Jump to content

Το πρωινό ξύπνημα


aggeliki_6
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ένας καλός λόγος να αναθεωρήσουν όσοι λατρεύουν το χειμώνα (και τα αναγκαστικά πρωινά ξυπνήματα του)
Ουράνια τόξα κυνηγώ,πίσω από ίσκιους τρέχω...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 354
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ένας καλός λόγος να αναθεωρήσουν όσοι λατρεύουν το χειμώνα (και τα αναγκαστικά πρωινά ξυπνήματα του)

 

Απο την αλλη ομως ο χειμωνας σε κουκουλωνει απο νωρις και ετσι χορταινεις υπνο...;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και επισης πολυς κοζμος δουλευει καλοκαιρι αρα παλι πρωινο ξυπνημα αρα πφ...

 

Σωστή.Γιατί οι δημόσιοι υπαλλήλοι και οι ιδιωτικοί συνεχίζουν να δουλεύυν και το καλοκαίρι και πέρνουν μόνο λίγες μέρες άδεια.:(

Link to comment
Share on other sites

Σωστή.Γιατί οι δημόσιοι υπαλλήλοι και οι ιδιωτικοί συνεχίζουν να δουλεύυν και το καλοκαίρι και πέρνουν μόνο λίγες μέρες άδεια.:(

 

Στη χώρα μας μόνο για τους ιδιωτικούς υπαλλήλους ισχύει, οι δημόσιοι μόνο εθελοντικά δουλεύουν κανονικό ωράριο

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

σε λιγες μερες θα πρεπει να ξυπναω κατα τις 6..καμια ιδεα για το πως μπορω να ΞΥΠΝΗΣΩ χωρις να πιω καφε??γιατι μαλλον δεν θα μπορω να πιω:cry:
Link to comment
Share on other sites

σε λιγες μερες θα πρεπει να ξυπναω κατα τις 6..καμια ιδεα για το πως μπορω να ΞΥΠΝΗΣΩ χωρις να πιω καφε??γιατι μαλλον δεν θα μπορω να πιω:cry:

 

Ελα βρε!:p

Γιατι εγω τι ωρα νομιζεις ξυπαναω τοσα χρονια τωρα..

Μια συνηθεια ειναι ολα!

Αρκει να σου πω οτι οχι μονο καφε προλαβαινεις να πιεις,αλλα και μπανιο να κανεις αν βαλεις προγραμμα...;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αρκει να σου πω οτι οχι μονο καφε προλαβαινεις να πιεις,αλλα και μπανιο να κανεις αν βαλεις προγραμμα...;)

 

Ναι αλλά καφέ μπορείς να πιεις στην αστυφυλάκων.;

 

Επίσης μαριέκε, ο καφές den σε ξυπνάει,είναι μύθος

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά καφέ μπορείς να πιεις στην αστυφυλάκων.;

 

Επίσης μαριέκε, ο καφές den σε ξυπνάει,είναι μύθος

εγω νομιζω παλι πως με ξυπναει..

ουτε καφες ουτε μπανιο στην αστυφυλακων..

ελπιζω να μην κοιμαμαι καθως θα τρεχω..

ευχαριστω παντως για τις προτασεις σας..

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά καφέ μπορείς να πιεις στην αστυφυλάκων.;

 

 

 

Oυπς..αυτο δεν το ξερω...:rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στη χώρα μας μόνο για τους ιδιωτικούς υπαλλήλους ισχύει, οι δημόσιοι μόνο εθελοντικά δουλεύουν κανονικό ωράριο

 

Δηλαδή εγω που είμαι πυροσβέστης και ξυπνάω στις 5 και κάνω 16ωρο δουλεύω εθελοντικά !! ??

 

Δεν λέω πως δεν υπάρχουν αυτά στο δημόσιο αλλα μην τα βάζουμε όλα σε ένα !!!!

Link to comment
Share on other sites

Επίσης μαριέκε, ο καφές den σε ξυπνάει,είναι μύθος

 

Εμένα πάλι ο καφές με χαλαρώνει και κοιμάμαι πιο εύκολα:zzz:.Καλά τα λέει ο Theo_Legend:D

Link to comment
Share on other sites

ΑΡΧΙΖΟΥΝ ΤΑ ΣΧΟΛΕΙΑ ΣΕ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ! Μαζι με αυτα τελος ο υπνος! :cry:

Παλι οι καφεδες θα εχουν την τιμητικη τους..!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Επίσης ο καφές den σε ξυπνάει,είναι μύθος

 

Εμένα πάντως στο στρατό ο καφές μου ήταν απαραίτητος για να συνέλθω μετά το βάρβαρο πρωινό ξύπνημα. :worry:

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως στο στρατό ο καφές μου ήταν απαραίτητος για να συνέλθω μετά το βάρβαρο πρωινό ξύπνημα. :worry:

 

ααααα και μενα!!

