Jump to content

Huawei P8 Lite


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από την 140 branded μπορώ να πάω στην 6 απευθείας;

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6678195

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

 

Να ρωτησω κατι...αν θελω να το κανω μονο unbranded κ οχι dual απο τη 5.1.1 branded αν φλασαρω κατευθειαν την 6 δε θα γινει unbranded;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα... Δεν ξέρω αν το έχετε συζητήσει στο παρελθόν... Μπαίνω από κινητό και είναι λίγο δύσκολο να διαβάσω όλο το νήμα. Έχω το p8 LITE dual και γενικά έχω θέμα με το Bluetooth... Άλλες φορές είναι μια χαρά άλλες φορές απόσυνδέεται συνέχεια έχω δοκιμάσει 2 διαφορετικα plantronics και τα 2και πάλι τα ίδια... Έχει τύχει σε κανέναν;;; ευχαριστώ
Νεκτάριος
Link to comment
Share on other sites

Παδια ,η HUAWEI προσφερει εγγυηση για το hardware ,δεν εχει καμια σχεση το λογισμικο με το υλικο...Αρα γιατι να χασεις εγγυηση ,ειδικα απο τη στιγμη που βαζεις κατι επισημο

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

προσωπικα ,εχω στειλει συσκευη για service με καμενη cpu & ετρεχα cyanogenMod7 και μου το εφτιαξαν δωρεαν μιας και ηταν εντος εγγυησης..

 

Θα συμφώνησε απόλυτα με τον φίλο...Εφόσον μπαίνει επίσημο λογισμικό στο τηλέφωνο και όχι κάποιο custom η εγγύηση από huawei δεν χάνεται...Άν βάλεις δηλαδή την επίσημη international που δίνει η huawei το τηλέφωνο έχει την εγγύηση της huawei...Μπορεί η vodafone , cosmote, wind να λένε ότι θέλουν για να μην βγει το branded name ....αλλά βάση κανονισμού Ευρωπαϊκής ένωσης δεν ισχύουν αυτά που λένε.. Ή μάλλον ισχύουν αν πάτε το τηλέφωνο για επισκευή στην εκάστοτε εταιρεία...Αν πάει στην huawei η εγγύηση ισχύει κανονικά....Εννοειτε βέβαια ότι όταν περνουμε μία συσκευή..(από οπουδήποτε) την κάνουμε register κατευθείαν στην κατασκευάστρια και δεν εφυσηχαζουμε με ότι μας λέει η εταιρεία που πουλάει την συσκευή...Εκτός αν είναι αποκλειστικός αντιπρόσωπος...

Και φυσικά μιλάμε για επίσημο λογισμικό από όπου και αν προέρχεται εντός Ευρωπαϊκής Ένωσης...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, εχω περασει κ εγω την 6 σε dual sim κ εχω καποια θεματακια. στην 5 στο viber ενω λαμβανα κανονικα τις ειδοποιησεις δν αναβε το led, κατεβασα ομως την εφαρμογη light flow και το θεμα λυθηκε. τωρα με την 6 κατεβασα παλι την light flow και ενω στην δοκιμη αναβοσβηνει κανανικα το led οταν ερχεται κανονικα ειδοποιηση του viber το led δν αναβοσβηνει. αντιθετα στις ειδοποιησεις του fb αναβοσβηνει κανονικα. εχω δοκιμασει τα παντα αλλα δεν ... Καποια λυση ? Ευχαριστω...
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα ,εχώ το κινητό απ τον οκτώβριο αγορασμένο από κινεζομάγαζο και εχω μείνει πολυ ικανοποιημένος.Το θέμα ειναι οτι αρχισα να στέλνω μυνήματα μεσω της κάρτας που μεχρι στιγμής δεν το έκανα και παρατήρησα οτι τα βγάζει ολα όσα στέλνω στα ελληνικά με κεφαλαία ανεξαρτήτως αν τα γράφω με μικρά ή όχι,μπορεί καποιος να μου πει πως θα το αλλάξω αυτό γιατί το βρίσκω πολύ ενοχλητικό??ευχαριστώ πολύ!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα... Δεν ξέρω αν το έχετε συζητήσει στο παρελθόν... Μπαίνω από κινητό και είναι λίγο δύσκολο να διαβάσω όλο το νήμα. Έχω το p8 LITE dual και γενικά έχω θέμα με το Bluetooth... Άλλες φορές είναι μια χαρά άλλες φορές απόσυνδέεται συνέχεια έχω δοκιμάσει 2 διαφορετικα plantronics και τα 2και πάλι τα ίδια... Έχει τύχει σε κανέναν;;; ευχαριστώ

 

Είναι γνωστό πρόβλημα, το οποίο έχει λυθεί στο καινούριο λογισμικό που βασίζεται στο Android 6.

Link to comment
Share on other sites

Είναι γνωστό πρόβλημα, το οποίο έχει λυθεί στο καινούριο λογισμικό που βασίζεται στο Android 6.

