παρω απο ελληνικο μαγαζι κ θα ηθελα να δουλευει αμεσως-κοινος δεν γνωριζω να ασχοληθω με το να κανω ροοτ κ τετοια

Ευχαριστω

Εχω wind και δουλευει μια χαρα στο δικο μου.Το power εχει τη συχνοτητα των 800Mhz που αλλα κινητα δεν την εχουν (Xiao mi), οποτε μην το φοβασαι. Η καμερα ειναι απλα ικανοποιητικη ουτε χαλια ουτε φοβερη λεπτομερεια, μην περιμενεις οτι θα βγαλεις ενα τελειο ηλιοβασιλεμα π.χ. Κι εγω απο Ελλαδα το πηρα το ανοιξα και δουλεψε αμεσως χωρις καμια διαιδικασια εκτος ρυθμισεις γλωσσας κλπ.Μια χαρα ειναι μην το φοβασαι το εχω δυο μηνες και το φορτιζω στις 4 μερες.Αυτα

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα.ειστε ευχαριστημένοι γενικά από το κινητό?σκέφτομαι να το αγοράσω.
Δεν κρατηθηκα δεν διαβασα και ιδιαιτερα προβληματα και απο αυριο μεθαυριο μπαινω επισημα στην παρεα σας ως κατοχοσ....:):):)
Link to comment
Share on other sites

Έχει έχουνε δώσει ενημερώση ποτέ θα στείλουν ota από 5.1 σε 6; ή μόνο από υπολογιστή;

Μην το περιμένετε αυτο,όσοι θέλουν να πάνε στην 6 θα το κάνουνε απο υπολογιστή.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μια βοηθεια...το ιντερνετ τα δεδομενα κινητου πως τα ανοιγεται??γιατι δεν παιζει κανενα widget???επίσης αν ανοίξουν τα δεδομένα δεν φαίνεται κάπως??? Edited by macattack
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μια βοηθεια...το ιντερνετ τα δεδομενα κινητου πως τα ανοιγεται??γιατι δεν παιζει κανενα widget???επίσης αν ανοίξουν τα δεδομένα δεν φαίνεται κάπως???

 

Ρυθμίσεις, χρήση δεδομένων και εκεί πέρα ανοίγεις τα δεδομένα.

Φαίνεται ότι τα έχεις ανοιχτά από την στιγμή που σου εμφανίζει σήμα 3G 4G 2G E.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν έχει κανείς πρόβλημα όταν το έχει στην τσέπη του και κάποιος σας καλεί και είτε μονο του είτε όταν πάμε να το βγάλουμε από την τσέπη στείλει μήνυμα από μόνο του;

Τα τελευταία χρόνια χρησιμοποιούσα Lenovo και ήταν πολύ μεγάλη ευχρηστία η επιλογή τσέπης που είχε για την αποφυγή να πατήσει και στην οθόνη.

Δεν υπάρχει κάποια αντίστοιχη επιλογή και εδώ; πατιεται και εύκολα το κουμπί power με αποτέλεσμα να ανοίγει πολύ εύκολα η οθόνη στην τσέπη.

Και η λύση του να δώσεις κωδικό για να ανοίγει δεν βολεύει καθόλου για κάποιον που το ανοιγοκλείνει συχνά.

άσε που με την λύση του να βάλεις κωδικό δεν είναι καθόλου δύσκολο να πατιεται η επιλογή κλήση έκτακτης ανάγκης...

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

Tο 4g εμενα μου το εμφανιζει μονιμα.εχω καρτα q μεσα και παιζει μονιμα η περιαγωγη.μηπως για αυτο δεν ανοιγει το μικρο σηματακι?
Link to comment
Share on other sites

Tο 4g εμενα μου το εμφανιζει μονιμα.εχω καρτα q μεσα και παιζει μονιμα η περιαγωγη.μηπως για αυτο δεν ανοιγει το μικρο σηματακι?

