Jump to content

Αγαπημένες παλιές παιδικές σειρές


nelly
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Που το θυμηθήκατε βρε παιδιά το Carussel, ωραία φάση ήταν πάντως.. :)

Δοκίμασα κι εγώ να στείλω mail στην ΕΡΤ αλλά μου βγάζει αυτό:

 

Error 403

 

We're sorry, but we could not fulfill your request for http://www.ert.gr/keep/index.php?option=com_contact&Itemid=88889006 on this server.

 

Your Internet Protocol address is listed on a blacklist of addresses involved in malicious or illegal activity. See the listing below for more details on specific blacklists and removal procedures.

 

Your technical support key is: ****-****-****-****

 

You can use this key to fix this problem yourself.

 

If you are unable to fix the problem yourself, please contact webmaster at ertonline.gr and be sure to provide the technical support key shown above.

 

Ξέρει κανείς τι φταίει?

Πλήκτρα: Nokia 3310 > 3510i > 7250i > 7610 > Sony Ericsson W580 > W595

Πλήκτρα / Αφή: HTC Touch Diamond > Sony Ericsson Xperia mini pro

Πλήκτρα: Nokia 113 > Samsung C3530 > E1182 > Nokia 114

Αφή: LG G2 > Samsung Galaxy S7 Edge > Samsung Galaxy S8+ > Huawei Mate 20 Pro > Samsung Galaxy S21 Ultra

Smart Watch: Samsung Gear S2 Classic > Samsung Gear S3 Classic

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

mhn anhsyxeis...afto afto vgazei se olous...alla to mhnyma paradothike....h ert tha sou steilei kai epibebaiwsh me e-mail....
Οι αγγελίες είναι επιτρεπτές μόνο στο buy&sell.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπερίζω όλους και Χρόνια πολλά!

 

Έπεσα τυχαία στο φόρουμ ψάχνοντας στο νετ για ένα παλιο παιδικό.

 

Διάβασα όσο άντεξα αλλά δεν βρήκα να το αναφέρει κάποιος.

Δεν ξέρω τον τίτλο..μόνον οτι ήταν ένα επεισόδιο, αν θυμάμαι σωστά, για τους 12 μήνες. Η ιστορία νομίζω πως ήταν με ένα κοριτσάκι που πήγαινε στο μέρος όπου κάθονταν όλοι οι μήνες μαζί,

και ο κάθε ένας άλλαζε το σκηνικό ανάλογα με το τι ήταν (χειμώνας, καλοκαίρι). Θυμάμαι οτι μου έκανε πολύ μεγάλη εντύπωση το σκηνικό του χειμώνα με το κρύο και το χιόνι....και θέλω απεγνωσμένα να το ξαναδώ.....plz αν κάποιος θυμάται κάτι :)

Link to comment
Share on other sites

Από παιδικά, δεν θυμάμαι τίποτα (ίσως και να μην έβλεπα)!

 

Από σειρές:

Το μικρό σπίτι στο λιβάδι

Ερωτευμένος άγγελος

Οι χλιδάτοι (τι τέλειο!)

Απίθανη γιαγιά

Τα καλά παιδιά ξανάρχονται

Οι πεταλούδες ελεύθερες πετούν (πού μπορώ να τη βρω;)

Παράλληλοι δρόμοι

Ιστορίες με απρόοπτο τέλος (το θυμάται κανείς;)

Το τίμημα του πάθους

Η ζωή που δεν έζησα

Δρόμοι της πόλης

Μαρία της γειτονιάς

Ρεξ

 

Έστειλα στην ΕΤ1 για επανάληψη της σειράς Το μικρό σπίτι στο λιβάδι!!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Καλησπερίζω όλους και Χρόνια πολλά!

 

Έπεσα τυχαία στο φόρουμ ψάχνοντας στο νετ για ένα παλιο παιδικό.

 

Διάβασα όσο άντεξα αλλά δεν βρήκα να το αναφέρει κάποιος.

Δεν ξέρω τον τίτλο..μόνον οτι ήταν ένα επεισόδιο, αν θυμάμαι σωστά, για τους 12 μήνες. Η ιστορία νομίζω πως ήταν με ένα κοριτσάκι που πήγαινε στο μέρος όπου κάθονταν όλοι οι μήνες μαζί,

και ο κάθε ένας άλλαζε το σκηνικό ανάλογα με το τι ήταν (χειμώνας, καλοκαίρι). Θυμάμαι οτι μου έκανε πολύ μεγάλη εντύπωση το σκηνικό του χειμώνα με το κρύο και το χιόνι....και θέλω απεγνωσμένα να το ξαναδώ.....plz αν κάποιος θυμάται κάτι :)

 

kalispera,to paidiko legete oi "12 mhnes"

den thumamai apo pou to exw katevasei alla yparxei

an thes rikse mia matia sto gamato.info (den eimai sigouri an to katevasa apo ekei) :P

Link to comment
Share on other sites

Θυμάται κανείς το όνομα αυτού του παιδικού;

http://img119.imageshack.us/img119/739/cartoonfg9.th.jpg

 

Το βρήκα το βρήκα το βρήκααααααααααααααααααααααααα! :w00t::w00t:

Λέγεται Kockasfulu nyul (The bunny with checkered ears) και έχει ανεβεί σε γνωστό μαγαζί ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγω έβλεπα μετα μανίας Candy-Candy!

