Jump to content

Meizu M2 Note


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Επίσης αυτό : http://temperedglassscreenprotector.org/videos/nillkin-amazing-h-nano-anti-burst-tempered-glass-screen-protector-9h/

Απίστευτη διαύγεια και απόκριση.

 

Αλλά->

Με έχει πεθάνει στις δαχτυλιές. Πραγματικά άθλιο.

 

Ειναι τοσο δραματικα με τις δαχτυλιες;

Η θηκη σιλικονης της Νιλκιν ειναι εξαιρετικη και το ζαχαρωνα το συγκεκριμενο τεμπερντ...ειναι πολυ χειροτερο απο την οθονη στα λιπη;

Καποιος αλλος που να εχει δοκιμασει απο Ελληνικο καταστημα κατι που να αξιζει;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ειναι τοσο δραματικα με τις δαχτυλιες;

Η θηκη σιλικονης της Νιλκιν ειναι εξαιρετικη και το ζαχαρωνα το συγκεκριμενο τεμπερντ...ειναι πολυ χειροτερο απο την οθονη στα λιπη;

Καποιος αλλος που να εχει δοκιμασει απο Ελληνικο καταστημα κατι που να αξιζει;

 

Εδώ δεν μπορώ να σου απαντήσω μιας κ δεν χρησιμοποιήθηκε ποτέ σκέτο. Από το αυτοκόλλητο κατευθείαν στο tempered.

Πάντως ναι , μαζεύει πολύ δαχτυλιά.

Έτσι είναι σήμερα από όλη την ημέρα ακαθάριστο :wacko::

 

http://s9.postimg.org/8eleq5iqn/2828c6e79d7c3329ec7c4f0ef734994fbe2471b5067d318c.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εδώ δεν μπορώ να σου απαντήσω μιας κ δεν χρησιμοποιήθηκε ποτέ σκέτο. Από το αυτοκόλλητο κατευθείαν στο tempered.

Πάντως ναι , μαζεύει πολύ δαχτυλιά.

Έτσι είναι σήμερα από όλη την ημέρα ακαθάριστο :wacko::

 

http://s9.postimg.org/8eleq5iqn/2828c6e79d7c3329ec7c4f0ef734994fbe2471b5067d318c.jpg

 

Ευχαριστω πολυ.

Εν τω μεταξυ δεν την βλεπω στην Ελλαδα για το note,οποτε οτι μη ΟΕΜ βρω.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ.

Εν τω μεταξυ δεν την βλεπω στην Ελλαδα για το note,οποτε οτι μη ΟΕΜ βρω.

 

Πάρε ένα τηλ εδώ http://www.e-smartbuy.gr/index.php

 

Δεν την βλέπω αλλά από εκεί την πήρα. Ίσως σου πουν διαθεσιμότητα.

Link to comment
Share on other sites

Οταν πατατε να κλειδωσει η οθονη γινεται για πολυ λιγο ασπρομαυρη η οθονη και μετα κλεινει?ή μονο σ εμενα το κανει αυτο?

 

Από εφέ πρέπει να είναι και όχι κάποιο bug και στο M1 note το κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Εφέ ρε παιδιά είναι, το κουράσατε.

Κάνει το παλιό και όχι τόσο γνωστό κλείσιμο των ασπρόμαυρων τηλεοράσεων.

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχα, μην νευριαζεις αδερφε, είναι τόσο απροβληματιστη ή συσκευή που δεν βρίσκει ο κόσμος με τι να ασχοληθεί!

Μου θυμίζει ένα σλόγκαν για γιαπωνέζικα μηχανάκια. "Και ή πολλή αξιοπιστία είναι βαρετή.."!!

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχα, μην νευριαζεις αδερφε, είναι τόσο απροβληματιστη ή συσκευή που δεν βρίσκει ο κόσμος με τι να ασχοληθεί!

Μου θυμίζει ένα σλόγκαν για γιαπωνέζικα μηχανάκια. "Και ή πολλή αξιοπιστία είναι βαρετή.."!!

