Jump to content

Huawei P8 Lite


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμείς δλδ που είμαστε στην 181 από βονταφον τον ήπιαμε...Θα το έκανα unbranded αλλά είναι κρίμα επειδή χάνεται η εγγύηση...τι να πω ας έρθει και σε μας η 6 αν και στο θέμα που αντιμετωπίζω δεν νομίζω να διορθωθεί...
Link to comment
Share on other sites

πως αλλαζω διαταξη και στο ποιο κουμπι θελω να βλεπω στη γραμμη ειδοποιησεων γιατι μου εβγαλε καποια φαση επεξεργασια και προσπαθησα να το κανω αλλα τωρα δε μου βγαζει καν
Link to comment
Share on other sites

Ένα πέρασμα με το δάχτυλο από κάτω προς τα πάνω στις συντομεύσεις και θα σου βγάλει επεξεργασία. Στην συνέχεια σέρνεις αυτό που θέλεις να διώξεις πάνω σε αυτό που θέλεις να φέρεις

 

Στάλθηκε από το ALE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμείς δλδ που είμαστε στην 181 από βονταφον τον ήπιαμε...Θα το έκανα unbranded αλλά είναι κρίμα επειδή χάνεται η εγγύηση...τι να πω ας έρθει και σε μας η 6 αν και στο θέμα που αντιμετωπίζω δεν νομίζω να διορθωθεί...

 

Δν χανεις εγγυηση....εγγυηση μονο η huawei δινει....παραμυθια της vodafone ειναι

 

----- προσθήκη μηνύματος 108 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μεχρι τωρα ειδατε καμια ουσιαστικη διαφορα στην 6.0 η να ειχαμε να λεγαμε ;

 

Με μετρια χρηση 3 ημερες μπαταρια εχω

Link to comment
Share on other sites

Δν χανεις εγγυηση....εγγυηση μονο η huawei δινει....παραμυθια της vodafone ειναι

 

Το θέμα είναι ότι προφανώς δεν ρώτησα την βονταφον αλλά την huawei...αν δεν χάνεται εγγύηση με βλέπω να το κάνω άμεσα...θυμάται κανείς την διαδικασία πόσες σελίδες πίσω περιγραφεται?

Link to comment
Share on other sites

Δν χανεις εγγυηση....εγγυηση μονο η huawei δινει....παραμυθια της vodafone ειναι

 

----- προσθήκη μηνύματος 108 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Με μετρια χρηση 3 ημερες μπαταρια εχω

 

Εκτος απο την μπαταρια κατι αλλο ; Γιατι εμενα δεν μου φτανει καμια μπαταρια.

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Εκτος απο την μπαταρια κατι αλλο ; Γιατι εμενα δεν μου φτανει καμια μπαταρια.

Φωτεινωτητα, καμερα, bluetooth.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αντίθετα κερδίζει θεαματικά το στοκ πρόγραμμα της κάμερας. Βλέπω τώρα ότι προστέθηκε στο μενού η επιλογή "Επαγγελματική" με πλούσιες λειτουργίες ενώ απλοποιήθηκαν επιτέλους οι Σύνθετες ρυθμίσεις που ήταν λίγο μανίκι να κάνεις manual. Επάνω στην ώρα για άφθονα πειράματα!

 

http://s33.postimg.org/bbh6bay2n/Screenshot_2016_05_31_13_59_25.png

upload pics

 

 

Την έβαλα και εγώ είναι αρκετά καλή

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Εχω βαλει την Β560. Ολα καλα ως τωρα,αλλα ξαφνικα δεν συνδεεται με κανενα wifi. Λεει οτι η προσβαση δεν επιτραπηκε...acces denied.

Καμμια ιδεα τι να δοκιμασω.? Εννοειται επανεκκινηση σε ρουτερ και κινητο εκανα

Link to comment
Share on other sites

Εντωμεταξύ τώρα που κατάλαβα τι μου στερεί το γεγονός ότι είναι branded vodafone όλο θέματα νομίζω ότι βρίσκω...Έχω μέρες να το δω να γράφει 4g...
Link to comment
Share on other sites

[quote

Το θέμα είναι ότι προφανώς δεν ρώτησα την βάφονταν αλλά την huawei...αν δεν χάνεται εγγύηση με βλέπω να το κάνω άμεσα...θυμάται κανείς την διαδικασία πόσες σελίδες πίσω περιγράφεται?

