Jump to content

Meizu MX5


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα παιδιά εμένα στο meizu mx5 όταν κάποιος με παίρνει τηλ δε μπορώ να το βάλω στο αθόρυβο ενώ χτυπάει (δηλαδή μόνο σε δόνηση) . Σε άλλες συσκευές απλά πατάς το power button ή το πλήκτρο της έντασης και γίνεται.Σε μένα δε γίνεται με κανένα από αυτά.Έχω την Flyme OS 4.5.2.7I ..έχει κάποιος άλλος το ίδιο πρόβλημα?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα στο φόρουμ.

Ράγισε η οθόνη του meizu από πτώση! :(

Μπορώ να αλλάξω μόνο το τζάμι ή θα χρειαστεί να αγοράσω όλη την LCD μαζί με το Touch Screen panel + Digitizer?

Είδα στο ΥΤ οτι αλλάζει όλο μέσα σε 1 λεπτό αλλά έχει κόστος γύρω στα 100ευρώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Είμαι καινούργιος στο φόρουμ. Πρόσφατα (πριν από 3 μέρες) απέκτησα το Meizu mx5 32gb White&Silver με την international rom, το είχα παραγγείλει από το γνωστό κινέζικο σάιτ, από το οποίο παραγγέλνω δεύτερη φορά (πρώτη ήτανε πέρσι το καλοκαίρι όταν πήρα το Zopo zp998). Με λίγα λόγια απλά το έχω ερωτευτεί αυτό το κινητό! To πρόβλημά μου τώρα είναι ότι λόγο του ότι έχω την international rom δεν μπορώ να κάνω τις αναβαθμίσεις του Flyme (ενώ μου έχει έρθει αναβάθμιση του λογισμικού σε πιο καινούργια έκδοση δεν κάνει την αναβάθμιση, βγάζει μνμ Firmwire corrupt). Αυτό που θα ήθελα να ρωτήσω είναι αν κάποιος πιο έμπειρος από εδώ θα μπορούσε να μου εξηγήσει τι και πως πρέπει να κάνω (βήματα από την αρχή μέχρι το τέλος) για να μπορέσω να κάνω τις αναβαθμίσεις του Flyme. Σίγουρα θα υπάρχει εδώ μέσα στο φόρουμ κάποια περιγραφή αλλά είναι όλα διάσπαρτα και δεν βγάζω κάποια άκρη, επίσης δεν είμαι και πολύ καλός στα αγγλικά οπότε να ψάχνω στα ξένα φόρουμ είναι άδικος κόπος. Καλές γιορτές σε όλους! Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους λεω να παρω το χρυσο απο αυτο το μαγαζι εχει 25$ παραπανω αλλα μαρεσει πολυ ξερει κανεις αν ειναι οκ ειναι αξιοπιστο?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους λεω να παρω το χρυσο απο αυτο το μαγαζι εχει 25$ παραπανω αλλα μαρεσει πολυ ξερει κανεις αν ειναι οκ ειναι αξιοπιστο?

Δεν υπάρχει πιο αξιόπιστο..από εκεί περιμένω και το δικό μου

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει πιο αξιόπιστο..από εκεί περιμένω και το δικό μου

Διαβασα κακα σχολια για την καμερα και ξενερωσα ενω ημουν ετοιμος για παραγγελια κριμα γιατι μαρεσει πολυ αλλα θελω καλη καμερα....

Link to comment
Share on other sites

Διαβασα κακα σχολια για την καμερα και ξενερωσα ενω ημουν ετοιμος για παραγγελια κριμα γιατι μαρεσει πολυ αλλα θελω καλη καμερα....

Ναι γι αυτό είναι μέσα στα τοπ 5 φωτογραφικά κινητά του 2015.. Και συγκρίνεται με lg g4 κτλ. Επίσης σε κάποια συγκριτικά το έχουν με DSLR κτλ. Μέχρι και χρόνους έκθεσης έχει ως επιλογή για λήψη... Τώρα αν μιλάς βάζω αυτόματα και τραβαψ τα πάντα αλλά τα πάντα δεν είναι όπως τα θέλω αλλάζουν τα δεδομένα..

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Ναι γι αυτό είναι μέσα στα τοπ 5 φωτογραφικά κινητά του 2015.. Και συγκρίνεται με lg g4 κτλ. Επίσης σε κάποια συγκριτικά το έχουν με DSLR κτλ. Μέχρι και χρόνους έκθεσης έχει ως επιλογή για λήψη... Τώρα αν μιλάς βάζω αυτόματα και τραβαψ τα πάντα αλλά τα πάντα δεν είναι όπως τα θέλω αλλάζουν τα δεδομένα..

