Jump to content

Meizu MX5


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από το vickmall την περνάνε με τη πρώτη μέθοδο πλέον για να παίρνεις και τα updates ota

 

Γεια σου φίλε μου και ευχαριστώ για την απάντηση σου. Όμως σε ποια μέθοδο αναφέρεσαι ως πρώτη μέθοδο ?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια σου φίλε μου και ευχαριστώ για την απάντηση σου. Όμως σε ποια μέθοδο αναφέρεσαι ως πρώτη μέθοδο ?

https://meizufans.eu/forum/topic/2599/guide-how-to-install-i-international-firmware-on-your-chinese-mainland-meizu

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

παιδες τι sot σας βγάζει η συσκευή?Αντέχει η μπαταρία της γενικά, και πόσο γρήγορα φορτίζει?Σκέφτομαι να αγοράσω είτε το MX5 είτε το XIAOMI NOTE 3 PRO, και η διάρκεια της μπαταρίας είναι σημαντική...
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες sot και ή φόρτιση του γίνεται σε μια ώρα περίπου μπορεί κι λιγότερο

HTC Touch Pro , HTC Touch Pro 2 , HTC Desire HD , HTC ONE X , HTC M7 , HTC M8

Samsung Galaxy Note II , Samsung Galaxy S6 Edge

iPhone 3Gs ,iPad mini

Oneplus 2 , Oneplus X

Meizu MX5 :clap:

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες sot και ή φόρτιση του γίνεται σε μια ώρα περίπου μπορεί κι λιγότερο

 

Ευχαριστώ φίλε μου!!!φαντάζομαι υποστηρίζει κάποιου είδους fast charge για να φορτίζει τόσο γρήγορα

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε μου!!!φαντάζομαι υποστηρίζει κάποιου είδους fast charge για να φορτίζει τόσο γρήγορα

 

ναι φιλε μου ειναι turbo charger ο μαμα φορτιστης.

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Σε μπαταρία σίγουρα περισσότερο κρατάει το Xiaomi Redmi note 3 PRO αλλά συνολικά θα προτιμούσα το meizu mx5. Ειδικά το χρυσό χρώμα με άσπρο μπροστά φαίνεται κορυφή!!
Link to comment
Share on other sites

παιδες τι sot σας βγάζει η συσκευή?Αντέχει η μπαταρία της γενικά, και πόσο γρήγορα φορτίζει?Σκέφτομαι να αγοράσω είτε το MX5 είτε το XIAOMI NOTE 3 PRO, και η διάρκεια της μπαταρίας είναι σημαντική...

 

σε μενα 5,5 με 6,5 ωρες βγαζει αναλογα την χρηση δες εχω ανεβασει και screenshots δεν συγκρινονται οι συσκευες ειναι αλλη κατηγορια το mx5 μαζι με το mi note

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

ναι φιλε μου ειναι turbo charger ο μαμα φορτιστης.

σε μενα 5,5 με 6,5 ωρες βγαζει αναλογα την χρηση δες εχω ανεβασει και screenshots δεν συγκρινονται οι συσκευες ειναι αλλη κατηγορια το mx5 μαζι με το mi note

Σε μπαταρία σίγουρα περισσότερο κρατάει το Xiaomi Redmi note 3 PRO αλλά συνολικά θα προτιμούσα το meizu mx5. Ειδικά το χρυσό χρώμα με άσπρο μπροστά φαίνεται κορυφή!!

 

Ευχαριστώ παιδιά, ειδικά η γρήγορη φόρτιση είναι πολύ σημαντική πλέον για εμένα, οπότε σε συνδυασμό με την amoled οθόνη, με βλέπω να ψωνίζω το MX5 από Vickmall σύντομα!