Χρονια τωρα...;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όταν ξυπνάω μετά τις 04:00 είμαι μια χαρά και ξύπνα ως επί το πλείστων χωρίς ξυπνητήρι.

Το πρόβλημα είναι όταν ξύπνα καθημερινές από τις 03:00.

 

ΠΣ: 04:00 όχι 16:00 :!:

Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...
Τώρα που είναι καλοκαίρι σηκώνομαι κατά τις 10 και μέχρι να λειτουργήσω πάει απόγευμα, κοιμάμαι 12-2 ανάλογα τα κέφια και πολλές φορές και ολονύχτιο..

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Mια ιδέα είναι ο ύπνος. Στη διάρκεια του ύπνου εκτελούνται μια σειρά από χρονοεξαρτώμενες διεργασίες αποκατάστασης και μεταβολικής ρύθμισης. Οι τέσσερις ώρες είναι το ελάχιστο χρονικό διάστημα όπου μπορεί να τηρηθεί μακροπρόθεσμα χωρίς να υπάρχει σημαντική έκπτωση στις παραπάνω διαδικασίες. Το ιδανικό είναι οι 7 ώρες σύμφωνα με αρκετές μελέτες, ενώ οι 8 ώρες έχουν καθιερωθεί ως σύμβαση καθώς ορίζουμε τη διάρκεια της ημέρας στις 24 ώρες.

 

Όταν ήμουν φοιτητής, περνούσα μήνες ολόκληρους που κοιμόμουν από 2 έως 6 ώρες την ημέρα, καθώς κάποιες μέρες δούλευα βράδυα (04:00 μέχρι συνήθως 08.30-09.00 το πρωί). Πλέον ξυπνάω στις 05.30 καθώς 07.00 ξεκινά η εργασία μου και σπάνια κοιμάμαι πριν τα μεσάνυκτα.

 

Όλα τα παραπάνω δίχως καφέ ή κάποιο άλλο τονωτικό/διεγερτικό :cool:

http://imageshack.com/a/img854/9724/9yva.jpg

Link to comment
Share on other sites

Mια ιδέα είναι ο ύπνος. Στη διάρκεια του ύπνου εκτελούνται μια σειρά από χρονοεξαρτώμενες διεργασίες αποκατάστασης και μεταβολικής ρύθμισης. Οι τέσσερις ώρες είναι το ελάχιστο χρονικό διάστημα όπου μπορεί να τηρηθεί μακροπρόθεσμα χωρίς να υπάρχει σημαντική έκπτωση στις παραπάνω διαδικασίες. Το ιδανικό είναι οι 7 ώρες σύμφωνα με αρκετές μελέτες, ενώ οι 8 ώρες έχουν καθιερωθεί ως σύμβαση καθώς ορίζουμε τη διάρκεια της ημέρας στις 24 ώρες.

 

Όταν ήμουν φοιτητής, περνούσα μήνες ολόκληρους που κοιμόμουν από 2 έως 6 ώρες την ημέρα, καθώς κάποιες μέρες δούλευα βράδυα (04:00 μέχρι συνήθως 08.30-09.00 το πρωί). Πλέον ξυπνάω στις 05.30 καθώς 07.00 ξεκινά η εργασία μου και σπάνια κοιμάμαι πριν τα μεσάνυκτα.

 

Όλα τα παραπάνω δίχως καφέ ή κάποιο άλλο τονωτικό/διεγερτικό :cool:

 

Πώς τα καταφέρνεις; Εγώ λιγότερο από 10 ώρες δε μπορώ, μετά όλη μέρα είμαι χάλια.

Link to comment
Share on other sites

Ε θέμα συνήθειας είναι... Εγώ κοιμάμαι κατά τις 1+ και συνήθως ξυπνάω κατά τις δέκα αλλά και 5 το πρωί ξυπνάω συχνά γτ πάω για ψάρεμα
Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς, είναι θέμα συνήθειας. Εγώ για ένα εξάμηνο έπρεπε να ξυπνάω 6.30 το πρωί γιατί είχα μάθημα 8 στη σχολή. Στην αρχή δεν παλευόταν αλλά μετά σιγά σιγά συνήθιζα. Σκέψου να το κάνει κάποιος αυτό για χρόνια ;)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...