Jump to content

Huawei P8 Lite


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά έβαλα την ειδοποίηση δικτύου στο WIFI στο να μην ειδοποιούμαι (off) και διαθέσιμη σάρωση -> ΟΧΙ καθώς και να μην παραμένει ενεργό το WIFI στην αναμονή και ως δια μαγείας έπεσε η κυψέλη στο 5% εδώ και 3 μέρες.

 

Αυτό το είχα αντιμετωπίσει και στο nexus 7 και τότε επίσης σώθηκε η μπαταρία από τα kernel wakelocks.

Link to comment
Share on other sites

Κανένα camera app έχετε να προτείνετε γιατί η default εφαρμογή είναι για τα μπάζα...

But for chips and for freedom

I could die

 

NOMBRE D'OR JEWELRY

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έβαλα την ειδοποίηση δικτύου στο WIFI στο να μην ειδοποιούμαι (off) και διαθέσιμη σάρωση -> ΟΧΙ καθώς και να μην παραμένει ενεργό το WIFI στην αναμονή και ως δια μαγείας έπεσε η κυψέλη στο 5% εδώ και 3 μέρες.

 

Αυτό το είχα αντιμετωπίσει και στο nexus 7 και τότε επίσης σώθηκε η μπαταρία από τα kernel wakelocks.

Καλημέρα φίλε μου,για πες που ακριβώς μπαίνεις για να κάνεις αυτές τις ρυθμίσεις?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλε μου,για πες που ακριβώς μπαίνεις για να κάνεις αυτές τις ρυθμίσεις?

 

Ρυθμίσεις -> Wifi-> Κάτω δεξιά "Μενού" --> Σύνθετες ρυθμίσεις --> κλπ κλπ κλπ

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις -> Wifi-> Κάτω δεξιά "Μενού" --> Σύνθετες ρυθμίσεις --> κλπ κλπ κλπ

 

Ευχαριστώ,για να δούμε τώρα.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα τελικα εκανα την αναβαθμιση στην 136 μεσω τον οδηγιων που υπαρχαν στην 046β την οποια κατεβασα απλα εχω μια ερωτηση οταν την πρωτο περασα μου γραψε fail μετα περασα το update και δεν μου αναγνωριζε την καρτα της κοσμοτε επειτα εκανα ρεσετ στη συσκευη κ περασα την 136 φαινετε να μην εχει προβλημα, να τα ξανα κανω απο την αρχη τι λετε?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα παιδιά! Αυτόν τον καιρό ψάχνω να αγοράσω ενα mid budget κινητο και ειμαι ανάμεσα στο lenovo a806 golden warrior και απο σημερα στο huawei p8 lite και μάλλον με βλέπω να παιρνω το p8 μιας και διαβάζω και εδω και σε reviews γενικοτερα οτι ειναι κινηταρα για τα λεφτα του! Βεβαια διαβαζω οτι πολλοι το πηραν οταν υπηρχε η προσφορα στα 170 ευρω ενω τωρα στο skroutz ιδιαιτερα το χαμηλοτερο ειναι 240 :/ Αξίζει η αγορα? Ηδη το budget το θεωρω υψηλο βεβαια αλλα ειναι πολυ δελεαστικο κινητο και ακουω πολυ καλα λογια!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα παιδιά! Αυτόν τον καιρό ψάχνω να αγοράσω ενα mid budget κινητο και ειμαι ανάμεσα στο lenovo a806 golden warrior και απο σημερα στο huawei p8 lite και μάλλον με βλέπω να παιρνω το p8 μιας και διαβάζω και εδω και σε reviews γενικοτερα οτι ειναι κινηταρα για τα λεφτα του! Βεβαια διαβαζω οτι πολλοι το πηραν οταν υπηρχε η προσφορα στα 170 ευρω ενω τωρα στο skroutz ιδιαιτερα το χαμηλοτερο ειναι 240 :/ Αξίζει η αγορα? Ηδη το budget το θεωρω υψηλο βεβαια αλλα ειναι πολυ δελεαστικο κινητο και ακουω πολυ καλα λογια!

