Jump to content

Huawei P8 Lite


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

και πως μπαινει αυτη που εγω δε ξερω καλα αγγλικα και δε καταλαβα ?
Link to comment
Share on other sites

Και γω που ξαναεκανα factory reset στην 574 και το κιν δουλευει ρολοι πλεον βλεπω οτι η μπαταρια σα να κραταει παραπανω
Link to comment
Share on other sites

Και γω που ξαναεκανα factory reset στην 574 και το κιν δουλευει ρολοι πλεον βλεπω οτι η μπαταρια σα να κραταει παραπανω

 

εννοείται με factory reset.

Link to comment
Share on other sites

εννοείται με factory reset.
ειχα κανει οταν την περασα αλλα δεν ειχε κατσει καλα και ξαναεκανα
Link to comment
Share on other sites

Στη δεύτερη κάρτα βγάζει "Κάρτα 2g" Δηλαδή αν της βάλω μία 4g θα πάιζει με ταχύτητα 2g?

 

Η δεύτερη κάρτα που λέω να του βάλω είναι μόνο data. Αν ξέρετε μπορείτε να μου πείτε γιατί μη την ξηλώνω άδικα από ένα ταμπλετάκι που έχω..

Link to comment
Share on other sites

Στη δεύτερη κάρτα βγάζει "Κάρτα 2g" Δηλαδή αν της βάλω μία 4g θα πάιζει με ταχύτητα 2g?

 

Η δεύτερη κάρτα που λέω να του βάλω είναι μόνο data. Αν ξέρετε μπορείτε να μου πείτε γιατί μη την ξηλώνω άδικα από ένα ταμπλετάκι που έχω..

 

Οτι θες οριζεις απο τη διαχειριση καρτας αρκει η καρτα να υποστηριζει 4g, να στα εχουν ανοιξει απο την εταιρια κινητης. Μπορεις να δωσεις 4g και στη micro και στη nano. Η αλλη βεβαια θα εχει 2g δεν μπορεις να εχεις 2 ταυτοχρονα με 4g.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος λίγων ημερών του P8 Lite, με έκδοση Β204.

Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα, με παίρνουν τηλέφωνο και αρκετές φορές τους λέει πως είναι κλειστό.

Αργότερα μου έρχονται και sms ότι είχα κλήση από κάποιον.

 

Το ίδιο πρόβλημα μου κάνει και μερικές φορές κάνοντας κλήση εγώ ο ίδιος. Δεν βγάζει γραμμή.

Μερικές φορές χρειάζεται να προσπαθήσω 2 και 3 φορές για να βγάλω γραμμή.

 

Με την ίδια SIM σε άλλο κινητό, δεν είχα ποτέ κάτι τέτοιο.

Καμιά ιδέα;

Edited by Aligator21
Always be your self... :)
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος λίγων ημερών του P8 Lite, με έκδοση Β204.

Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα, με παίρνουν τηλέφωνο και αρκετές φορές τους λέει πως είναι κλειστό.

Αργότερα μου έρχονται και sms ότι είχα κλήση από κάποιον.

 

Το ίδιο πρόβλημα μου κάνει και μερικές φορές κάνοντας κλήση εγώ ο ίδιος. Δεν βγάζει γραμμή.

Μερικές φορές χρειάζεται να προσπαθήσω 2 και 3 φορές για να βγάλω γραμμή.

 

Με την ίδια SIM σε άλλο κινητό, δεν είχα ποτέ κάτι τέτοιο.

Καμιά ιδέα;

 

Την είχα πατήσει κι εγώ φίλε κάποτε με ένα s3 mini. Από σκρουτζομάγαζο δεν το πήρες;;;

Το είχα πάει στη samsung 2 φορές, ξαναπερνάγανε λειτουργικό και μετά τα ίδια. Του είχαν αλλάξει οθόνη μιας και η κεραία είναι πάνω στην οθόνη όπως είχαν πεί και την άλλη μέρα τα ίδια. Μετά από κανά 8μηνο ψιλοέστρωσε μόνο του κατά κάποιο τρόπο αλλά μην φανταστείς τπτ δραματικό. Σχεδόν κάθε μέρα έκανα μια επαννεκίνηση, αντε μια στις 2 μέρες κάποιες φορές. Μάλιστα όταν έβλεπα ότι η κεραία είναι φουλ σήμαινε οτι έχει χάσει το δίκτυο. Το κακό με το σκρουτζομάγαζο είναι οτι δεν μου το άλλαζε και μου έλεγαν μόνο για εγγύηση αντιπροσωπίας η οποία ούτε κι αυτή μου το άλλαζε γιατί ήταν παραεισαγωγής. Ουσιαστική βελτίωση είδα όταν το έκανα ροοτ και ξήλωσα από μέσα ότι bloatware βρήκα, όχι οτι ήταν κάποιο σχετικό με σήμα, ίσως έτυχε. Τσέκαρε και τι τύπο δικτύου έχεις. Μην το βάζει 2g σκέτο. Βάλε 2g/3g (σε περίπτωση που το άλλαξες).

