Jump to content

Huawei P8 Lite


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είπα να το φορτισω γιατί αύριο το πρωί θα είμαι αρκετές ώρες εκτός σπιτιού και ενώ είναι στο 40% λέει 1 ώρα 50 λεπτά για φόρτιση που δεν είναι φυσιολογικό , είναι μισή ώρα από το φυσιολογικό. Το έκανα και επανεκκίνηση χωρίς να αλλάξει ο χρόνος. Τι μπορεί να φταιει;

 

http://i.imgur.com/xmRfSfr.png

 

edit

τελικα θεωρητικα βαση φορτιστη και προηγουμενων φορτισεων θα επρεπε να κανει 80 λεπτα

ελεγε οτι θα κανει 110

και εκανε 95 (ειναι στο 98%, ας το θεωρησουμε 100% γιατι οκ το δουλεψα και λιγο , τρεχαν εφαρμογες)

 

δλδ η διαφορα της μισης ωρας επεσε στη μεση

 

δεν ξερω αν ειναι ανησυχητικη ολη αυτη η συμπεριφορα ή να το αφησω να δω τι θα κανει και σε πληρη αποφορτιση/φορτιση στο μελλον

Edited by macnianios
Link to comment
Share on other sites

Και σε εμενα κανει το προβλημα με τον ηχο,ο προεπιλ τονος ειδοπ ειναι απενεργοποιημενος.ειναι στην 132.
Link to comment
Share on other sites

Είχε αναφερθεί παλαιότερα αλλά μετά δεν νομίζω να έγινε ξανά κουβέντα. Έχει βγάλει άκρη κανείς αν τελικά διαβάζει στικάκι ή η επιλογή είναι μόνο διακοσμητική;
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Είχε αναφερθεί παλαιότερα αλλά μετά δεν νομίζω να έγινε ξανά κουβέντα. Έχει βγάλει άκρη κανείς αν τελικά διαβάζει στικάκι ή η επιλογή είναι μόνο διακοσμητική;

 

Εβαλα καλωδιο με στικακι αλλα αυτοματα δεν ειδε τιποτα.Που εχει επιλογη για αυτο?Στο storage που εχει ειναι ανενεργη οταν το συνδεω.Σε ταμπλετ που εχω δουλευει

Edited by phos
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα καλωδιο με στικακι αλλα αυτοματα δεν ειδε τιποτα.Που εχει επιλογη για αυτο?Στο storage που εχει ειναι ανενεργη οταν το συνδεω.Σε ταμπλετ που εχω δουλευει

 

Για το storage έλεγα και εγω, δεν το έχω ακόμα δοκιμάσει αν ενεργοποιείται ή επιλογή που έχει εκεί. Γιατί σκέφτηκα μήπως είναι σαν την επιλογή με την sd που είναι ανενεργή εφόσον δεν έχω μέσα στο κινητό.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Όχι δε μπορούμε

Δεν πειραζει καλη καρδια ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 60 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν όλα λειτουργούν καλά δε χρειάζεται να κάνεις τίποτα άλλο.

 

Ευχαριστω :-)

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είχα καταλάβει και εγώ και τελικά το επιβεβαίωσες.

Το wifi direct σε αυτή τη συσκευή λειτουργεί μόνο προς huawei συσκευές.

 

Μεγα λαθος....

Εγω το δοκιμασα και δουλευει τοσο με samsung tablet 10.1, με samsung κινητο xcover αλλα και με samsung tv 50' απλα ειναι μονο για μεταφορα αρχειων

ΟΧΙ για SCREEN MIRRORING !!!

Link to comment
Share on other sites

αρα και αυτο παιρνει κανονικα 2 καρτες.μια νανο και μια μικρο σωστα?δεν καταλβαινω το λογο να το πουνε αυτο

Αυτό που διάβασα στο GSM arena έχει δύο συρταρακια, αν βάλεις και στα δύο sim γίνεται δικαρτο αλλιώς στο ένα sim και στο άλλο κάρτα μνήμης

Link to comment
Share on other sites

Μεγα λαθος....

Εγω το δοκιμασα και δουλευει τοσο με samsung tablet 10.1, με samsung κινητο xcover αλλα και με samsung tv 50' απλα ειναι μονο για μεταφορα αρχειων

ΟΧΙ για SCREEN MIRRORING !!!

 

Είσαι σίγουρος έστειλες αρχεία μέσω wifi direct σε μη huawei συσκευή;

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι ήμουν σαφής.... ποσό πιο απλά να το πω μέχρι και σε tv έστειλα αρχείο....

