Jump to content

Ulefone Power


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είχαν ένα επικό τριήμερο εκπτώσεων επειδή έκλειναν 2 χρόνια λειτουργίας και μετά την έκπτωση είχαν και 5% αν έκανες την αγορά μέσω Paypal και ήταν πάνω από 150 δολάρια. Έβαλα και μια κάρτα 64 Gb και μου βγήκαν σύνολο 148. Πήρα και ένα τάμπλετ (http://www.gearbest.com/tablet-pcs/pp_325534.html) που μου βγήκε 132.

Samsung Galaxy S4 SGH-M919 (4.4.2 root)

Samsung Galaxy Note 8.0 (4.2.2 root)

Ulefone Power

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 699
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλή περίπτωση

Κάποιος ήδη υπάρχων χρήστης να μας κάνει κάποιο review?

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Είχαν ένα επικό τριήμερο εκπτώσεων επειδή έκλειναν 2 χρόνια λειτουργίας και μετά την έκπτωση είχαν και 5% αν έκανες την αγορά μέσω Paypal και ήταν πάνω από 150 δολάρια. Έβαλα και μια κάρτα 64 Gb και μου βγήκαν σύνολο 148. Πήρα και ένα τάμπλετ (http://www.gearbest.com/tablet-pcs/pp_325534.html) που μου βγήκε 132.

Πότε έκανες την αγορά; Εγώ την έκανα την Τέταρτη τα μεσάνυχτα και προτίμησα το geekbuying γιατί είχε πιο γρήγορο dispatch. Η τιμή είναι όντως επική και αισθάνομαι. ... (άντε να πω) κορόιδο! !

Όταν λες το έστειλαν, μάλλον εννοείς ότι έχεις πάρει ήδη tracking number που είναι το γνωστό κόλπο που κάνουν δίνοντας νωρίς ένα νούμερο αλλά η πραγματική αποστολή είναι από 3 έως 7 μέρες μετά.

 

 

https://tapatalk.com/shareLink?url=http%3A%2F%2Fwww.myphone.gr%2Fforum%2Fshowthread.php?p=6632660&share_tid=367313&share_fid=4676&share_type=t

 

GeekBuying: Talk about Chinese Phones Here

Edited by koolxs2973
Link to comment
Share on other sites

Πότε έκανες την αγορά; Εγώ την έκανα την Τέταρτη τα μεσάνυχτα και προτίμησα το geekbuying γιατί είχε πιο γρήγορο dispatch. Η τιμή είναι όντως επική και αισθάνομαι. ... (άντε να πω) κορόιδο! !

Όταν λες το έστειλαν, μάλλον εννοείς ότι έχεις πάρει ήδη tracking number που είναι το γνωστό κόλπο που κάνουν δίνοντας νωρίς ένα νούμερο αλλά η πραγματική αποστολή είναι από 3 έως 7 μέρες μετά.

 

 

https://tapatalk.com/shareLink?url=http%3A%2F%2Fwww.myphone.gr%2Fforum%2Fshowthread.php?p=6632660&share_tid=367313&share_fid=4676&share_type=t

 

GeekBuying: Talk about Chinese Phones Here

Κάποιος ήδη υπάρχων χρήστης να μας κάνει κάποιο ΑΝΑΛΥΤΙΚΟ review?

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Αυτό για την έκπτωση για αγορά πάνω από 150 δολάρια που το είδες? Επίσης το gearbest δέχεται paypal με ελληνικό λογαριασμό και τράπεζα?
Link to comment
Share on other sites

@skoj: Καταρχήν δεν έκανα αγορά με Ελληνική κάρτα. Οπότε δεν μπορώ να απαντήσω στην συγκεκριμένη ερώτηση.

 

@koolxs2973: Η αγορά έγινε Τρίτη. Μου έστειλαν την Παρασκευή φωτογραφία με το πακέτο και αυτοκόλλητο πάνω με όλα μου τα στοιχεία και το tracking number. Δεν έστειλαν απλά τον αριθμό. Δεν με ενοχλεί ο χρόνος παράδοσης, μια εβδομάδα μετά δεν με πειράζει, ακόμη δουλεύει το S4 μια χαρά. Η τιμή ΠΑΡΑΗΤΑΝ καλή για να το αγνοήσω.