 

Περιμενε καμια βδομαδα να ξαναβγει σε προσφορα αλλιως κοιτα για το lenovo k3 note

Huawei Ideos x5 > Samsung ativ s > Iphone 4 > Nexus 4 > Huawei p8 lite > Xperia z2
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Έψαχνα για καιρό ένα mid-range τηλέφωνο για αγορά και πρόσφατα ανακάλυψα το Huawei P8 lite. Βασικά, είμαι ανάμεσα σ'αυτό και στο Sony M4 Aqua γιατί δε θέλω να ξοδέψω πάνω από 250 ευρώ. Επισκέφθηκα σήμερα ένα κατάστημα vodafone στην περιοχή μου και το βρήκα στα 169 ευρώ. Αξίζει να το πάρω από τη vodafone ή να περιμένω να το φέρει ξανά η wind; O μόνος λόγος που με προβληματίζει η vodafone είναι πως το μοντέλο δεν είναι dual sim... Έχετε να προτείνετε κάτι άλλο κοντά στα χρήματα της προσφοράς του P8 lite ;
Link to comment
Share on other sites

για το θεμα wifidirect

 

Το δοκιμασα με αλλη συσκευη huawei και δουλεψε αμεσα

κατευθειαν βρεθηκαν οι συσκευες, κατευθειαν η συνδεση και η ταχυτητα εξωπραγματικη, εστειλα για τεστ 3 φωτο(συνολο 10-11Mb) και πηγαν τοσο αμεσα που δεν καταφερα να δω ταχυτητες και να υπολογισω χρονο, αλλα γμτ επρεπε να φυγει ο κατοχος του αλλου κινητου και δεν καταφερα να κανω αλλες δοκιμες

 

Ομως τελειως μλκια που το εχουν μονο απο και προς huawei

Link to comment
Share on other sites

με την b136 παρατηρω αποσυνδεσεις στο bluetooth - καμμια λυση ?

 

ευχαριστω

 

Είμαστε αρκετοί όσοι έχουμε πρόβλημα με το bluetooth και μάλιστα με διάφορες έκδοσης λογισμικού (B130, B132, B136). Λύση δεν έχει βρεθεί. Ευελπιστούμε να λυθεί το πρόβλημα με την αναβάθμιση στην 5.1 έκδοση του Android.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα τελικα εκανα την αναβαθμιση στην 136 μεσω τον οδηγιων που υπαρχαν στην 046β την οποια κατεβασα απλα εχω μια ερωτηση οταν την πρωτο περασα μου γραψε fail μετα περασα το update και δεν μου αναγνωριζε την καρτα της κοσμοτε επειτα εκανα ρεσετ στη συσκευη κ περασα την 136 φαινετε να μην εχει προβλημα, να τα ξανα κανω απο την αρχη τι λετε?

Αν όλα λειτουργούν καλά δε χρειάζεται να κάνεις τίποτα άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως θα μπορούσε κάποιος να απαντήσει στην ερώτηση μ?

Όχι δε μπορούμε

Nokia 6310 (2001), Nokia 7250(2003), Sony Ericsson W900(2006), Sony Ericsson Xperia neo V(2011), Huawei P8lite(2015)
Link to comment
Share on other sites

για το θεμα wifidirect

 

Το δοκιμασα με αλλη συσκευη huawei και δουλεψε αμεσα

κατευθειαν βρεθηκαν οι συσκευες, κατευθειαν η συνδεση και η ταχυτητα εξωπραγματικη, εστειλα για τεστ 3 φωτο(συνολο 10-11Mb) και πηγαν τοσο αμεσα που δεν καταφερα να δω ταχυτητες και να υπολογισω χρονο, αλλα γμτ επρεπε να φυγει ο κατοχος του αλλου κινητου και δεν καταφερα να κανω αλλες δοκιμες

 

Ομως τελειως μλκια που το εχουν μονο απο και προς huawei

 

Αυτό είχα καταλάβει και εγώ και τελικά το επιβεβαίωσες.

Το wifi direct σε αυτή τη συσκευή λειτουργεί μόνο προς huawei συσκευές.

