Jump to content

Αγαπημένες παλιές παιδικές σειρές


nelly
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

γνωριζεισ κανενα καλο site που μπορω να βρω και να κατεβασω επεισοδια της candy candy

ειμαι φανατικη οπαδος του παιδικου και με εχει πιασει τελευταια μια μανια να τα βρω ολα.

κατα προτιμιση τα μεταγλωτισμενα

 

Blue-white GT τα έχει νομίζω.. το πώς κατεβάζεις από torrents όμως ρωτας και σου εξηγάνε εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=332

Link to comment
Share on other sites

Αχχ θα κλάψω!!! Όλα τα μεσημέρια στην Ερτ1 έβλεπα Καρουζέλ και μετά στο καπάκι το μικρό σπίτι στο λιβάδι! Θέλω να τους πάρω τηλέφωνο να τα ξαναβάλουν!! :lol: :lol: Αλήθεια, ξέρει κανείς από που μπορώ να κατεβάσω επεισόδια?

 

Δασκάλα Σιμένα, η Οράκα η χοντρή διευθύντρια,ο Εβραίος ο Δαυίδ που τα είχε με τη Βαλέρια, η Καρμενσίτα που όλο έκλαιγε επειδή έλειπε ο μπαμπάς της, η χοντρούλα η Λάουρα, ο Χάιμεν και ο κορυφαίος μπαμπάς του με το συνεργείο αυτοκινήτων, ο διάολος ο Πάμπλο, ο Μάριο και η αδερφή του με τον σκύλο τους τον Ραμπίτο, ο φλώρος ο Χόρχε Ντε Σαλτο, η Μαρία Χοακίνα, το φυτό ο Ντανιέλ.. Αααααααααα που τους θυμήθηκα όλους αυτούς!!

 

Χαρακτηριστικές σκηνές:

 

Ο Σιρίλο κερδίζει τον Χόρχε σε αγώνες αυτοκινήτων και τον φιλάει η Μαρία Χοακίνα!

 

Οι φίλοι του Σιρίλο του κάνουν πλάκα στην παραλία. Τον αλείφουν με αντιηλιακό και του λένε πως άσπρισε. Πάει ο κακομοίρης στη γκόμενα ''Αααα κοίτα ΜΑΡΙΑ ΧΟΑΚΙΝΑ ΕΓΙΝΑ ΑΣΠΡΟΣ!!!!!!!!!!!'' :lol: :lol:

 

Η κάρια η μητριά του Μάριο μαγειρεύει το κουνέλι του στιφάδο! :(

 

O Xάιμεν και ο Πάμπλο το σκάνε από το σπίτι και ο δεύτερος πάει να μείνει με μια γριούλα η οποία τον κάνει άνθρωπο!

 

Ο Σιρίλο γλύφει κάτι αυτοκόλλητα που έδιναν δώρο με κάτι γλυφιτζούρια, τα οποία ήταν ναρκωτικά! Χαχααχχααχα άλλο τραγικό και αυτό! :lol:

http://img439.imageshack.us/img439/2936/pao0zb.png

EΛΛΑΣ-ΕΥΡΩΠΗ-ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ!!

Link to comment
Share on other sites

Ο Σιρίλο γλύφει κάτι αυτοκόλλητα που έδιναν δώρο με κάτι γλυφιτζούρια, τα οποία ήταν ναρκωτικά! Χαχααχχααχα άλλο τραγικό και αυτό! :lol:

 

Γι'αυτό μετά επικρατούσε ένας πανικός με τα τατουάζ-δώρο στα γλειφιτζούρια. Δεν το θυμάμαι αυτό το επεισόδιο (έβλεπα κι εγώ τη σειρά, αλλά ως 5χρονο με 7χρονο)

Ας μη το κρύβουμε.

