Jump to content

Huawei P8 Lite


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια το μαμα δικαρτο εχει δυο imei?

Δυο ναι

Τότε γιατί το ξαναδίνεις; :rolleyes:

 

Λιγο πριν λεει γιατι, όπως βρήκες αυτο θα βρεις και το αλλο μήνυμα του

edit

Χωρίς ουσία ερώτηση που την εκανε και άλλος και πηρε απάντηση παρολα αυτά

Edited by sotosok
πόσα ξέρεις
Link to comment
Share on other sites

Λιγο πριν λεει γιατι, όπως βρήκες αυτο θα βρεις και το αλλο μήνυμα του

 

 

:lol:

Απο απλη περιεργεια ρωτησα γιατι δεν αναφερει πουθενα οτι θα το δωσει αλλα αντιθετα γραφει υμνους για αυτο...τεσπα ανευ ουσιας διαλογος.

 

......

Χωρις ουσια διαλογος εγραψα,μαθε να διαβαζεις.

Και επειδη προφανως αναφερεσαι στο θεμα περι αλλαγης κινητων ετσι οπως τα εγραφε νομιζα οτι αυτο θα το κρατησει. Δεν εχω κανα θεμα με τον haki απεναντιας εχει βοηθησει πολυ στο συγκεκριμενο θεμα και μου φανηκε περιεργο αφου βρηκε αυτο που ηθελε να το δινει τελικα. Αυτα..το υπεραναλυσαμε το θεμα για να σου φυγουν οι σκεψεις!

Edited by GnR
sotosok allou fun park
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στο φορουμ. Εχω παρατηρησει οτι η ετοιμοτητα κυψελης ειναι παντα πανω απο 50%. (τωρα στο 60%).Υπερβολικο δν ειναι? Τι μπορω να κανω για να μην καταναλωνει τοση μπαταρια?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στο φορουμ. Εχω παρατηρησει οτι η ετοιμοτητα κυψελης ειναι παντα πανω απο 50%. (τωρα στο 60%).Υπερβολικο δν ειναι? Τι μπορω να κανω για να μην καταναλωνει τοση μπαταρια?

 

Για να έχεις λιγοτερη κατανάλωση διάβασε τις δεκα πεντε τελευταίες σελίδες

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το κινητό έφαγε τη πρώτη του τούμπα! Γούρι!

 

Έπεσε από σχεδόν 1 μέτρο με την οθόνη παφ στο πάτωμα. Δεν φαίνεται να έχει πάθει απολύτως τίποτα. Δεν του έχω βάλει θήκη/glass ακόμα. Και καλά αν παρουσιάσει πρόβλημα το πας με εγγύηση πίσω, το θέμα είναι να μην έχει σπασμένη οθόνη. Νομίζω πως και μόνο που το άντεξε αυτό του αρμόζει βραβείο!

 

Για να ηρεμήσω όμως και εγώ, τώρα που μπαινόβγαινα από το camera app πρόσεξα πως κάποιες φορές ακούγεται το κλείστρο τις κάμερες, ανεπαίσθητα αλλά ακούγεται, ισχύει αυτό? Η κάμερα τα ίδια μου φαίνεται μετά τούμπας, το ίδιο και η απόδοση του!

Link to comment
Share on other sites

Εχω διαβασει ολες τις σελιδες 2 φορες, δοκιμασα τα παντα αλλα η ετοιμοτητα κυψελης εχει μουλαρωσει στο 60%. Αν γνωριζει καποιος να προτεινει κανενα καλο και δωρεαν προγραμμα πλοηγησης
Link to comment
Share on other sites

μολις τωρα περασα την B136 μια απο τα ιδια με μια καρτα ανοιγουν οι εφαρμογες κλησεων και επαφων μολις βαζω την δευτερη καρτα , δεν ανοιγουν, καμια λυση παιδια?

 

η λυση δοθηκε με factory set ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Εχεις το γνωστό "πρόβλημα" με την εκπομπή κυψέλης.

 

Ή εκπομπή κυψέλης δεν είναι πρόβλημα. Είναι χαρακτηριστικό των Huawei να φαίνεται ψηλά. Με κλειστό 4g και μόνιμα 3g και WiFi πρέπει να βλέπετε από 2μιση έως 4 ώρες οθόνη ανάλογα τη χρήση και τη φωτεινότητα.

 

Με κλειστά data εβγαλα 3 μέρες....