Link to comment
Share on other sites

Προς MyPhone.gr:

Έχω κάποια χρόνια στο forum ξεκίνησα με το topic του Xperia P, Alcatel One Touch 991, για λίγο Iphone 3GS, Xiaomi MI-3w πλέον για μένα και για τις γυναίκας το κινητό εδώ. Σε όλα τα προαναφερόμενα topic μεταξύ των μελών υπήρχε μια ευγένεια, σεβασμό σε κάποια παιδιά που γνωρίζουν το αντικείμενο λόγου ενασχόλησης ή γνώσεων επαγγελματικών. Ακόμα και όταν κάποια μέλη διαφωνούσαν ήξεραν που θα σταματήσουν από μόνοι τους ή του sait προειδοποίηση. Εδώ η κατάσταση σχεδόν κάθε μέρα ξεφεύγει. Πολλοί ρωτάμε να μάθουμε ή να βρούμε λύσει σε πρόβλημα από κάποιον. Και φυσικά κανένας δεν είναι υποχρεωμένος να απαντήσει ΑΛΛΑ ΚΥΡΙΟΙ ΕΥΓΕΝΙΑ ΚΑΙ ΣΕΒΑΣΜΟ ΟΧΙ ΕΞΥΠΝΑΔΑ ΕΙΡΩΝΙΑ.

Με κάθε σεβασμό σε όλους.

Link to comment
Share on other sites

Προς MyPhone.gr:

Έχω κάποια χρόνια στο forum ξεκίνησα με το topic του Xperia P, Alcatel One Touch 991, για λίγο Iphone 3GS, Xiaomi MI-3w πλέον για μένα και για τις γυναίκας το κινητό εδώ. Σε όλα τα προαναφερόμενα topic μεταξύ των μελών υπήρχε μια ευγένεια, σεβασμό σε κάποια παιδιά που γνωρίζουν το αντικείμενο λόγου ενασχόλησης ή γνώσεων επαγγελματικών. Ακόμα και όταν κάποια μέλη διαφωνούσαν ήξεραν που θα σταματήσουν από μόνοι τους ή του sait προειδοποίηση. Εδώ η κατάσταση σχεδόν κάθε μέρα ξεφεύγει. Πολλοί ρωτάμε να μάθουμε ή να βρούμε λύσει σε πρόβλημα από κάποιον. Και φυσικά κανένας δεν είναι υποχρεωμένος να απαντήσει ΑΛΛΑ ΚΥΡΙΟΙ ΕΥΓΕΝΙΑ ΚΑΙ ΣΕΒΑΣΜΟ ΟΧΙ ΕΞΥΠΝΑΔΑ ΕΙΡΩΝΙΑ.

Με κάθε σεβασμό σε όλους.

 

exeis δικαιο...

:mad:

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Έχω την εφαρμογή evernote. Μήπως θα μπορούσε κάποιος αν γνωρίζει να μου πει πως εμφανιζουμε το widget της εφαρμογής στη συσκευή μας; Αυτά που αναφέρονται στις οδηγίες της είναι πολύ γενικά και δεν αντιστοιχούν με τη συσκευή μας.

 

Ευχαριστώ

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Το wifi direct σε αυτή τη συσκευή λειτουργεί μόνο προς huawei συσκευές.

 

Δεν έχει τύχει να χρησιμοποιήσω το Wi-Fi Direct. Ωστόσο θεωρώ απαράδεκτο οποιοδήποτε περιορισμό στη χρήση του hardware της συσκευής, που επιβάλλεται μέσω του λογισμικού της κατασκευάστριας εταιρίας.

Link to comment
Share on other sites

δοκίμασε αυτό! το έκανα πριν λίγο τυχαία γιατι ουτε εγω μπορούσα να αναβαθμίσω.

μπές στον καιρό που έχει απο τη μανα του το κινητο. πήγαινε προσθήκη τοποθεσίας και βρές την τοποθεσία σου απο το gps σου. αν ζητήσει να μπεί το gps σε mode Που χρησημοποιεί και το wifi πες ναι. δεν θα τα καταφέρει και θα σου ζητήσει να αναβαθμίσει τα service. εγω προσπαθούσα μέρες και έτσι το κατάφερα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

μπορείτε να κατεβάσετε το quick sortcut maker https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sika524.android.quickshortcut&hl=en

και να βγάλετε στην επιφάνεια πολλά κρυφά μενού όπως των προγραμματιστών αλλα και άλλα. πολύ χρήσιμο, χωρίς ροοτ.

 

δεν ολοκληρώνει την εγκατάσταση του google services.

Κατεβάζει και στο τέλος βγάζει ερρορ κατά την εγκατάστηασ

Οταν βάλω κάποια εξωτερική apk τότε λεει δεν υπάρχειη υπηρεσία.... Μάλλον περιμένω άλλη αναβάθμιση

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...