Jump to content

All about Ford


Ryback3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μηπως ξερετε να μου πειτε ποια ειναι η πραγματικη μεση καταναλωση για το ford focus 1.6 115hp και για το 1.4 80hp; Θελω να μου πειτε οχι για την καταναλωση που γραφουν τα περιοδικα που λενε περιπου στα 6,6 lt/100 χλμ αλλα για την καταναλωση που γραφει ο υπολογιστης ταξιδιου του αυτοκινητου.Σας ευχαριστω πολυ.Δημητρης
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 304
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Sto diko mou pou einai 1600 grafei gyrw sta 10 litra ana 100 me mikth katanalwsh.Ektos polhs einai sigoura poly pio oikonomiko alla entos polhs einai ligo fagana!Alla ayto den allazei to gegonos oti exei to kalytero pathma ap'ta alla aytokinhta ths kathgorias tou!Sto lew me plhrh gnwsh kai me 33000 xm symviwshs mazi tou.
Link to comment
Share on other sites

Εχω το 1.6 ti-vct και σε γενικες γραμμες θελει να τρωει καλα,δυστυχως επειδη κυκλοφορω αρκετα και στο κεντρο μιλαμε για δεικτη στα 11.4 ,αν και τωρα το ανεβασε,το καλοκαιρακι που το ειχα ανοιξει αρκετα το ειχε φτασει μικτη στα 10,3.

βεβαια μη φανταστεις 3700km εχω κανει και το εχω απο φεβρουαριο!παντως στα ολα του υπερικανοποιημενος.

(αν και ο γκαντεμης τρακαρα πριν 2 βδομαδες...με πουλμαν!:cry: :cry: :cry: )

http://img369.imageshack.us/img369/9788/n222800402208886943te9.jpg

Sleepless Degenerate Drunk.

Link to comment
Share on other sites

Η κατανάλωση του Ti-VCT εξαρτάται από το πόσο ''ελαφρύ'' είναι το πόδι σου. Είμαι και εγώ κάτοχος ενός, και έχω παρατηρήσει ότι όταν κινούμαι χωρίς να το σκίζω καίει περίπου 8lt/100Km (κυρίως αστικός κύκλος αλλά και κάποιες βόλτες εκτός Αττικής). Όταν με πιάνουν τα δαιμόνια μου έχω δει και 13lt στα 100 Km.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Η κατανάλωση του Ti-VCT εξαρτάται από το πόσο ''ελαφρύ'' είναι το πόδι σου. Είμαι και εγώ κάτοχος ενός, και έχω παρατηρήσει ότι όταν κινούμαι χωρίς να το σκίζω καίει περίπου 8lt/100Km (κυρίως αστικός κύκλος αλλά και κάποιες βόλτες εκτός Αττικής). Όταν με πιάνουν τα δαιμόνια μου έχω δει και 13lt στα 100 Km.

 

Ποσα km εχεις κανει?Εμενα με παραξενευει πολυ οτι το εχει κ ενας φιλος και του δειχνει 9.6 ενω εμενα εχει κολλησει στο 11,4.

Δεν ξερω,λες να εχει φαει κανενα σκαλωμα το Τrip Comp.?

Αστικο κυκλο 8lt??θα κλαψω.:cry: :cry:

http://img369.imageshack.us/img369/9788/n222800402208886943te9.jpg

Sleepless Degenerate Drunk.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

καλησπερα, εχετε υπ'οψι για το πρόβλημα υγρασιας στο κατω μέρος της κονσόλας στα πόδια του συνοδηγου απο το αιρ condition???

FORF FOCUS COLLECTION 1.6 5θυρο TREND

EYXARISTW!!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, εχετε υπ'οψι για το πρόβλημα υγρασιας στο κατω μέρος της κονσόλας στα πόδια του συνοδηγου απο το αιρ condition???

FORF FOCUS COLLECTION 1.6 5θυρο TREND

EYXARISTW!!!

 

Εχει τετοιο προβλημα το νεο focus?:confused:

http://img369.imageshack.us/img369/9788/n222800402208886943te9.jpg

Sleepless Degenerate Drunk.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Το Ι εχει!!!!:worry:

 

Α!Οκ,απλά νόμισα οτι έλεγες για το νέο,γράψε λάθος.

Βασικά η ford φαντάζομαι θα είναι ενήμερη για τυχόν τέτοιο πρόβλημα,ίσως θα έπρεπε να απευθυνθείς πρώτα σε αυτους.

http://img369.imageshack.us/img369/9788/n222800402208886943te9.jpg

Sleepless Degenerate Drunk.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, εχετε υπ'οψι για το πρόβλημα υγρασιας στο κατω μέρος της κονσόλας στα πόδια του συνοδηγου απο το αιρ condition???

FORF FOCUS COLLECTION 1.6 5θυρο TREND

EYXARISTW!!!