 

Απλά ώρες ώρες το κάνουμε νιανιά. Όταν έχεις ειδοπ/σεις και μπαίνεις στο forum για να δεις 5 στη σειρά "και μένα το ίδιο κάνει"

ε εντάξει. Κατά τα άλλα είναι ΟΝΤΩΣ μια χαρά τηλ/νο πόσο μάλλον για τα λεφτά του που δεν το περίμενα.

Τώρα για τη μπαταρία που πάλι μουρμουρίζετε και με iPhone (πολλά) και με Windows Phone (επίσης πολλά) που δουλέυω παράλληλα

όλα στη μέρα+ βγάζουν. Αν θυμάστε τα εποχής ΝΟΚΙΑ 3310 που τα είχατε τότε μόνο για κλήσεις, ξεχάστε το παραπάνω.

Εκτός κι αν η μια πάνω/κάτω ώρα διάρκειας σας κάνει τη διαφορά.

Περιμένω την official 6.0 να δω αν θα έχουν φτιάξει το γνωστό θέμα που στην πάνω περιοχή σε ότι δεν υποστηρίζει το UI

βγάζει το σήμα του απείρου. Εγώ και με την τωρινή έκδοση θεωρώ ότι το τηλ/κι είναι μια χαρά, τύφλα να 'χουν αυτά των 700€.

Από τόσα που έχω και τόσα χρόνια μη ξεχνάτε το βασικό κανόνα. Τέλειο έστω σχεδόν δεν υπάρχει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Εχω το τηλ μετα από μια απόπειρα να πάρω doogee f5 το οποίο δεν άξιζε.

Το κινητό είναι άψογο.

Εχω κάποιες απορρίες όμως.

1) πως ρυθμίζω το πληκτρολόγιο να έχει μόνο αγγλικά και ελληνικά? (εχω βαλει multiling για τώρα)

2) πως ρυθμίζω τα mp στη φωτογραφική

3) πως ορίζω ώς χώρο αποθήκευσης την sd για την φωτογραφική μηχανη.

samsung google nexus, samsung galaxy nexus, samsung galaxy grand duos, huawei g750, samsung s4, doogee f5, meizu m2 note
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Εχω το τηλ μετα από μια απόπειρα να πάρω doogee f5 το οποίο δεν άξιζε.

Το κινητό είναι άψογο.

Εχω κάποιες απορρίες όμως.

1) πως ρυθμίζω το πληκτρολόγιο να έχει μόνο αγγλικά και ελληνικά? (εχω βαλει multiling για τώρα)

2) πως ρυθμίζω τα mp στη φωτογραφική

3) πως ορίζω ώς χώρο αποθήκευσης την sd για την φωτογραφική μηχανη.

 

Σχετικά με τα ερωτήματα σου για την κάμερα, αν πατήσεις τις τελιτσες αριστερά κάτω σε βάζει στις ρυθμίσεις της κάμερας. Εκεί θα δεις να λέει μέγεθος φωτογραφίας, έχει τρεις θέσεις διάλεξε την επιθυμητή, από πάνω λέει αποθηκευτικός χώρος και έχει ένα διακόπτη, δεξιά πάει στην κάρτα αριστερά στην μνήμη του τηλεφώνου.

angeldust
Link to comment
Share on other sites

1. Πάτα το γρανάζι στο πληκτρολόγιο και επέλεξε ποιες γλώσσες θέλεις.

2. 3. Άνοιξε την φωτογραφική και πάτα κάτω δεξιά τις τρεις τελίτσες , θα σου βγάλει τις ρυθμίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις απαντήσεις τους παραπάνω.

Απ' οτι είδα τη καρτα μνήμης είχα επιλεγμένη :lol::lol:

Ως προς τα mp δεν επιλέγεις μέγεθος αλλα έχει τρεις επιλογές.

Τωρα για το πληκτρολόγιο συγνώμη αλλα δεν τα κατάφερα!!!!

samsung google nexus, samsung galaxy nexus, samsung galaxy grand duos, huawei g750, samsung s4, doogee f5, meizu m2 note
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις απαντήσεις τους παραπάνω.

Απ' οτι είδα τη καρτα μνήμης είχα επιλεγμένη :lol::lol:

Ως προς τα mp δεν επιλέγεις μέγεθος αλλα έχει τρεις επιλογές.