 

Όσο για την έκπτωση και αφού δεν υπάρχει πλέον banner στο Site μιας και τελείωσε το τριήμερο (άκυρο, βρήκα την σελίδα στο gearbest, εκεί πάει το λινκ), αν δεν εμφανίσει το λινκ που θα βάλω εδώ, γκουγκλάρετε gearbest intel paypal και πάτε στις εικόνες, τα έχει αναλυτικά σε κάποιες εικόνες όλες τις εκπτώσεις...

 

Έκαναν ένα τριήμερο εκπτώσεων σε συνεργασία με την Intel ΚΑΙ το Paypal. Ο λόγος που πήρα το tablet ήταν γιατί είχε πολύ χαμηλή τιμή επειδή έχει επεξεργαστή Intel. Στο Paypal σου έδινε έκπτωση 5% πάνω από 150 δολάρια, 3% πάνω από 100 δολάρια, 2% πάνω από 50 δολάρια. Και όλα αυτά πάνω στις ήδη χαμηλές τιμές. Ίσχυε μόνο για το τριήμερο.

 

http://www.gearbest.com/m-promotion-active-222.html?vip=122543&utm_source=YGfacebook&utm_medium=WebsiteC&utm_campaign=FB1603

Edited by waxlrose

Samsung Galaxy S4 SGH-M919 (4.4.2 root)

Samsung Galaxy Note 8.0 (4.2.2 root)

Ulefone Power

Link to comment
Share on other sites

Καλά και τη στιγμή που μιλάμε δεν είναι κακή η τιμή του:

http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_230567.html

 

Επαναλαμβάνω την ερώτηση μου. Γνωρίζει κανείς το επίσημο SAR της συσκευής;

"Never make anyone a priority in your life when you're only an option in theirs..."
Link to comment
Share on other sites

Καλά και τη στιγμή που μιλάμε δεν είναι κακή η τιμή του:

http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_230567.html

 

Επαναλαμβάνω την ερώτηση μου. Γνωρίζει κανείς το επίσημο SAR της συσκευής;

 

http://www.devicespecifications.com/en/model-sar/f52e390e

 

Τα στοιχεία είναι σύμφωνα με την επίσημη σελίδα του κατασκευαστή...

 

http://ulefone.com/products/power/spec.html

Samsung Galaxy S4 SGH-M919 (4.4.2 root)

Samsung Galaxy Note 8.0 (4.2.2 root)

Ulefone Power

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στη παρεα!

Εγω κι ο αδερφος μου θελουμε να παρουμε δυο απο αυτα και εχω μερικες αποριες αν καποιος μπορει να βοηθησει μιας και δεν εχουμε αγορασει παλι κινεζικο κινητο απο κινα ξανα.

 

Ο αδερφος ερχεται απο galaxy s3 και εγω απο galaxy core η πρωτη ερωτηση ειναι αν θα δουμε αισθητη διαφορα και αν για καμια δυετια θα ειμαστε οκ εγω φανταζομαι οκ θα ειμαι με τη λαλακια που εχω αλλα ο αδερφος?

 

αλλη μια ερωτηση απο που να το παρω? ολα τα κινεζομαγαζα θελουν paypal ή υπαρχουν και καποια με πιστωτικη κατευθειαν?

ειμαι ηδη γραμμενος στο gearbest. οχι οτι δε μπορω να γραφτω πουθενα αλλου αλλα λεμε τωρα.

 

οποτε συνοψίζω:

 

θα δουμε σημαντικη διαφορα?

θα ειναι αξια να βγαλουν μια δυετια?

απο που να το παρουμε?

 

ευχαριστω πολυ και ελπιζω σε αμμεση βοηθεια!

Θανασης

Link to comment
Share on other sites

Θα δείτε αισθητή διαφορά.

Πιστεύω πως ανετοτατα θα βγαλετε την 2ετια.