 

Σελίδα 268 #4016

Και εγώ είχα Voda Β181 (μονόκαρτο) και το έκανα Β550 6.0 δίκαρτο, πέρασα και την Β560 και ήρθε και η Β564.

 

Αυτό που δεν ξέρω είναι αν η Β564 έρχεται σε Β560 ή και Β550;

Edited by kostaszoum
Link to comment
Share on other sites

Όταν το κάνεις δικαρτο διαβάζει κάρτα μνήμης κανονικά σωστά?

 

Στο Νο 2 slot μπορείς να βάλεις nano sim η κάρτα μνήμης

ένα απο τα δύο

Link to comment
Share on other sites

Όταν το κάνεις δικαρτο διαβάζει κάρτα μνήμης κανονικά σωστά?

 

Ναι, εγώ συνέχισα να έχω κάρτα μνήμης.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά μόλις έκανα join στο myphone καθώς βρήκα πολύ ενδιαφέρουσα τη συζήτηση περί του κινητού που πρόκειται να αγοράσω σε λίγες μερούλες.

 

Το μπατζετ μου είναι στο 200 maximum ευρώ και το μόνο κινητό που μου άρεσε είναι αυτό για το οποίο συζητάμε σ αυτό το thread.

 

Άκουσα πως πολλοί πήρατε το android 6 μέσω της επίσημης εφαρμογής hicare της huawei μέσω playstore.

 

Αξίζει όταν το πάρω νομίζω, να έχει το android 6 γιατί μου χουν πει κι άλλα παιδιά πως βλέπουν βελτιώσεις. Κι όντως υφίσταται το update στο hicare, με το που πάρω το κινητό θα μπορέσω να το στείλω στην έκδοση ανδροιδ 6 χωρίς τπτ άλλο αφού είναι επίσημο update έτσι;

 

Περιμένω feedback σας.

Φιλιά

Edited by grigorakilfc
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά μόλις έκανα join στο myphone καθώς βρήκα πολύ ενδιαφέρουσα τη συζήτηση περί του κινητού που πρόκειται να αγοράσω σε λίγες μερούλες.

 

Το μπατζετ μου είναι στο 200 maximum ευρώ και το μόνο κινητό που μου άρεσε είναι αυτό για το οποίο συζητάμε σ αυτό το thread.

 

Άκουσα πως πολλοί πήρατε το android 6 μέσω της επίσημης εφαρμογής hicare της huawei μέσω playstore.

 

Αξίζει όταν το πάρω νομίζω, να έχει το android 6 γιατί μου χουν πει κι άλλα παιδιά πως βλέπουν βελτιώσεις. Κι όντως υφίσταται το update στο hicare, με το που πάρω το κινητό θα μπορέσω να το στείλω στην έκδοση ανδροιδ 6 χωρίς τπτ άλλο αφού είναι επίσημο update έτσι;

 

Περιμένω feedback σας.

Φιλιά

 

Δεν υπάρχει ανεπίσημο update, όλα είναι της μαμάς Huawei. Κι αφού λένε ότι γίνεται και μέσω hicare γιατί να είναι ανεπίσημο;

Edited by Vangelis_D9
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει ευχαριστώ πολύ... Λέω να πάω σήμερα το απόγευμα να πάρω το κινητό από public στα 189. Νομίζω απ' ότι έχω καταλάβει δεν πρεπει να το ρισκάρω από ιντερνετ, είδα αρκετούς που είχαν πρόβλημα με αγορά από το ίντερνετ. Οπότε παίρνοντας το θα μπω στο hicare θα κάνω την ενημέρωση και θα μαι εντάξει έτσι;

 

Επίσης, θέλω να μου επιβεβαιώσετε ότι με ένα power bank στις 2000mah θα μαι οκ και να μ προτεινετε αν εχει πέσει στο μάτι σας καμία θήκη ειδική για το p8 lite