Διψάμε για ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

Προβαλλόταν παλιά μια σειρά που λεγόταν "Santa Barbara"; Θυμάμαι ότι την έβλεπε η μητέρα μου. Εγώ ήμουν το πολύ τεσσάρων. Το μόνο που φέρνω στο μυαλό μου είναι μια εικόνα των τίτλων αρχής, με κάτι αψίδες και τοπία, ή σπίτια... Δε θυμάμαι από τότε.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Προβαλλόταν παλιά μια σειρά που λεγόταν "Santa Barbara"; Θυμάμαι ότι την έβλεπε η μητέρα μου. Εγώ ήμουν το πολύ τεσσάρων. Το μόνο που φέρνω στο μυαλό μου είναι μια εικόνα των τίτλων αρχής, με κάτι αψίδες και τοπία, ή σπίτια... Δε θυμάμαι από τότε.

:lol: Κι εγώ μόνο κάτι τέτοιο θυμάμαι! Τον τίτλο και τις αψίδες!

Link to comment
Share on other sites

Eν τω μεταξύ, νόμιζα ότι λεγόταν "Σαν τα μπάρμπαρα"! Τι στο καλό είναι τα μπάρμπαρα;:lol:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

στη ΣανταΜπαρμπαρα ειχε μια κορυφαια σκηνη.

παρακολουθουσαν τον πρωταγωνιστη κ αυτος αναρωτιοταν πως τον βρισκουν.

καθοταν κ ελεγε οτι αλλαζει ρουχα κ παπουτσια καθημερινα.

και τελικα βρηκε οτι ειχε στο.. αυτι εναν κοριο!

Link to comment
Share on other sites

Θυμάμαι τον Μέησον, τον επιθεωρητή Καστίγιο και την ξανθή φιλενάδα του..
Link to comment
Share on other sites

Θυμάται κανείς το όνομα αυτού του παιδικού;

http://img119.imageshack.us/img119/739/cartoonfg9.th.jpg

 

Βοηθήστε... Έχω σπάσει το κεφάλι μου μήνες τώρα να το θυμηθώ, το θέλω!!!!!!!!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θυμάται κανείς το όνομα αυτού του παιδικού;

http://img119.imageshack.us/img119/739/cartoonfg9.th.jpg

 

Βοηθήστε... Έχω σπάσει το κεφάλι μου μήνες τώρα να το θυμηθώ, το θέλω!!!!!!!!!!

 

poy to thumithikes auto??? tin fwto pou ti vrikes? ekei pou ti vrikes de leei onoma tou paidikou?

thumamai oti petouse me ta autia san elikoptero:rolleyes:

Winners Never Quit, Quitters Never Win...
Link to comment
Share on other sites

 

poy to thumithikes auto??? tin fwto pou ti vrikes? ekei pou ti vrikes de leei onoma tou paidikou?

thumamai oti petouse me ta autia san elikoptero:rolleyes:

 

Ο captum το θυμήθηκε...

Αλλά κι εγώ το ψάχνω από αμνημονεύτων:

Και τέλος, γιατί πάλι γράφω πολύ, ήταν ένα παιδικό με μια κούκλα........το αγαπημένο μου! Ξυπνούσε μέσα σε ένα κουτί, έτριβε τα μάτια της, και με τα αυτιά της (που ήταν ΤΕΡΑΣΤΙΑ) πετούσε.........

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κατεβάστε (με την βοήθεια του Quicktime pro) τα mp3 original themes από σειρές παιδικές απο την σελίδα του ίδιου του δημιουργού τους σε CD-RIP ποιότητα!!!

 

(ναι είναι νόμιμο αφού τα έβαλε ο ίδιος στην σελίδα του)

 

http://web.mac.com/toridori22/iWeb/Shuki%20Levy%20Online/Music%20Compositions.html

Link to comment
Share on other sites

to dragonball θεωρω οτι ηταν μια απο της καλυτερες κια μακροβιοτερες παλιες παιδικες σειρες .το εβλεπα φθυμαμαι φανατικα.ποτε δεν θα καταλαβω γιατι ο ant1το σταματησε οπως σταματησε και τα αλλα παιδικα που εβαζε καθε σαββατο πρωι:(
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

re paidia ena paidiko sti net 'h sthn et2 'h sth et1 de thymamai akrivos...sxetika oxi palia....me mia polikh arkouda poy espase o pagos apo to boreio polo kai exase tous dikous tou kai periplaniotan mazi me ena lagoudaki kai pernousan tis dyskolies pou tous epifylassan oi 7 ''theoi''. kapos etsi telos panton...to thymatai kaneis???(prepei na htan galliko).allla itan metaglotismeno.
Οι αγγελίες είναι επιτρεπτές μόνο στο buy&sell.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το θυμάστε; Το έβαζε η Ετ2 μετά το Καρουσέλ αν δεν κάνω λάθος και αργότερα η Ετ1 πρίν ή μετά τους Ατρόμητους στα πρώτα χρόνια. Μετά την έφαγε η μαρμάγκα. Κι ήταν από τις αγαπημένες μου σειρές, ειδικά όταν έφτιαχνε τα τεράστια έργα που τα έβλεπες μόνο από ψηλά.