Προσωπικά αγοράζω μόνο από to2c.com και είμαι υπέρ ευχαριστημένος μετά από αγορά 10+ κινητών. Δυστυχώς για σένα δέχονται μόνο PayPal. Αλλά να ξέρεις πως υπάρχει τρόπος να αγοράσει μέσω PayPal.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στη παρεα!

Εγω κι ο αδερφος μου θελουμε να παρουμε δυο απο αυτα και εχω μερικες αποριες αν καποιος μπορει να βοηθησει μιας και δεν εχουμε αγορασει παλι κινεζικο κινητο απο κινα ξανα.

 

Ο αδερφος ερχεται απο galaxy s3 και εγω απο galaxy core η πρωτη ερωτηση ειναι αν θα δουμε αισθητη διαφορα και αν για καμια δυετια θα ειμαστε οκ εγω φανταζομαι οκ θα ειμαι με τη λαλακια που εχω αλλα ο αδερφος?

 

αλλη μια ερωτηση απο που να το παρω? ολα τα κινεζομαγαζα θελουν paypal ή υπαρχουν και καποια με πιστωτικη κατευθειαν?

ειμαι ηδη γραμμενος στο gearbest. οχι οτι δε μπορω να γραφτω πουθενα αλλου αλλα λεμε τωρα.

 

οποτε συνοψίζω:

 

θα δουμε σημαντικη διαφορα?

θα ειναι αξια να βγαλουν μια δυετια?

απο που να το παρουμε?

 

ευχαριστω πολυ και ελπιζω σε αμμεση βοηθεια!

Θανασης

 

Τρομερά αξιόπιστο είναι και το vickmall.com... Όσο για το κινητό το είχα στα χέρια μου μια βδομαδα..το πείρα για φίλο....όχι απλά 2 χρόνια...και 3-4 θα σε βγάλει....η κοπέλα μου έχει εδώ και 2 χρόνια thl 4400 και μία χαρά πάει..δλδ θέλω να σου πω ότι αν πέσεις σε καλή συσκευή άνετα τα έχεις τα 2 χρονακια...και όσο βλέπω εδώ με σα στο φόρουμ η εταιρία αυτή βγάζει αξιόπιστες συσκευές...οπότε προχωρά άφοβα....

Edited by Pavletos
Link to comment
Share on other sites

[...] δεν εχουμε αγορασει παλι κινεζικο κινητο απο κινα ξανα.

αλλη μια ερωτηση απο που να το παρω? ολα τα κινεζομαγαζα θελουν paypal ή υπαρχουν και καποια με πιστωτικη κατευθειαν?

ειμαι ηδη γραμμενος στο gearbest. οχι οτι δε μπορω να γραφτω πουθενα αλλου αλλα λεμε τωρα.

Αν και με το συγκεκριμένο κομμάτι βγαίνουμε λίγο εκτός θέματος (υπάρχουν καταλληλότερα topics στο forum, όπως Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα κινητά, Paypal - Capital Controls [ONLY], Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα), επίτρεψέ μου ένα-δύο σχόλια για αυτό το συγκεκριμένο σημείο.

Ειδικά μιας και θα είναι η πρώτη σας αγορά από Κίνα, συνιστώ οπωσδήποτε τη χρήση του PayPal. Είναι, νομίζω, η καλύτερη προστασία για κάτι που -όπως και να το κάνουμε- έχει αρκετούς εγγενείς κινδύνους.

Για το πρόβλημα με τις πληρωμές με PayPal υπάρχουν διάφοροι τρόποι παράκαμψης (δες το σχετικό νήμα που παραθέτω παραπάνω).

Υπάρχει όμως (ή πρέπει να υπάρχει - διατηρώ μια επιφύλαξη γιατί δεν το έχω δοκιμάσει μέχρι στιγμής ο ίδιος) και πιο άμεσος τρόπος να κάνεις την αγορά σου κανονικά και με το paypal:

Στo Vickmall, που σύμφωνα με τις εμπειρίες των μελών εδώ είναι από τα πιο αξιόπιστα (αν όχι το πιο αξιόπιστο) μαγαζί του είδους, πολύς κόσμος αναφέρει ότι γίνονται κανονικά αγορές μέσω paypal με συνδεδεμένη ελληνική πιστωτική κάρτα (κοινώς αυτό που αποτυγχάνει στα περισσότερα άλλα μαγαζιά!). Αυτό που πιθανώς κάνει τη διαφορά είναι το είδος της εμπορικής δραστηριότητας που δηλώνει το vickmall - που φαίνεται ότι... περνάει από κάποιο παραθυράκι των capital controls.

