Jump to content

Huawei P8 Lite


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το κινητο εχει ζελατινα στην οθονη μπροστα ή μονο στο πισω μερος?Νομιζω οτι καπου διαβασα οτι εχει και μπροστα αλλα εμενα φαινεται σα να μην εχει και φοβαμαι να βαλω χερι στην οθονη.

 

Έχει και μπροστά σχετικά σκληρή που ξεκολλάει πιο δύσκολα. (Εγώ την έχω βγάλει και είμαι χωρίς καμία, απλά το έχω σε (κλειστή) θήκη)

Edited by kostaszoum
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα φιλοι και απο μενα.Το τσιμπησα στα 162 ευρω και ειμαι πολυ ευχαριστημενος μεχρι στιγμης.Θα περασω και την 6 αυριο.Να σας κανω μια ερωτηση που μπορει να σας φανει αστεια:p ?Το κινητο εχει ζελατινα στην οθονη μπροστα ή μονο στο πισω μερος?Νομιζω οτι καπου διαβασα οτι εχει και μπροστα αλλα εμενα φαινεται σα να μην εχει και φοβαμαι να βαλω χερι στην οθονη.

 

Φίκε gkalas από που το αγόρασες? Πρέπει να προσέξω κάτι ως προς τις εκδόσεις (ευρωπαϊκή/κινέζικη)?

Thanks!

Link to comment
Share on other sites

Αδερφέ από το kaizerstore το πήρα και είναι ευρωπαϊκό.

 

Στάλθηκε από το ALE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγω ειμαι με emui 3.1 και b170..για lolipop 6 και emui θα μου ερθει αυτοματα για αναβάθμιση στο μελλον?η πρεπει να τις περασω εγω χειροκίνητα?
Link to comment
Share on other sites

Φιλε virus κατέβασέ το χειροκίνητα το update.Είναι πανεύκολο.Εγώ το πήρα χθες το κινητό και σήμερα έκανα την μετάβαση στην 6.0

 

Στάλθηκε από το ALE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για να μην τα ξαναλέμε κάθε φορά τα ίδια και τα ίδια για την εγκατάσταση της 6 - Β550, ανεβάζω το pdf με τις προδιαγραφές και τις οδηγίες εγκατάστασης.

 

https://drive.google.com/file/d/0B32JynI1O-BkejZkMFFucWhUbDA/view

 

 

Το κινητο εχει ζελατινα στην οθονη μπροστα ή μονο στο πισω μερος?Νομιζω οτι καπου διαβασα οτι εχει και μπροστα αλλα εμενα φαινεται σα να μην εχει και φοβαμαι να βαλω χερι στην οθονη.

Η εργοστασιακή ζελατίνα μου λίγδιαζε πολύ εύκολα από την πρώτη στιγμή και την ξήλωσα αυθημερόν, την επόμενη μέρα πήρα tempered glass που καθαρίζει και πολύ πιο εύκολα. Αν δεν έχεις εμπειρία με tempered και δεις πρόθυμο πωλητή απ' όπου θα την πάρεις, να στην τοποθετήσει αυτός.

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασα το αρχειο που ειναι 2-3 σελιδες πισω..λεει ομως spain το αρχειο ενω εμενα στα στα χαρακτηριστικά πιστοποιηση λεει serbian..δεν πιστευω να μην ειναι συμβατό και να αρχισουν τιποτα κολλήματα και με την εγγύηση ισχυη η την χανουμε?εγω πηγα και μου βάλανε τζαμακι και πηρα και μια θηκη πορτοφόλι και ειναι οκ
Link to comment
Share on other sites

Καλά δεν βιάζομαι απλά επειδή ήταν επίσημο αν ήταν για την έκδοση μου θα το έβαζα η διαδικασία είναι απλή. Ελπίζω πριν κλείσω χρόνο απο την αγορα(Ιούλιος 2015) να εχει βγει αν όχι ΟΤΑ έστω local:p
Link to comment
Share on other sites

Θυμίστε μου, η Β181 είναι το μονόκαρτο; Μερικές σελίδες πίσω έχει δοθεί λινκ και για μονόκαρτο σε Β551. Κατεβάστε και δείτε στο ανάλογο pdf τις προδιαγραφές.