Aπό παλιες σειρες μου άρεσαν:

-Τα πουλια πεθαίνουν τραγουδώντας

-Γόβα στιλέτο

-Απαράδεκτοι

-Ντιουκς!

http://img403.imageshack.us/img403/8225/cae7gdirjo3.jpg

http://www.hdgr.eu http://photoxstation.googlepages.com

Ο Χρόνος είναι πολύ αργός για όσους περιμένουν, πολύ γρήγορος για όσους φοβούνται, πολύ μακρύς για όσους υποφέρουν, πολύ σύντομος για όσους χαίρονται και αιώνιος για όσους αγαπούν

Link to comment
Share on other sites

Το Carousel μπορούμε να το βρούμε κάπου; Μόνο ένα επεισόδιο θέλω για να ξαναδω το σημείο που άρχιζε!
Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

Για δείτε λίγο αυτό http://blogs.contra.gr/blogs/PaparazziBlog/182406

σορρυ για το απευθείας link αλλά πιστεύω πως αξίζει τον κόπο,

θα δείτε φωτογραφίες απο τα παιχνίδια των 80-90s.

Link to comment
Share on other sites

Από παιδικά, δεν θυμάμαι τίποτα (ίσως και να μην έβλεπα)!

 

Από σειρές:

Το μικρό σπίτι στο λιβάδι

Ερωτευμένος άγγελος

Οι χλιδάτοι (τι τέλειο!)

Απίθανη γιαγιά

Τα καλά παιδιά ξανάρχονται

Οι πεταλούδες ελεύθερες πετούν (πού μπορώ να τη βρω;)

Παράλληλοι δρόμοι

Ιστορίες με απρόοπτο τέλος (το θυμάται κανείς;)

Το τίμημα του πάθους

Η ζωή που δεν έζησα

Δρόμοι της πόλης

Μαρία της γειτονιάς

Ρεξ

 

Έστειλα στην ΕΤ1 για επανάληψη της σειράς Το μικρό σπίτι στο λιβάδι!!

μπραβο ρε κωστα!!!!τελεια σειρα κ με πολλα μυνηματα!!το εχει ανεβασει κ μια τυπισα στο you tube αλλα αλλη φαση να το βλεπαμε ξανα απο την αρχη!!μακαρι να το παιζαν ξανα!!:(:(
Link to comment
Share on other sites

Το Carousel μπορούμε να το βρούμε κάπου; Μόνο ένα επεισόδιο θέλω για να ξαναδω το σημείο που άρχιζε!

 

στειλαμε mail στην Ερτ... δεν βλεπω ομως να κανει τπτ

Link to comment
Share on other sites

στειλαμε mail στην Ερτ... δεν βλεπω ομως να κανει τπτ

 

 

ki egw esteila alla de idrwnei to afti tous...Twra eida pws valane sthn ert kati vlakeies gia paidiko programma to meshmeri chicititas kai ena allo...Aman re paidia...Carrussel ole!!!

Οι αγγελίες είναι επιτρεπτές μόνο στο buy&sell.
Link to comment
Share on other sites

Τωρα τελευταια κατι τρεχει με την Ερτ,δεν απανταει εστω κ τυπικα (θα το εχουμε υπ΄οψην μας..) στα μαιλ για τις σειρες κτλ που ζητουνται:(

Ποπο το carousell,παιδικες αναμνησειςς!!

ΗΘΟΠΟΙΟΣ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΦΩΣ
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
re paidia ena paidiko pou paizotan prin arketa xronia sthn ert1 'h net....Htan mia mikrh polikh arkouda pou eixe spasei to pagovouno pou htan me thn oikogeneia tou kai xathike mes ston wkeano kai synanthse ena lagoudaki kai arxisan meta na palevoun me ta stoixeia ths fyshs poy yparxan mexri na ftasoun ksana sthn oikogeneia tou....yphrxan as poume kapoioi pou eksousiazan ton kosmo kai htan enantion toys...an thymatai kati kapios as postarei...
Οι αγγελίες είναι επιτρεπτές μόνο στο buy&sell.
Link to comment
Share on other sites

