Jump to content

Huawei P8 Lite


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εμ δεν την κανει, κατι εχουν απενεργοποιησει κατι μετα τα Updates, διαβασα στο xda

ισως η λυση που προτεινουν μεσω το root ειναι αυτο που λες με το ασσελερομετρο να δινουν μια ψευδαισθηση γυροσκοπιου

 

Τι σχεση εχουν οι αγνωστες πηγες, ειτε on ειτε Off παλι δεν λειτουργει το γυροσκοπιο!

 

Δοκιμασα διαφορα βιντεο στο youtube και δεν γυρνουσε το βιντεο με γυρισμα της κινητου, ουτε σε διαφορα apps που ελεγχουν αισθητηρες εκανε εμφανιση το γυροσκοπιο

 

----

ε το βρηκα στο ιντερνετ το apk του και ειπα να δοκιμασω

Link to comment
Share on other sites

εμ δεν την κανει, κατι εχουν απενεργοποιησει κατι μετα τα Updates, διαβασα στο xda

ισως η λυση που προτεινουν μεσω το root ειναι αυτο που λες με το ασσελερομετρο να δινουν μια ψευδαισθηση γυροσκοπιου

 

Τι σχεση εχουν οι αγνωστες πηγες, ειτε on ειτε Off παλι δεν λειτουργει το γυροσκοπιο!

 

Δοκιμασα διαφορα βιντεο στο youtube και δεν γυρνουσε το βιντεο με γυρισμα της κινητου, ουτε σε διαφορα apps που ελεγχουν αισθητηρες εκανε εμφανιση το γυροσκοπιο

 

----

ε το βρηκα στο ιντερνετ το apk του και ειπα να δοκιμασω

 

Επειδή λες τώρα ότι κατέβασες το apk προφανώς εκτός του Google Play είπα για τις άγνωστες πηγές. Πάντως μου δίνεις το λινκ του xda να δω τι λένε κι εκεί για να καταλάβω ποιο είναι το πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

 

Καμία σχέση με το πόκεμον, το πρόβλημα που περιγράφουν είναι πολύ σαφές. Το γυροσκόπιο το χρειάζονται για τη συγκεκριμένη εφαρμογή που τραβάς εικόνες και βίντεο 360 μοιρών, αν είδες το καινούριο παιχνιδάκι του Ζάκεμπεργκ στο Facebook που ανεβάζεις συρραφή φωτογραφιών σφαιρικής κατόψεως. Λίγα κινητά έχουν γυροσκόπιο, τα iPhone και κάποιες ναυαρχίδες και λίγες mid-range των android. Κάπου στη βοήθεια του FB γράφουν για τις προδιαγραφές που χρειάζεται η συσκευή για τέτοια εφαρμογή.

 

Στο Pokemon Go φαίνεται ότι αρκεί να έχεις δεδομένα, GPS και το ασελερόμετρο για την κάμερα. Απλώς επειδή δεν έχει έρθει ακόμα στη χώρα μας μην ψάχνεις λύσεις που μπορεί να έχεις αργότερα ντράβαλα, κάνε λίγο υπομονή γιατί λένε και μέσα στο μήνα.

Edited by Vangelis_D9
Link to comment
Share on other sites

εμ δεν την κανει, κατι εχουν απενεργοποιησει κατι μετα τα Updates, διαβασα στο xda

ισως η λυση που προτεινουν μεσω το root ειναι αυτο που λες με το ασσελερομετρο να δινουν μια ψευδαισθηση γυροσκοπιου

 

Τι σχεση εχουν οι αγνωστες πηγες, ειτε on ειτε Off παλι δεν λειτουργει το γυροσκοπιο!

 

Δοκιμασα διαφορα βιντεο στο youtube και δεν γυρνουσε το βιντεο με γυρισμα της κινητου, ουτε σε διαφορα apps που ελεγχουν αισθητηρες εκανε εμφανιση το γυροσκοπιο

 

----

ε το βρηκα στο ιντερνετ το apk του και ειπα να δοκιμασω

Αυτο τι ειναι game που θες να βαλεις ?