Πες μου τον τροπο σε παρακαλώ γιατί προσπαθώ να στείλω αρχεία και σε σε tv samsung και σε tablet samsung και μου γράφει οτι η διαδικασία γινεται μονο με αλλες συσκευες Huawei

Link to comment
Share on other sites

Καθιστε ρε παιδια που σας το γραφει αυτο; εμενα ποτε δεν μου εχει εμφανισει τετοιο μηνυμα....

 

Υ.Γ. Εκτος υποπτευομαι αν παιζει να εχει σχεση με το οτι το εχω ροοταρει.... λετε να ειναι αυτός ο λογος ???????

Link to comment
Share on other sites

Καθιστε ρε παιδια που σας το γραφει αυτο; εμενα ποτε δεν μου εχει εμφανισει τετοιο μηνυμα....

 

Υ.Γ. Εκτος υποπτευομαι αν παιζει να εχει σχεση με το οτι το εχω ροοταρει.... λετε να ειναι αυτός ο λογος ???????

Μπα καμία σχέση, αν θέλεις να κάνεις host πας setting >wifi και κάτω κάτω πατάς wifi direct, αν θέλεις να στείλεις Αρχείο πατάς share και επιλέγεις wifi direct και ψάχνει για ενεργά hosts... Συμβατό με οτιδήποτε έχει wifi direct...

 

Βέβαια υπάρχει και Huawei beam η κάπως έτσι είναι άλλο πράγμα και ναι δουλεύει μόνο με hua

 

Edit: το ίδιο Και στο p7, p8,mate 7 μόλις το τσέκαρε

Link to comment
Share on other sites

Τελικα παιδια εχει και την δυνατοτητα screen mirroring το κινητο.

Μολις το εκανα και γινεται με την λειτουργια "πολλαπλες οθονες" και ειναι στα shortcuts οταν κατεβαζουμε την οθονη απο την επιφανεια εργασιας...

 

Το τεσταρα και δουλευει κανονικα τοσο σε βιντεακια οσο και με φωτογραφιες... απλα η εναλλαγη ειναι λιγο αργη...

Link to comment
Share on other sites

Εμένα εμφανίζει φωτογραφίες στην τηλεόραση από τις πολλαπλές οθόνες αλλά βίντεο δεν παίζει με τίποτα. Δεν το καταλαβαίνω.
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Μπα καμία σχέση, αν θέλεις να κάνεις host πας setting >wifi και κάτω κάτω πατάς wifi direct, αν θέλεις να στείλεις Αρχείο πατάς share και επιλέγεις wifi direct και ψάχνει για ενεργά hosts... Συμβατό με οτιδήποτε έχει wifi direct...

 

 

εμ δεν ψανχει σε μενα τουλ, πεταει οτι ειναι συμβατο μονο με huawei συσκευεις και τπτ

 

μεχρι τωρα εχω δοκιμασει μονο με το zte geek, μεσα στο πσκ που βρω και αλλες συσκευες θα κανω τεστ να δω τι γινεται

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

Επειδή το νήμα έχει ξεφύγει λίγο σε μέγεθος, μια απλή ερώτηση :

 

Η προσφορά που έτρεχε απ' τα μεγάλα καταστήματα πριν κάνα μήνα στα ~169€ ήταν κάποιο συγκεκριμένο promotion ή απλά η τιμή του έχει ανέβει λόγω capital controls ή κάτι;

 

Γνωρίζει κανείς αν θα ξαναstockάρουν τη συσκευή στα ~169€, σύντομα;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

Επειδή το νήμα έχει ξεφύγει λίγο σε μέγεθος, μια απλή ερώτηση :

 

Η προσφορά που έτρεχε απ' τα μεγάλα καταστήματα πριν κάνα μήνα στα ~169€ ήταν κάποιο συγκεκριμένο promotion ή απλά η τιμή του έχει ανέβει λόγω capital controls ή κάτι;

 

Γνωρίζει κανείς αν θα ξαναstockάρουν τη συσκευή στα ~169€, σύντομα;

 

Έχει ειπωθεί ότι θα το φέρουν κάποια στιγμή Σεπτέμβρη στην ίδια τιμή, από εργαζομένους στη wind!

Link to comment
Share on other sites

Ειδα επισης οτι σε καταστηματα Vodafone και σε φυλλάδιο cosmote οτι ισχυει ακομα δεν χάνεις κατι να ρωτησεις
Link to comment
Share on other sites

δεν ολοκληρώνει την εγκατάσταση του google services.

Κατεβάζει και στο τέλος βγάζει ερρορ κατά την εγκατάστηασ

Οταν βάλω κάποια εξωτερική apk τότε λεει δεν υπάρχειη υπηρεσία.... Μάλλον περιμένω άλλη αναβάθμιση

 

Βάρεσεerror λογαριασμού, και μετά έφτιαξε μόνο του χωρίς update. Απίστευτο μου κατσε

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...