Jump to content

Meizu MX5


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θέλω να πάρω το κινητό (κινέζικο για τα updates) και έχω μερικές απορίες

 

1. Αναβαθμίζουμε στην τελευταία flyme και είμαστε ok; Έκδοση flyme και ρομ είναι το ίδιο στα meizu;

2. Root κάνουμε μετά και αν ναι είναι εύκολη διαδικασία;

3. Με την κατάλληλη εφαρμογή, ελληνικά διαβάζω/γράφω κανονικά σε mail, μηνύματα, browsing;

Link to comment
Share on other sites

Τις αναβαθμίσεις για το flyme 5 γτ σ εμένα έρχονται και σε έναν φίλο όχι;;; και οι δύο με την international rom το είχαμε πάρει...

Στην Ιντερνασιονάλ δεν έχει βγει ακόμα ή flyme 5 αν δεν κάνω λάθος οπότε μάλλον εσύ έχεις κινεζική ρομ και στο φιλο σου πέρασαν την Ιντερνασιονάλ

 

Θέλω να πάρω το κινητό (κινέζικο για τα updates) και έχω μερικές απορίες

 

1. Αναβαθμίζουμε στην τελευταία flyme και είμαστε ok; Έκδοση flyme και ρομ είναι το ίδιο στα meizu;

2. Root κάνουμε μετά και αν ναι είναι εύκολη διαδικασία;

3. Με την κατάλληλη εφαρμογή, ελληνικά διαβάζω/γράφω κανονικά σε mail, μηνύματα, browsing;

 

1. Απλά περνάς την τελευταία flyme και εισαι οκ

2. Root σου έχει ή ίδια ή εταιρεία να κανείς μέσα από τη συσκευή

3. Ναι περνάς ένας πληκτρολόγιο πχ google keyboard και εισαι μια χαρα

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

πια έκδοση firmware έχετε?

 

έχω την 5.0.0.1A και μου βγάζει ότι εχω τη τελευταία έκδοση στο upgrade

 

αλλά στο meizufans βλέπω ότι έχει βγει 5.1.1.0 και έχει και πολυ καλές κριτικές

 

να την κατεβάσω? Γιατί δε μου την βγάζει στο upgrade?

Link to comment
Share on other sites

Από που μπορώ να κατεβάσω την τελευταία έκδοση flyme 5...;;;

Πρόσεχε όμως γιατί υπάρχει μόνο σε κινεζική έκδοση Α...

Σε I international νομίζω δεν έχει βγει ακόμα

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Αφού με international rom και εγώ και ο φίλος μου έχουμε το flyme 5...απλά εγώ έχω την τελευταία έκδοση επειδή μου έρχονται οι αναβαθμίσεις και αυτός έχει μία πιο παλιά την οποία την βρήκαμε και την εγκαταστησαμε στο κινητό του μέσα αυτο αυτό το forum...απλά δεν του έρχονται οι αναβαθμίσεις... ! Τι μπορεί να γίνει δλδ αν εγκαταστησει την τελευταία;;;
Link to comment
Share on other sites

Αφού με international rom και εγώ και ο φίλος μου έχουμε το flyme 5...απλά εγώ έχω την τελευταία έκδοση επειδή μου έρχονται οι αναβαθμίσεις και αυτός έχει μία πιο παλιά την οποία την βρήκαμε και την εγκαταστησαμε στο κινητό του μέσα αυτο αυτό το forum...απλά δεν του έρχονται οι αναβαθμίσεις... ! Τι μπορεί να γίνει δλδ αν εγκαταστησει την τελευταία;;;

Μπορείς σε παρακαλώ να μου πεις από που έχετε αγοράσει τα κινητά σας;

Επίσης το λινκ για flyme 5 στην international έκδοση ;

Ρωταω γιατί επίσημα flyme 5 βλέπω μόνο σε Α firmware όπου είναι και ή κινεζική έκδοση.

Μήπως εννοείς ότι έχεις lollipop 5 και έχεις μπερδευτεί με το flyme 5.

