Jump to content

Honor 7


Romanos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1) Γιατί είναι πιό όμορφο (χρυσό..τα σπάει), πιό παραμετροποιήσιμο, πιό cool!

2) Ακριβώς για να μην κάνει χρήση της εξωτερικής sd κάρτας και να χρησιμοποιήσει τις 2 θέσεις καρτών για τηλεφωνία και internet!

΄΄΄΄΄΄

Είναι πιό καθαρό τηλέφωνο χωρίς τις ακαταλαβίστικες κινεζιές, καλύτερη τιμή πιό ευρωπαίο (=φοβισμένο, σφιγμένο, κλειδωμένο "στα σπίτια")!

Edited by inactiveaccount30112015
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 711
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

1) Γιατί είναι πιό όμορφο (χρυσό..τα σπάει), πιό παραμετροποιήσιμο, πιό cool!

2) Ακριβώς για να μην κάνει χρήση της εξωτερικής sd κάρτας και να χρησιμοποιήσει τις 2 θέσεις καρτών για τηλεφωνία και internet!

΄΄΄΄΄΄

Είναι πιό καθαρό τηλέφωνο χωρίς τις ακαταλαβίστικες κινεζιές, καλύτερη τιμή πιό ευρωπαίο (=φοβισμένο, σφιγμένο, κλειδωμένο "στα σπίτια")!

 

σωστα , + NFC ,απλα με το κινεζικο χανεις την 800 συχνοτητα ,χρησιμη για μενα ,μπρος γκρεμος και πισω ρεμα που λενε

Link to comment
Share on other sites

Επειδή κάνω χρήση 2 καρτών "χάνω" την κάρτα μνήμης, άρα το 64άρι με καλύπτει απόλυτα. Τώρα για το θέμα Κινεζιά ή Ευρωπαϊκό δεν έχω άποψη, απλά γιατί δεν έχω βρει άκρη από Ευρώπη αφ' ενός και έμεινα ευχαριστημένος προ 2ετίας από την αγορά του Thl W200S από Minideal, αφετέρου. Αγαπητέ ROMANOS μπορείς να μου εξηγήσεις γιατί όχι από Aliexpress και όχι μέσω Western Union; Έχεις να μου προτείνεις κάτι καλύτερο. Βλέπεις τα cc μας έχουν καθηλώσει... Έχω καταλήξει στην αγορά Honor7 αλλά δεν ξέρω από που και με ποιό τρόπο. Αν κάποιος έχει σοβαρή άποψη είμαι όλος αυτιά.:) Edited by PINO366
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν τρόποι να πληρώσεις με pp. Αμα γίνει κάτι με aliexpeess και wu , τρέχα γύρευε, καμία ασφάλεια δεν θα έχεις.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν τρόποι να πληρώσεις με pp. Αμα γίνει κάτι με aliexpeess και wu , τρέχα γύρευε, καμία ασφάλεια δεν θα έχεις.

Δίκιο έχεις δεν αντιλέγω. Έχεις να μου προτείνεις άλλη επιλογή πλην ali?

Link to comment
Share on other sites

http://www.kimovil.com/en/where-to-buy-huawei-honor-7-64gb

Στα δεξια μπορεις να δεις τα καταστηματα που το πουλανε φθηνοτερα!

Παντως υπαρχει τροπος εαν θες να χρησιμοποιησεις ταυτοχρονα sd και 2 sim.

chipakia γιατι πιο παραμετροποιησιμο το κινεζικο? διαφερει το software τους?

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο το ξέσκισα κυριολεκτικά..... είμαι ο απόλυτος κυρίαρχός του! Έτσι αισθάνομαι και σας το λέω....για να γευτώ την κυριαρχία μου! Έτσι ήθελα να ζήσω την περιπέτεια με το τηλεφωνάκι μας! Είναι και ο χαρακτήρας μου....ότι μου αρέσει το φτάνω στο απόλυτο, σύμφωνα με τις φτωχές γνώσεις μου!!!! Από χόμπυ!

Τώρα..μετά τις σκέψεις μου ....(για να με ρωτήσετε κάτι αν έχετε πρόβλημα..τα έγραψα!!!) αυτές....

σας λέω ότι είναι πιο παραμετροποιήσιμο το κινέζικο γιατί εκεί κάνουν ό,τι θέλουν μ' αυτό (έχουν ήδη την 5.1.1 που είναι πιό σταθερή από την 5.0 δική μας!), ενώ εμείς εδώ στην Ευρωπή δίνουν αξία περισσότερο σ' αυτό που ξέρει να κάνει (να τηλεφωνεί)! Νομίζω ότι πρώτα θα πάρει το Μ. 6.0 εκεί και μετά σε μας, τελευταίοι θα μείνουμε....καλή άνοιξη θα το πάρουμε!!