 

ενεργοποιησε την περιαγωγη δεδομενων στην χρηση δεδομενων

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

αυτο λεω εχω ενεργοποιημενη την περιαγωγη αλλα μπαινοντας με δεδομενα δεν εχω καμμια διαφορετικη ενδςειξη στο σηματακι
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα σήμερα την 6 από pc. Το αποτύπωμα πάει σφαίρα αλλά στην εφαρμογή της εθνικής δεν σου βγάζει να την ξεκλειδώνεις με αποτύπωμα, μόνο με pin. Επίσης έβαλα launcher τον arrow τον είχα και στη 5, όταν το κλειδώνεις με διπλό χτύπημα δεν το ξεκλειδώνεις με αποτύπωμα, θέλει pin. Το notification έχει στάνταρ τα χρώματα (δεν τρέχει τπτ). Νομίζω WiFi πιάνει καλύτερα. Αυτά για τις λίγες ώρες χρήσεις στην 6.....

 

 

 

Τώρα που ξανά μπήκα στην εθνική έβγαλε την ρύθμιση οπότε οκ......

Edited by cockroach
Link to comment
Share on other sites

εμενα με 6 η εφαρμογη της εθνικης ανοιγει σφαιρα με αποτυπωμα εν αντιθεση με της πειραιαως που δεν δεχεται καν αποτυπωμα
Link to comment
Share on other sites

εμενα με 6 η εφαρμογη της εθνικης ανοιγει σφαιρα με αποτυπωμα εν αντιθεση με της πειραιαως που δεν δεχεται καν αποτυπωμα

 

Έχεις δίκιο τώρα που ξαναμπηκα μου το έβγαλε....

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να απαρι8μησει υπερ και κατα μεταξυ 5.0 - 6.0 συμφωνα και με το τελευταιο ota update??

 

ευχαριστω εκ των προτερων.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες βοήθεια....ξαφνικά όποιος με καλεί χτυπάει ακούω κανονικά αλλα ή αρχική οθόνη είναι σαν να μην συμβαίνει τίποτα απολύτως!!!!!έπειτα από ψάξιμο χωρίς να το έχω ακουμπήσει άλλαξε ή ρύθμιση στο να μην δείχνει ειδοποιήσεις από την εφαρμογή τηλέφωνο!!!!!!! Edited by macattack
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κι από μένα,

το παράγγειλα από Κίνα πριν λιγες μερες και το περιμενω αλλά μολις διαπιστωσα ότι δεν έχει NFC. Αν και δεν είναι λόγος να μην κρατήσω το κινητό, θεωρώ το NFC πολύ χρήσιμο και θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωριζετε (ή/και έχετε δοκιμάσει) καμία εξωτερική συσκευή (πχ να συνδέεται μεσω bluetooth). Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Έχει HotKnot - η κατά Mediatek εκδοχή του NFC.

Αυτό που δεν ξέρω όμως είναι κατά πόσο τα δυο αυτά είναι συμβατά μεταξύ τους...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, πολύ ενδιαφέρον αυτό. Έχει προσπαθήσει κανείς να χρησιμοποιήσει την εφαρμογή winbank wallet για να μας πει αν είναι συμβατά?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα.εχω ενα προβλημα...οπως κ να επιλεξω την οθονη δεν κλειδωνει στο κατακορυφο κ με καθε περιστροφη κινητου περιστρεφεται κ η οθονη.το εχει αντιμετωπισει κανενας?
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, πολύ ενδιαφέρον αυτό. Έχει προσπαθήσει κανείς να χρησιμοποιήσει την εφαρμογή winbank wallet για να μας πει αν είναι συμβατά?

αυτη η εφαρμογη ειναι για γελια...δεν ειναι συμβατη με κανενα απο τα τρια κινητα μου.samsung note 3 ,le 2,lenovo note 3.εγω χρησιμοποιω τηνwinbank mobile.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και παλι.παιδια κλειδωσε το κινητο κ επρεπε να περασω νεα ρομ.το θεμα ειναι οτι οποια επισημη περναω δεν μου κανει αναβαθμιση μεσω ota!!!για την ακριβεια περναω την official 5.1 και ανοιγωντας μου λεει το συστημα σας ειναι ενημερωμενο.μπορει να μου πει καποιος που θα βρω την official recovery και πως θα μπορω να περνω αναβαθμισεις μεσω ota? Edited by macattack
Link to comment
Share on other sites

εγω παντως το εχω καιρο και ολα καλα μεχρι τωρα που μαλλον κατι πατησα λαθος σε καμια διαφημιση και μαλλον κατι κολλησα και κανει τα δικα του καποιες φορες.του εκανα επαναφορα αλλα παλι τα ιδια.ακουω γνωμες ...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...