Αν εχω δει στο xda εχει μια root εκδοση για το τηλεφωνο μας.

Edited by dankannn
Link to comment
Share on other sites

Προσέχετε τι παραθέτετε από το xda γιατί ασελερόμετρο (δλδ επιταχυνσιόμετρο) και γυροσκόπιο δεν είναι το ίδιο πράμα! Εκεί μπορεί να λένε ότι θα κάνουν το ασελερόμετρο να συμπεριφέρεται σαν γυροσκόπιο, δεν θα σας προσθέσουν γυροσκόπιο που είναι Hardware!

 

Accelerometer vs. Gyroscope: What's the Difference?

 

Sensors: What is the difference between accelerometers, gyroscopes, and magnetometers?

Link to comment
Share on other sites

αν ψαξεις σε φορουμ και σελιδες για το pokemon go σχεδον ολες γραφουν οτι θελει γυροσκοπιο για την συγκεκριμενη λειτουργια

σαφως το παιχνιδι ειναι λειτουργικο και χωρις γυροσκοπιο γιαυτο δεν ειναι στα requirements που κυκλοφορουν

 

και εκει συνδεεται το τοπικ στο xda γιατι και αυτοι θελουν γυροσκοπιο

 

αν εγω θελω να βρω σουπερμαρκετ για γαλα, και εσυ για απορυπαντικο την ιδια λυση ψαχνουμε στην ουσια, πως να παμε στο σουπεμαρκετ

μπορει στο σουπερ μαρκετ που θα με εστελνε το xda να μην ειχε γαλα*, αλλα τουλ προσπαθουμε να βρουμε μια λυση

*δλδ η ψευδαισθηση γυροσκοπιου απο το ασελερομετρο να μην ηταν αρκετη για το pokemon go

----

 

επισης μην δινεται σημασια γιατι το θελω, σημασια εχει οτι δεν το εχουμε

 

---

edit

ευχαριστω για το χρονο σας παντως ;)

Edited by macnianios
Link to comment
Share on other sites

αν ψαξεις σε φορουμ και σελιδες για το pokemon go σχεδον ολες γραφουν οτι θελει γυροσκοπιο για την συγκεκριμενη λειτουργια

σαφως το παιχνιδι ειναι λειτουργικο και χωρις γυροσκοπιο γιαυτο δεν ειναι στα requirements που κυκλοφορουν

 

και εκει συνδεεται το τοπικ στο xda γιατι και αυτοι θελουν γυροσκοπιο

 

αν εγω θελω να βρω σουπερμαρκετ για γαλα, και εσυ για απορυπαντικο την ιδια λυση ψαχνουμε στην ουσια, πως να παμε στο σουπεμαρκετ

μπορει στο σουπερ μαρκετ που θα με εστελνε το xda να μην ειχε γαλα*, αλλα τουλ προσπαθουμε να βρουμε μια λυση

*δλδ η ψευδαισθηση γυροσκοπιου απο το ασελερομετρο να μην ηταν αρκετη για το pokemon go

----

 

επισης μην δινεται σημασια γιατι το θελω, σημασια εχει οτι δεν το εχουμε

 

Γι αυτό λέω κάνε υπομονή μέχρι να έρθει εδώ γιατί μάλλον χρειάζεται απαραίτητα η ύπαρξη πόκεμον στους ελληνικούς δρόμους για να σε κατευθύνει το GPS και να λειτουργήσει(; ) το ασελερόμετρο. Παρότι δεν παίζω παιχνίδια, (παλιά ναι που ήμουν μικρός και ωραίος :rolleyes:), μ' ενδιαφέρει πολύ η υλοποίηση της ιδέας και θέλω να το δοκιμάσω κι εγώ. Να βρίσκω πτώματα σαν την ατυχή βρετανίδα κλπ :-P