Εδω μεσα το διαβασα κατι σελιδες πιο πισω απο καποιον που το εχει στα χερια του εγω δεν το εχω ακομα για να εχω αποψη απλα επειδη στην δουλεια μου βγαζω φωτος το ειπα...Δεν ξερω αναμεσα σε αυτο και στο Letv 800 pro ποιο εχει καλυτερη καμερα γιατι ειμαι αναμεσα σαυτα τα δυο...

Link to comment
Share on other sites

Και το δικό μου mx5 είναι αγορασμένο από vickmall όπως και άλλες συσκευές που έχω πάρει. Γενικά είναι αξιόπιστο κατάσταση όπως και το minideal το οποίο το έχει λίγο πιο φτηνό. Σαν συσκευή απλά δεν παίζεται. Δεν υστερεί κάπου. Έχω βάλει δίπλα του LG g3 και LG g4. Το mx5 είναι μακράν καλύτερο σε κάμερα και οθόνη. Η amoled κάνει καλή δουλειά. Συστήνεται με κλειστά τα μάτια η αγορά της συσκευής. Ποιότητα σε όλα τα επίπεδα.
Link to comment
Share on other sites

Εδω μεσα το διαβασα κατι σελιδες πιο πισω απο καποιον που το εχει στα χερια του εγω δεν το εχω ακομα για να εχω αποψη απλα επειδη στην δουλεια μου βγαζω φωτος το ειπα...Δεν ξερω αναμεσα σε αυτο και στο Letv 800 pro ποιο εχει καλυτερη καμερα γιατι ειμαι αναμεσα σαυτα τα δυο...

Φιλε μου Γράψε στο YouTube meizu mx5 camera test και δες με ποια τηλ το συγκρίνουν όπως και ποιότητες φωτό και βίντεο...αν θες να το δεις από κοντά το έχει και το public και το media markt...

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Μοναδικό μειονέκτημα στην κάμερα είναι η έλλειψη σταθεροποιητη. Αυτό δεν σημαίνει ότι δεν βγάζει καλές φωτογραφίες απλά θέλει σταθερό χέρι την ώρα του κλειστρου. Όπως λίγο πολύ τα περισσότερα Android.
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου Γράψε στο YouTube meizu mx5 camera test και δες με ποια τηλ το συγκρίνουν όπως και ποιότητες φωτό και βίντεο...αν θες να το δεις από κοντά το έχει και το public και το media markt...

Οκ σευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σου θα το ψαξω λιγο ακομα οπως ξαναειπα δεν το εχω στα χερια μου για να εκφερω αποψη...

Επισης διαβασα διαφορα για toutch και home button οπως και ναχει σευχαριστω για την αμεση ανταποκριση...

Link to comment
Share on other sites

Οκ σευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σου θα το ψαξω λιγο ακομα οπως ξαναειπα δεν το εχω στα χερια μου για να εκφερω αποψη...

Επισης διαβασα διαφορα για toutch και home button οπως και ναχει σευχαριστω για την αμεση ανταποκριση...

Τι εννοείς οτι διαβάσεις; Ναι ένα κουμπί είναι και πολλοί λένε ότι έχει το καλύτερο και πιο άμεσο fingerprint sensor...πιο γρήγορο από του iPhone σίγουρα με 19 στις 20 φορές ανταπόκριση...τεσπα ο καθείς αποφασίζει με τις ανάγκες του.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Παραγγελία από vickmall για φίλη, το κινητό ήρθε αλλά έχει το γνωστό θέμα, locked στο flyme account vick1987.

Τα a123456789 και a1234567 που βρ'ηκα αλλού δεν κάνουν για passwords.

Ελπίζω να βγάλω άκρη με το mail τους. :wacko:

 

Άκυρο, τελικά μπήκε με το δεύτερο pass.. phew!

Edited by DaRkWiNg1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,μια ερώτηση για όποιους το έχουν,αυτή η κάρτα γραφικών σηκώνει βαριά Παιχνίδια τύπου modern combat 5 κ άλλα παρόμοια;
Link to comment
Share on other sites

παιδια προστασια οθονης εχει gorilla 3? δεν μπορω να καταλαβω γιατι σε ολα τα phone test sites το εχουν τοσο χαντακομενο και οι χρηστες το βαθμολογουν με 9! ειχε κανεισ το νοκια 808 για να κανω συγκριση στις καμερες?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,μια ερώτηση για όποιους το έχουν,αυτή η κάρτα γραφικών σηκώνει βαριά Παιχνίδια τύπου modern combat 5 κ άλλα παρόμοια;

 

Δεν είναι κακή αλλά είναι πολύ μακριά από το να θεωρείται gaming. Υπάρχουν καλύτερες επιλογές για gaming στα ίδια λεφτά. Αν δηλαδή ο στόχος σου κατά κύριο λόγο είναι να παίζεις πάρε άλλη συσκευή όπως το letv x800 pro.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου για τη απάντηση σου.ένας φίλος πουλάει το One plus two,αυτό είναι καλύτερο για gaming;
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου για τη απάντηση σου.ένας φίλος πουλάει το One plus two,αυτό είναι καλύτερο για gaming;

Φιλε γιατί δεν μπαινεις YouTube και Γράψε πχ meizu mx5 gaming... One plus 2 gaming και δες review.. Θα βρεις πολλα

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Συνδέθηκα στο flyme...και τώρα τι;; τι μπορώ να κάνω μέσα από κει;;;

 

----- προσθήκη μηνύματος 105 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Α! Και μ έβγαλε ένα όνομα "Νίκος " το οποίο δεν μπορώ να αλλάξω...

