Jump to content

Huawei P8 Lite


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μάλλον για κει πάω..

Καθόλου καλή εφαρμογή της ΟΤΑ στο δικό μου τηλ.

Το reset μέσω μενού ή με τον κωδικό που δόθηκε και πληκτρολογουμε στον dialer;

 

Στάλθηκε από το ALE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον για κει πάω..

Καθόλου καλή εφαρμογή της ΟΤΑ στο δικό μου τηλ.

Το reset μέσω μενού ή με τον κωδικό που δόθηκε και πληκτρολογουμε στον dialer;

 

Στάλθηκε από το ALE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Βρε εσεις μετα απο ξαυε update δωστε 3 ημερες στο κινητο να στρωσει...μη βιαζεστε....εγω τωρα με 100 πεφτει 1 με 2% καθε 5,6 ωρες χωρις χρηση

Link to comment
Share on other sites

Βασίλη θυμάσαι να σου παρουσίασε και σένα τέτοιο drain η μπαταρία στην αρχή;;

Απογοητεύτηκα λίγο,αφου πριν στην .560 το κινητό με 20 λεπτα ,twitter και tapatalk ζήτημα να έπεφτε 1%.

 

Και just in case,τρόπος για να επιστρέψω στην .560 υπάρχει;;

 

Στάλθηκε από το ALE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βασίλη θυμάσαι να σου παρουσίασε και σένα τέτοιο drain η μπαταρία στην αρχή;;

Απογοητεύτηκα λίγο,αφου πριν στην .560 το κινητό με 20 λεπτα ,twitter και tapatalk ζήτημα να έπεφτε 1%.

 

Και just in case,τρόπος για να επιστρέψω στην .560 υπάρχει;;

 

Στάλθηκε από το ALE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εμενα μετα από 15 μερες στην 564, κανει ακομα τα δικα της με την μπαταρια. Χθες κατά τις 12 τη νυχτα το αφησα με 18%, ΟΛΑ κλειστα, ουτε data ουτε wifi ουτε καμια εφαρμογή να τρεχει, και ενώ κανονικα το πρωι θα επρεπε να ξυπνησω με 16-17%, με ξυπνησε αυτό με ένα μπιπ στις 5 παρα και κοιταζω και εκανε τερματισμο. Εβαλα εκεινη την ωρα τον φορτιστη ξεκινησε να φορτιζει με 1%, το πρωι το εβγαλα κατά τις 10, μεχρι τις 13 ηταν 100% (όλα κλειστα παλι, απλα κάθε 1-2 ωρες πατουσα το power να δω αν εχω drain) στις 15 98%, στις 16 95%, στις 16.30 92%. Ενώ με τα 136 και 170 θα ειχα την ιδια ωρα 99% με την καθολου χρηση που ειχε το τηλεφωνο.

 

Παρατηρησα μαλιστα στα στατιστικα του πρόβλημα. Μπορειτε να τσεκαρετε και ολοι οσοι εχετε 564 και να μας πειτε αν ισχυει και σε σας:

Ενώ ειχα ολες αυτές τις ωρες το wifi κλειστο ( wifi+ off επισης) στα στατιστικα της μπαταριας εκει που διχνει την καμπυλη εκφορτισης το δειχνει μονιμα μπλέ γραμμη, on δηλαδή. Και στα στατιστικα καταναλωσης λεει για το wifi 12-14% ενώ λεει χρονος wifi <1sec!

 

Ο,τι να'ναι δηλαδή.

Edited by jsimeo
Link to comment
Share on other sites

Εμενα μετα από 15 μερες στην 564, κανει ακομα τα δικα της με την μπαταρια. Χθες κατά τις 12 τη νυχτα το αφησα με 18%, ΟΛΑ κλειστα, ουτε data ουτε wifi ουτε καμια εφαρμογή να τρεχει, και ενώ κανονικα το πρωι θα επρεπε να ξυπνησω με 16-17%, με ξυπνησε αυτό με ένα μπιπ στις 5 παρα και κοιταζω και εκανε τερματισμο. Εβαλα εκεινη την ωρα τον φορτιστη ξεκινησε να φορτιζει με 1%, το πρωι το εβγαλα κατά τις 10, μεχρι τις 13 ηταν 100% (όλα κλειστα παλι, απλα κάθε 1-2 ωρες πατουσα το power να δω αν εχω drain) στις 15 98%, στις 16 95%, στις 16.30 92%. Ενώ με τα 136 και 170 θα ειχα την ιδια ωρα 99% με την καθολου χρηση που ειχε το τηλεφωνο.

