Jump to content

Huawei P8 Lite


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σας μια ερώτηση που σίγουρα εχει απαντηθεί αλλα δέν μπορώ να βρω πιο πρόγραμμα να βάλω για κλείδωμα οθωνης όπως είχε το 5 ευχαριστώ πολύ

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6739812#post6739812

Link to comment
Share on other sites

παιδια γιατι δεν ''βλεπει¨το τηλ ο υπολογιστης συνδεση με καλωδιο (OS LINUX )

 

Δοκίμασε και με κανένα άλλο καλώδιο. Το δικό μου το συνέδεσα στον υπολογιστή με ένα καλώδιο από ένα power bank και δεν το έβλεπε το συνέδεσα με το δικό του από τον φορτιστή και το έβλεπε κανονικά.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας μια ερώτηση που σίγουρα εχει απαντηθεί αλλα δέν μπορώ να βρω πιο πρόγραμμα να βάλω για κλείδωμα οθωνης όπως είχε το 5 ευχαριστώ πολύ

 

 

διάλεξε και βάλε

https://play.google.com/store/search?q=soft%20lock%20screen&c=apps&hl=el

 

εγώ έχω βάλει το πρώτο το Screen Lock δουλεύει τέλεια..

Edited by sefis33
Xiaomi Mi9T
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Έχω το p8 lite αγορασμένο από Vodafone έχει την Β140 προσπάθησα να το κάνω δικαρτο αλλα δεν γίνεται τιποτα.δοκιμασα ολους τους τροπους,διαβασα ολα τα ποστ αλλα τιποτα.καμια ιδεα τι συμβαινει ή τι να κανω?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Έχω το p8 lite αγορασμένο από Vodafone έχει την Β140 προσπάθησα να το κάνω δικαρτο αλλα δεν γίνεται τιποτα.δοκιμασα ολους τους τροπους,διαβασα ολα τα ποστ αλλα τιποτα.καμια ιδεα τι συμβαινει ή τι να κανω?

 

Από Voda με Β181 και 5.1.1

Πήγα σελίδα 20 μήνυμα #298 σε αυτό το λίνκ https://yadi.sk/d/UlbWPmwEhQ2DF

Έβαλα στην sdcard στο root directory το dload από το step1 και ακολουθώντας τις οδηγίες που έχει το αρχείο .doc έκανα το πρώτο βήμα.

Οι εικόνες ήταν διαφορετικές και μου έβγαλε σφάλμα ότι δεν έγινε το upgrade.

Προχώρησα στο step2, που είναι πολύ μικρότερο. Έκανε και 16 αναβαθμίσεις.

Έγινε Β046 δίκαρτο!!! ..... Όμως δεν λειτουργούσε η κάρτα Voda. Άνοιξε-κλείσε συσκευή βάλε-βγάλε κάρτες, τίποτα.

Ετοιμαζόμουνα να το ξανακάνω από την αρχή, αλλά έκανα ένα hard reset και έφτιαξε.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας μια ερώτηση που σίγουρα εχει απαντηθεί αλλα δέν μπορώ να βρω πιο πρόγραμμα να βάλω για κλείδωμα οθωνης όπως είχε το 5 ευχαριστώ πολύ

Βάλε άλλον launcher πχ google, και εμφανίζεται αυτομάτως.

 

Στάλθηκε από το ALE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θα παρει η γυναικα μου το p9 lite με επιδοτηση και θα τις δωσω το p8 lite.τι λετε αξιζει η ανταλαγη?
Link to comment
Share on other sites

Από Voda με Β181 και 5.1.1

Πήγα σελίδα 20 μήνυμα #298 σε αυτό το λίνκ https://yadi.sk/d/UlbWPmwEhQ2DF

Έβαλα στην sdcard στο root directory το dload από το step1 και ακολουθώντας τις οδηγίες που έχει το αρχείο .doc έκανα το πρώτο βήμα.

Οι εικόνες ήταν διαφορετικές και μου έβγαλε σφάλμα ότι δεν έγινε το upgrade.

Προχώρησα στο step2, που είναι πολύ μικρότερο. Έκανε και 16 αναβαθμίσεις.

Έγινε Β046 δίκαρτο!!! ..... Όμως δεν λειτουργούσε η κάρτα Voda. Άνοιξε-κλείσε συσκευή βάλε-βγάλε κάρτες, τίποτα.