 

Απο branded vodafone 5.1.1 αν φλασαρω την 6 θα γινει unbranded;

Link to comment
Share on other sites

Απο branded vodafone 5.1.1 αν φλασαρω την 6 θα γινει unbranded;

 

Καταρχάς δεν ξέρω αν η 6 μπορεί να εγκατασταθεί στη συσκευή σου. Κατα δεύτερο λόγο, αν εγκατασταθεί, θα καταλήξεις σε έκδοση λογισμικού Balong, ενώ είναι πιθανόν να υπάρξουν και προβλήματα στη λειτουργία της συσκευής.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς δεν ξέρω αν η 6 μπορεί να εγκατασταθεί στη συσκευή σου. Κατα δεύτερο λόγο, αν εγκατασταθεί, θα καταλήξεις σε έκδοση λογισμικού Balong, ενώ είναι πιθανόν να υπάρξουν και προβλήματα στη λειτουργία της συσκευής.

 

Κ πως θα το παω; θα φλασαρω τη b046; σκεφτομουν να φλασαρω τη 6 κ μετα το step 2 της b046b του haκι.

 

Στο xda ελεγε πιο παλια για να πας στη εκδοση 130 dual αν εχεις πιο χαμηλο firmware απλα φλασαρεις μεσω sd την 130 κ αυτοματως γινεται unbranded. Αν ειχες ιδια η μεγαλυτερη επρεπε να φλασαρεις μεσω adb

Edited by vasilispas
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα ,εχώ το κινητό απ τον οκτώβριο αγορασμένο από κινεζομάγαζο και εχω μείνει πολυ ικανοποιημένος.Το θέμα ειναι οτι αρχισα να στέλνω μυνήματα μεσω της κάρτας που μεχρι στιγμής δεν το έκανα και παρατήρησα οτι τα βγάζει ολα όσα στέλνω στα ελληνικά με κεφαλαία ανεξαρτήτως αν τα γράφω με μικρά ή όχι,μπορεί καποιος να μου πει πως θα το αλλάξω αυτό γιατί το βρίσκω πολύ ενοχλητικό??ευχαριστώ πολύ!!

Ετσι γινεται για να εχεις 160 χαρακτηρες σε ενα sms. Συνηθως υπαρχει επιλογη στις ρυθμισεις της εφαρμογης των μηνυματων να αλλαξεις την κωδικοποιηση αλλα θα στο παει στους 60 χαρακτηρες αρα αν γραψεις ενα μυνημα με 70 πχ χαρακτηρες θα χρεωθει ως δυο μηνυματα αλλα θα το λαβει ο παραληπτης με μικρα γραμματα.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση..δεν μπορώ να συνδεθώ με το hisuite..λοιπόν παω ρυθμισης - ασφαλεια ενεργοποιηω να επιτρέπεται στο hisuite να χρησιμοποιη HDB μετα παω σχετικα με το τηλεφωνο παταω αριθμος εκδοσης γινομαι προγραμματιστής μεσα απο το επιλογες προγραμματιστη ενεργοποιω το εντοπισμος σφαλματων usb..ενω κανω ολλα αυτα που ζηταει δεν μπορω να συνδεθω??
Link to comment
Share on other sites

Οκ κ η 6...������������

 

αξιζει να βαλω την 6 χειροκινητα ; Κερδιζω κατι η μια απο τα ιδια ; Επισης ειναι ευκολο να παω απο την 170 στην 6 ;

 

Για ποτε λες να την δωσουν επισημα ;

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

αξιζει να βαλω την 6 χειροκινητα ; Κερδιζω κατι η μια απο τα ιδια ; Επισης ειναι ευκολο να παω απο την 170 στην 6 ;

 

Για ποτε λες να την δωσουν επισημα ;

 

Ειναι πανευκολο....εχω την αισθηση για καλυτερη μπαταρια. Δεν ειναι beta.official ειναι

Link to comment
Share on other sites

Ειναι πανευκολο....εχω την αισθηση για καλυτερη μπαταρια. Δεν ειναι beta.official ειναι

 

official ; και γιατι δεν την δινουν ; Ενταξει αν ειναι μονο για μπαταρια δεν αξιζει..

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

official ; και γιατι δεν την δινουν ; Ενταξει αν ειναι μονο για μπαταρια δεν αξιζει..

 

Official ισπανιας. Κοιτα..απο τη 5.1.1 που ειχα ειναι καλυτερη

Link to comment
Share on other sites

Προφανως τα αναβαθμιζουνε χωρα-χωρα ,γιατι αν το παρουμε ολοι ταυτοχρονα ,θα πεσουν οι σερβεςς απο τα εκατομμυρια downloads ταυτοχρονα...Εγω προσωπικα θα την περασω μετα τις εξετασεις,μπας & εχουν βγαλει και κανα bug fix ,ωστε να αποφυγω τα πολλαπλα formats...

