Jump to content

Huawei P8 Lite


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το εικονίδιο που κλειδωνει την οθονη πιυ το εχουν κρύψει παιδιά;
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

https://drive.google.com/open?id=0BxgTR0lUhQToNWN4YXZrU1ZOWWM

https://drive.google.com/open?id=0BxgTR0lUhQToaDhIWUt6NlZJUzg

https://drive.google.com/open?id=0BxgTR0lUhQToeXNzSFk0NTNCTkE

https://drive.google.com/open?id=0BxgTR0lUhQTob3hqZVpzU3JhZTg

 

Μερικές εικόνες για κατανάλωση....

Καλά, χάλια η μπαταρία!! Μου έφαγε το 76% για 190 ώρες μόνο!! Και η οθόνη ήταν ενεργοποιημένη μόνο 1,5 ώρα και μίλησα 1 ώρα και 15 λεπτά. Και το είχα και στο "έξυπνη". Χάλια, πολύ χάλια...

 

(Β564)

Ποιό ήταν το προηγούμενο τηλέφωνό σου, αν γίνεται να μας πληροφορήσεις, για να έχουμε ένα μέτρο σύγκρισης με τον αφορισμό σου;

Πραγματικά απορώ, 190 ώρες (δηλαδή οκτώ μέρες μη χρήσης) για να φας 76% μπαταρία με μιάμιση ώρα οθόνη και τηλέφωνο, ως τί το χρησιμοποιείς ακριβώς το P8 Lite;

Link to comment
Share on other sites

το θέμα ειναι ότι έχεις μία ώρα οθόνη μόνο οπότε δεν είσαι αντιπροσωπευτικό δείγμα

 

Δεν είπα κάτι τέτοιο. Και προφανώς υπήρχε μια δόση χιούμορ.

Να πω ότι έχω 2 ώρες οθόνη; (για να βγάλουμε μέσο όρο...)

Link to comment
Share on other sites

Το εικονίδιο που κλειδωνει την οθονη πιυ το εχουν κρύψει παιδιά;

 

Τώρα μόνο από Έξυπνη βοήθεια -> Αιωρούμενο κουμπί.

 

----- προσθήκη μηνύματος 115 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν είπα κάτι τέτοιο. Και προφανώς υπήρχε μια δόση χιούμορ.

Να πω ότι έχω 2 ώρες οθόνη; (για να βγάλουμε μέσο όρο...)

 

Αν ήταν τόσο κάργα ειρωνικό το ποστ σου απλά δεν έχουμε τόσο καλή αίσθηση του χιούμορ. Και στο λέω που κι εγώ γίνομαι είρωνας και με μαζεύουν οι mods κάθε λίγο και λιγάκι. Εύχομαι όλο αυτό να είναι μόνο μια παρεξήγηση.

Link to comment
Share on other sites

Και η ταχυτητα του δικτύου; που πηγε ρε παιδιά; πολλές αλλαγές ειδικά στη διαχείριση συσκευής με τα εργαλεία καθαρισμού, χαμός θα γίνει.. Edited by vastegial_74
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Κι εγω παντως με την Β564 εχω θεμα με την μπαταρια. Την κατεβαζει πολυ πιο γρηγορα απο οτι οταν το ειχα με andorid 5.1 (δε θυμαμαι ποια ρομ). Γενικα νομιζω οτι με 5.1 ετρεχε πολυ καλυτερα, τοσο που θελω να το ξαναγυρισω σε 5.1 .
Link to comment
Share on other sites

Και η ταχυτητα του δικτύου;

 

Δυστυχώς αφαιρέθηκε αυτή η λειτουργία. Μια πρόχειρη λύση που πρότειναν δυο παιδιά μερικές σελίδες πίσω, μέσω xda και δεν θυμάμαι ακριβώς πως, δεν λειτούργησε σε μένα.

Link to comment
Share on other sites

Αν ήταν τόσο κάργα ειρωνικό το ποστ σου απλά δεν έχουμε τόσο καλή αίσθηση του χιούμορ. Και στο λέω που κι εγώ γίνομαι είρωνας και με μαζεύουν οι mods κάθε λίγο και λιγάκι. Εύχομαι όλο αυτό να είναι μόνο μια παρεξήγηση.

 

Έτσι ήταν. ΟΚ

Link to comment
Share on other sites

Έτσι ήταν. ΟΚ

Εντάξει, ειρήνη υμίν. ;)

Οπότε το συμπέρασμα είναι ότι σου βγάζει άνετα οκτώ μέρες μόνο στο "έξυπνη"; Θα έλεγα τόσο βγαίνει αν το έχεις στην Ultra κατάσταση που το χρησιμοποιείς αποκλειστικά και μόνο σαν τηλέφωνο και μηνύματα.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς αφαιρέθηκε αυτή η λειτουργία. Μια πρόχειρη λύση που πρότειναν δυο παιδιά μερικές σελίδες πίσω, μέσω xda και δεν θυμάμαι ακριβώς πως, δεν λειτούργησε σε μένα.