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα μετά την 574 και hard reset ότι στην βελτιστοποίηση ενώ δείχνει 100% μετά πάει αμέσως 98% ενώ με την 564 δεν το κάνε. Δείχνει να δουλεύει καλύτερα το gps .και έχω πρόβλημα δεν μπορώ να κάνω εγγραφή στο huawei αναγνωριστικό όσα mail και να βάλω.κ καμία ιδέα?
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος λίγων ημερών του P8 Lite, με έκδοση Β204.

Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα, με παίρνουν τηλέφωνο και αρκετές φορές τους λέει πως είναι κλειστό.

Αργότερα μου έρχονται και sms ότι είχα κλήση από κάποιον.

 

Το ίδιο πρόβλημα μου κάνει και μερικές φορές κάνοντας κλήση εγώ ο ίδιος. Δεν βγάζει γραμμή.

Μερικές φορές χρειάζεται να προσπαθήσω 2 και 3 φορές για να βγάλω γραμμή.

 

Με την ίδια SIM σε άλλο κινητό, δεν είχα ποτέ κάτι τέτοιο.

Καμιά ιδέα;

cosmote εχεις ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 44 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παρατήρησα μετά την 574 και hard reset ότι στην βελτιστοποίηση ενώ δείχνει 100% μετά πάει αμέσως 98% ενώ με την 564 δεν το κάνε. Δείχνει να δουλεύει καλύτερα το gps .και έχω πρόβλημα δεν μπορώ να κάνω εγγραφή στο huawei αναγνωριστικό όσα mail και να βάλω.κ καμία ιδέα?
και μετα το κανει αυτο με τη βελτιστοποιηση,προφανως καποια εφαρμογη κλεινει και ξανανοιγει παλι
Link to comment
Share on other sites

Εσείς που έχετε θέμα με την βελτιστοποίηση αν κάνετε μία επανεκκίνηση θα στρώσει. Είχα και εγώ το ίδιο πρόβλημα το μεσημέρι μετά από hard reset.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!

 

Αν έχετε την ευγενή καλοσύνη, θα ήθελα μερικές διευκρινήσεις σχετικά με το τηλέφωνο. Σημειώνω πως προέρχομαι από το χώρο των Microsoft τηλεφώνων κι έτσι δεν έχω ιδιαίτερες γνώσεις σχετικά με τα Android. Σκέφτομαι να το πάρω για τη γυναίκα μου και οι απορίες μου είναι οι εξής:

1. Αν ως συσκευή λειτουργεί απρόσκοπτα και απροβλημάτιστα. Διαβάζω εδώ http://www.skroutz.gr/s/6724273/Huawei-Ascend-P8-Lite-Dual-16GB.html#reviews πως έχει προβλήματα με το wifi, με το bluetooth, με το GPS, με υπερθέρμανση κλπ. Αληθεύουν αυτά;

2. Έρχεται με android 5 από όσο διαβάζω. Αναβαθμίζεται σε 6 ΟΤΑ; Ή πρέπει να το φλασάρει κάποιος κλπ. (δεν ξέρω τη διαδικασία αυτή).

3. Τα 10GB που είναι διαθέσιμα, αρκούν; Μιας και θα χρησιμοποιηθεί ως δίκαρτο, δε θα έχω τη δυνατότητα να του προσθέσω κάρτα μνήμης κι επειδή θα μπουν αρκετές εφαρμογές πάνω του (θα χρησιμοποιηθεί και σαν ψιλοεπαγγελματικό για κάποιες ιστοσελίδες που διαχειρίζεται η σύζυγος οπότε θα θέλει αρκετή μνήμη). Θα επαρκεί ο χώρος για φωτογραφίες, βίντεο κλπ;

4. Γενικώς, ως εμπειρία χρήσης (ταχύτητα απόκρισης, κολλήματα κλπ) πώς είναι;

5. Η μπαταρία βγάζει μια μέρα χρήσης;...