 

Εχω διαβασει ολες τις σελιδες 2 φορες, δοκιμασα τα παντα αλλα η ετοιμοτητα κυψελης εχει μουλαρωσει στο 60%. Αν γνωριζει καποιος να προτεινει κανενα καλο και δωρεαν προγραμμα πλοηγησης

 

προσωπικά εχω το Here ρίξε μια ματιά

Edited by sotosok
λάθος ανάγνωση παλι
Link to comment
Share on other sites

Σημερα παρελαβα tempered glass απο e-shop. Εχω βαλει και καλυτερης ποιοτητας αλλα με δεδομενο τo capital control και την τιμη ειναι μια χαρα επιλογη και σιγουρα προτιμοτερο απο την εργοστασιακη ζελατινα.

 

Μετα απο χρηση μιας εβδομαδας περιπου μπορω να πω πως ειμαι πολυ ικανοποιημενος. Δεν περιμενα τοσο smooth αποκριση ουτε τοσο καλογραμμενο λογισμικο απο την Huawei. Μεχρι και τον μαμισιο launcher εχω κρατησει και δεν εβαλα τον nova οπως συνηθιζω στα Android. Μονο η ποιοτητα της οθονης δεν συμβαδιζει με το υπολοιπο hardware/software, αλλα η συγκεκριμενη συσκευη στα 170€ ειναι σχεδον δωρο.

- Xiaomi Redmi Note 3

- Asus Vivotab Note 8

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Εννοείς ότι είναι καλό να το φορτίζουμε εκ νέου όταν η μπαταρία είναι στο 58-73%;

Σήμερα μόλις το ποσοστό φόρτισης της μπαταρίας έφτασε το 58%, μπήκα στο κρυφό μενού στο οποίο αναγράφει "please connect the charger".

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στην παρεα,να ρωτησω παιδια,μηπως γνωριζει κανεις εαν υπαρχει σε κανα καταστημα διαθεσιμοτητα στα 169 στην θεσσαλονικη(Ασπρο κατα προτιμηση)?Επισης ετσι αδρα που χω παρακολουθησει το νημα πολλοι διαμαρτυρονται τοσο για το youtube,μπαταρια και επισης ενας φιλος τοσο εδω οσο και σε ενα αλλο σαητ διαμαρτυρηθηκε για καμενα πιξελ στην οθονη,τελικα ειναι σιγουρο οτι αν το παρω δεν θα χει κανενα θεματακι?:lol::lol:
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στην παρεα,να ρωτησω παιδια,μηπως γνωριζει κανεις εαν υπαρχει σε κανα καταστημα διαθεσιμοτητα στα 169 στην θεσσαλονικη(Ασπρο κατα προτιμηση)?Επισης ετσι αδρα που χω παρακολουθησει το νημα πολλοι διαμαρτυρονται τοσο για το youtube,μπαταρια και επισης ενας φιλος τοσο εδω οσο και σε ενα αλλο σαητ διαμαρτυρηθηκε για καμενα πιξελ στην οθονη,τελικα ειναι σιγουρο οτι αν το παρω δεν θα χει κανενα θεματακι?:lol::lol:

 

Αυτό δεν μπορεί να στο εγγυηθεί κανείς και καμία συσκευή. Από την φτηνότερη έως την ακριβότερη όλες μπορεί να έχουν θέματα με το που θα την βγάλεις από το κουτί.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Πηγα σε παμπλικ,καθως και σε 6 καταστηματα γουιντ και δεν υπηρχε κομματι,στα πιο πολλα μου παν μονο με παραγγελια και θα ερθει αρχες σεπτεμβρη στην ιδια ομως τιμη,τουλαχιστον εμεις που δεν το προλαβαμε δεν θα δωσουμε 100 ευρω παραπανω!:D:D
Link to comment
Share on other sites

Την έβγαλα τη θηκη. Δεν αλλαζει κάτι.

 

http://www.ebay.com/itm/Fashion-TPU-Ultra-Thin-Soft-Gel-Cover-Skin-For-Huawei-Ascend-P8-P8-Lite-Case-/301653731265?var=&hash=item463bf6a7c1

 

με αυτήν εδώ επειδή είναι διαφανής μου βγάζει αντανάκλαση στο φλας

Edited by CoyoteD
ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, καταρχην εχετε ανοιξει πολύ το θεμα με πολλα ποστ!Προτείνω κάποιος που εχει τα δικαιώματα εδω στο φόρουμ να το συμμαζέψει κάπως!Ειδικα τα post του haki που εξηγουν την διαδικασια μετατροπης και αναβαθμισης να μπουν ΟΛΕΣ μαζι σε ενα ποστ!Θα μας βοηθουσε πολύ πιστευω!Α! και να σβηστουν οι υπολοιπες διαδικασιες! Ας μεινουν μονο του Haki!Τα εξηγει μια χαρα!!

