Jump to content

Lenovo S60


sotiriad
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα και απο εμενα...Να ρωτησω κατι. Έσπασε η οθόνη απο το κινητο lenovo s60. Υπαρχει καποιο μαγαζι που τα επισκευαζει ή καποιο site που μπορω να παραγγειλω οθονη;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 549
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εχω μερες το κινητο και τωρα εβαλα δευτερη καρτα αλλα δεν ξερω πως παιρνω τηλεφωνω απο τ δευτερη καρτα.οταν παω για να παρω τηλεφωνω μου βγαζει μονο απο την πρωτη καρτα(cosmote)
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στις ρυθμίσεις, στην επιλογή "διαχείριση κάρτας SIM".. Εκεί που λέει "φωνητική κλήση", "μήνυμα" και "σύνδεση δεδομένων" επέλεξε από ποια SIM θες να γίνονται.. Έχει και την επιλογή να γίνεται πάντα ερώτηση..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο εμενα...Να ρωτησω κατι. Έσπασε η οθόνη απο το κινητο lenovo s60. Υπαρχει καποιο μαγαζι που τα επισκευαζει ή καποιο site που μπορω να παραγγειλω οθονη;

 

μια από τα ίδια και εγώ.Αυτό θα έκανα θέμα τώρα,καθώς το έχω κάνει strip-down έως την οθόνη και δεν μπορώ να την αφαιρέσω για αλλαγή.

“In the name of god. Impure souls of the living dead shall be banished into eternal damnation. Amen.”

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Έχω σπάσει σε S60 Lenovo ,το digitizer και σε μερικά σημεία δεν πιάνει,ενώ η οθόνη δουλεύει κανονικότατα,το έχω λύσει ολόκληρο ,και πρώτη φορά συναντώ κάτι τέτοιο.

Δεν μπορώ να αφαιρέσω την οθόνη είτε το digitizer γνωρίζει κανείς τίποτα ;

 

Αν ναι,ευχαριστώ :)

“In the name of god. Impure souls of the living dead shall be banished into eternal damnation. Amen.”

 

 

Link to comment
Share on other sites

παιδια το s60 ειναι μεταλικο οπως το s90 ?? γιατι δεν μπορω να καταλαβω απο φωτο?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

παιδια το s60 ειναι μεταλικο οπως το s90 ?? γιατι δεν μπορω να καταλαβω απο φωτο?

ευχαριστω

 

ειναι πλαστικο

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα συνιδιοκτήτες του s60-a μια βοήθεια στον προβληματισμό που μου δημιουργήθηκε σήμερα το πρωί .

Πως κάνουμε βιντεοκλήση με το τηλεφωνάκι μας οεο ? και όχι με viber/skype .

Xiaomi redmi note 7
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα συνιδιοκτήτες του s60-a μια βοήθεια στον προβληματισμό που μου δημιουργήθηκε σήμερα το πρωί .

Πως κάνουμε βιντεοκλήση με το τηλεφωνάκι μας οεο ? και όχι με viber/skype .

 

δεν υπαρχει android συσκευη ( τουλαχιστον εγω δεν εχω βρει καμια ) που να κανει νορμαλ βιντεοκλησεις οπως καναμε παλια με κινητα τυπου κ800. :rolleyes:

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

Από διπλανό νήμα είμαι αλλά κάτι samsung όπως και το αλκατέλ της κόρης μου των 90 ευρώ κάνουν.
Γι αυτό έκανα την ερώτηση γιατί χρειάστηκε να κάνω μια βιντεοκλήση σήμερα και δεν βρήκα τον τρόπο στο lenovo μου ενώ ένας φίλος με ένα samsung την έκανε .
Xiaomi redmi note 7
Link to comment
Share on other sites

Από διπλανό νήμα είμαι αλλά κάτι samsung όπως και το αλκατέλ της κόρης μου των 90 ευρώ κάνουν.

 

σοβαρα?

δηλαδη εκτος απο βιντεοκλησεις τυπου skype k viber κανει και νορμαλ βιντεοκλησεις?

μπορεις να βρεις ακριβες μοντελα και να το ποσταρεις? :)

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

σοβαρα?

δηλαδη εκτος απο βιντεοκλησεις τυπου skype k viber κανει και νορμαλ βιντεοκλησεις?