 

Σας ευχαριστώ όλους εκ των προτέρων για το χρόνο και τον κόπο σας : )

 

Υ.Γ. Αν το πάρω από Vodafone, θα έχω κάποιο πρόβλημα αν τυχόν είναι branded;

Edited by theta
Link to comment
Share on other sites

Την είχα πατήσει κι εγώ φίλε κάποτε με ένα s3 mini. Από σκρουτζομάγαζο δεν το πήρες;;;

Το είχα πάει στη samsung 2 φορές, ξαναπερνάγανε λειτουργικό και μετά τα ίδια. Του είχαν αλλάξει οθόνη μιας και η κεραία είναι πάνω στην οθόνη όπως είχαν πεί και την άλλη μέρα τα ίδια. Μετά από κανά 8μηνο ψιλοέστρωσε μόνο του κατά κάποιο τρόπο αλλά μην φανταστείς τπτ δραματικό. Σχεδόν κάθε μέρα έκανα μια επαννεκίνηση, αντε μια στις 2 μέρες κάποιες φορές. Μάλιστα όταν έβλεπα ότι η κεραία είναι φουλ σήμαινε οτι έχει χάσει το δίκτυο. Το κακό με το σκρουτζομάγαζο είναι οτι δεν μου το άλλαζε και μου έλεγαν μόνο για εγγύηση αντιπροσωπίας η οποία ούτε κι αυτή μου το άλλαζε γιατί ήταν παραεισαγωγής. Ουσιαστική βελτίωση είδα όταν το έκανα ροοτ και ξήλωσα από μέσα ότι bloatware βρήκα, όχι οτι ήταν κάποιο σχετικό με σήμα, ίσως έτυχε. Τσέκαρε και τι τύπο δικτύου έχεις. Μην το βάζει 2g σκέτο. Βάλε 2g/3g (σε περίπτωση που το άλλαξες).

 

Από το Public το πήρα.

 

cosmote εχεις ?

 

Ναι, Whats Up.

Στο κάνει και εσένα;

 

Πάντως εχθές έκατσα και του πέρασα την 6.0.

Δείχνει να έχει στρώσει, θα δείξει όμως.

Always be your self... :)
Link to comment
Share on other sites

Να ευχαριστήσω κι εγώ με την σειρά μου όλους για τις πολύ χρήσιμες οδηγίες για debranding. Το έκανα με επιτυχία, πέρασα με το χέρι την 564 και στην συνέχεια μου ήρθε με OTA η 574 την οποία και έχω τώρα. Το κινητό είναι πολύ πιο responsive και ταχύ με την Marshmallow. Αναμένω να δω εντυπώσεις από την μπαταρία του. :)
Link to comment
Share on other sites

Ειχε καποιος θεμα με το wifi, εδω και λιγες μερες ειτε συνδεεται για λιγο ειτε καθολου και μου βγαζει- αρνηση προσβασης στο δικτυο. Εχω αλλαξει και μοντεμ αλλα παλι το ιδιο προβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!

 

Αν έχετε την ευγενή καλοσύνη, θα ήθελα μερικές διευκρινήσεις σχετικά με το τηλέφωνο. Σημειώνω πως προέρχομαι από το χώρο των Microsoft τηλεφώνων κι έτσι δεν έχω ιδιαίτερες γνώσεις σχετικά με τα Android. Σκέφτομαι να το πάρω για τη γυναίκα μου και οι απορίες μου είναι οι εξής:

1. Αν ως συσκευή λειτουργεί απρόσκοπτα και απροβλημάτιστα. Διαβάζω εδώ http://www.skroutz.gr/s/6724273/Huawei-Ascend-P8-Lite-Dual-16GB.html#reviews πως έχει προβλήματα με το wifi, με το bluetooth, με το GPS, με υπερθέρμανση κλπ. Αληθεύουν αυτά;

2. Έρχεται με android 5 από όσο διαβάζω. Αναβαθμίζεται σε 6 ΟΤΑ; Ή πρέπει να το φλασάρει κάποιος κλπ. (δεν ξέρω τη διαδικασία αυτή).