 

Δυο τρια λογακια για το κινητο:

 

1)Πολύ γρηγορο κάτω απο από σκληρες συνθηκες(Fallout shelter, viber,instagram,και facebook ταυτοχρονα ανοιχτα ....καμία διακοπή)

 

2)Απίστευτη κάμερα όσο εχει εστω και ελαχιστο φωτισμο!Διαθετει από τα πιο προηγμενα συστηματα σκοπευσης και "focus" σαν μια καλη DSLR μηχανη χωρις υπερβολες!Πολλες δυνατοτητες εξομάλυνσης ανωμαλιων τόσο σε selfie mode όσο και με την 13MP καμερα!Ακόμα και τα ενσωματωμενα φίλτρα που χρησιμοποιει ειναι πολύ καλα προσαρμοσμενα στο τροπο που τραβει τις φωτο!Οποιος δε με πιστευει μπορω να του δειξω υλικό)

 

3)με την εκδοση Β052 και αφου το μετετρεψα με τη διαδικασια που περιγραφεται στην πρωτη σελιδα του post από τον haki το έχω!(αγορασμενο απο vodafone). Δεν ειχα ποτε προβληματα με ραδιοφωνο,ούτε με το youtube που αναφερθηκε!

 

4)Η ετοιμοτητα κυψελης ----> μετα από πολλα τεστ γιατι με παρεξενεψε πολύ στην αρχη,βρηκα ότι σε περιοχες οπου εστω μια από τις κάρτες sim δεν εχει δυνατο σημα τρωει ποοοολυυυυυ μπαταρία! Σε περιοχες που το σημα ειναι καλό η ετοιμοτητα κυψελης πέφτει κάτω από 20% και ανεβαινει φυσιολογικα η οθόνη! Το battery drain ειναι μεγαλύτερο δε, όταν η καρτα που χρησιμοποειται για 3g δεδομενα δεν εχει καλό σημα!Οπότε μαλλον λογικα παρουσιαζει μεγαλη καταναλωση!

 

5)Μεγαλο μειονεκτημα και οποιος ειναι να το αγορασει να το σκεφτει ειναι η απόδοση της 13ΜΡ καμερας σε συνθηκες σκοταδιου(βραδυνη ληψη) με το φλας!!Οι φωτο ειναι σα να εχουν "παρει φως" και με την αισθηση του εξωπραγματικου! Τεσπα..χάλια!Προσοχη,:!: τραβαει απίστευτα καλα φωτεινα αντικειμενα(π.χ. τον ηλιο σε ηλιοβασιλεμα,ή τα φωτα από αποσταση σε βραδυνο τοπίο),αλλα δε τραβαει καλα όταν για παραδειγμα εισαι σε ενα club-μπαρακι και φωτογραφιζεις τη παρεα σου νυχτα!Προσπαθησα πολλες φορες με 1000-2 ρυθμισεις ..τπτ!:X

 

6) Η μπαταρια εχει ενα θεμα με το 3g,αν δλδ το εχειτε συνεχεια αναμενο!Και εδω χρειαζομαι βοηθεια!!Τονιζω ότι δεν εχω κανενα άλλο θεμα με το κινητο!!Αξιζει να βαλω την Β136? Κανει όντως καλυτερη διαχειριση στο θεμα μπαταρίας;;Προσεξα ότι με wifi βγαζει ανετα τις 18-24 ωρες χωρις να απαιτει φορτισει! Αλλα αν ανοιξω 3g... 8-10 ωρες το πολύ!

Edited by newton75
Link to comment
Share on other sites

http://www.ebay.com/itm/Fashion-TPU-Ultra-Thin-Soft-Gel-Cover-Skin-For-Huawei-Ascend-P8-P8-Lite-Case-/301653731265?var=&hash=item463bf6a7c1

 

με αυτήν εδώ επειδή είναι διαφανής μου βγάζει αντανάκλαση στο φλας

 

Δεν είχα τέτοιο θέμα. Εμένα το θέμα μου ήταν αυτή η ντεγκραντέ σκιά στη γραμμή πλοήγισης. Το κοίταξα καλά και αυτή η σκία δεν μεταφέρεται στη φωτογραφία. Εμφανίζεται μόνο όταν το τηλέφωνο είναι σε κάθετη θέση και μόλις το γυρίσω χάνεται. Επίσης όταν το περιστρέψω και μεγαλώσω τη φωτογραφία δεν φαίνεται κάτι. Αρα συμπεραίνω πως είναι κάτι σαν γραφικό για να δίνει ένα διαφορετικό τόνο στην γραμμή πλοήγισης. Άλλωστε διάβασα πως το έχουν και άλλοι.