 

Και μην μπερδεύεστε με τα serbian, αν το firmware σας είναι μέσα στην αναβάθμιση προχωράτε.

 

UPDATE. Για να ξέρετε το δικό μου serbian έγραφε πριν, serbian παραμένει και τώρα με την 6. Οπότε μην έχετε άγχος.

Edited by Vangelis_D9
Link to comment
Share on other sites

Θυμίστε μου, η Β181 είναι το μονόκαρτο; Μερικές σελίδες πίσω έχει δοθεί λινκ και για μονόκαρτο σε Β551. Κατεβάστε και δείτε στο ανάλογο pdf τις προδιαγραφές.

 

Και μην μπερδεύεστε με τα serbian, αν το firmware σας είναι μέσα στην αναβάθμιση προχωράτε.

 

UPDATE. Για να ξέρετε το δικό μου serbian έγραφε πριν, serbian παραμένει και τώρα με την 6. Οπότε μην έχετε άγχος.

Η επισημη απαντηση της huawei:οποιαδηποτε τροποποιηση του τηλ απο branded σε unbranded χανεις την 2ετη εγγυηση του παροχου. Η εταιρια εχει συνδεσει ιμει με τα τηλ που πουλαει σε εταιριες κ παροχους.

Η C02B181 ειναι η branded vodafone...σαν τη δικη μου

Edited by vasilispas
Link to comment
Share on other sites

Η C02B181 ειναι η branded vodafone...σαν τη δικη μου

 

Αααα σωστά. Τι ζόρικο πρόβλημα αυτό που είστε τόσοι πολλοί με την βονταφόν Β181, έπρεπε να το είχατε υποψιαστεί από την αρχή πως δεν έπρεπε να πάτε στην Β181. Οπότε δυστυχώς εξαρτάστε πια μόνο από τον πάροχο αφού από δω δεν μπορούμε να σας βρούμε κάποια σίγουρη λύση.

Link to comment
Share on other sites

Αααα σωστά. Τι ζόρικο πρόβλημα αυτό που είστε τόσοι πολλοί με την βονταφόν Β181, έπρεπε να το είχατε υποψιαστεί από την αρχή πως δεν έπρεπε να πάτε στην Β181. Οπότε δυστυχώς εξαρτάστε πια μόνο από τον πάροχο αφού από δω δεν μπορούμε να σας βρούμε κάποια σίγουρη λύση.[/quote

Δεν πειραζει φιλε...μετα την απαντηση γραπτως απο huawei δεν χαλαω τη εγγυηση..2 μηνες το εχω...αν χαλασει κατι παει η εγγυηση απο vodafone k huawei

Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν μπορει να μπει ανα πασα στιγμη η ROM η αρχικη για τη συσκευη του καθενος και ετσι να γυρισει πισω η εγγυηση οπως γινεται σε ολα τα smarphones;

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν μπορει να μπει ανα πασα στιγμη η ROM η αρχικη για τη συσκευη του καθενος και ετσι να γυρισει πισω η εγγυηση οπως γινεται σε ολα τα smarphones;

 

Εχουν μηχανηματα στα service που διαβαζουν τη συσκευη. Οτι εχεις φλασαρει το βλεπουν. Μονο με καψιμο πλακετας δεν μπορουν να διαβασουν τι εχεις κανει...εξαλλου οσοι απο εμας πηραν branded vodafone η εγγυηση ειναι η αποδειξη vodafone. Δεν μπορεις να πας για επισκευη με unbranded