Link to comment
Share on other sites

Συνδέθηκα στο flyme...και τώρα τι;; τι μπορώ να κάνω μέσα από κει;;;

 

----- προσθήκη μηνύματος 105 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Α! Και μ έβγαλε ένα όνομα "Νίκος " το οποίο δεν μπορώ να αλλάξω...

 

θα πρεπει να κανεις log out απο αυτο...και θα πρεπει να δημιουργησεις το δικο σου,διοτι οτι κρατησεις

back uo..θα μπορει να εχει προσβαση κ αυτος ο νικος...φτιαξε δικο σου ακαουντ..εδω ειμαστε να βοηθησουμε

meizu mx4 32 GB white....

meizu mx5 32 GB white

Xiaomi mi note 4 64gb

Link to comment
Share on other sites

θα πρεπει να κανεις log out απο αυτο...και θα πρεπει να δημιουργησεις το δικο σου,διοτι οτι κρατησεις

back uo..θα μπορει να εχει προσβαση κ αυτος ο νικος...φτιαξε δικο σου ακαουντ..εδω ειμαστε να βοηθησουμε

Άλλαξα τον κωδικό...το όνομα δεν μ επιτρέπει να το αλλάξω... Σε τι όμως θα μ βοηθήσει το flyme ;;;

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ήρθε το κουκλι...κάνει update σε flyme 5 ...και τα υπόλοιπα το βράδυ όταν κοιμηθούν τα παιδιά.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδιά εμένα στο meizu mx5 όταν κάποιος με παίρνει τηλ δε μπορώ να το βάλω στο αθόρυβο ενώ χτυπάει (δηλαδή μόνο σε δόνηση) .Αν δηλαδή για καποιο λόγο δε μπορώ να το σηκώσω θα πρέπει να ακούσω όλο το τραγούδι μέχρι να το κλήσει αυτός που με παίρνει ή διαφορετικά να απορρίψω την κλήση. Σε άλλες συσκευές απλά πατάς το power button ή το πλήκτρο της έντασης και γίνεται αυτόματα η σίγαση της κλήσης..Σε μένα δε γίνεται με κανένα από αυτά.Έχει ένα εικονίδιο που δείχνει ότι είναι η σίγαση αλλά δε γίνεται να το πατήσω.Έχω κάνει αρκετές επανεκκινήσεις αλλά τίποτα.Έχω την Flyme OS 4.5.2.7I ..έχει κάποιος άλλος το ίδιο πρόβλημα? Και κατι τελευταίο..έχε βγει κάποια αναβάθμιση λογισμικού με ελληνικό μενού?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδιά εμένα στο meizu mx5 όταν κάποιος με παίρνει τηλ δε μπορώ να το βάλω στο αθόρυβο ενώ χτυπάει (δηλαδή μόνο σε δόνηση) .Αν δηλαδή για καποιο λόγο δε μπορώ να το σηκώσω θα πρέπει να ακούσω όλο το τραγούδι μέχρι να το κλήσει αυτός που με παίρνει ή διαφορετικά να απορρίψω την κλήση. Σε άλλες συσκευές απλά πατάς το power button ή το πλήκτρο της έντασης και γίνεται αυτόματα η σίγαση της κλήσης..Σε μένα δε γίνεται με κανένα από αυτά.Έχει ένα εικονίδιο που δείχνει ότι είναι η σίγαση αλλά δε γίνεται να το πατήσω.Έχω κάνει αρκετές επανεκκινήσεις αλλά τίποτα.Έχω την Flyme OS 4.5.2.7I ..έχει κάποιος άλλος το ίδιο πρόβλημα? Και κατι τελευταίο..έχε βγει κάποια αναβάθμιση λογισμικού με ελληνικό μενού?

 

Σε flyme 5 βγάζει επιλογή mute στην οθόνη και κάνει σίγαση κανονικά. Δεν ξέρω να σου πω για την δική σου έκδοση. H flyme 5 είναι η τελευταία έκδοση που υπάρχει σε κινεζική όμως. Όχι international ακόμα. Τα ελληνικά δεν είναι και τόσο πρόβλημα όμως για κάποιον που γνωρίζει στοιχειώδη αγγλικά. Άλλωστε πληκτρολόγιο και πλοήγηση γενικά είναι ελληνικά.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...