 

Υ.Γ. Έγω πήρα διάφανη με ματ πλάτη και μια μαύρη ημιδιάφανη.

 

 

 

 

Υ.Γ. 2. Αναφέρθηκε πιο πάνω πως αν το σήμα, ειδικά στο 3G, δεν είναι τόσο καλό τότε η ένδειξη στην ετοιμότητα κυψέλης είναι μεγαλύτερη. Εγώ έχω τέρμα σήμα και στις δυο κάρτες αλλά τώρα που κοίταξα στην ετοιμότητα κυψέλης μου έγραφε 70%. Παίζει κανένα ρόλο πια θήκη χρησιμοποιούμε για δεδομένα; Εγώ χρησιμοποιώ την θήκη με nano sim για 2G/3G/4G. Μπορεί αυτό να επιρεάζει σε κάτι; αν και δεν το νομίζω εφόσον έχουμε τη δυνατότητα επιλογής κάρτας χωρίς κάποιο φαινομενικό περιορισμό.

Edited by vastegial_74
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους εχω και εγω το κινητο απο προχτες και δεν μου λειτουργει το notification led sto viber υπαρχει καποια ρυθμιση? σε ολα τα υπολοιπα προγραμματα λειτουργει κανονικα, επισης παρατηρησα πως δεν εχει καποια ρυθμιση για να κανει μονιμα πχ της κλησεις απο την σιμ 2 η την σιμ 1 και πρεπει καθε φορα να το επιλεγω......
Link to comment
Share on other sites

χθες μου το κανε 2 φορές.. πήγα να πάρω τηλέφωνο και η κλήση δεν γινόταν (σαν να προσπαθούσε αλλά δεν τα κατάφερνε).. ή με παίρναν τηλέφωνο και οταν απαντούσα, δεν ακουγόταν τίποτα.. με επανεκίνηση λύθηκε το πρόβλημα.. έτυχε σε κανέναν τίποτα παρόμοιο;
Link to comment
Share on other sites

χθες μου το κανε 2 φορές.. πήγα να πάρω τηλέφωνο και η κλήση δεν γινόταν (σαν να προσπαθούσε αλλά δεν τα κατάφερνε).. ή με παίρναν τηλέφωνο και οταν απαντούσα, δεν ακουγόταν τίποτα.. με επανεκίνηση λύθηκε το πρόβλημα.. έτυχε σε κανέναν τίποτα παρόμοιο;

 

Εγώ έχω προσέξει ότι στην αρχή της κλήσης νομίζω κάνει σαν ανοίγει το ακουστικό ένα κλικ ή προσπαθεί να πιάσει σήμα, δεν ειμαι σίγουρος, δε θα το θεωρούσα πρόβλημα

 

Για ένα φίλο που αναφέρει χάλια φωτος σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού, προφανώς να μη περιμένει πολλά σε αυτή τη κατηγορία, πάντως το φλας της συσκευής είναι πολύ καλό και εγώ θα λεγα οτι μια χαρά φωτός βγάζει και χωρίς φως, και μάλιστα γρήγορες. Προφανώς μη περιμένε iphone ή galaxy quality.

 

Επίσης να αναφέρω πως έκανα εκκαθάριση δεδομένων στο antutu, και μετά το ξαναπέρασα κιόλας. Από τότε το runtime score είναι πάντα 2800 κοντά, και συνήθως και το 3dgfx. Οπότε το score κυμαίνεται από τα 32500 μέχρι 35k

Edited by NecroDemonNZXT
Link to comment
Share on other sites

Κραταω το τετραγωνο παρατεταμενα και μου γραφει πως εκτελειτα;ι μονο μια εφαρμογη, ομως οταν παταω το τετραγωνο μια φορα για να δω ποια εκτελειτε δεν υπαρχει τιποτα, τι ειναι αυτο; και μου γραφει οτι ειναι διαθεσιαμα 969 mb απο τα 2 γιγα. Ολα τα υπολοιπα που ειναι;