Τωρα για το πληκτρολόγιο συγνώμη αλλα δεν τα κατάφερα!!!!

 

Μπες εδώ και κάνε τικ μόνο στις γλώσσες που θες :

 

http://s22.postimg.org/g5qn2hji9/S60216_191045.jpg

Link to comment
Share on other sites

στις ρυθμισεις εχει επιλογη γλωσσας εκει επιλεγεις μονο αγγλικα και ελληνικα ευκολο ειναι

 

Δεν αρκεί η ρύθμιση γλώσσας από τις κεντρικές android ρυθμίσεις.

Μπες στην εφαρμογή touchpal από το εικονίδιο του (όχι όταν πας να γράψεις κάτι). Επιλέγεις μόνο τις γλώσσες που θες.

Και εγώ εκνευρίστηκα μέχρι να το βρω...

Νokia Ngage(x2) -> SE K700 -> SE K750 -> N73 -> N95 -> Nokia N8-> 808 Pureview-> Meizu M2 Note -> Lumia 950 -> LG V40 (όλο στα μυστήρια πάω και πέφτω :p )
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα σας μπορειτε να μου πειτε πως απενεργοποιηω τον ορθογραφο οσο στην αγγλικη οσο και στην ελληνικη γλωσσα ;

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Την ώρα που γράφεις, στο πάνω μέρος του πληκτρολογίου υπάρχουν μερικά εικονίδια. Το τέρμα δεξιά έχει πάνω ένα D. Πάτα το!
Νokia Ngage(x2) -> SE K700 -> SE K750 -> N73 -> N95 -> Nokia N8-> 808 Pureview-> Meizu M2 Note -> Lumia 950 -> LG V40 (όλο στα μυστήρια πάω και πέφτω :p )
Link to comment
Share on other sites

Δεν αρκεί η ρύθμιση γλώσσας από τις κεντρικές android ρυθμίσεις.

Μπες στην εφαρμογή touchpal από το εικονίδιο του (όχι όταν πας να γράψεις κάτι). Επιλέγεις μόνο τις γλώσσες που θες.

Και εγώ εκνευρίστηκα μέχρι να το βρω...

 

Σωστος . . . .

Edited by Anubis85
samsung google nexus, samsung galaxy nexus, samsung galaxy grand duos, huawei g750, samsung s4, doogee f5, meizu m2 note
Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα σήμερα την σιλικόνη της nillkin και ψιλοαπογοητευθηκα....είναι χαλαρή στην αριστερη-δεξια πλευρά του κινητού και δεν γεμίζει το μάτι ότι θα προστατεύσει αρκετά εκεί. Βέβαια στις 4 γωνίες είναι πιο σφιχτή και εννοείται ότι οι γωνίες είναι που την πατανε πάντα αλλά ή σιλικόνη που έστειλε το vickmall δώρο στο xiaomi της γυναίκας νομίζω είναι πιο σφιχτή με καλύτερη εφαρμογή περιμετρικά της συσκευής.
Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα σήμερα την σιλικόνη της nillkin και ψιλοαπογοητευθηκα....είναι χαλαρή στην αριστερη-δεξια πλευρά του κινητού και δεν γεμίζει το μάτι ότι θα προστατεύσει αρκετά εκεί. Βέβαια στις 4 γωνίες είναι πιο σφιχτή και εννοείται ότι οι γωνίες είναι που την πατανε πάντα αλλά ή σιλικόνη που έστειλε το vickmall δώρο στο xiaomi της γυναίκας νομίζω είναι πιο σφιχτή με καλύτερη εφαρμογή περιμετρικά της συσκευής.