μπορεις να βρεις ακριβες μοντελα και να το ποσταρεις? :)

Samsung galaxy core 2 90eyro

Xiaomi redmi note 7
Link to comment
Share on other sites

Αυτό ίσως σας ενδιαφέρει

 

http://www.unlock-bootloader.info/2015/07/lenovo-s60-7214.html

Είναι μούφα θα το βρεις για όλα τα τηλ. Σου ζητάει αριθμό κινητού κτλ,κτλ,κτλ

Xiaomi redmi note 7
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Μία ερώτηση: Κάποιες φορές που κάνω επανεκκίνηση του κινητού κολλάει στην οθόνη της Lenovo και δεν ανοίγει. Χρειάζεται να πατήσω παρατεταμένα το κουμπί μέχρι να κάνει ουσιαστικά δύο επανεκκινήσεις για να ανοίξει το τηλέφωνο. Είναι σε 4.4.2 και root. Παίζει να φταίει αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Μία ερώτηση: Κάποιες φορές που κάνω επανεκκίνηση του κινητού κολλάει στην οθόνη της Lenovo και δεν ανοίγει. Χρειάζεται να πατήσω παρατεταμένα το κουμπί μέχρι να κάνει ουσιαστικά δύο επανεκκινήσεις για να ανοίξει το τηλέφωνο. Είναι σε 4.4.2 και root. Παίζει να φταίει αυτό;

Οοοοοοχιιιιι! Μήπως απενεργοποιήσες κάποια εφαρμογή συστήματος? Διότι το έκανε και σε εμένα στην αρχή και έφταιγε μια εφαρμογή συστήματός που απενεργοποίησα, την οποία δεν έπρεπε...!

Edited by memostrikas
Link to comment
Share on other sites

Οοοοοοχιιιιι! Μήπως απενεργοποιήσες κάποια εφαρμογή συστήματος? Διότι το έκανε και σε εμένα στην αρχή και έφταιγε μια εφαρμογή συστήματός που απενεργοποίησα, την οποία δεν έπρεπε...!

 

Όχι, δεν θυμάμαι να απενεργοποίησα κάποια. Θυμάσαι μήπως ποια είχες κάνει εσύ;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Μία ερώτηση: Κάποιες φορές που κάνω επανεκκίνηση του κινητού κολλάει στην οθόνη της Lenovo και δεν ανοίγει. Χρειάζεται να πατήσω παρατεταμένα το κουμπί μέχρι να κάνει ουσιαστικά δύο επανεκκινήσεις για να ανοίξει το τηλέφωνο. Είναι σε 4.4.2 και root. Παίζει να φταίει αυτό;

 

και σε εμενα μου το εκανε αυτο στην αρχη,χωρις να ειμαι ρουτ.

και χρειαζοταν καμια φορα 10-15 φορες επανεκινηση για να ανοιξει κανονικα.

νομιζω εχει να κανει με το προγραμμα διαχειρησης εξοινομησης ενεργειας.

κατι ειχα διαλεξει εκει μεσα.

αλλα και παλι συνηθως το κανει οταν επιλεγεις επανεκκινηση ,σωστα?

αν επιλεξεις σβησιμο και μετα το ανοιξεις κανονικα δεν θα στο κανει ποτε !

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν θυμάμαι να απενεργοποίησα κάποια. Θυμάσαι μήπως ποια είχες κάνει εσύ;

 

Όχι φίλε μου δεν θυμάμαι!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
ερωτηση...τελικα ο ελευθερος χωρος για εφαρμογες ειναι 1.8 Gb ;

 

Το τηλ έχει 8gb μνήμη. Τα 4 είναι δεσμευμένα απο το σύστημα, και τα άλλα 4 είναι για εφαρμογές, μουσική, βίντεο, φωτογραφίες, αρχεία, και οτι άλλο θέλει ο καθένας!

Link to comment
Share on other sites

Το τηλ έχει 8gb μνήμη. Τα 4 είναι δεσμευμένα απο το σύστημα, και τα άλλα 4 είναι για εφαρμογές, μουσική, βίντεο, φωτογραφίες, αρχεία, και οτι άλλο θέλει ο καθένας!

 

Στο skroutz ολοι γραφουν οτι εχει 1,8 ελευθερα. Ας γραψει καποιος ΜΟΝΟ για Εφαρμογες ποσα ελευθερα εχει ;;; Δεν με ενδιαφερουν φωτο και μουσικη.

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...