Edited by panos7440
Link to comment
Share on other sites

είμαι έτοιμος για αγορά του mx5 .. θέλω να ξέρω δύο πραγματα

1. 16 ή 32 gb .... παίρνω αρκετές φωτογραφίες ... δεν παίζω βαριά παιχνίδια στο κινητό

2. στο vickmall λέει εδώ και λίγες μέρες το international rom είναι στο (Flyme OS 5.1.3.0G) και θα παίρνει αν κατάλαβα καλά updates όπως το CN ROM .... να πάω για international ? ... δε με νοιάζουν τα ελληνικά .... δουλεύω μόνο σε αγγλικά

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθα στην παρέα σας παιδιά!Μόλις παρήγγειλα από Vickmall!!! Πήρα το 32άρι σε μαύρο-γκρι χρώμα, με CN Rom me 249,99$ για να κάνει παρέα στο oneplus two μου!

Η πληρωμή έγινε μέσω paypal, με χρεωστική της Alpha -χωρίς να υπάρχει υπόλοιπο στο balance-χωρίς κανένα πρόβλημα.....Εν αναμονή λοιπόν για την παραλαβή τώρα......

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!

Κατοχος και εγω εδω και μια βδομαδα,παραγγελια απο vickmall το 16αρι, μιας και για μενα ειναι αρκετα!

Απιστευτο κινητο, πολυ καλη καμερα κατα την δικη μου γνωμη, αρκει να μην εχεις τις τρελες απαιτησεις, οθονη παρα πολυ καλη και φωτεινη,ηχειο επισης πολυ δυνατο και καθαρο. GPS αριστο.

Εχω ομως ενα προβλημα γιατι οντως νεος(οχι ασχετος) στον τομεα του Root μαλλον εκανα κατι λαθος.

Αλλαξα το Flyme account σε δικο μου χωρις κανενα προβλημα και ειπα να πεταξω και τις λιγες στοκ εφαρμογες που ειχε αφου ειχα κατεβασει ηδη αλλες. Συμφωνα με την λιστα που ειχε παραθεσει αλλο μελος λιγες σελιδες πιο πισω εβγαζα μια μια οποια δεν ηθελα αλλα μαλλον πεταξα κατι σημαντικο απο απροσεξια γιατι αυτη την στιγμη ΕΧΩ Root προνομια οταν παω στην καρτελα Fingerpring and Security αλλα συμφωνα με Root checker κτλπ δεν εχω σωστο ροοτ.....τι μπορω να κανω, γιατι θελω να περασω την Global εκδοση μιας και ηρθε με Α εκδοση λογισμικου....

Οποιαδηποτε βοηθεια ευπροσδεκτη, να΄στε καλα!

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

είμαι έτοιμος για αγορά του mx5 .. θέλω να ξέρω δύο πραγματα

1. 16 ή 32 gb .... παίρνω αρκετές φωτογραφίες ... δεν παίζω βαριά παιχνίδια στο κινητό

2. στο vickmall λέει εδώ και λίγες μέρες το international rom είναι στο (Flyme OS 5.1.3.0G) και θα παίρνει αν κατάλαβα καλά updates όπως το CN ROM .... να πάω για international ? ... δε με νοιάζουν τα ελληνικά .... δουλεύω μόνο σε αγγλικά

 

Φιλε μου πιστευω το 16αρι θα σε καλυψει αρκει να κανεις χρηση καποιας cloud εφαρμογης π.χ. One Drive.

Εγω πηρα το 16αρι στα 219 γιατι το 32αρι ειχε 279 οταν το αγορασα αλλα ειδα οτι τωρα ειναι στα 249 το 32αρι το ΛΕΥΚΟ(εγω πηρα το μαυρο) οποτε πιστευω σε αυτη τη διαφορα ισως να αξιζει τα 30αρι παραπανω.

 

Οσο για το λογισμικο ναι ερχεται με Global τωρα, εχοντας την δυνατοτητα να παιρνεις ΟΤΑ updates χωρις κανενα προβλημα κατευθειαν απο την συσκευη σου.