Μήπως θυμάται κανένας πώς λεγόταν ενα παιδικό (μάλλον ταινία) που έπαιζε στο Junior's TV με κάτι αντικείμενα που ζωντάνευαν και έκαναν ταξίδι για να βρούν ένα παιδί; Ήταν μια ηλεκτρική σκούπα, μια τοστιέρα, ένα λαμπατέρ, μια κουβερτούλα που κρατούσε μια κορνίζα με την εικόνα του παιδιού. Και θυμάμαι κάποια στιγμή πήγαιναν σε μια μάντρα με μεταχειρισμένα και παραλίγο να πολτοποιηθούν, επειδή ένας ηλεκτρογαγνήτης τα τράβηξε. Και μάλιστα ήταν να περάσουν μια χαράδρα (; ) και η σκούπα έριξε το καλώδιό της για να σώσει ένα αντικείμενο, ή κάπως έτσι. Το θυμάται κανείς; Όποτε το έβαζε για έναν ανεξήγητο λόγο ή δεν μπορούσα να το δω ή κοβόταν σε κάποιο σημείο. Ποτέ δεν έχω μάθει το τέλος. Είναι σαν πρόγονος του Toy Story.

Ας μη το κρύβουμε.

Διψάμε για ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

2 απο τα αγαπημενα μου παιδικα ηταν ο Ρεξιο κ οι Μπολεκ κ Λολεκ!!!:D Τα βλεπατε?Ξερετε που θα μπορουσα να βρω ΟΛΑ τα επεισοδια?:p
Link to comment
Share on other sites

επισης μηπως κανεις γνωριζει που θα μπορουσα να βρω ενα παιδικο που το εδειχνε η ετ1 η ετ2 λεγοταν ΛΑΓΟΥΔΕΝΙΑ ΠΟΛΙΤΕΙΑ???????????????????????????????αν ξερει κανεις κατι θα ηταν τελεια!!!!:)
Link to comment
Share on other sites

Μήπως θυμάται κανένας πώς λεγόταν ενα παιδικό (μάλλον ταινία) που έπαιζε στο Junior's TV με κάτι αντικείμενα που ζωντάνευαν και έκαναν ταξίδι για να βρούν ένα παιδί; Ήταν μια ηλεκτρική σκούπα, μια τοστιέρα, ένα λαμπατέρ, μια κουβερτούλα που κρατούσε μια κορνίζα με την εικόνα του παιδιού. Και θυμάμαι κάποια στιγμή πήγαιναν σε μια μάντρα με μεταχειρισμένα και παραλίγο να πολτοποιηθούν, επειδή ένας ηλεκτρογαγνήτης τα τράβηξε. Και μάλιστα ήταν να περάσουν μια χαράδρα (; ) και η σκούπα έριξε το καλώδιό της για να σώσει ένα αντικείμενο, ή κάπως έτσι. Το θυμάται κανείς; Όποτε το έβαζε για έναν ανεξήγητο λόγο ή δεν μπορούσα να το δω ή κοβόταν σε κάποιο σημείο. Ποτέ δεν έχω μάθει το τέλος. Είναι σαν πρόγονος του Toy Story.

 

 

http://www.pgcosmos.gr/moviephotos/Thumbs/8441.jpg

http://i30.photobucket.com/albums/c328/amyntas/astra123.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μπορούμε να βρούμε κάπου τις Πεταλούδες ελεύθερες πετούν?

 

Αλλά μακράν το αγαπημένο μου παιδικό ήταν το Dragonball. Μόλις το κατέβασα, είναι περίπου 500 επεισόδια ακόμη και αυτά του Dragonball GT που δεν έδειξε ποτέ ο Αντ1. :)

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Why so serious?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Δεν ξέρω αν το έχει ποστάρει κάποιος άλλος...είναι ένα mix από διάφορες σειρές/παιδικά της δεκαετίας του 80!

 

http://uk.youtube.com/watch?v=Fd7aJCdoaT4

 

Απλά :respect:στο παιδί που ανέβασε το video...συγκινήθηκα:cry:! Τελικά νομίζω ότι όσοι από εμάς πρόλαβαν αυτά τα παιδικά έχουν τρομερές παιδικές αναμνήσεις και είμαστε πραγματικά τυχεροί...

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν το έχει ποστάρει κάποιος άλλος...είναι ένα mix από διάφορες σειρές/παιδικά της δεκαετίας του 80!

 

http://uk.youtube.com/watch?v=Fd7aJCdoaT4

 

Απλά :respect:στο παιδί που ανέβασε το video...συγκινήθηκα:cry:! Τελικά νομίζω ότι όσοι από εμάς πρόλαβαν αυτά τα παιδικά έχουν τρομερές παιδικές αναμνήσεις και είμαστε πραγματικά τυχεροί...

 

Πραγματικά καταπληκτικό!!! :respect: σε αυτόν που το έφτιαξε και :respect: σε εσένα που μας το επεσήμανες. :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...