Link to comment
Share on other sites

Ετσι ακριβως και με μενα χθες! Σε κανονικη λειτουργια απο 100% -> 96%. Τι παιζει τελικα με αυτο?? δεν μπορω να βγαλω ακρη!!!:wacko:

Δεν έχω καταλάβει πως καταναλώνεται η μπαταρία, όμως πηγαινε στη διαχείρηση συσκευής και διαχείρηση μπαταρίας και τρέξε μια βελτιστοποίηση. Σε εμένα βρήκε το GPS ανοιχτό και το έκλεισα και κρατάει παραπάνω. Γενικά δεν έχω πρόβλημα με την κατανάλωση, ίσα ίσα. Η χρήση που κάνω είναι μέτρια και η μπαταρία κρατάει πάνω από 24ωρο(wifi πάντα ανοιχτό, opera και sport24 app επίσης, όπως και λίγο τηλέφωνο και αρκετό viber). Συγκερκιμένα το έβγαλα χτες βράδυ στη μια από τη φόρτιση και με τέτοια χρήση είναι στο 39% αυτή τη στιγμή και δίνει άλλες 12 ώρες. Μιά χαρά για μένα. Και ξέχασα να σου πω ότι άλλη μέρα που έβαλα το βράδυ ultra, η καμπύλη κατανάλωσης ήταν ευθεία γραμμή για εκείνη τη χρονική διάρκεια.

Link to comment
Share on other sites

Μια γρήγορη ερώτηση....το κινητό υποστηρίζει OTG??

Σαν hardware ναι ,σαν software όχι...

Απορώ μετά από τόσες αναβαθμίσεις πως δεν το έχουν προσθέσει ακόμη .

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σε Pokemon Go που λέτε ,εμένα μου παίζουν όλα κομπλέ(γυροσκοπιο,καμερα,gps κτλ0 & επίσης υπάρχει κανονικά χάρτης με Poké-Stops Ελλάδα ..

Samsung Galaxy Gio -> Sony Xperia M -> Huawei P8 lite

CyanogenMod7.1 CyanogenMod12.1+overclock to 1.7ghz Lug is-everywhere(Root,UBL)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
H b181 από vodafone παίρνει / θα πάρει αναβάθμιση όπως είναι, ή πρέπει να αλλάξω πρώτα έκδοση χειροκίνητα; (debrand)

 

Από μόνη της δεν πρόκειται να πάρει την unbranded αναβάθμιση για την οποία γίνεται η συζήτηση στα πιο πίσω post. Πρέπει να κάνεις τη διαδικασία του debrand και μετά θα λαμβάνεις κανονικά και ΟΤΑ αναβαθμίσεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δλδ βλέπεις τα ποκεμον σε ρεαλιστικό περιβάλλον με φόντο τη φωτογραφική; γιατί εγώ τα βλέπω μόνο με φόντο της εφαρμογής. Αν επιλέξω τη φωτογραφική δεν τα εμφανίζει

Ποια έκδοση έχεις; Pokémon και κινητού

Εγώ 0.29.0 και Β564

 

Στάλθηκε από το ALE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας, επειδή από ότι βλέπω η Huawei θα αργήσει να μας φέρει την 6 ΟΤΑ, από που μπορώ να την κατεβάσω;

But for chips and for freedom

I could die

 

NOMBRE D'OR JEWELRY

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας, επειδή από ότι βλέπω η Huawei θα αργήσει να μας φέρει την 6 ΟΤΑ, από που μπορώ να την κατεβάσω;

 

Εχει ερθει ΟΤΑ εδω και καιρο. Θα πας απο hi care του κινητου και θα την βρεις πανευκολα.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Εχει ερθει ΟΤΑ εδω και καιρο. Θα πας απο hi care του κινητου και θα την βρεις πανευκολα.