Όπως είπα όμως δεν το έχω δοκιμάσει ο ίδιος, οπότε μια δοκιμή θα σας πείσει!

 

Μιας και θα είναι η πρώτη σας αγορά, και θα είναι και σχετικά μεγάλη (2 συσκευές), θα έλεγα ότι η ασφάλεια της συναλλαγής (paypal, επιλογή καταστήματος, επιλογή μεθόδου αποστολής για αποφυγή... χμ... έξτρα εξόδων) πρέπει να είναι ψηλά στις προτεραιότητές σας. Και αν όλα πάνε καλά, σας βλέπω... τακτικούς πελάτες της Κίνας - όπως και οι περισσότεροι από μας εδώ! :p

 

Για περισσότερα στο θέμα όμως, συνιστώ τα παραπάνω πιο εξειδικευμένα νήματα, για να μη... σπαμάρουμε αυτό εδώ, του Power.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις θα το κοιταξω αυτο με το paypal και για τα καταστηματα. Το τηλ μοιαζει πολυ ελκυστικο στη τιμη που κυκλοφορει!
Link to comment
Share on other sites

Απλά να γνωρίζεις πως στην ελλαδα υπάρχει ελληνική αντιπροσωπία της ulefone που καλύπτει και service με την προϋπόθεση όμως ότι αγοράστηκε από Ελλαδα το κινητό και όχι από το εξωτερικό. Στην ελλαδα όμως η τιμή του είναι γύρω στα 250 ευρώ.
Link to comment
Share on other sites

Απλά να γνωρίζεις πως στην ελλαδα υπάρχει ελληνική αντιπροσωπία της ulefone που καλύπτει και service με την προϋπόθεση όμως ότι αγοράστηκε από Ελλαδα το κινητό και όχι από το εξωτερικό. Στην ελλαδα όμως η τιμή του είναι γύρω στα 250 ευρώ.

Άστo φίλε χλωμό!!! Δεν υπάρχει επίσημη αντιπροσωπεία! Τα παιδιά στη Δράμα το έχουν βάλει από μόνοι τους! Αν τους στείλεις κινητό και το ανοίξουν και τελικά δε μπορέσουν να το επισκευάσουν πάει η κανονική εγγύηση σου από την Ulefone! Στο λέω γιατί το έψαξα να τους το στείλω όταν brickare το δικό μου άλλα όταν τους πίεσα να μάθω αν είναι εξουσιοδοτημένοι τελικά το αρνήθηκαν! Οπότε αναγκαστικά το έστειλα Κίνα και λογικά αύριο το παραλαμβάνει το to2c.

Σαν τα Xiaomi τίποτα!!! :lol:
Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια;;; Πρέπει να τους κάνεις ρόμπα στην ομάδα τους στο Facebook. Αν όντως συμβαίνει κάτι τέτοιο όντως είναι απατεώνες και πρέπει να καταγγελθούν. Απο την αλλη ομως βγαινει μεσω της επισημης σελιδας της ulefone ετσι; Εσύ ποιο μοντελο είχες και στο έκανε αυτό; Αυτοί λογικά πρέπει να ξεκίνησαν την υποστήριξη από το be touch 2 και μετά. Το αγοράσει το κινητό από αυτούς; Αυτοί τονίζουν ότι για να σου παρέχουν σέρβις πρέπει να το έχεις πάρει από ελλαδα. Edited by soulfunkdjx
Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια;;; Πρέπει να τους κάνεις ρόμπα στην ομάδα τους στο Facebook. Αν όντως συμβαίνει κάτι τέτοιο όντως είναι απατεώνες και πρέπει να καταγγελθούν. Απο την αλλη ομως βγαινει μεσω της επισημης σελιδας της ulefone ετσι; Εσύ ποιο μοντελο είχες και στο έκανε αυτό; Αυτοί λογικά πρέπει να ξεκίνησαν την υποστήριξη από το be touch 2 και μετά. Το αγοράσει το κινητό από αυτούς; Αυτοί τονίζουν ότι για να σου παρέχουν σέρβις πρέπει να το έχεις πάρει από ελλαδα.