Οτι και να αποφασισεις παντως να ξερεις οτι δεν θα το μετανιωσεις το κινητο πεταει απο καθε αποψε!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά περιμένω εδώ και 2 βδομάδες το 16αρι (το πήρα στα 223 ευρώ απο vickmall) και σήμερα βλέπω έχουν πέσει οι τιμές. Στα 237 πήγε το 32αρι. Έφαγα λίγο ξενέρωμα είναι η αλήθεια γιατί ήθελα 32αρι αλλά με θήκες κλπ έφτανε 300+. Αυτό με τα updates με global ψάξτε το λίγο γιατί εγώ ρώτησα στο chat και μου παν δεν έχει updates η global.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά περιμένω εδώ και 2 βδομάδες το 16αρι (το πήρα στα 223 ευρώ απο vickmall) και σήμερα βλέπω έχουν πέσει οι τιμές. Στα 237 πήγε το 32αρι. Έφαγα λίγο ξενέρωμα είναι η αλήθεια γιατί ήθελα 32αρι αλλά με θήκες κλπ έφτανε 300+. Αυτό με τα updates με global ψάξτε το λίγο γιατί εγώ ρώτησα στο chat και μου παν δεν έχει updates η global.

Έχει από vickmall γιατί την περνάνε με τη πρώτη μέθοδο..

Επίσης για το φίλο νωρίτερα δεν έχεις πρόβλημα στην αγορά γιατί το vickmall εχει αποθηκη Ελλάδα και περνάνε όλες οι πληρωμες

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κάποιος πώς μπαίνουμε σε recovery mode στο meizu mx5 για να κάνουμε update? Προτείνει κανείς να βάλω τη global 5.1.3.0 ?
Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κάποιος πώς μπαίνουμε σε recovery mode στο meizu mx5 για να κάνουμε update? Προτείνει κανείς να βάλω τη global 5.1.3.0 ?

 

κατεβαζεις update.zip το αποθηκευεις στην μνημη τηλεφωνου και πατας να ανοιξει

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

puzzle21 και poliths 2014 σας ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια ... τελευταία ερώτηση ... έχει καμία διαφορά το silver back με το grey ? το grey είναι το ίδιο με το mx4 ?
Link to comment
Share on other sites

Τι γνώμη έχετε για την global. Τελικά θα παίρνουμε τα updates;

Υπάρχει τρόπος που παίρνεις τα updates κανονικά... Αν όμως δεν σε ενδιαφέρει να έχεις ελληνική γλώσσα τοτε μείνε στην Α

 

----- προσθήκη μηνύματος 49 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

puzzle21 και poliths 2014 σας ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια ... τελευταία ερώτηση ... έχει καμία διαφορά το silver back με το grey ? το grey είναι το ίδιο με το mx4 ?

Ότι και να πάρεις γλιστράει τόσο πολύ το πίσω μέρος που με θήκη θα είσαι.. Εγώ το ασήμι έχω δεν ξέρω τι διαφορά έχει.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους παιδια!!!Θέλω να προχωρήσω σε αγορά από skroutz, είναι κάτι που πρέπει να προσεξω/ρωτησω πριν την παραγγελία ; ευχαριστώ πολύ για κάθε πληροφορία
Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθα στην παρέα σας παιδιά!Μόλις παρήγγειλα από Vickmall!!! Πήρα το 32άρι σε μαύρο-γκρι χρώμα, με CN Rom me 249,99$ για να κάνει παρέα στο oneplus two μου!

Η πληρωμή έγινε μέσω paypal, με χρεωστική της Alpha -χωρίς να υπάρχει υπόλοιπο στο balance-χωρίς κανένα πρόβλημα.....Εν αναμονή λοιπόν για την παραλαβή τώρα......

Μήπως θα μπορούσες να κάνεις μια σύγκριση ανάμεσα στα δύο (mx5 και 1+2)?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Αξιζει η μετάβαση απο το mx4 pro , σε mx5?

 

η γνωμη μου οχι εχω και τα 2 και ειχα το μχ4

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...