Jump to content

Huawei P8 Lite


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μ@λ@$%ντε οι administrators τις ιστοσελίδας ανακατευθύνοντας τα λινκ σε κερδοφόρα .exe

Έκανα μια προβολή πηγαίου κώδικα και τα πήρα από εκεί..

 

ωραιος, ευχαριστω, που να τα μαθουμε εμεις αυτα τα κολπα :)

Link to comment
Share on other sites

Επειδή μπαίνω από κινητό και η αναζήτηση είναι λίγο δύσκολη, μπορεί κάποιος να μου υποδείξει πως μπορώ με ασφάλεια να μετατρέψω μονοκαρτο σε δικαρτο;

Θα παίρνει κανονικά αναβαθμίσεις μετά την μετατροπή ή θα πρέπει να επαναληφθεί η διαδικασία;

Κάποια βοήθεια; η έκδοση που φοράει είναι αυτή στη φωτο

http://i.imgur.com/lbpCn1T.jpg

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Κάποια βοήθεια; η έκδοση που φοράει είναι αυτή στη φωτο

 

Θα ήταν χρήσιμο να μας έλεγες τι έκανες πριν καταλήξεις σε αυτό το αποτέλεσμα.

Link to comment
Share on other sites

Θα ήταν χρήσιμο να μας έλεγες τι έκανες πριν καταλήξεις σε αυτό το αποτέλεσμα.

Έτσι αγοράστηκε από σκρουτζομαγαζο

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Κάποια βοήθεια; η έκδοση που φοράει είναι αυτή στη φωτο

http://i.imgur.com/lbpCn1T.jpg

Λολ από ποιο κατάστημα, να το αποφεύγουμε...

Το τηλέφωνο όταν είναι καινούργιο έχει μια ταινία ασφαλείας το κουτί. Ήταν κομμένη έτσι;

Link to comment
Share on other sites

Έτσι αγοράστηκε από σκρουτζομαγαζο

 

Θα σου πρότεινα να το επιστρέψεις και να ζητήσεις να σου στείλουν συσκευή στην οποία ο κωδικός μοντέλου να είναι ALE-L21.

Link to comment
Share on other sites

Λολ από ποιο κατάστημα, να το αποφεύγουμε...

Το τηλέφωνο όταν είναι καινούργιο έχει μια ταινία ασφαλείας το κουτί. Ήταν κομμένη έτσι;

Δεν είμαι σίγουρος για το μαγαζί, οπότε μην κάψω κανέναν καταλάθος. Όταν σιγουρευτώ θα το βγάλω στη φόρα.

Είναι φίλου μου η συσκευή. Τι μπορώ να κάνω για να το μετατρέψω σε δικαρτο;

γιατί χάλασε το δεύτερο κινητό του και το έχει ανάγκη.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Ανεβάζω ενα screenshot σχετικά με την μπαταρία ... το κινητό είναι της κοπέλας μου με χρήση κυρίως viber (κλήσεις και μηνύματα),youtube,facebook...
Link to comment
Share on other sites

Θα σου πρότεινα να το επιστρέψεις και να ζητήσεις να σου στείλουν συσκευή στην οποία ο κωδικός μοντέλου να είναι ALE-L21.

Δεν μετατρέπεται σε δικαρτο αυτό που έχω;

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Δεν μετατρέπεται σε δικαρτο αυτό που έχω;

 

εντελως off topic..........που εισαι ρε demolition???εχω να σε δω απο εποχες defy.........xaxaxax

Link to comment
Share on other sites

Ανεβάζω ενα screenshot σχετικά με την μπαταρία ... το κινητό είναι της κοπέλας μου με χρήση κυρίως viber (κλήσεις και μηνύματα),youtube,facebook...

 

Νομίζω ότι από εταιρία σε εταιρία έχει διαφορά

τα cosmote καίνε νομίζω παραπάνω.

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Δεν μετατρέπεται σε δικαρτο αυτό που έχω;

Δοκίμασε τη διαδικασία που περιγράφεται στη δεύτερη ανάρτηση του παρόντος νήματος. Δε σου υπόσχομαι ότι θα πετύχει.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε τη διαδικασία που περιγράφεται στη δεύτερη ανάρτηση του παρόντος νήματος. Δε σου υπόσχομαι ότι θα πετύχει.

 

ΑΝ δεν πετύχει απλά δεν θα με αφήσει να προχωρήσω την διαδικασία;

 

εντελως off topic..........που εισαι ρε demolition???εχω να σε δω απο εποχες defy.........xaxaxax

 

Δουλειά! Και το defy δουλεύει ακόμη!

 

Edit: Λεω να περάσω την Huawei_P8_Lite_ALE-L21_V100R001C432B052-Europe-Dual-SIM και μετα το step2 που δινει ο haki.