Μακάρι να κάνω λαθος

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Από vickmall τα έχουμε πάρει... Το link θα το βρεις αν πας στην 10 σελίδα περίπου από αυτό το forum που μιλάμε... Εγώ αυτή τη στιγμή έχω flyme os 5.5.12.8 beta
Link to comment
Share on other sites

Από vickmall τα έχουμε πάρει... Το link θα το βρεις αν πας στην 10 σελίδα περίπου από αυτό το forum που μιλάμε... Εγώ αυτή τη στιγμή έχω flyme os 5.5.12.8 beta

Φιλε μου από vickmall και επίσημη Ιντερνασιονάλ δεν γίνεται...

Εσένα σου άφησε την Α έκδοση και γι αυτό παίρνεις αναβαθμίσεις δηλαδή την κινεζική και στου φίλου σου έβαλαν αυτοί μόνοι τους την Ιντερνασιονάλ και γιβαυτο δεν μπορεί να πάρει ΟΤΑ και δεν θα πάρει αναβαθμίσεις μόνο με τη γνωστή διαδικασία.

Εσύ αν δεις προσεχτικά θα έχεις 5.5.12.8 A και όχι I...

Είναι ή μόνη εξήγηση που μπορώ να δωσω

Αν θες ο φίλος σου να πάρει flyme 5 πρέπει να κατεβάσει την Α έκδοση και να τη κάνει install.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Τέλος πάντων...ο φίλος μου έχει flyme OS 5.5.9.1 beta και θέλουμε να βάλουμε την τελευταία beta γτ τρώει κάτι κολλήματα... Θα την βρούμε στα meizufans ;;; και ευχαριστώ που ασχολείσαι...

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τώρα είδα το μνμ σου..! Από που μπορώ να κατέβασω την Α;; και επίσης όταν την εγκαταστησει θα χάσει όλες τις εφαρμογές και αρχεία που έχει κατεβάσει στο κινητό του;;;

Link to comment
Share on other sites

Τέλος πάντων...ο φίλος μου έχει flyme OS 5.5.9.1 beta και θέλουμε να βάλουμε την τελευταία beta γτ τρώει κάτι κολλήματα... Θα την βρούμε στα meizufans ;;; και ευχαριστώ που ασχολείσαι...

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τώρα είδα το μνμ σου..! Από που μπορώ να κατέβασω την Α;; και επίσης όταν την εγκαταστησει θα χάσει όλες τις εφαρμογές και αρχεία που έχει κατεβάσει στο κινητό του;;;

Αν είναι από i καλό είναι να κάνει update με clear data. Ναι την κατεβάζεις από meizu Europe ή από meizu cn που είναι τα κινέζικα.

Άμα δεις στο meizu forum eu θα δεις ότι όλες οι flyme 5 είναι A.

Απλά ψάξε αν αναβαθμίζεται απευθείας από i σε A γιατί αυτονδεν τονθυμαμαι..ή αν βλέπει καποιοςνφιλος ας μας λύσει αυτη την απορία

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Σημερα παρελαβα μετα απο πολυ καιρο και εγω το mx5 . Ειναι τρομερο και οπως το περιμενα. Εχω ομως ενα προβλημα. Προσπαθησα και περασα την τελευταια εκδοση 5.1.1.0 Α αλλα προσεξα πως δεν εχει ελληνικη γλωσσα... Αναγκαστικα περασα παλι αυτην με την οποια το παρελαβα. 4.5.2.4 Α. Μπορει καποιος που το εχει ψαξει να με κατατοπισει στο ποια εκδοση να βαλω ωστε να εχω και τα ελληνικα. Αν ειναι και στο flyme 5 ακομα καλυτερα... Επισης κατι εχω διαβασει πως ειναι δυσκολο να περασεις την international εκδοση..Ισχυει??? Ευχαριστω πολυ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Σημερα παρελαβα μετα απο πολυ καιρο και εγω το mx5 . Ειναι τρομερο και οπως το περιμενα. Εχω ομως ενα προβλημα. Προσπαθησα και περασα την τελευταια εκδοση 5.1.1.0 Α αλλα προσεξα πως δεν εχει ελληνικη γλωσσα... Αναγκαστικα περασα παλι αυτην με την οποια το παρελαβα. 4.5.2.4 Α. Μπορει καποιος που το εχει ψαξει να με κατατοπισει στο ποια εκδοση να βαλω ωστε να εχω και τα ελληνικα. Αν ειναι και στο flyme 5 ακομα καλυτερα... Επισης κατι εχω διαβασει πως ειναι δυσκολο να περασεις την international εκδοση..Ισχυει??? Ευχαριστω πολυ

Ποτέ είχες παραγγείλει και παρέλαβε σήμερα αν επιτρέπεται; Εννοω ποσό καιρό σου έκατσε στο αεροδρόμιο;

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

πια έκδοση firmware έχετε?