Samsung Galaxy Gio -> Sony Xperia M -> Huawei P8 lite

CyanogenMod7.1 CyanogenMod12.1+overclock to 1.7ghz Lug is-everywhere(Root,UBL)

Link to comment
Share on other sites

Παιδες τα καταφερα....το εκανα dual στην 170 κ παω ολοταχως για την 6

Ε μα επιτέλους πια. Μόνο περιέγραψε τη διαδικασία να την έχεις έτοιμη σ' ένα τόπικ για να βοηθήσεις και τους άλλους συνφορουμίτες.

Προφανως τα αναβαθμιζουνε χωρα-χωρα ,γιατι αν το παρουμε ολοι ταυτοχρονα ,θα πεσουν οι σερβεςς απο τα εκατομμυρια downloads ταυτοχρονα...Εγω προσωπικα θα την περασω μετα τις εξετασεις,μπας & εχουν βγαλει και κανα bug fix ,ωστε να αποφυγω τα πολλαπλα formats...

Μέχρι στιγμής όπως βλέπεις κανένας δεν έχει αναφέρει καμιά φανερή δυσλειτουργία, η συσκευή πλέον είναι πολύ ομαλή σε λειτουργία. Όμως είναι τεράστιο κέρδος η μπαταρία όσο βλέπω αυτές τις μέρες, λες και η συμπεριφορά της αρμόζει σε 2500 mAh τουλάχιστον.

Link to comment
Share on other sites

Εχω κανει ακριβως τα βηματα εχω κατεβασει το αρχειο το εχω περασει σε φακελο dload στην καρτα sd αλλα τπτ... Το περιεργο ειναι οτι δεν με αφηνει ουτε καν να το αντιγραψω στην μνημη του τηλεφωνου το αρχειο αυτο.
Link to comment
Share on other sites

Ε μα επιτέλους πια. Μόνο περιέγραψε τη διαδικασία να την έχεις έτοιμη σ' ένα τόπικ για να βοηθήσεις και τους άλλους συνφορουμίτες.

 

Μέχρι στιγμής όπως βλέπεις κανένας δεν έχει αναφέρει καμιά φανερή δυσλειτουργία, η συσκευή πλέον είναι πολύ ομαλή σε λειτουργία. Όμως είναι τεράστιο κέρδος η μπαταρία όσο βλέπω αυτές τις μέρες, λες και η συμπεριφορά της αρμόζει σε 2500 mAh τουλάχιστον.

 

Με τη διαδικασια ρισκαρα ....φλασαρα το topic 1 απο εδω. Το firmware που κατεβασα εινσι στη σελιδσ 20. Πηγα στη B046b με το step1...εγινε balong εκδοση κ μετα φλασαρα το step2 κ εγινε B046b κ δικαρτο...επειτα αναβαθμιση μεσω ota κατευθειαν στη B170. Επειτα τη γνωστη διαδικασια για την 6

 

Ρωτησα ποιο πανω κατι για την 6....δεν εχει το ξεκλειδωμα αφης; μου ξεκλειδωνει αμεσως με κουμπι κ με το tap...

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εχω κανει ακριβως τα βηματα εχω κατεβασει το αρχειο το εχω περασει σε φακελο dload στην καρτα sd αλλα τπτ... Το περιεργο ειναι οτι δεν με αφηνει ουτε καν να το αντιγραψω στην μνημη του τηλεφωνου το αρχειο αυτο.

 

Το αρχειο dload αντεγραψε το αυτουσιο στην sdcard.

Edited by vasilispas
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση..δεν μπορώ να συνδεθώ με το hisuite..λοιπόν παω ρυθμισης - ασφαλεια ενεργοποιηω να επιτρέπεται στο hisuite να χρησιμοποιη HDB μετα παω σχετικα με το τηλεφωνο παταω αριθμος εκδοσης γινομαι προγραμματιστής μεσα απο το επιλογες προγραμματιστη ενεργοποιω το εντοπισμος σφαλματων usb..ενω κανω ολλα αυτα που ζηταει δεν μπορω να συνδεθω??

Υπάρχουν δυο ενδεχόμενα. Το ένα είναι να εγκατασταθούν πρώτα οι σχετικοί drivers στον υπολογιστή σου, δεν σου εμφανίστηκε τέτοια παρότρυνση; Μου το είχε κάνει και σε μένα την πρώτη φορά. Το δεύτερο είναι ότι μπορεί να μην πρόσεξες ότι στη συσκευή σου εμφανίζει παράθυρα να κάνεις αποδεκτή τη σύνδεση με τον υπολογιστή.

Εχω κανει ακριβως τα βηματα εχω κατεβασει το αρχειο το εχω περασει σε φακελο dload στην καρτα sd αλλα τπτ... Το περιεργο ειναι οτι δεν με αφηνει ουτε καν να το αντιγραψω στην μνημη του τηλεφωνου το αρχειο αυτο.

Κάτι δεν έκανες σωστά, σίγουρα αποσυμπίεσες το αρχείο πρώτα;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...