Jump to content

Huawei P8 Lite


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πως γινεται μεσω hicare ;

ακυρο το βρηκα...1.05GB ειναι ετσι ;

 

Ναι, 1.05gb.

 

Πάντως δεν χρειάστηκε το backup διότι δεν έχασα τίποτα. Σε όλους αυτό συνέβη;

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα και εγώ την B564 μέσω Hicare σήμερα. Έχω το δίκαρτο unbranded και προηγουμένως φορούσε την B170.

Το κινητό μοιάζει να έχει βελτιωθεί σε πολλούς τομείς, από την κάμερα ( με την προσθήκη της pro λειτουργίας) μέχρι την διαχείριση της ram. Τις επόμενες μέρες θα δοκιμαστεί και η μπαταρία. Δεν μπορώ όμως να βρω ένα θέμα της προκοπής, χωρίς να ομογενοποιεί όλα τα εικονίδια των εφαρμογών στο ίδιο σχήμα προσθέτοντας χρώμα γύρω-γύρω. Αισθητικά δεν μου αρέσει καθόλου και θα είναι κρίμα να βάλω nova launcher γιατί το emui είναι εξαιρετικό. Καμία πρόταση θέματος από αυτούς που έχουν την B564 καιρό τώρα;

Εγώ ψάχνω να βρω αυτό το wallpaper που είχα στην b170 αλλά δεν το έχουνε βάλει.

Edited by alexnt
Link to comment
Share on other sites

Ναι, 1.05gb.

 

Πάντως δεν χρειάστηκε το backup διότι δεν έχασα τίποτα. Σε όλους αυτό συνέβη;

 

δηλαδη αυτη ειναι η εκδοση 6.0 ; Γιατι δεν καταλαβα καν ποια ειναι ,μου φαινεται μικρη.

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Απιστευτο.Μολις πηρα το p8 και με το που το ανοιξα εβγαλε την γλωσσα επιλογης.Πως πηγε το σκατ@χερο και κολησε στο κινεζικο και επελεξε αυτη ως γλωσσα.Δεν εχει επιστροφη πισω.Τι κανω τωρα επαναφορα?Πως γινεται αυτο?

 

Αν δεν το έλυσες το θέμα....

Πήγαινε σε ένα κινεζομάγαζο (που πουλάνε ρούχα) και πες τους να σε βοηθήσουν!

Edited by kostaszoum
Link to comment
Share on other sites

ενταξει την περασα δεν τρελαθηκα κιολας , μετα την Β564 υπαρχει και αλλη εκδοση ;
My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

ενταξει την περασα δεν τρελαθηκα κιολας , μετα την Β564 υπαρχει και αλλη εκδοση ;

Άρα να πάω σε B550?

Γενικά αξίζει η αναβάθμιση από lollipop σε Marshmallow από πλευρά απόδοσης;

 

Όχι ,b564 είναι η νεότερη για την ώρα..

Samsung Galaxy Gio -> Sony Xperia M -> Huawei P8 lite

CyanogenMod7.1 CyanogenMod12.1+overclock to 1.7ghz Lug is-everywhere(Root,UBL)

Link to comment
Share on other sites

Άρα να πάω σε B550?

Γενικά αξίζει η αναβάθμιση από lollipop σε Marshmallow από πλευρά απόδοσης;

 

Όχι ,b564 είναι η νεότερη για την ώρα..

 

φιλε δεν ξερω ρωτα καλυτερα τα παιδια που αλλαζουν ρομ συνεχεια...εγω με την τελευταια αν ειναι δεν τρελαθηκα,τουλαχιστον οχι ακομα..

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στο widget με τις φωτο πατάω το "επιλεξτε εικονα" την επιλέγω αλλά αυτό κάνει slideshowσαν να έχω πατήσει επιλογή λευκώματος. Το κάνει και σε άλλους στην 564;;;

 

Επίσης γρήγορος τρόπος για 4G on off;;;

 

Ψάχνω αυτό το wallpaper που το είχε στοκ το b170.

http://compsmag.com/wp-content/uploads/2015/07/Huawei-P8-Lite-Display.jpg

 

To wallpaper ok, το βρήκα για το honor και το πέρασα. Για π8 δεν υπήρχε.

Edited by alexnt
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια που μπορω να διαβασω για τις βελτιωσεις που υποτιθεται εχει η Β564 ;;;;;

Δες το changelog.

 

http://www.androidsage.com/2016/06/01/download-official-huawei-p8-lite-dual-sim-c432b564-marshmallow-firmware-update/

 

Μήπως μπορείς να με βοηθήσεις με αυτά που γράφω στο ποστ πριν από το δικό σου;

Link to comment
Share on other sites

Δες το changelog.

 

http://www.androidsage.com/2016/06/01/download-official-huawei-p8-lite-dual-sim-c432b564-marshmallow-firmware-update/

 

Μήπως μπορείς να με βοηθήσεις με αυτά που γράφω στο ποστ πριν από το δικό σου;

 

φιλε οχι γιατι ακομα τωρα την εβαλα...εγω ψαχνω ακομα που μπορω να δω ωρα οθονης. Αστα να πανε..:lol:

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στο widget με τις φωτο πατάω το "επιλεξτε εικονα" την επιλέγω αλλά αυτό κάνει slideshowσαν να έχω πατήσει επιλογή λευκώματος. Το κάνει και σε άλλους στην 564;;;

 

Επίσης γρήγορος τρόπος για 4G on off;;;

 

Ψάχνω αυτό το wallpaper που το είχε στοκ το b170.

http://compsmag.com/wp-content/uploads/2015/07/Huawei-P8-Lite-Display.jpg

 

To wallpaper ok, το βρήκα για το honor και το πέρασα. Για π8 δεν υπήρχε.