Επισης θα μπορουσε να μου πει καποιος οταν μου βγαζει ιδοποιηση στο κεντρο ενημερωσεων πως μια εφαρμογη πχ facebook καταναλωνει πολυ ενεργεια και αν θελω να την απενεργοποιησω τι χάνω; μόνο τυχον ειδοποιησεις ή και εννημερώσεις; Πολλες φορες μου βγαζει πως και το εμαιλ καταναλωνει πολυ ενεργεια και αν θελω να το απενεργοποιησω. Αν το κάνω τι θα γινει; θα λαμβάνω εμαιλ;

 

Ευχαριστω

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Κραταω το τετραγωνο παρατεταμενα και μου γραφει πως εκτελειτα;ι μονο μια εφαρμογη, ομως οταν παταω το τετραγωνο μια φορα για να δω ποια εκτελειτε δεν υπαρχει τιποτα, τι ειναι αυτο; και μου γραφει οτι ειναι διαθεσιαμα 969 mb απο τα 2 γιγα. Ολα τα υπολοιπα που ειναι;

Επισης θα μπορουσε να μου πει καποιος οταν μου βγαζει ιδοποιηση στο κεντρο ενημερωσεων πως μια εφαρμογη πχ facebook καταναλωνει πολυ ενεργεια και αν θελω να την απενεργοποιησω τι χάνω; μόνο τυχον ειδοποιησεις ή και εννημερώσεις; Πολλες φορες μου βγαζει πως και το εμαιλ καταναλωνει πολυ ενεργεια και αν θελω να το απενεργοποιησω. Αν το κάνω τι θα γινει; θα λαμβάνω εμαιλ;

 

Ευχαριστω

 

Όταν δουλεύει μια εφαρμογή, σου λέει ότι καταναλώνει ενέργεια, και αν θες να τη κλείσεις, εσυ όμως μπορεί να τη θες να παραμείνει ανοικτή για να ανοίξει πιο γρήγορα και να την τσεκάρεις (px gmail).

 

Την ίδια λογική έχει και το τετραγωνάκι που είδες, αλλά για τη μνήμη. Σου αναφέρει πόση ram έχεις διαθέσιμη και τι στη καταναλώνει. Αν κάνεις swipe το δάχτυλο από κάτω προς τα πάνω, τις κλείνεις όλες. Αλλιώς, μπορείς να κάνεις swipe τη κάθε μία ξεχωριστά.

Link to comment
Share on other sites

Ρωταω για 3η φορά....ή b136 είναι πουθενά διαθέσιμη για κατέβασμαα ή όχι?????

 

δε σου απαντάνε γιατί μάλλον αυτό γράφτηκε πολύ πριν

πριν τις 8.8

Ψαξε λίγο πίσω

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

δε σου απαντάνε γιατί μάλλον αυτό γράφτηκε πολύ πριν

πριν τις 8.8

Ψαξε λίγο πίσω

Εψαξα κ δε βρήκα κάτι...τόσο κόπο κάνει ναα στείλει κάποιος το λινκ?

Link to comment
Share on other sites

Εψαξα κ δε βρήκα κάτι...τόσο κόπο κάνει ναα στείλει κάποιος το λινκ?

Γκρινιάρηδες...αναβάθμισηηηηηη! :yahoo:

 

Για δίκαρτους γκρινιάρηδες ΜΟΝΟ!:!:

 

ΒΑΖΟΥΜΕ ΤΟΝ ΦΑΚΕΛΟ .zip ΜΕΣΑ ΣΤΟΝ ΚΛΑΣΙΚΟ ΦΑΚΕΛΟ dload ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΟΝ ΞΕΖΙΠΑΡΟΥΜΕ!

 

ΟΤΑ από Β046 σε Β136: https://mega.co.nz/#%21ftoGlJRZ%21ge9fkLX7AniHPYoSUw6-OXPY10pfnGzz3hqf4pLpY4A

OTA από Β052 σε Β136: https://mega.nz/#!WY1nCTKB!X05ssSgnC7h3XK12oEDX1TUEEm0hMuMtJxAt70NeBo8

Mη ρωτάτε λεπτομέρειες. Πρώτον, δεν έχω το τηλέφωνο και δεύτερον, ναι, θα την είχα κάνει με τις μπάντες! ;)

 

Αλλά...έπρεπε με τα 169 ευρώ σας να είχατε πάρει κάτι σε...Core II για δω πως θα διαγράφονταν το τηλεπικοινωνικό σας μέλλον!:lol:

 

 

Ελπιζω να βοηθησα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...