Ετοιμαζόμουνα να το ξανακάνω από την αρχή, αλλά έκανα ένα hard reset και έφτιαξε.

 

Mobile Newbie

Περιοχή: Άγνωστη

Μηνύματα: 8

Εγγραφή: Δεκ. 2014

Δεν γίνεται τιποτα.το κινητο μουλαρωσε.οτι και να κανω γραφει software install failed..(ακολουθησα κατα γραμμα την εγκατάσταση)

Link to comment
Share on other sites

Το έχεις ενεργοποιημένο συνέχεια το gps?Αν δεν αλλάζεις τόπο συνέχεια και να θες τον καιρό του τότε βάλε να σου δείχνει μονο στο τόπο κατοικίας/εργασίας σου,έτσι δεν χρειάζεται το gps.

 

'............................

Edited by vastegial_74
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται τιποτα.το κινητο μουλαρωσε.οτι και να κανω γραφει software install failed..(ακολουθησα κατα γραμμα την εγκατάσταση)

 

Και εμένα μετά το πρώτο βήμα αυτό μου έβγαλε. Έσβησα το dload του πρώτου βήματος και έβαλα το dload του δεύτερου βήματος.

Το έκανες αυτό; (είναι πολύ μικρότερο)

Έκανες hard reset;

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθει να κανει update και μολις φτανει 1% γραφει failed install update

 

Το τηλέφωνο τώρα τι έκδοση λέει; Β140;

Ή κάτι Β311; Αν ναι και αυτό που λες αφορά το πρώτο βήμα και δεν έκανες το δεύτερο βήμα, πήγαινε και κάνε το δεύτερο.

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο τώρα τι έκδοση λέει; Β140;

Ή κάτι Β311; Αν ναι και αυτό που λες αφορά το πρώτο βήμα και δεν έκανες το δεύτερο βήμα, πήγαινε και κάνε το δεύτερο.

 

B140 λέει φιλε μου.θα το ξανακανω αλλη μια φορα και τα παραταω.Ευχαριστώ για το χρονο σου

Link to comment
Share on other sites

B140 λέει φιλε μου.θα το ξανακανω αλλη μια φορα και τα παραταω.Ευχαριστώ για το χρονο σου

Δοκιμασε πρωτα να πας b181 μεσω ota ,μηπως απο εκει σε αφησει...Γιατι και στο δικο μου θυμαμαι ,απο b120 μονιμα failed ,μολις ειχα παει σε b130 ,καταφερα το κανα δικαρτο b132

Samsung Galaxy Gio -> Sony Xperia M -> Huawei P8 lite

CyanogenMod7.1 CyanogenMod12.1+overclock to 1.7ghz Lug is-everywhere(Root,UBL)

Link to comment
Share on other sites

Να πω και εγώ τις εντυπώσεις μου από την marshmallow. Μετά από 4 μέρες που την έχω, οι μόνες ουσιαστικές διαφορες που είδα είναι στην απόκριση των εργοστασιακων εφαρμογών (πχ εφαρμογή κλήσεων), σε κάποιες διορθώσεις σε bug και λίγο πιο επιθετική αυτόματη φωτεινότητα οθόνης.

 

κατά τα άλλα ούτε καλύτερη αυτονομία βλέπω (η μπαταρία με μόλις 2:30 ώρες οθόνη είναι στο 20%), ούτε έχει καλύτερη μέγιστη φωτεινότητα και το πρόβλημα της αθλιας ποιότητας κλησεων με την εναλλαγή του hd voice παραμένει.

 

Την κάμερα δεν την έχω ελέγξει αλλά έτσι κ αλλιώς χρησιμοποιουσα το open camera που έδινε πολύ καλύτερη οξύτητα στις φωτογραφίες.