βασικα που εχει επιλογη για θα κλεισεις η να ανοιξεις το 4g ?εχω το δικαρτο αλλα το χρησιμοποιω ως μονοκαρτο
Link to comment
Share on other sites

φιλε οχι γιατι ακομα τωρα την εβαλα...εγω ψαχνω ακομα που μπορω να δω ωρα οθονης. Αστα να πανε..:lol:

Στο widget του καιρού την έχει σε μένα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 80 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

βασικα που εχει επιλογη για θα κλεισεις η να ανοιξεις το 4g ?εχω το δικαρτο αλλα το χρησιμοποιω ως μονοκαρτο

Δεν ξέρω αυτό ψάχνω...

Link to comment
Share on other sites

Στο widget του καιρού την έχει σε μένα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 80 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν ξέρω αυτό ψάχνω...

δε νομιζω να εχει και η πλακα ειναι οτι πολλες φορες δεν εχω καλο σημα λογο 4g
Link to comment
Share on other sites

λοιπον τοσην ωρα επαιζε παιχνιδια ο μικρος..το πηρα λιγο και ειδα οτι εχει βελτιωθει η φωτεινοτητα !! Δεν ειμαι σιγουρος...αυριο που θα το βγαλω στον ηλιο θα σας πω.
My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

βασικα που εχει επιλογη για θα κλεισεις η να ανοιξεις το 4g ?εχω το δικαρτο αλλα το χρησιμοποιω ως μονοκαρτο

 

Ας μας πει κάποιος που έχει καιρό την 6 τι κάνει για να ενεργοποιήσει 4g

 

1. Αν δεν έχετε ξαναχρησιμοποιήσει 4G τότε θα ζητήσετε από τον πάροχο να σας το ενεργοποιήσει.

2. Αν δεν σας εμφανίζεται στο μενού της κουρτίνας, ρολάρετε μέσα στα εικονίδια μία προς τα πάνω να σας εμφανίσει το κουμπί της επεξεργασίας και προσθέτετε εκείνο του 4G αφαιρώντας αναγκαστικά κάποιο άλλο που δεν χρησιμοποιείτε.

Link to comment
Share on other sites

Ας μας πει κάποιος που έχει καιρό την 6 τι κάνει για να ενεργοποιήσει 4g

Δεν βρήκα κάτι άλλο παρά μόνο από της ρυθμίσεις κινητής, έχει 4 επιλογές. Με λίγα λόγια ολόκληρη διαδικασία για κάτι τόσο απλό!

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

1. Αν δεν έχετε ξαναχρησιμοποιήσει 4G τότε θα ζητήσετε από τον πάροχο να σας το ενεργοποιήσει.

2. Αν δεν σας εμφανίζεται στο μενού της κουρτίνας, ρολάρετε μέσα στα εικονίδια μία προς τα πάνω να σας εμφανίσει το κουμπί της επεξεργασίας και προσθέτετε εκείνο του 4G αφαιρώντας αναγκαστικά κάποιο άλλο που δεν χρησιμοποιείτε.

Εμένα δεν το έχει στα extra της κουρτίνας!!!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν το έχει στα extra της κουρτίνας!!!

Α ναι χρειάζεται διευκρίνιση, στα ελληνικά αποκαλείται "Δεδομένα κινητού" και το έχει σίγουρα. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Α ναι χρειάζεται διευκρίνιση, στα ελληνικά αποκαλείται "Δεδομένα κινητού" και το έχει σίγουρα. :rolleyes:

Πας καλά; για το 4g μιλάμε! Αυτό ανοίγει μόνο τα δεδομένα της κινητής! Κάνεις και πνεύμα!!!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά ,σε 3 μέρες τελειώνω επιτέλους εξετάσεις :D .Ξαναρωτάω το εξής! Είμαι b136 ,αξίζει να πάω σε b550 ή b564 από πλευρά επίδοσης? Προσωπικά το φορτώνω αρκετά το κινητό μου (230 apps) & δεν εχω όρεξη για συνεχή formats...Ένας φίλος μου απο b654 ξαναπήγε b550 επειδή όπως μου είπε , έπεφτε πολύ η μπαταρία & επίδοση επίσης...Τι μου προτίνετε να κάνω; Να μείνω b136 ,ή να ανέβω σε νεότερη;

 

Αφού όλοι έχετε πάει σε 6.0 , δεν μου απαντάτε στην ερώτησή μου;

Samsung Galaxy Gio -> Sony Xperia M -> Huawei P8 lite

CyanogenMod7.1 CyanogenMod12.1+overclock to 1.7ghz Lug is-everywhere(Root,UBL)

Link to comment
Share on other sites

Πας καλά; για το 4g μιλάμε! Αυτό ανοίγει μόνο τα δεδομένα της κινητής! Κάνεις και πνεύμα!!!

 

Κάτσε να συνεννοηθούμε, δεν κατάλαβα ποια βερσιόν έχεις. Πιο πριν μέχρι την Β170 υπήρχε το κουμπί του 4G και με την 6 απλά αντικαταστάθηκε με τα Δεδομένα κινητού γιατί έτσι κι αλλιώς για να ενεργοποιήσεις το 4G κάνεις αίτηση στον πάροχό σου (αρκεί ένα απλό τηλεφώνημα) επειδή δεν έχει νόημα να έχεις δυο εικονίδια να διαχειρίζονται αυτή την λειτουργία. Για να καταλάβουμε όλοι τι ρωτάς ακριβώς, όταν πατάς τα Δεδομένα κινητού σού εμφανίζεται πάνω στη μπάρα το 4G; Αν όχι ή δεν το ενεργοποίησες από τον πάροχο ή αντίθετα δεν έχεις καλή κάλυψη στην περιοχή σου.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...