 

έχω την 5.0.0.1A και μου βγάζει ότι εχω τη τελευταία έκδοση στο upgrade

 

αλλά στο meizufans βλέπω ότι έχει βγει 5.1.1.0 και έχει και πολυ καλές κριτικές

 

να την κατεβάσω? Γιατί δε μου την βγάζει στο upgrade?

 

ενοειτε θα την κατεβασεις και θα την περασεις χειροκινητα....δεν τι συζηταμε αυτο!:lol::lol:.οτι χρειαστεις εδω ειμαστε!

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπερα παιδια.Σημερα παρελαβα μετα απο πολυ καιρο και εγω το mx5 . Ειναι τρομερο και οπως το περιμενα. Εχω ομως ενα προβλημα. Προσπαθησα και περασα την τελευταια εκδοση 5.1.1.0 Α αλλα προσεξα πως δεν εχει ελληνικη γλωσσα... Αναγκαστικα περασα παλι αυτην με την οποια το παρελαβα. 4.5.2.4 Α. Μπορει καποιος που το εχει ψαξει να με κατατοπισει στο ποια εκδοση να βαλω ωστε να εχω και τα ελληνικα. Αν ειναι και στο flyme 5 ακομα καλυτερα... Επισης κατι εχω διαβασει πως ειναι δυσκολο να περασεις την international εκδοση..Ισχυει??? Ευχαριστω πολυ

 

η μονη εκδοση που εχει ελκηνικα ειναι η Ι ιντερνασιοναλ...οποια Ι ξαι να βαλεις ελληνικα θα εχει,δυσκολ δεν θα το ελεγα απλα πρεπει να τα παρεις με την σειρα αν ψαξεις στο meizufans, εχει οδηγο για το πως θα το κανεις ...θελει να κανεις προσεκτικα τα βηματα για να μην σου κολλησει πουθενα ...για εμενα βαλε την τελευταια Α ...flyme 5 πληκτρολογιο google..και εισαι ο πρωτος μαγκας..

meizu mx4 32 GB white....

meizu mx5 32 GB white

Xiaomi mi note 4 64gb

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα. Κάτοχος meizu mx5 εδώ και δύο βδομάδες. Το κινητό ήρθε με την i-rom και αποφάσισα να του βάλω την κινεζική την πιο πρόσφατη 5.1.1.1α. Για να έχω το flyme 5. Σε γενικές γραμμές είμαι πολύ ικανοποιημενος. Περιμένω όμως να βγει η ιντερνατιοναλ σε 5. Έχει βάλει κανένας την τελευταία a beta?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα. Κάτοχος meizu mx5 εδώ και δύο βδομάδες. Το κινητό ήρθε με την i-rom και αποφάσισα να του βάλω την κινεζική την πιο πρόσφατη 5.1.1.1α. Για να έχω το flyme 5. Σε γενικές γραμμές είμαι πολύ ικανοποιημενος. Περιμένω όμως να βγει η ιντερνατιοναλ σε 5. Έχει βάλει κανένας την τελευταία a beta?

 

 

Εγώ την έβαλα δεν εχει τπτ παραπάνω απο την σταθερή και μάλιστα εχει ένα bug όταν πας να δεις τις λεπτομέρειες μιας επαφής "σκάει" το πρόγραμμα....δεν την συνιστώ ...