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει ευχαριστώ πολύ... Λέω να πάω σήμερα το απόγευμα να πάρω το κινητό από public στα 189. Νομίζω απ' ότι έχω καταλάβει δεν πρεπει να το ρισκάρω από ιντερνετ, είδα αρκετούς που είχαν πρόβλημα με αγορά από το ίντερνετ. Οπότε παίρνοντας το θα μπω στο hicare θα κάνω την ενημέρωση και θα μαι εντάξει έτσι;

 

Επίσης, θέλω να μου επιβεβαιώσετε ότι με ένα power bank στις 2000mah θα μαι οκ και να μ προτεινετε αν εχει πέσει στο μάτι σας καμία θήκη ειδική για το p8 lite

 

Δεν ξέρω σε ποια περιοχή μένεις αλλά στα σκρουτζάδικα έχει πέσει και στα 155 ευρώ. Πάντως αν είναι να το πάρεις από το Public σιγουρέψου απόλυτα να μην είναι branded αν και βλέπω ότι το δίνει κανονικά δίκαρτο.

Link to comment
Share on other sites

Για σας

Και εγώ ενδιαφέρομε για το Huawei P8 Lite -

Να περιμένω λίγο η όχι μήπως πέσει η τιμή του με την έλευση του Huawei P9 Lite

πιο είναι καλή κατασκευή

 

Ευχάριστο

e-shop

171.28 €

http://www.e-shop.gr/kinito-huawei-p8-lite-dual-black-p-TEL.008649

 

you.gr

171.28 €

http://www.you.gr/telephony-networking/kinita-tilefona-axesouar/kinita-tilefona/smartphone-huawei-p8-lite-dual-sim-black

Edited by lap516
Link to comment
Share on other sites

εγω θα το βαλω σε αγγελιες για ανταλαγγη να παρω παλι το meizu που ειχα πριν Edited by Tr3LaRaS
Link to comment
Share on other sites

Θα υποβάλλω εκ νέου μία ερώτηση που δεν απαντήθηκε.

 

Όσοι έχετε βάλει την 6.0 σας δίνει την δυνατότητα να διαμορφώσετε την κάρτα sd έτσι ώστε να μπορεί κάποιος να εγκαταστήσει εφαρμογές στης κάρτα sd;

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως το δίνει κανονικά δίκαρτο ναι, μπορώ να τους ρωτήσω κιόλας να σιγουρευτώ αν είναι branded ; γτ το public κάνει κάτι συνεργασίες με τη wind δε ξερω αν παίζει κάτι μ αυτό
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως το δίνει κανονικά δίκαρτο ναι, μπορώ να τους ρωτήσω κιόλας να σιγουρευτώ αν είναι branded ; γτ το public κάνει κάτι συνεργασίες με τη wind δε ξερω αν παίζει κάτι μ αυτό

 

Παρε το p9 lite...βαλε κατι παραπανω...μην χαραμιζεις 200 ευρω ετσι τωρα....

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα παιδιά,

έχω στο p8lite μου τώρα b136 (root+ubl) & μόλις τελειώσουν οι εξετάσεις σκέφτομαι να περάσω b550-b560 (ξέρω διαδικασίες κτλπ)

Η ερώτηση μου είναι η εξής: Αξίζει σε θέμα επιδόσεων η αναβάθμιση & γενικά σχέση με b136-b170? Σε θέμα bugs υπάρχει κάτι σπουδαίο ; Επειδή δεν έχω όρεξη να κάθομαι πάλι τρεις την ώρα φορμάτ λογω προβλημάτων ή επειδή θα lagάρει η συσκευή ,μπορεί κάποιος να μου πεί μερικά πραγματάκια για τις αναβαθμίσεις ; Επίσης ,φίλος μου που είχε βάλει b560 μου είπε πως αντιμετώπισε προβλήματα σχετικά με την μπαταρία ,αλλά & υπερθέρμανση & ξαναπήγε στην b550 ,το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος ;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων :)

Samsung Galaxy Gio -> Sony Xperia M -> Huawei P8 lite

CyanogenMod7.1 CyanogenMod12.1+overclock to 1.7ghz Lug is-everywhere(Root,UBL)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...