Link to comment
Share on other sites

To κινητό το έχω εδώ και μερικές μέρες. Αγοράστηκε από κατάστημα Vodafone και είχε ένα πολύ ελαφρύ branding που όμως το είχε "καταντήσει" μονόκαρτο. Όποιος το πάρει branded και δεν έχει το πρώτο συνολικά υπομενού "Διαχείριση διπλής κάρτας" το μόνο που έχει να κάνει είναι να καταβάσει το επίσημο unbranded firmware από το λινκ που δίνω, να φλασάρει μέσω του μενού του κινητού πρώτα το περιεχόμενο του φακέλου Step 1 και μετά, αφού διαγράψει αυτό το περιεχόμενο, να φλασάρει το περιεχόμενο του φακέλου Step 2. To κινητό αυτομάτως θα γίνει και debranded και δίκαρτο. Να σημειώσω ότι η δεύτερη sim πρέπει να είναι nano-sim και μπαίνει στα πλάγια στο συρταράκι της κάρτας μνήμης...αφού βέβαια αφαιρεθεί η microSD.

 

(ALE-L21V100R001C432B046b)

https://mega.co.nz/#!WQYT3LxS!xhTiE4oNXO7uxiI9TiJpjBGAQF5WW0k2fhe_pOWt46k

 

 

Μερικές εντυπώσεις από την συσκευή:

1. Η κατασκευή είναι όλη πλαστική αλλά σε πολύ υψηλό επίπεδο, σε σημείο που να νομίζεις ότι έχει μέταλο. Άψογη...ότι καλύτερο σε πλαστική συσκευή.

2. Η οθόνη έχει ικανοποιητικότατη διαύγεια και σωστά χρώματα που επιπλέον ρυθμίζονται με λεπτομέρεια μέσα από το μενού. Το μόνο "μειονέκτημα" είναι ότι δεν είναι πάρα πολύ φωτεινή. Συνολικά αυτό θα χαρακτήριζα προσωπικά ως το μόνο "μειονέκτημα" της συσκευής.

3. Το σήμα δικτύου είναι εξαιρετικό.

4. Το ακουστικό είναι δυνατό με βαθύ ήχο. Χαίρεσαι να ακούς τον συνομιλητή σου.

5. Το μεγάφωνο που χαρακτηρίζεται ως 1W είναι από τα πιό δυνατά και διαυγή που έχω συναντήσει.

6. Το Emui 3.1 είναι ιδιαίτερα σύγχρονο, πολύ κομψό, με λειτουργίες που κάνουν περιττή την χρήση ορισμένων εφαρμογών καθαρισμού και απελευθέρωσης μνήμης. Ωραιότατη εναλλακτική απόψη για τους συνηθισμένους εργοστασιακούς και μη launchers.

7. Aρχικός ελεύθερος χώρος γύρω στα 10.8 GB...πολύ περισσότερος από τον μεγάλο ανταγωνιστή του, το Sony M4 Aqua.

8. O οκταπύρηνος επεξεργαστής Kirin της Huawei είναι α-σ-τ-έ-ρ-ι!!! Έρχομαι από το "τέρας", το Z3 Compact, και δεν κατάλαβα καμία διαφορά στην απόδοση. Το τηλέφωνο κυλάει σαν καυτό μαχαίρι σε μαλακό βούτυρο! Δεν διαπίστωσα υπερθέρμανση στην έντονη χρήση αλλά δεν παίζω παιχνίδια. Antutu γύρω στα 36500.

9. Η μπαταρία κρατάει ολόκληρη την ημέρα, με όλα ανοιχτά, ακόμη και αν το σκάσεις στην χρήση.

10. Η κάμερα είναι πολύ ικανοποιητική και την νύχτα το διπλό, δύο τόνων φλας φωτίζει μιά χαρά, χωρίς να είναι το δυνατότερο που έχω συναντήσει. Παραθέτω δείγματα φωτογραφιών.

