Jump to content

Huawei P8 Lite


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τα κατάφερα,τωρα θα κοιτάξω διαφορες ,και θα ενημερώσω
πως τα καταφερες ?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έχει δοκιμάσει κανείς την B574;

 

Ούτε δυο post πισω δεν διαβάζεις; :confused:

 

πως τα καταφερες ?

 

Δοκίμασες τη μέθοδο που δίνω πιο πάνω και δεν σου δούλεψε;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

βαζω μεσα στην sd το αρχειο update και κανω οτι ειπες πριν και μου βγαζει failed

βαζεις μονο το αρχειο update η και τον αλλο φακελο που βγαζει ?

 

Τελικα βρηκα ακρη εφτιαξα ενα φακελο dload ξεζιπαρα εκει ολο το φακελο και δουλεψε

να κανω και factory reset ?

Edited by Tr3LaRaS
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παίδες με το γυροσκόπιο τι γίνεται δεν έχει η συσκευή τελικά;
Αν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου. Έζρα Πάουντ
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι μετα την αναβαθμιση δε μου δουλευει το gps γιατι το ανοιγω στον καιρο και δε μου δειχνει το μερος που βρισκομαι συν οτι δε βλεπω καν το εικονιδιο του πανω αριστερα που το εδειχνει ποιο παλια

ξερει κανεις γιατι ?

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι μετα την αναβαθμιση δε μου δουλευει το gps γιατι το ανοιγω στον καιρο και δε μου δειχνει το μερος που βρισκομαι συν οτι δε βλεπω καν το εικονιδιο του πανω αριστερα που το εδειχνει ποιο παλια

ξερει κανεις γιατι ?

 

Οντως δε δουλεύει το GPS??????

Mετα την αναβάθμιση;;

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Οντως δε δουλεύει το GPS??????

Mετα την αναβάθμιση;;

μετα απο πολλες προσπαθειες ανοιγει το εικονιδιο πανω αριστερα αλλα σε αλλες εφαρμογες μου δουλευει και σε αλλες οχι

πχ στα φαρμακεια δε μου βρισκει τπτ

στο taxibeat τωρα δουλεψε

στον καιρο που ειχε του κινητου μεσα δεν εβρισκε ττπ

σε αλλο καιρο που εβαλα δουλεψε

Link to comment
Share on other sites

μετα απο πολλες προσπαθειες ανοιγει το εικονιδιο πανω αριστερα αλλα σε αλλες εφαρμογες μου δουλευει και σε αλλες οχι

πχ στα φαρμακεια δε μου βρισκει τπτ

στο taxibeat τωρα δουλεψε

στον καιρο που ειχε του κινητου μεσα δεν εβρισκε ττπ

σε αλλο καιρο που εβαλα δουλεψε

 

Google maps, here maps, sygic δουλεύουν??

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα θέμα με την εφαρμογή της cosmote και με hard reset έστρωσε, προτείνω λοιπόν να το δοκιμάσετε.

 

(είμαι νέο μέλος στο forum οπότε Καλώς σας βρήκα και συγχαρητήρια για την κοινότητα που αναπτύξατε :) )

Ό,τι είμαστε, είναι αποτέλεσμα του πως σκεφτόμαστε.
Link to comment
Share on other sites

γεια σας και απο εμενα!αρχικα ειχα και εγω το vodafone brandname b181.ακολουθησα τα βηματα που αναφερατε και εγινε debrand με αριθμο εκδοσης balongc50b311...παταω για ενημερωση στο hi care και απο τισ ρυθμισεις και δεν μ βγαζει τπτ.απο οτι διαβασα μεσω του hi care θα μπορουσα να κατεβασω το android 6 emui 4 (για αυτο μπηκα και σε αυτη την διαδικασια με το debrand)αλλα τπτ απο ενημερωσεις...μπορει να μ πει καποιος τι πρεπει να κανω στην συνεχεια για android 6 χωρις να δημιουργησω καποιο σφαλμα στην λειτουργια του κινητου η' σε καποιο μελλοντικο update?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Ποια βήματα ακολούθησες ακριβώς και ποια rom πέρασες στη συσκευή σου;