Τηλέφωνα σαν το HONOR έχουν διάρκεια μέχρι 1 - 1,1/2 χρόνια! Μετά φτάνει....το δίνεις στα παιδιά σου...αν έχεις ή το μεταπουλάς..! Οπότε πάρτε ένα, γευτείτε το όπως ξέρετε να κάνετε...και σκεφτείτε το επόμενο (στην 950 κιrin εποχή)! Το Μ θα του δώσει σίγουρα ζωή! Δεν υπάρχουν άλλες rom όπως ένα sams,htc που τα κάνουν να διαρκούν περισσότερο χάρις σ' αυτές τις ρομ! Όταν αποφασίσουν να δώσουν το kernel του τότε είμαι σίγουρος ότι θα δούμε πράγματα και θαύματα!!!

Πάντως το τηλεφωνάκι μας κάνει καλά την δουλειά του, όπως ακριβώς μας το παρουσιάζουν!! Αυτό εντυπωσιάζει σε σχέση με άλλα κινέζικα που κυκλοφορούν αλλά σε κολλάει κιόλας (= σε κάνει να μην θέλεις να το αποχωριστείς)!

Αυτό είναι το μυστικό τους......

.....

Το πείραμα με την κάρτα sd και τις 2 sim το πέτυχα και περιμένω την 64/άρα και με την αλλαγή (5 ευρώ) κάρτας ιντερνετ ( η άλλη κόλλησε στην sd) θα κάνω αυτό έπρεπε να είχαν κάνει και στην ευρώπη για το τηλέφωνό μας. Να έχει περισσότερο εσωτερικό χώρο! Μακάρι να ήξερα πως να σας ανεβάσω φωτό για να δείτε.......

......

--Το αλουμίνιο στο πίσω μέρος του κινητού, χαράζεται εύκολα και θέλει προστασία! Σίγουρα να αγοράσετε αμέσως και μια θήκη! Μην το βάζετε μαζί με κλειδιά σας!!!

--Το τηλ. έχει ιδανικές διαστάσεις και κάθεται εύκολα στο χέρι σας....

 

Υ.Γ. 1) ¨Αντε dimtz πάρε ένα και έλα τελικά στην παρέα μας.....μην το λιβανίζεις και πολύ!

2) Ο Romanos μας γνώρισε το HONOR και τώρα όλοι κολλήσαμε......

Τα λέμε....

Edited by inactiveaccount30112015
Link to comment
Share on other sites

http://www.kimovil.com/en/where-to-buy-huawei-honor-7-64gb

Στα δεξια μπορεις να δεις τα καταστηματα που το πουλανε φθηνοτερα!

Παντως υπαρχει τροπος εαν θες να χρησιμοποιησεις ταυτοχρονα sd και 2 sim.

chipakia γιατι πιο παραμετροποιησιμο το κινεζικο? διαφερει το software τους?

 

Σ΄ευχαριστώ για τη βοήθεια με τα καταστήματα.

Αν μπορεί κανείς να με κατατοπίσει αν γίνεται απευθείας πληρωμή μέσω paypal. Φοβάμαι λόγω cc θα υπάρχει μπλοκάρισμα από την Ελληνική τράπεζα. Το έχω ήδη αντιμετωπίσει με πληρωμή προμηθευτή μου στο εξωτερικό (από εισαγωγή). Ζητώ την κατανόησή σας αν κουράζω σε περίπτωση που έχουν γραφτεί παλαιότερα, αλλά μου είναι δύσκολο λόγω χρόνου, να ανατρέξω σε ανάγνωση πολλών παλαιότερων μηνυμάτων.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις χθες σας τα έλεγα... το sams ΝΟΤΕ 1 μου, πήρε ήδη την CyanogenMod 13 Android 6.0 alpha 1 build from source for the Galaxy Note 1 T-N7000!!!! Το πληρώνεις μια φορά αλλά σου κάνει την δουλειά για πάντα!!!

Ιts nice to see cm13 for n7000!!!!!!!!!!!!!!!!!

Υ.Γ. Περιμένω την 64/αρα sd ..... σήμερα ήρθε η θήκη μας .... και σε μένα!!!!