 

Παρατηρησα μαλιστα στα στατιστικα του πρόβλημα. Μπορειτε να τσεκαρετε και ολοι οσοι εχετε 564 και να μας πειτε αν ισχυει και σε σας:

Ενώ ειχα ολες αυτές τις ωρες το wifi κλειστο ( wifi+ off επισης) στα στατιστικα της μπαταριας εκει που διχνει την καμπυλη εκφορτισης το δειχνει μονιμα μπλέ γραμμη, on δηλαδή. Και στα στατιστικα καταναλωσης λεει για το wifi 12-14% ενώ λεει χρονος wifi <1sec!

 

Ο,τι να'ναι δηλαδή.

 

Στο δικο μου δεν εβγαλε προβληματα....δεν εκανα μεσω hicare....περασα 560 χειροκινητα κ 564 ota...απο μπαταρια ειναι σουπερ...αφηστε το 2-3 ημερες να στρωσει

 

----- προσθήκη μηνύματος 99 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Βασίλη θυμάσαι να σου παρουσίασε και σένα τέτοιο drain η μπαταρία στην αρχή;;

Απογοητεύτηκα λίγο,αφου πριν στην .560 το κινητό με 20 λεπτα ,twitter και tapatalk ζήτημα να έπεφτε 1%.

 

Και just in case,τρόπος για να επιστρέψω στην .560 υπάρχει;;

 

Στάλθηκε από το ALE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Με τη 564 κανε του 3 πληρες φορτισεις ενω το χρησιμοποιεις κανονικα εννοειται...δε χρειαζεται πληρη αποφορτιση...δωσε του λιγο χρονο...αν μπεις huawei ελλαδα εχει downgrade για 5 και ξαναπας 560 μετα

Link to comment
Share on other sites

Είμαι με την 564 και μόλις παρατήρησα ότι στις επαφές του τηλεφώνου μου δείχνει πως έχω 0 μηδέν επαφές στο messenger ενώ έχω πολλές. Τι μπορεί να φταίει;
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας

Είμαι νέος στον χώρο κι ήθελα να σας ρωτήσω το εξης:

Παρήγγειλα για τη συζυγο ένα p8 lite dual sim για να βάλει στην μια υποδοχή την κάρτα της τηλεφωνίας στην άλλη υποδοχή κάρτα για ίντερνετ που έχει.

Μπορεί ταυτόχρονα να χρησιμοποιούνται οι 2 κάρτες ώστε ας πούμε να έχει και. Βαιμπερ μέσω της κάρτας ίντερνετ και τηλεφωνία μέσω της άλλης κάρτας;

Σας ευχαριστώ και συγνώμη για τον χρόνο σας

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας

Είμαι νέος στον χώρο κι ήθελα να σας ρωτήσω το εξης:

Παρήγγειλα για τη συζυγο ένα p8 lite dual sim για να βάλει στην μια υποδοχή την κάρτα της τηλεφωνίας στην άλλη υποδοχή κάρτα για ίντερνετ που έχει.

Μπορεί ταυτόχρονα να χρησιμοποιούνται οι 2 κάρτες ώστε ας πούμε να έχει και. Βαιμπερ μέσω της κάρτας ίντερνετ και τηλεφωνία μέσω της άλλης κάρτας;

Σας ευχαριστώ και συγνώμη για τον χρόνο σας

Ναι μπορεί, καθοριζεις απο τις ρυθμίσεις τι θα κάνει η κάθε κάρτα. Απλά έχε στο νου σου ότι η μια SIM είναι micro και η άλλη nano και ότι όταν έχεις και τις δύο SIM δεν μπορείς να έχεις micro sd.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Ναι μπορεί, καθοριζεις απο τις ρυθμίσεις τι θα κάνει η κάθε κάρτα. Απλά έχε στο νου σου ότι η μια SIM είναι micro και η άλλη nano και ότι όταν έχεις και τις δύο SIM δεν μπορείς να έχεις micro sd.