 

Μήπως βούλωσε από τίποτα φύλα κάποιος αγωγός νερού και αντί να αποχετεύεται η υγρασία έξω μπαίνει μέσα στην καμπίνα; Ή μήπως ράγισε κάποιο πλαστικό-αεραγωγός; (δύο διαφορετικές περιπτώσεις σε διαφορετικά αυτοκίνητα φίλων με αυτό το αποτέλεσμα, δηλ υγρασία στην μεριά του συνοδηγού).

Read The F...ing Manual First
Link to comment
Share on other sites

Μήπως βούλωσε από τίποτα φύλα κάποιος αγωγός νερού και αντί να αποχετεύεται η υγρασία έξω μπαίνει μέσα στην καμπίνα; Ή μήπως ράγισε κάποιο πλαστικό-αεραγωγός; (δύο διαφορετικές περιπτώσεις σε διαφορετικά αυτοκίνητα φίλων με αυτό το αποτέλεσμα, δηλ υγρασία στην μεριά του συνοδηγού).

 

Τελικα θα το παω στο σερβισ της φορντ στη λαρισα. Μου ειπαν πως ειναι αλλαγη εβαπορετας και οτι ειναι στην εγγυηση...

θα μεινει μεσα 2 μερες με ανοιγμα ταμπλο κ ας ελπισουμε να βγει χωρις τριξιματα κλπ

θα ενημερωσω οταν τελειώσει η διαδικασια!

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...
Εκανα ενα search στο forum για Ford αλλα δεν βρηκα τιποτε οποτε ειπα να ανοιξω ενα θέμα για το αγαπημενο αυτο αυτοκινητο...Και ας αρχισω απο εμενα εχω ενα Ford Focus Ti-vct FULL FULL EXTRA titanium.... :)
:ban:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γεια σας,Γνωριζετε εαν το Ford Focus βγαινει στα 1600 στην απλη εκδοση δλδ την ambiente ή βγαινει μονο στην Trend και αν γνωριζεται ποσο παει γιατι εχω ακουσει τοι κανουν μια μεγαλη εκπτωση τωρα;

Σας ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,Γνωριζετε εαν το Ford Focus βγαινει στα 1600 στην απλη εκδοση δλδ την ambiente ή βγαινει μονο στην Trend και αν γνωριζεται ποσο παει γιατι εχω ακουσει τοι κανουν μια μεγαλη εκπτωση τωρα;

Σας ευχαριστω

trend, sport και titanium

Link to comment
Share on other sites

Geia sas ,sxetika me to Ford Focus piga simera se antiprosopia kai mou eipane oti h basikh-fthnh ekdosh Ambiente bgainei kai se 1600cc (115 hp), kai malista exei kai ekptosh 2000 Euro.

Dld einia palio montelo h ti allo mporei na simbainei

Se eyxaristo

Link to comment
Share on other sites

Geia sas ,sxetika me to Ford Focus piga simera se antiprosopia kai mou eipane oti h basikh-fthnh ekdosh Ambiente bgainei kai se 1600cc (115 hp), kai malista exei kai ekptosh 2000 Euro.

Dld einia palio montelo h ti allo mporei na simbainei

Se eyxaristo

Έκπτωση 2000? Τρέχει κάποια προσφορά ή μήπως θέλουν να σου δώσουν το προ-facelift μοντέλο (που κατά τη γνώμη μου έιναι ομορφότερο);

Link to comment
Share on other sites

Αν το παρεις μετρητοίς παίζει εκπτωση 2000 ευρώ από ότι είδα. Για το νέο μοντέλο φυσικά.

 

http://www.ford.gr/ns7/current_promo/-/curnewfoc_curpromoint2/-/-/-/-

Yπάρχουν δυο τρόποι για να πετύχεις…

1)ποτέ μη λες όλα όσα ξέρεις

2)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδιά όταν λέμε νέο μοντέλο, πότε βγήκε;Μήπως είναι facelift και πότε θα βγάλει καινούριο γιατι οι έμποροι μου λένε ότι είναι το καινούριο αλλά στο autotriti λεει οτι θα βγει καινουριο το 2009.Τι παίζει;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όταν λέμε νέο μοντέλο, πότε βγήκε;Μήπως είναι facelift και πότε θα βγάλει καινούριο γιατι οι έμποροι μου λένε ότι είναι το καινούριο αλλά στο autotriti λεει οτι θα βγει καινουριο το 2009.Τι παίζει;

Nai to facelift ennooume.

to focus 3 tha parousiastei tou xronou kai aaaaaaan.

Link to comment
Share on other sites

Nai to facelift ennooume.

to focus 3 tha parousiastei tou xronou kai aaaaaaan.

 

Άρα το μοντέλο αλλάζει και γι αυτό οι τιμές αυτές...Μήπως ξέρει κανείς πότε περίπου θα γίνει η αλλαγή;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...