 

είμαι με την 140 και το HiCare λέει δεν υπάρχουν ενημερώσεις. Όλα καλά;

Link to comment
Share on other sites

είμαι με την 140 και το HiCare λέει δεν υπάρχουν ενημερώσεις. Όλα καλά;

 

Εγω ημουν με την 170 και το εμφάνισε.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

είμαι με την 140 και το HiCare λέει δεν υπάρχουν ενημερώσεις. Όλα καλά;

 

Εγω ημουν με την 170 και το εμφάνισε.

 

Πρέπει να εγκαταστήσεις χειροκίνητα την Β170 κι από κει θα έρθει η ΟΤΑ για να βάλεις την 6. Θα προσπαθήσω να βρω τα παλιά ποστ αν δεν βγάλεις καμιά αναζήτηση, είναι εύκολο να βρεις οδηγίες.

Link to comment
Share on other sites

Εγω ημουν με την 170 και το εμφάνισε.

Απο b181 -branded vodafone σε stock

Κατεβάζεις c432b132 ,αποσυμπιεζεις & μετα περνας με local update (μετακινεις στον φακελο dload τηs sd το αρχειο update.app) το step 1 & μετα το step 2 !Έτσι ,η συσκευή σου θα γίνει unbranded δίκαρτη & μπορείς να περάσεις ota την b170 & μετα την b564 μεσw hicare

Samsung Galaxy Gio -> Sony Xperia M -> Huawei P8 lite

CyanogenMod7.1 CyanogenMod12.1+overclock to 1.7ghz Lug is-everywhere(Root,UBL)

Link to comment
Share on other sites

Εχει ερθει ΟΤΑ εδω και καιρο. Θα πας απο hi care του κινητου και θα την βρεις πανευκολα.

 

Δεν μου την εμφανίζει παρότι είμαι στην 170... :(

But for chips and for freedom

I could die

 

NOMBRE D'OR JEWELRY

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου την εμφανίζει παρότι είμαι στην 170... :(

 

http://consumer.huawei.com/at/support/downloads/detail/index.htm?id=82703

Κατέβασε το update απο εδώ , κάνε το unzip & κανει copy τον φάκελο dload (που περιέχει μέσα ένα αρχείο update.app) στην καρτα sd σου!Μετά μπες στον updater & κάνε τοπική ενημέρωση (Local Update) Παρε backup τα αρχεια σου καλου κακου ,& κανε καλυτερα μια επεναφορα εργοστασιακων μετα ,γιατι αλλαζει παρα πολυ το λειοτυργικο (5.01-6.0) ,για να αποφυγεις lug-& ασυμβατοτητες

Samsung Galaxy Gio -> Sony Xperia M -> Huawei P8 lite

CyanogenMod7.1 CyanogenMod12.1+overclock to 1.7ghz Lug is-everywhere(Root,UBL)

Link to comment
Share on other sites

παιδιά εγώ έχω την 170 και δεν μου εμφανίζει καμιά αναβάθμιση.. τί είναι η οτα 6;

 

από android πώς πάμε; έγινε η αναβάθμιση ή όχι; έχω την 5.0.1..

Link to comment
Share on other sites

Όσοι είναι με την 170 να πάνε στην εφαρμογή hi care του κινητού να δουν υπηρεσίες, αναβάθμιση λογισμικού. Ίσως χρειαστεί να κάνει αναβάθμιση πρώτα το hi care από την επιλογή ρυθμίσεις μέσα στην εφαρμογή. Η διαδικασία είναι εξαιρετικά απλή.
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Όσοι είναι με την 170 να πάνε στην εφαρμογή hi care του κινητού να δουν υπηρεσίες, αναβάθμιση λογισμικού. Ίσως χρειαστεί να κάνει αναβάθμιση πρώτα το hi care από την επιλογή ρυθμίσεις μέσα στην εφαρμογή. Η διαδικασία είναι εξαιρετικά απλή.

Αξίζει όμως από την 170 στην 564;

 

Sent from my Huawei P8 using Tapatalk

Nokia 6310 (2001), Nokia 7250(2003), Sony Ericsson W900(2006), Sony Ericsson Xperia neo V(2011), Huawei P8lite(2015)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...