 

Ωραίος οδηγός.......αχ και να τον μετέφραζε σε ελληνικά καλά, κάποιος που ξέρει αγγλικά...

http://forum.xda-developers.com/honor-7/general/guide-beginners-how-to-root-update-fix-t3255452

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σ΄ευχαριστώ για τη βοήθεια με τα καταστήματα.

Αν μπορεί κανείς να με κατατοπίσει αν γίνεται απευθείας πληρωμή μέσω paypal.

Λέει δίπλα ποιά μαγαζιά παίρνουν PP!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

How To Change The Boot Animation In Huawei Honor 7?

 

Q1). Where the boot animation zip file is found?

It is found at: /Cust/Preinstalled/Public/Media

 

Q2). What is the name of the boot animation zip folder?

The name of the file is "bootanimation.zip".

 

Q3). What is the required permission of the boot animation?

The required permission is: (rw-r-r)

 

Q4). What is the resolution required for the boot animation?

Taking Honor 7 into consideration, you need to have your resolution set to (1080 x 1920 pixels).

 

Q5). How long should the boot animation last?

It should not last more than 10-12 seconds at most.

 

To change your boot animation, do the following:

 

1. Root up your phone.

2. Backup your phone.

3. Backup the file "bootanimation.zip".

4. Create your own animation or download one online.

5. Compress your newly created animation and name it like the original name.

6. Upload your newly created animation using a file explorer that accepts root level changes.

 

Always keep a full backup of your data before trying anything. I hope this helps!

Edited by inactiveaccount30112015
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Honoristas!

Μόλις επικοινώνησα με το κατάστημα για την αγορά του κινητού και με διαβεβαίωσε ότι και άλλοι πελάτες από Ελλάδα πληρώνουν απευθείας μέσω pp. Ισχύει αυτό ή τρώμε πόρτα από την Ελληνική τράπεζα; Να δοκιμάσω το request σε άλλο mail? Αν γνωρίζει κάποιος ας με διαφωτίσει. Ευχαριστώ.:)

Link to comment
Share on other sites

Πόρτα από πιστωτική VISA και χρεωστική στο pp! Δεν επιτρέπει ο εκδότης της κάρτας την πληρωμή. Υπάρχει άλλος τρόπος μέσω pp? Βοήθεια κοινού παρακαλώ...
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω ακόμη αν ισχύει..αλλά ο γνωστός τρόπος παραβίασης των cc με την δημιουργία αποθεματικού στο PP, όπως έκανα και εγώ!

Έχουν γράψει πολλά γι αυτό εδώ στο myphone αλλά και στο google! Ψάχτο!

Edited by inactiveaccount30112015
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω ακόμη αν ισχύει..αλλά ο γνωστός τρόπος παρεβίασης των cc με την δημιουργία αποθεματικού στο PP, όπως έκανα εγώ!

Έχουν γράψει πολλά γι αυτό εδώ στο myphnoe αλλά και στο google!

Μπορείς να με κατευθύνεις που να ψάξω γιατί εδώ μέσα είναι χάος πληροφόρησης.

Link to comment
Share on other sites

Δες αυτό....εγώ έτσι το έκανα! http://luben.tv/web/www/61154

Τα λεφτά έχουν μπει στο balance του λογαριασμού σου και είσαι ΟΚ!!!!!!!!!

και αυτό..http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=424345

Edited by inactiveaccount30112015
Link to comment
Share on other sites

Δες αυτό....εγώ έτσι το έκανα! http://luben.tv/web/www/61154

Τα λεφτά έχουν μπει στο balance του λογαριασμού σου και είσαι ΟΚ!!!!!!!!!

Σ' ευχαριστώ πολύ. Θα το δοκιμάσω και βλέπουμε.

Link to comment
Share on other sites

EMUI in China includes both permission and startup controls in the phone manager app. But due to google policy, it is removed from the European version.

 

However you can search playstore for an app called PM plus https://play.google.com/store/apps/d...i.pmplus&hl=en

 

This will add both of this features to the phone manager so you can control which apps can access which permissions.

Edited by inactiveaccount30112015
Link to comment
Share on other sites

1.Download the attached zip. and unzip it.

2.You will find a folder HuaweiBackup after unzipping.

3.Now put this folder in your sdcard or internal storage.

4.Open Huawei backup software.

5.Select restore from sd card.

6.U will see an option of restore having only settings.

7.Press it And U will see the small arrow on Navigation bar.

 

HuaweiBackup.rar http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=45813491&postcount=1

Edited by inactiveaccount30112015
Link to comment
Share on other sites

1.Download the attached zip. and unzip it.

2.You will find a folder HuaweiBackup after unzipping.