Μαλλον το απογευμα θα δοκιμασω και θα σας πω.

Edited by demolition22

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

ΑΝ δεν πετύχει απλά δεν θα με αφήσει να προχωρήσω την διαδικασία;

 

 

 

Δουλειά! Και το defy δουλεύει ακόμη!

 

Edit: Λεω να περάσω την Huawei_P8_Lite_ALE-L21_V100R001C432B052-Europe-Dual-SIM και μετα το step2 που δινει ο haki.

Μαλλον το απογευμα θα δοκιμασω και θα σας πω.

 

Θα ήταν προτιμότερο να περάσεις τη B046 με το step1 και step2. Κάποιος σε αυτό το forum που εγκατέστησε το step2 σε έκδοση λογισμικού Balong, παρέμεινε σε Balong (αν και ο κωδικός μοντελου έγινε ALE-L21). Υπό κανονικές συνθήκες ή θα εγκατασταθεί ή θα αποτύχει η διαδικασία της εγκατάστασης. Ωστόσο όταν "πειραματίζεσαι" με το λογισμικό, πρέπει πάντα να είσαι προετοιμασμένος για την πιθανότητα του soft brick!

 

Επαναλαμβάνω ότι αν αγοράστηκε η συσκευή με την έκδοση λογισμικού που ήδη φέρει, θα ήταν καλύτερο να επιστραφεί.

Link to comment
Share on other sites

Θα ήταν προτιμότερο να περάσεις τη B046 με το step1 και step2.

 

Επαναλαμβάνω ότι αν αγοράστηκε η συσκευή με την έκδοση λογισμικού που ήδη φέρει, θα ήταν καλύτερο να επιστραφεί.

 

Κατεβάζω και την B046. Ειναι Dual sim φανταζομαι.

Αναβαθμησεις ΟΤΑ θα ερχονται?

 

Εχουν περασει 3 μηνες απο τοτε που το αγορασε και εχει αναγκη απο συσκευη αυτη την στιγμη.

Edited by demolition22

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μου ήρθε το τηλ, το πήρα πριν από μια ώρα περίπου. Άσπρο γάλα μάλλον θα το δώσω... Θα ανεβάσω φωτογραφίες σε λίγο για να δείξω ότι η διαχείριση της μπαταρίας γίνεται σωστά πλέον, το YouTube παίζει νερό... Μήπως η πρώτη παρτίδα ήταν ελλατωματικη και την έδιναν τόσο φτηνά;; Φοράει b130 firmware από το κουτί...
Link to comment
Share on other sites

Ανεβάζω ενα screenshot σχετικά με την μπαταρία ... το κινητό είναι της κοπέλας μου με χρήση κυρίως viber (κλήσεις και μηνύματα),youtube,facebook...

 

στοιχημα οτι η κοπέλα σου δεν έχει πακέτο δεδομένων

Link to comment
Share on other sites

naxiand το τηλ. σου ειναι δικαρτο ???

Από Γερμανό το πήρα άρα όχι, αλλά γίνεται δικαρτο. 169 όσο το πήρα με απόδειξη αγοράς και δυο χρόνια εγγύηση;)

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]63975[/ATTACH]

[ATTACH]63976[/ATTACH]

Το τηλέφωνο δεν έχει κάνει ακόμα την πρώτη φόρτιση, είναι όπως το άνοιξα. Και φαίνεται σωστή η κατανάλωση. Τα services δεν καταναλώνουν ακόμα και με sync on. :)

Link to comment
Share on other sites

στοιχημα οτι η κοπέλα σου δεν έχει πακέτο δεδομένων

 

Γενικά έχει πακέτα δεδομένων αλλά η χρήση γίνεται κατα βάση με wifi και λιγοτερο δεδομένα κινητού...

Link to comment
Share on other sites

Γενικά έχει πακέτα δεδομένων αλλά η χρήση γίνεται κατα βάση με wifi και λιγοτερο δεδομένα κινητού...

 

έχασα :lol:

 

σε κάθε περίπτωση δεν μπορω να δω τετοια νουμερα. αρχιζω να πιστευω οτι έχω το ελλατωματικο

Link to comment
Share on other sites

έχασα :lol:

 

σε κάθε περίπτωση δεν μπορω να δω τετοια νουμερα. αρχιζω να πιστευω οτι έχω το ελλατωματικο

 

Παρατηρω αισθητή πτώση της μπαταρίας το πρωί μετά τον ύπνο οπότε ισως καλύτερα να απενεργοποιείται το wifi και να μπαίνει και σε κατάσταση εξοικονόμησης ενεργειας. Οσο για το νούμερο που έφτασε η ενεργή οθόνη θα το ξαναδω γιατί και μένα μου έκανε εντύπωση (θετική).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...