Εννοείτε ότι δε βγαίνει στην επίσημη σελίδα της Ulefone και σε email που τους είχα στείλει στο τμήμα service της Ulefone μου απάντησαν ότι δεν έχει διευθετηθεί το θέμα και ότι δεν είναι ακόμα!!!! Ίσως στο μέλλον να γίνουν... Στο Power μου βγήκε το πρόβλημα.

Σαν τα Xiaomi τίποτα!!! :lol:
Link to comment
Share on other sites

Στο Power μου βγήκε το πρόβλημα.

 

Μην μας λες τέτοια και παρήγγειλα δυο Power,τι πρόβλημα σου έβγαλε;;

Link to comment
Share on other sites

Και σε άλλους έχω δει στο εξωτερικό να έχει γίνει, ότι ξαφνικά κλείνει και δεν ξανανοίγει! Λογικά είναι θέμα hardware γιατί software δεν είναι αφού δε μπορείς να του φλασάρεις τίποτα. Ο υπολογιστής δε το βλέπει καθόλου σαν συσκευή είναι κανονικά νεκρό! Φυσικά δε ξέρω αν παίζει ρόλο το πολύ σκάλισμα από το needrom που του είχα κάνει (recovery, root, roms).
Σαν τα Xiaomi τίποτα!!! :lol:
Link to comment
Share on other sites

Και σε άλλους έχω δει στο εξωτερικό να έχει γίνει, ότι ξαφνικά κλείνει και δεν ξανανοίγει! Λογικά είναι θέμα hardware γιατί software δεν είναι αφού δε μπορείς να του φλασάρεις τίποτα. Ο υπολογιστής δε το βλέπει καθόλου σαν συσκευή είναι κανονικά νεκρό! Φυσικά δε ξέρω αν παίζει ρόλο το πολύ σκάλισμα από το needrom που του είχα κάνει (recovery, root, roms).

 

Πιθανότατα οι πρώτες παρτίδες να τρωγανε σκαλωμα

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Και πως θα ξέρουμε αν είναι απο αυτές τις παρτίδες αυτά που θα παραλάβουμε;

Έχει τύχη αυτό και σε κάποιον άλλο εδώ μέσα γιατί όσο έψαξα στο XDA δεν είδα κάτι τέτοιο ίσως να μην το βρήκα.

Ο φιλος που το έπαθε πόσο καιρό το είχε στα χέρια τού;

Edited by tigreos
Link to comment
Share on other sites

Και πως θα ξέρουμε αν είναι απο αυτές τις παρτίδες αυτά που θα παραλάβουμε;

Δεν ξέρεις

Παράλληλα μην το πολυπειραζεις.

Αστο από τη μάνα του όπως ειναι

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Νέα ενημέρωση λογισμικού σήμερα το πρωΐ. Επανήλθε η χρωματική επιλογή στο led ειδοποιήσεων και άλλαξε και το μενού επιλογών στις ρυθμίσεις των δεδομένων. Απαιτείται εκ νέου ρύθμιση του fingerprint sensor μιας και απ'ότι αναφέρεται έγινε επανασχεδιασμός του fingerprint scanner.
Sent from my Ulefone Power
Link to comment
Share on other sites

Νέα ενημέρωση λογισμικού σήμερα το πρωΐ. Επανήλθε η χρωματική επιλογή στο led ειδοποιήσεων και άλλαξε και το μενού επιλογών στις ρυθμίσεις των δεδομένων. Απαιτείται εκ νέου ρύθμιση του fingerprint sensor μιας και απ'ότι αναφέρεται έγινε επανασχεδιασμός του fingerprint scanner.

 

Κάμερα??

GPS??

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...