 

 

http://www.public.gr/product/aksesoyar/kiniton/thikes/thiki-meizu-m2-note-nillkin-cover-silicone-diafanes/prod7940036pp/ Αυτη?

samsung google nexus, samsung galaxy nexus, samsung galaxy grand duos, huawei g750, samsung s4, doogee f5, meizu m2 note
Link to comment
Share on other sites

Αυτή. Βέβαια είναι αρκετά ποιοτική και τα κουμπιά volume +,- και power είναι ξεχωριστά, αποκλείεται να πατήσεις λάθος κουμπί όσο κ να προσπαθείς. Το μόνο παράπονο ότι είναι χαλαρή αριστερά και δεξιά κατά μήκος της συσκευής.
Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα σήμερα την σιλικόνη της nillkin και ψιλοαπογοητευθηκα....είναι χαλαρή στην αριστερη-δεξια πλευρά του κινητού και δεν γεμίζει το μάτι ότι θα προστατεύσει αρκετά εκεί. Βέβαια στις 4 γωνίες είναι πιο σφιχτή και εννοείται ότι οι γωνίες είναι που την πατανε πάντα αλλά ή σιλικόνη που έστειλε το vickmall δώρο στο xiaomi της γυναίκας νομίζω είναι πιο σφιχτή με καλύτερη εφαρμογή περιμετρικά της συσκευής.

 

Εγω παλι πιστευω οτι εκανες καλη αγορα γιατι την βρισκω εξαιρετικη,τοσο που παραγγειλα τελικα απο το vickmall και το τεμπερντ γκλας της ιδιας εταιριας.

Ειναι ποιοτικοτατη,προστατευει απο γρατζουνιες,ταπωνει τις εισοδους,καλυπτει τα power και vol+/- :rolleyes: σαν διαφημιστικη παραπομπη

:D

Παντως γενικοτερα οι σιλικονες δεν νομιζω οτι φτιαχτηκαν για να παρεχουν σοβαρη προστασια απο πτωσεις/χτυπηματα.

Η Νιλκιν οντως δεν ειναι σφιχτη στις πλευρες,ομως δεν βλεπω γιατι το θεωρεις κακο απο την στιγμη που δεν πιεζει πολυ τα πληκτρα ον/οφ και ηχου (εγιναν πιο ευαισθητα στο m2 με την σφιχτοτερη που εστειλαν στα δωρα) ,κουμπωνει με ασφαλεια στο κινητο και μενει να δω πως θα ταιριαξει με το τεμπερντ.

Παντως η ( σιλικονη ; ) που εστειλαν στο κλασικο πακετο δωρων μαζι με το m2 απο Κινα ειναι πολυ κατωτερη ποιοτικα απο την Νιλκιν.

Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι πιστευω οτι εκανες καλη αγορα γιατι την βρισκω εξαιρετικη,τοσο που παραγγειλα τελικα απο το vickmall και το τεμπερντ γκλας της ιδιας εταιριας.

Ειναι ποιοτικοτατη,προστατευει απο γρατζουνιες,ταπωνει τις εισοδους,καλυπτει τα power και vol+/- :rolleyes: σαν διαφημιστικη παραπομπη

:D

Παντως γενικοτερα οι σιλικονες δεν νομιζω οτι φτιαχτηκαν για να παρεχουν σοβαρη προστασια απο πτωσεις/χτυπηματα.

Η Νιλκιν οντως δεν ειναι σφιχτη στις πλευρες,ομως δεν βλεπω γιατι το θεωρεις κακο απο την στιγμη που δεν πιεζει πολυ τα πληκτρα ον/οφ και ηχου (εγιναν πιο ευαισθητα στο m2 με την σφιχτοτερη που εστειλαν στα δωρα) ,κουμπωνει με ασφαλεια στο κινητο και μενει να δω πως θα ταιριαξει με το τεμπερντ.

Παντως η ( σιλικονη ; ) που εστειλαν στο κλασικο πακετο δωρων μαζι με το m2 απο Κινα ειναι πολυ κατωτερη ποιοτικα απο την Νιλκιν.

Θα σου πω εγώ τι λέει το glass της nillkin.... Άψογο σε όλα! Άψογη εφαρμογή , τρομερή αίσθηση αφής, ελάχιστες δαχτυλιες. Γενικά πιστεύω ότι ή nillkin για τα λεφτά της προσφέρει μέγιστη ποιότητα για αυτό έχω δοκιμάσει σχεδόν τα πάντα (θήκη σιλικόνης, σκληρή θήκη, δερμάτινη και φυσικα το γυαλί της).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...