 

Υπαρχει η ρυθμιση...διαβασε μερικα posts πιο πισω..απλα θελει ταχυτητα κ ευκινησια:)

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει η ρυθμιση...διαβασε μερικα posts πιο πισω..απλα θελει ταχυτητα κ ευκινησια:)

 

Να σου φέρω το δικό μου να το φτιάξεις εσύ; Διότι προσπάθησα αρκετές φορές και δεν ήταν θέμα ταχύτητας αλλά ότι δεν εμφανιζόταν καθόλου το "στιγμιαίο λάθος" για να το προλάβω. Πως το καταφέρνετε εσείς, δεν κατάλαβα ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Να σου φέρω το δικό μου να το φτιάξεις εσύ; Διότι προσπάθησα αρκετές φορές και δεν ήταν θέμα ταχύτητας αλλά ότι δεν εμφανιζόταν καθόλου το "στιγμιαίο λάθος" για να το προλάβω. Πως το καταφέρνετε εσείς, δεν κατάλαβα ακόμα.

 

Αν εισαι θεσσαλονικη φερτο.δε χρειαζεται να το δεις. Με το που ανοιγεις σερνεις κατω απο αρθστερα προς δεξια με παλαμη...θα το πετυχεις

Link to comment
Share on other sites

Αν εισαι θεσσαλονικη φερτο.δε χρειαζεται να το δεις. Με το που ανοιγεις σερνεις κατω απο αρθστερα προς δεξια με παλαμη...θα το πετυχεις
σε ποιο ποστ ακριβως το λεει ?
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω...με την 564 αν βαλω sd card την βλεπει σαν μνημη τηλεφωνου ; Εννοω σαν εσωτερικη η εξωτερικη ;
My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στα παιδια

και ιδιατερα στο φιλαρακι μου VAsilispas.

Ρε παιδια το τηλφωνκι για 149 ευρω ειναι ερωτας.

Με 564 πανω μου βγαζει μια μερα σχεδον παντα, σε οτι κανω. (με τα δικα μου στανταρ παντα)

ΚΑΤΑΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ.

Aλλα ρε παιδια στο φως του ηλιου ειναι οτι πιο σκατενιο εχω πιασει στα χερια μου .

Ενταξ αυτοι το τερματησαν με ενα credit στο δυσκολο το SHINOBI.

Μιλαμε δε φαινετε ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΑ ΤΙΠΟΤΑ ΜΑ ΤΙΠΟΤΑ

ΗΤΑΝ ΛΑΘΟΣ ΑΛΛΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΓΙΝΕΙ
Link to comment
Share on other sites

Post 4177 ειναι αυτο που ψαχνεις

To εκανα 50 φορες αλλα δε μου βγαζει τπτ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στα παιδια

και ιδιατερα στο φιλαρακι μου VAsilispas.

Ρε παιδια το τηλφωνκι για 149 ευρω ειναι ερωτας.

Με 564 πανω μου βγαζει μια μερα σχεδον παντα, σε οτι κανω. (με τα δικα μου στανταρ παντα)

ΚΑΤΑΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ.

Aλλα ρε παιδια στο φως του ηλιου ειναι οτι πιο σκατενιο εχω πιασει στα χερια μου .

Ενταξ αυτοι το τερματησαν με ενα credit στο δυσκολο το SHINOBI.

Μιλαμε δε φαινετε ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΑ ΤΙΠΟΤΑ ΜΑ ΤΙΠΟΤΑ

Η φωτεινότητα της οθόνης του είναι επιπέδου turbo-x των 70€ δυστυχώς...

Link to comment
Share on other sites

Έχουν αφαιρεθεί κάποιες λειτουργίες στην 6 ή είναι η ιδέα μου; Που είναι ρε παιδιά στην μπαταρία να λέει πόσες ώρες πριν έγινε η τελευταία φόρτιση;
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Που είναι ρε παιδιά στην μπαταρία να λέει πόσες ώρες πριν έγινε η τελευταία φόρτιση;

 

 

Σύνθετες ρυθμίσεις----->Διαχ. μπαταρίας------>Επίπεδο κατανάλωσης------->Υλικό------>Ετοιμότητα κυψέλης (!!!!!!??????)

Edited by kostaszoum
Link to comment
Share on other sites

To εκανα 50 φορες αλλα δε μου βγαζει τπτ

 

Και σε μενα το ιδιο δεν εμφανιζει την επιλογη ουτε καν για λιγο .

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος να μου θυμίσει πως κάνουμε backup πριν την αναβάθμιση, αλλά χωρίς να διαθέτει sd card, ευχαριστώ.
"Ταν ή επί τας"
Link to comment
Share on other sites

Σύνθετες ρυθμίσεις----->Διαχ. μπαταρίας------>Επίπεδο κατανάλωσης------->Υλικό------>Ετοιμότητα κυψέλης (!!!!!!??????)

 

Δεν ειναι αυτό, τι σχέση έχει η ετοιμότητα κυψέλης με πόσες ώρες έχει από την τελευταία φόρτιση.....

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...