Link to comment
Share on other sites

kalispera paidia exw kai egw to meizu mx5 alla exw 2 apories.Prwton vrike kaneis telika lisi me tis eidopoiseis viber ?? kapoies fores erxontai kanonika ,kapoies fores erxontai xwris ixo kai alles pali den erxontai katholou. Kai defteron otan kapoios me pairnei til de mporw na to valw sto athorivo (mono donisi) enw xtipaei.Se alles siskeves apla patas to power button i to pliktro tis entasis kai ginetai.Se mena de leitourgei kanena apo afta

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα παιδιά έχω και εγώ το meizu mx5 αλλά έχω 2 απορίες.Πρώτον βρήκε κανείς τελικά λύση με τις ειδοποιήσεις στο viber? Κάποιες φορές έρχονται κανονικά, κάποιες φορές έρχονται χωρίς ήχο και άλλες πάλι δεν έρχονται καθόλου.Και δεύτερον όταν κάποιος με παίρνει τηλ δε μπορώ να βάλω στο αθόρυβο ενώ χτυπάει (δηλαδή μόνο σε δόνηση) . Σε άλλες συσκευές απλά πατάς το power button ή το πλήκτρο της έντασης και γίνεται.Σε μένα δε γίνεται με κανένα από αυτά.Έχω την Flyme OS 4.5.2.7I

Link to comment
Share on other sites

Εγώ την έβαλα δεν εχει τπτ παραπάνω απο την σταθερή και μάλιστα εχει ένα bug όταν πας να δεις τις λεπτομέρειες μιας επαφής "σκάει" το πρόγραμμα....δεν την συνιστώ ...

 

ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου. ημουν ετοιμος να την βαλω!

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

και κατι αλλο... εβαλα ενα usb otg stick 32 gb και δεν το αναγνωριζει...το εβαλα και στο meizu m2 note ενος φιλου που εχει την ιντερνασιοναλ ρομ και το διαβαζει κανονικα... τι φταιει αραγε?

Link to comment
Share on other sites

Έχω ενα USB on the go (OTG)...ενώ σε άλλα κινητά συνδέεται κανονικά στο mx5 δεν το διαβάζει... Ξέρει κάποιος αν είναι κάποια ρύθμιση μέσα από το κινητό;;; το έχει δοκιμάσει κάποιος άλλος;;;
Link to comment
Share on other sites

Έχω ενα USB on the go (OTG)...ενώ σε άλλα κινητά συνδέεται κανονικά στο mx5 δεν το διαβάζει... Ξέρει κάποιος αν είναι κάποια ρύθμιση μέσα από το κινητό;;; το έχει δοκιμάσει κάποιος άλλος;;;

 

Εμένα με 5.1.1.1A το kingston on the go το αναγνωρίζει και το "διαβάζει" κανονικά.

 

Το viber εμένα μου δουλεύει κανονικά. Θα πρέπει να μην κλείνει όταν κλείνουν οι εφαρμογές (το ανέφερε ένας φίλος πιο πάνω - με το λουκετάκι)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μόλις χθές έβαλα την 5.1.1.0Α και μου ήρθε η αναβάθμιση για την 5.1.1.1Α αλλά δεν την έκανα...αν είναι θα την κάνω μπας και γίνει τίποτα...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά έχω και εγώ το meizu mx5 αλλά έχω 2 απορίες.Πρώτον βρήκε κανείς τελικά λύση με τις ειδοποιήσεις στο viber? Κάποιες φορές έρχονται κανονικά, κάποιες φορές έρχονται χωρίς ήχο και άλλες πάλι δεν έρχονται καθόλου.Και δεύτερον όταν κάποιος με παίρνει τηλ δε μπορώ να βάλω στο αθόρυβο ενώ χτυπάει (δηλαδή μόνο σε δόνηση) . Σε άλλες συσκευές απλά πατάς το power button ή το πλήκτρο της έντασης και γίνεται.Σε μένα δε γίνεται με κανένα από αυτά.Έχω την Flyme OS 4.5.2.7I
Link to comment
Share on other sites

κατεβασε και εγκατέστησε απο την αρχή την τελευταία έκδοση 5.1.1.1A

 

https://meizufans.eu/forum/topic/3538/flyme-os-5-1-1-1-stable-mx5

 

Επειδή έχεις international έκδοση Ι δε γίνεται να κάνεις αναβάθμιση, πρέπει να γίνει εγκατάσταση απο την αρχη και να σβηστουν οι ρυθμισεις και τα app στο κινητο, οποτε παρε backup οτι χρειαζεσαι

 

επισης η κινεζικη rom A, εχει γλωσσες μονο αγγλικα και κινεζικα στο menu,(πληκρτολογιο εχει κανονικα ολες τις γλωσσες)

 

με την 5 εκδοση του flyme εχουν λυθει τα περρισοτερα προβληματα με τα notifications

Edited by pOLoS
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...