 

Επίσης σε παρακαλώ να γράφεις κανονικά ελληνικά μιας και η γραφή τύπου chat / sms έχει απαγορευτεί στο forum, ευχαριστώ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα το c432b132 έκανα unzip μετά πήρα το dload το έβαλα στην sd και τέλος από μενού έκανα local update

 

και το step1 και το step2 flashαρες;

Samsung Galaxy Gio -> Sony Xperia M -> Huawei P8 lite

CyanogenMod7.1 CyanogenMod12.1+overclock to 1.7ghz Lug is-everywhere(Root,UBL)

Link to comment
Share on other sites

με τον ορο step 1 και step 2 τι ενοειτε ρε παιδια?

 

το zip αρχειο τηε c432b132 εχει 2φακελους μεσα ,ο ενας step1 που περιλαμβανει αλλον εναν dload με update.app & ειναι 2gb+ & αλλος ενας step2 με εναν φακελο custom μεσα του ,ο οποιος επισης περιλαμβανει ενα update.app μερικων kb

Samsung Galaxy Gio -> Sony Xperia M -> Huawei P8 lite

CyanogenMod7.1 CyanogenMod12.1+overclock to 1.7ghz Lug is-everywhere(Root,UBL)

Link to comment
Share on other sites

εγω εκανα με local update πρωτα το φακελο dload που τον πηρα copy paste και τον εβαλα στην sd (εκανα το step 1 ?)με το φακελο custom δεν εχω ασχοληθει αν και βλεπω εχει μεσα στον φακελο ενα αρχειο update
Link to comment
Share on other sites

εγω εκανα με local update πρωτα το φακελο dload που τον πηρα copy paste και τον εβαλα στην sd (εκανα το step 1 ?)με το φακελο custom δεν εχω ασχοληθει αν και βλεπω εχει μεσα στον φακελο ενα αρχειο update

 

Ε αυτο το update.app ειναι ολη η μαγκια ;)

Samsung Galaxy Gio -> Sony Xperia M -> Huawei P8 lite

CyanogenMod7.1 CyanogenMod12.1+overclock to 1.7ghz Lug is-everywhere(Root,UBL)

Link to comment
Share on other sites

οποτε φιλε να παρω το custom φακελο οπως ειναι και να το βαλω στην sd?και μετα παλι μενου local update ?(ο φακελος που θα ειναι μεσα το update στην sd να τον ονομασω dloal η να τον αφησω custom?)
Link to comment
Share on other sites

οποτε φιλε να παρω το custom φακελο οπως ειναι και να το βαλω στην sd?και μετα παλι μενου local update ?(ο φακελος που θα ειναι μεσα το update στην sd να τον ονομασω dloal η να τον αφησω custom?)

rename απο custom σε dload κανεις

Samsung Galaxy Gio -> Sony Xperia M -> Huawei P8 lite

CyanogenMod7.1 CyanogenMod12.1+overclock to 1.7ghz Lug is-everywhere(Root,UBL)

Link to comment
Share on other sites

οποτε κανω την ιδια διαδικασια τωρα για τον φακελο custom μονο που τον ονομαζω dload?(θα κανω αντικατασταση του φακελου στην sd γιατι λογικα δεν θα μπορεις να εχεις 2 dload)επιπλεον μου εχει ερθει ενα μηνυμα στο hicare που λεει:υπαρχουν διαθεσιμες ενημερωσεις.εκδοση λογισμικου 2.0.3.302_OVE 1.add huawei mempership.outstanding service begins with a huawei mempership. 2.add net promoter score/system.in a certain time,after you use the huawei device,you can receive the NPS for product improvement,looking forward to your participation.

ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΤΩΡΑ (αυτες ειναι οι επιλογες).μην πειραξω τπτ και να κανω πρωτα τον φακελο custom οπως λεω πανω?(συγνωμη για τις λεπτομερειες που ζηταω απλα ειναι η πρωτη φορα που ασχολουμε και ειμαι λιγο δυστακτικος)

Edited by trelos2016
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο Forum.

Η κοπέλα μου και ο αδερφός μου πήραν το Huawei P8 Lite (ALE-L21), η μια τον Ιανουάριο και έχει έκδοση 5.1.1 (ALE-L21C02B181) και ο άλλος σήμερα και έχει έκδοση 5.0.1 (ALE-L21C432B204). Ο κολλητός μου επίσης πριν 10 μέρες, κι αυτός με 5.0.1 αλλά δεν ξέρω αριθμό έκδοσης. Στον αδερφό μου και στον κολλητό μου δεν υπάρχει καμία διαθέσιμη αναβάθμιση, και στο site της Huawei γράφουν για μια άλλη έκδοση εντελώς άσχετη με τα δυο παραπάνω.

 

Τι παίζει; Γιατί το 5.0.1 δεν αναβαθμίζεται και πως θα το αναβαθμίσω;

 

Ακόμη, διάβασα ότι υποστηρίζεται official Android 6.0. Θα το δεχτούν και τα δυο ή θα τρέχουμε;

Link to comment
Share on other sites

Έχει ήδη κυκλοφορήσει η επίσημη έκδοση του android 6, θα βρείς την τελευταία εδώ, στην αμέσως προηγούμενη σελίδα.

Όμως είναι για unbranded δίκαρτη έκδοση του p8 lite. Αν τα δικά σας μονόκαρτα και branded(πχ vodafone), πρέπει να ακολουθήσετε μια διαδικασία πρώτα που θα την βρείς στις πρώτες σελίδες αυτού του θέματος.

 

Σε άλλη περίπτωση, περιμένετε το πότε θα την διαθέσει ο πάροχος.

(ανοίξτε την εφαρμογή Hicare και δείτε μήπως έχετε έτοιμη κάποια αναβάθμιση νεώτερη εκτός της 6)

Ό,τι είμαστε, είναι αποτέλεσμα του πως σκεφτόμαστε.
Link to comment
Share on other sites

οποτε κανω την ιδια διαδικασια τωρα για τον φακελο custom μονο που τον ονομαζω dload?(θα κανω αντικατασταση του φακελου στην sd γιατι λογικα δεν θα μπορεις να εχεις 2 dload)επιπλεον μου εχει ερθει ενα μηνυμα στο hicare που λεει:υπαρχουν διαθεσιμες ενημερωσεις.εκδοση λογισμικου 2.0.3.302_OVE 1.add huawei mempership.outstanding service begins with a huawei mempership. 2.add net promoter score/system.in a certain time,after you use the huawei device,you can receive the NPS for product improvement,looking forward to your participation.

ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΤΩΡΑ (αυτες ειναι οι επιλογες).μην πειραξω τπτ και να κανω πρωτα τον φακελο custom οπως λεω πανω?(συγνωμη για τις λεπτομερειες που ζηταω απλα ειναι η πρωτη φορα που ασχολουμε και ειμαι λιγο δυστακτικος)

 

Δεν το ξερω με το Hicare ,flashαρε το αρχειο

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν το ξερω με το Hicare ,flashαρε το αρχειο update.app του custom (αλλαζεις ονομα φακελου απο custom σε dload ,σβηνεις αυτο τον φακελο dload που υπαρχει ηδη στη συσκευη σου & τον βαζεις στη θεση του & κανεις local update! Με αυτο το αρχειο θα σου ξαναγινει ALE-L21 & θα φυγει το Balong , ωστε να μπορεις να βαλεις ο,τι θες απο stock δικαρτα firmwares απο εδω και περα!

Samsung Galaxy Gio -> Sony Xperia M -> Huawei P8 lite

CyanogenMod7.1 CyanogenMod12.1+overclock to 1.7ghz Lug is-everywhere(Root,UBL)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...