 

Συνολικά το τηλέφωνο το συνιστώ με χίλια λόγω τιμής, διπλής sim, 4G, φρέσκιας αντίληψης περί μενού και εξαιρετικής ποιότητας υλικών και συναρμολόγησης. Είναι το μόνο μοντέλο που διαθέτει online η Huawei στις ΗΠΑ και αυτό σημαίνει πολλά για την προσοχή που έχουν δώσει στο να είναι τα πάντα άψογα ποιοτικά! Φυσικά δεν έχει καμία σχέση λειτουργικά και ποιοτικά με τις συνήθεις "κινεζιές". ;)

 

http://s12.postimg.org/l48v9vy25/IMG_20150609_141434.jpg

 

http://s7.postimg.org/u58xpq7or/IMG_20150609_143315.jpg

 

http://s14.postimg.org/bud8qfc1t/IMG_20150609_143546.jpg

 

http://s27.postimg.org/63plbechv/IMG_20150609_144422.jpg

 

http://s1.postimg.org/ugherfbov/IMG_20150609_144549.jpg

 

Καλησπερα , αγορασα και εγω απο την Vodafone το κινητο και δεν δουλευει ως δικαρτο. εχω κατεβασει το αρχειο που εχεις επανω το εχω περασει μεσα στην καρτα sd αλλα δυστηχως οταν παω στην ενημερωση λογισμικου δεν μου το διαβαζει ξερεις για ποιο λογο μπορει να συμβαινει?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα , αγορασα και εγω απο την Vodafone το κινητο και δεν δουλευει ως δικαρτο. εχω κατεβασει το αρχειο που εχεις επανω το εχω περασει μεσα στην καρτα sd αλλα δυστηχως οταν παω στην ενημερωση λογισμικου δεν μου το διαβαζει ξερεις για ποιο λογο μπορει να συμβαινει?

 

Διαβασε καλα τη διαδοκασια.κατι εκανες λαθος.παντως αν το κανεις δικαρτο χανεις εγγυηση. Να το γνωριζεις

Link to comment
Share on other sites

Εμενα που ειναι b170 πρεπει να παω σε b188 και μετα να περασω την 6 η μπορω να την περασω κατευθειαν απο την b170??Επίσης εγω εχω παρει σκετη την συσκευη χωρις παροχους vodadon,wind,cosmote την χανω τη εγγυηση με την αναβαθμιση η οχι??
Link to comment
Share on other sites

Εμενα που ειναι b170 πρεπει να παω σε b188 και μετα να περασω την 6 η μπορω να την περασω κατευθειαν απο την b170??Επίσης εγω εχω παρει σκετη την συσκευη χωρις παροχους vodadon,wind,cosmote την χανω τη εγγυηση με την αναβαθμιση η οχι??

 

Ναι περασε την. Δε χανεις εγγυηση

Link to comment
Share on other sites

Παδια ,η HUAWEI προσφερει εγγυηση για το hardware ,δεν εχει καμια σχεση το λογισμικο με το υλικο...Αρα γιατι να χασεις εγγυηση ,ειδικα απο τη στιγμη που βαζεις κατι επισημο

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

προσωπικα ,εχω στειλει συσκευη για service με καμενη cpu & ετρεχα cyanogenMod7 και μου το εφτιαξαν δωρεαν μιας και ηταν εντος εγγυησης..

Samsung Galaxy Gio -> Sony Xperia M -> Huawei P8 lite

CyanogenMod7.1 CyanogenMod12.1+overclock to 1.7ghz Lug is-everywhere(Root,UBL)

Link to comment
Share on other sites

Παδια ,η HUAWEI προσφερει εγγυηση για το hardware ,δεν εχει καμια σχεση το λογισμικο με το υλικο...Αρα γιατι να χασεις εγγυηση ,ειδικα απο τη στιγμη που βαζεις κατι επισημο

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

προσωπικα ,εχω στειλει συσκευη για service με καμενη cpu & ετρεχα cyanogenMod7 και μου το εφτιαξαν δωρεαν μιας και ηταν εντος εγγυησης..

Από την 140 branded μπορώ να πάω στην 6 απευθείας;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...