3.Now put this folder in your sdcard or internal storage.

4.Open Huawei backup software.

5.Select restore from sd card.

6.U will see an option of restore having only settings.

7.Press it And U will see the small arrow on Navigation bar.

 

HuaweiBackup.rar http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=45813491&postcount=1

Καλημέρα.

Καλό είναι να γράφεις και μια περιγραφή σε αυτό που κανείς copy - paste.

Τι κάνει αυτό που έγραψες?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Καλό είναι να γράφεις και μια περιγραφή σε αυτό που κανείς copy - paste.

Τι κάνει αυτό που έγραψες?

 

Με εκπλήσεις!!!!! Αφού έβαλα το orizinal post .....πάρτο βάλτο στο google μεταφραση, και δες τι κάνει!!!!! Η Λέξη backup δεν σου λέει τίποτα??

Θα με τρελάνεις ρε φίλε..... το έβαλα εδώ για να μην ψάχνουμε να το βρουμε στο μέλλον......

.......................................

 

Υ.Γ. Υπάρχει κανένας MODERATOR να μας φτιάξει την 1η σελίδα???????

MY PHONE MY PHONE MY PHONE MY PHONE MY PHONE MY PHONE MY PHONE MY PHONE MY PHONE μας διαβάζει κανείς???????

Edited by inactiveaccount30112015
Link to comment
Share on other sites

Με εκπλήσεις!!!!! Αφού έβαλα το orizinal post .....πάρτο βάλτο στο google μεταφραση, και δες τι κάνει!!!!! Η Λέξη backup δεν σου λέει τίποτα??

Θα με τρελάνεις ρε φίλε..... το έβαλα εδώ για να μην ψάχνουμε να το βρουμε στο μέλλον......

.......................................

 

Υ.Γ. Υπάρχει κανένας MODERATOR να μας φτιάξει την 1η σελίδα???????

MY PHONE MY PHONE MY PHONE MY PHONE MY PHONE MY PHONE MY PHONE MY PHONE MY PHONE μας διαβάζει κανείς???????

 

Μας διαβάζει πολύς κόσμος εδώ μέσα. Προσπάθησε να γίνεσαι κατανοητός και συγκεκριμένος χωρίς πολλές σάλτσες και σημεία στίξης γιατί κουράζεις.

Ο καθένας μπορεί να κάνει copy-paste από το internet. Ο σκοπός δεν είναι μόνο αυτός. Έαν έχεις την διάθεση να βοηθήσεις (που λογικά την έχεις :)) προσπάθησε να μετριάσεις τα τεράστια copy/paste σου και να εξηγείς στα κείμενα σου πιο καθαρά.

Link to comment
Share on other sites

Με εκπλήσεις!!!!! Αφού έβαλα το orizinal post .....πάρτο βάλτο στο google μεταφραση, και δες τι κάνει!!!!! Η Λέξη backup δεν σου λέει τίποτα??

Θα με τρελάνεις ρε φίλε..... το έβαλα εδώ για να μην ψάχνουμε να το βρουμε στο μέλλον......

.......................................

 

Υ.Γ. Υπάρχει κανένας MODERATOR να μας φτιάξει την 1η σελίδα???????

MY PHONE MY PHONE MY PHONE MY PHONE MY PHONE MY PHONE MY PHONE MY PHONE MY PHONE μας διαβάζει κανείς???????

 

Αγαπητέ όπως σε ενημέρωσε ο Moderator, με το να βάζεις copy paste ότι διαβάζεις δεν βγαίνει αποτέλεσμα. Είμαστε Ελληνικό forum, με άτομα που διαβάζουν Ελληνικά κυρίως - και Αγγλικά.

 

Αν θες να βοηθήσεις πραγματικά, κάτσε μετέφρασέ το αναλυτικά για όσους ίσως δεν γνωρίζουν Αγγλικά και μετά ζήτα επιτακτικά - όπως κάνεις- να μπει στην 1η σελίδα. Δεν κάνει κακό να έχουμε λίγο τρόπους δε νομίζεις ; ;)

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

φιλοι μου να ρωτησω ! απο που μπορω να το παραγγειλω ? και με τα μεταφορικα πως το κανετε?

 

https://www.vmall.eu/uk/honor-7-silver-281216/ απο αυτη την ιστοσελιδα για να παρεις το ευρωπαικο. Απλα επειδη δεν αναγραφει την Ελλαδα ως χωρα παραγγελιας, πρεπει να τους στειλεις ενα email για να επιβεβαιωσεις οτι θα στο στειλουν Ελλαδα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...