3. Τα 10GB που είναι διαθέσιμα, αρκούν; Μιας και θα χρησιμοποιηθεί ως δίκαρτο, δε θα έχω τη δυνατότητα να του προσθέσω κάρτα μνήμης κι επειδή θα μπουν αρκετές εφαρμογές πάνω του (θα χρησιμοποιηθεί και σαν ψιλοεπαγγελματικό για κάποιες ιστοσελίδες που διαχειρίζεται η σύζυγος οπότε θα θέλει αρκετή μνήμη). Θα επαρκεί ο χώρος για φωτογραφίες, βίντεο κλπ;

4. Γενικώς, ως εμπειρία χρήσης (ταχύτητα απόκρισης, κολλήματα κλπ) πώς είναι;

5. Η μπαταρία βγάζει μια μέρα χρήσης;...

 

Σας ευχαριστώ όλους εκ των προτέρων για το χρόνο και τον κόπο σας : )

 

Υ.Γ. Αν το πάρω από Vodafone, θα έχω κάποιο πρόβλημα αν τυχόν είναι branded;

1. Μια χαρα δουλευει το τηλεφωνο. Δεν υπαρχει εταιρεια που καποια κομματια δεν εχουν θεματα και για τα λεφτα του ειναι πολυ τιμιο.

2. Προτιμισε να το παρεις απο public και δικαρτο για να μην εχεις θεματα και να περνεις τις ενημερωσεις σου ΟΤΑ.

3. Ψιλοαρκούν. Εγώ εχω και ενα λογαριασμο στο ONEdrive και περνανε αυτοματα οι φωτογραφιες, το ιδιο μπορεις να κανεις και στο googledrive που σου δινει και 15γκιγκα. Οποτε την παλευεις με το χωρο.

4. Γρηγορο.

5. Με μετρια χρηση τη βγαζει. Καλο ειναι ομως αν εχεις απαιτησεις να εχεις και ενα παουερμπανκ μαζι.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

1. Μια χαρα δουλευει το τηλεφωνο. Δεν υπαρχει εταιρεια που καποια κομματια δεν εχουν θεματα και για τα λεφτα του ειναι πολυ τιμιο.

2. Προτιμισε να το παρεις απο public και δικαρτο για να μην εχεις θεματα και να περνεις τις ενημερωσεις σου ΟΤΑ.

3. Ψιλοαρκούν. Εγώ εχω και ενα λογαριασμο στο ONEdrive και περνανε αυτοματα οι φωτογραφιες, το ιδιο μπορεις να κανεις και στο googledrive που σου δινει και 15γκιγκα. Οποτε την παλευεις με το χωρο.

4. Γρηγορο.

5. Με μετρια χρηση τη βγαζει. Καλο ειναι ομως αν εχεις απαιτησεις να εχεις και ενα παουερμπανκ μαζι.

 

Σε ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις!

Link to comment
Share on other sites

Από το Public το πήρα.

 

 

 

Ναι, Whats Up.

Στο κάνει και εσένα;

 

Πάντως εχθές έκατσα και του πέρασα την 6.0.

Δείχνει να έχει στρώσει, θα δείξει όμως.

ειναι θεμα καλυψης δικτυου να ξερεις στο λεω με εγγυηση

ειχα και γω το ιδιο θεμα με αλλη συσκευη και ειχα πλακωθει με τη κοσμοτε

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα έχω ενα θέμα μεγάλο με της κλήσεις όταν μιλάω και με παίρνει κάποιος και είναι σε αναμονή μου κλίνη τιν κλείσει και χτυπάει το αλλο τι γίνετε?
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα έχω ενα θέμα μεγάλο με της κλήσεις όταν μιλάω και με παίρνει κάποιος και είναι σε αναμονή μου κλίνη τιν κλείσει και χτυπάει το αλλο τι γίνετε?
ωχ ωχ και μενα μετα το factory reset τα ιδια μου κανει και συγκεκριμενα σημερα

Ξερει κανεις γιατι ?

Link to comment
Share on other sites

ωχ ωχ και μενα μετα το factory reset τα ιδια μου κανει και συγκεκριμενα σημερα

Ξερει κανεις γιατι ?

 

πήρα huawei και λέει πρώτα ρεσετ και αν το κάνει πάλι στο σέρβις

Link to comment
Share on other sites

πήρα huawei και λέει πρώτα ρεσετ και αν το κάνει πάλι στο σέρβις
εμενα μια το κανει και μια οχι

παααλι reset ?πριν 3 μερες το εκανα.η πλακα ειναι οτι πριν το κανω reset δουλευε κανονικα

Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κανείς στην εμπρός κάμερα σελφι φάση διάφορα στην φωτεινότητα?? Με την 574 και το hard reset είναι εμφανώς πιο σκοτεινή από τι στις προηγούμενες ρομ. (Με τις ίδιες ρυθμίσεις)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...