Ας μη το κρύβουμε.

Διψάμε για ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το θυμάστε; Το έβαζε η Ετ2 μετά το Καρουσέλ αν δεν κάνω λάθος και αργότερα η Ετ1 πρίν ή μετά τους Ατρόμητους στα πρώτα χρόνια. Μετά την έφαγε η μαρμάγκα. Κι ήταν από τις αγαπημένες μου σειρές, ειδικά όταν έφτιαχνε τα τεράστια έργα που τα έβλεπες μόνο από ψηλά.

 

 

kala o tupos sto art attack apla ta espage! apisteuto talento!!

foveri ekpompi...

gia tous atromitous pou les pio katw les gia ton tom kai ti jouli pou eixan radiofwniki ekpompi,i les auto me tin podosfairiki omada?

gt to prwto to psaxnw kairo twra :(

Winners Never Quit, Quitters Never Win...
Link to comment
Share on other sites

Πω πω αυτό με τον Tom και τη Julie ήταν φοβερό! Καναδέζικο ήταν, το έβαζε τα μεσημέρια η ΕΤ2...

 

!

 

ksereis pws legetai kanonika,peran apo ti metafrasi pou tou edinan san atromitoi...?

Winners Never Quit, Quitters Never Win...
Link to comment
Share on other sites

ksereis pws legetai kanonika,peran apo ti metafrasi pou tou edinan san atromitoi...?

Ο ελληνικός τίτλος μπορεί και να ήταν κάτι σαν "Ραδιο-ντετέκτιβ"...

 

Πάντως δεν νομίζω να ήταν "Ατρόμητοι"...

Link to comment
Share on other sites

Ο ελληνικός τίτλος μπορεί και να ήταν κάτι σαν "Ραδιο-ντετέκτιβ"...

 

Πάντως δεν νομίζω να ήταν "Ατρόμητοι"...

nai exeis dikio ! twra eida to link apo to youtube! de fantezesai POSO POLU se euxaristw :)

epitelous to vrikaaaa:D

Winners Never Quit, Quitters Never Win...
Link to comment
Share on other sites

kala o tupos sto art attack apla ta espage! apisteuto talento!!

foveri ekpompi...

gia tous atromitous pou les pio katw les gia ton tom kai ti jouli pou eixan radiofwniki ekpompi,i les auto me tin podosfairiki omada?

gt to prwto to psaxnw kairo twra :(

 

Όχι. Εννοώ ότι το Art Attack έπαιζε πρίν ή μετά από τους Ατρόμητους αργότερα. Γιατί το Art Attack παιζότανε για χρόνια. Δυστυχώς το κόψανε.:cry:

Ας μη το κρύβουμε.

Διψάμε για ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

Θυμάται κανείς ένα anime, με 2 παιδιά, φίλους, που βλέπουν ένα διαστημόπλοιο και δε θυμάμαι πως και τι, πάνε σε έναν άλλον πλανήτη που πρέπει να βοηθήσουν μια πριγκίπισσα or something like that :p?

Sorry για την απλοϊκή περιγραφή αλλά μόνο αυτά θυμάμαι,σαν από όνειρο...(μπορεί και να'ταν)

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Πάλι "Το Παιδί μου & Εγώ" διάβαζες και ξανακύλησες στον παλιμπαιδισμό; :p

 

Δώσε κανα παραπάνω στοιχείο. ΟΛΕΣ οι παιδικές σειρές έχουν να κάνουν με φίλους, πριγκίπισες και πολύ συχνά ΚΑΙ με διαστημόπλοια και άλλου πλανήτες.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...