Ευχαριστώ θερμά για την άμεση ανταπόκριση. :)

 

Στάλθηκε από το HUAWEI RIO-L01 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είμαι στην b170 και unbraded και σταμάτησε να δουλεύει το wifi τα αναβαθμίσω η να πει για service

για αρχη ,κανε μια επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων!!

Samsung Galaxy Gio -> Sony Xperia M -> Huawei P8 lite

CyanogenMod7.1 CyanogenMod12.1+overclock to 1.7ghz Lug is-everywhere(Root,UBL)

Link to comment
Share on other sites

Έκανα επαναφορά τα ίδια το wifi δεν λειτουργεί. Φοβάμαι να κάνω αναβαθμίσει για να μην χάσω την εγγύηση. Το τηλεφωνώ είναι αγορασμένο εταιρικό από voda brandend.
Link to comment
Share on other sites

όταν λες δεν λειτουργει τι εννοεις? το δικο μου πχ φαινοταν να λειτουργει αλλα κατεβαζε με τρελλα μικρη ταχυτητα. το πηγα βοντα και τελικα μου το αντικατεστησαν
Link to comment
Share on other sites

Εχω θέμα με τον καιρό, συνεχώς ψάχνει σήμα GPS και δεν βρίσκει. Τις ενημερώσεις του καιρού τις έχω κάθε έξι ώρες. Ως αποτέλεσμα όλο αυτό μου γονατίζει την μπαταρία. Το GPS δουλεύει κανονικά γιατί με την πλοήγηση δεν έχω κανένα θέμα. Καμία ιδέα;
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Εχω θέμα με τον καιρό, συνεχώς ψάχνει σήμα GPS και δεν βρίσκει. Τις ενημερώσεις του καιρού τις έχω κάθε έξι ώρες. Ως αποτέλεσμα όλο αυτό μου γονατίζει την μπαταρία. Το GPS δουλεύει κανονικά γιατί με την πλοήγηση δεν έχω κανένα θέμα. Καμία ιδέα;

 

Του φοράς μεταλλική θήκη μήπως;

Βεζούβιος
Link to comment
Share on other sites

Του φοράς μεταλλική θήκη μήπως;

 

Όχι. Δεν μου το έκανε. Άρχισε εδώ και δύο-τρεις μέρες.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Εχω θέμα με τον καιρό, συνεχώς ψάχνει σήμα GPS και δεν βρίσκει. Τις ενημερώσεις του καιρού τις έχω κάθε έξι ώρες. Ως αποτέλεσμα όλο αυτό μου γονατίζει την μπαταρία. Το GPS δουλεύει κανονικά γιατί με την πλοήγηση δεν έχω κανένα θέμα. Καμία ιδέα;

 

Το έχεις ενεργοποιημένο συνέχεια το gps?Αν δεν αλλάζεις τόπο συνέχεια και να θες τον καιρό του τότε βάλε να σου δείχνει μονο στο τόπο κατοικίας/εργασίας σου,έτσι δεν χρειάζεται το gps.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά από ότι είδα youtube και xda το πρόβλημα είναι hardware όποτε θα το πάω στο service. Ελπίζω με την να μην έχω πρόβλημα με την εγγύηση λόγω unbraded. Ξέρει κάνεις που είναι το επίσημο service στην Αθήνα.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά από ότι είδα youtube και xda το πρόβλημα είναι hardware όποτε θα το πάω στο service. Ελπίζω με την να μην έχω πρόβλημα με την εγγύηση λόγω unbraded. Ξέρει κάνεις που είναι το επίσημο service στην Αθήνα.

 

Ts Solutions

Arvato Λ.Κηφισού 38Α,Αθήνα

210 5197500

Huawei Mate 10 Pro [bLA-L29]
Link to comment
Share on other sites

Μέσα στα ΚΤΕΛ Κηφισού.
Για μενα που ειχα lenovo Πριν και ειχε την arvato μακραν το χειροτετο σερβις
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας μια ερώτηση που σίγουρα εχει απαντηθεί αλλα δέν μπορώ να βρω πιο πρόγραμμα να βάλω για κλείδωμα οθωνης όπως είχε το 5 ευχαριστώ πολύ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...