 

Η αυτονομία παραμένει κακιστη και είμαι και χρήστης που το μονο που τρέχει παρασκήνιο είναι viber, dropbox και τα e-mail. ούτε fb-messenger έχω, ούτε άλλες εφαρμογές που να τρέχουν παρασκήνιο..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Να ρωτήσω κάτι... Γιατί κάποια μηνύματα δεν μου τα αποθηκεύει στο τηλ. άλλα στην κάρτα sim? 2καρτο wind και cosmote, Β564... Υπάρχει κάποια ρύθμιση και που?
Link to comment
Share on other sites

ο άλλος δεν έχει δει μεγαλύτερη φωτεινότητα λέει.Φιλαρακι η έκδοση ίσως είναι ένα κλικ πιο αργή από την προηγούμενη ο μόνος λόγος που την κραταω είναι ότι έφτιαξε την φωτεινότητα που είναι εκ διαμέτρου περισσότερη.
Αν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου. Έζρα Πάουντ
Link to comment
Share on other sites

Η φωτεινοτητα εχει φτιαξει και σε εμενα,φτανει νομιζω τα επιπεδα του κανονικου P8 .
My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Ο...... άλλος έβαλε ένα P8 Lite με B181 δίπλα δίπλα σε φουλ φωτεινότητα και τα δύο και δεν είδε καμία διαφορά.

 

Απέδειξε το αντίθετο...

μέχρι τότε απλά σας ξεγελαει οτι η αυτόματη φωτεινότητα δίνει μεγαλύτερη ένταση σε συγκεκριμένες συνθήκες. στην μέγιστη όμως είναι ακριβώς το ίδιο πράγμα.

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε πρωτα να πας b181 μεσω ota ,μηπως απο εκει σε αφησει...Γιατι και στο δικο μου θυμαμαι ,απο b120 μονιμα failed ,μολις ειχα παει σε b130 ,καταφερα το κανα δικαρτο b132

 

Λοιπόν...κατέβασα b181 έγινε κανονικά install.εφυγε το σημα vodafon μετα έβαλα b046 αλλά δεν γίνετε τίποτα νομίζω κάποιο πρόβλημα υπάρχει στο αρχείο της b046.καμία ιδέα τι άλλο μπορεί να συμβαίνει? Τώρα του έβαλα την 560 να δω πως είναι

Link to comment
Share on other sites

Ο...... άλλος έβαλε ένα P8 Lite με B181 δίπλα δίπλα σε φουλ φωτεινότητα και τα δύο και δεν είδε καμία διαφορά.

 

Απέδειξε το αντίθετο...

μέχρι τότε απλά σας ξεγελαει οτι η αυτόματη φωτεινότητα δίνει μεγαλύτερη ένταση σε συγκεκριμένες συνθήκες. στην μέγιστη όμως είναι ακριβώς το ίδιο πράγμα.

Δεν έχω αυτόματη φωτεινότητα αδερφέ.Σε χρήση στο φως της ημέρας η διάφορα είναι τεράστια παλια αν δεν το είχες τέρμα δεν μπορούσες να δεις τιποτα ενώ τώρα στα 4/5 κανείς άνετα δουλειά σου.Ολοι το έχουν επισημάνει.Εδω λες οτι με δυο ώρες οθόνη έχεις 20% μπαταρία πράγμα που παίζει να ισχύει μόνο αμα τρέχουν χίλια πράγματα στο παρασκήνιο ή δεν ξέρω γω τι άλλο.

Edited by loyros
Αν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου. Έζρα Πάουντ
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν...κατέβασα b181 έγινε κανονικά install.εφυγε το σημα vodafon μετα έβαλα b046 αλλά δεν γίνετε τίποτα νομίζω κάποιο πρόβλημα υπάρχει στο αρχείο της b046.καμία ιδέα τι άλλο μπορεί να συμβαίνει? Τώρα του έβαλα την 560 να δω πως είναι

Να ρωτησω και κάτι ακόμα είναι λογικό που γράφει στην τρεχουσα έκδοση BalongC52B311 και με την 181 και την 560????

Link to comment
Share on other sites

Ο...... άλλος έβαλε ένα P8 Lite με B181 δίπλα δίπλα σε φουλ φωτεινότητα και τα δύο και δεν είδε καμία διαφορά.

 

Απέδειξε το αντίθετο...

μέχρι τότε απλά σας ξεγελαει οτι η αυτόματη φωτεινότητα δίνει μεγαλύτερη ένταση σε συγκεκριμένες συνθήκες. στην μέγιστη όμως είναι ακριβώς το ίδιο πράγμα.

 

ΔΕΝ το εχω ΠΟΤΕ στο αυτοματο μου την ΣΠΑΕΙ ! ΠΑντα το εχω φουλ γιατι δουλευω εξω ,οποτε ΔΕΝ κανω λαθος ! Εχει στρωσει κατα 20% η φωτεινοτητα σχεδον στα επιπεδα του μεγαλου P8 .

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...