Jump to content

Meizu M2 Note


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα, εμένα μου παρουσιάζει το πρόβλημα να συνδέεται στο ίντερνετ ενώ έχω απενεργοποιημένη τη σύνδεση δεδομένων!. Δεν λειτουργεί κανονικά το ίντερνετ απλά μου έρχεται ειδοποίηση από την cosmote ότι έχω συνδεθεί στο internet με χρέωση 1 ευρώ. Αναγκάζομαι να στέλνω μνμ κάθε μήνα στη cosmote να μου απενεργοποιεί αυτή τη δυνατότητα της αυτόματης σύνδεσης, για να αποφεύγω τις χωρίς λόγο χρεώσεις. Μήπως υπάρχει κάποια ρύθμιση που να διορθώνει το παραπάνω πρόβλημα ;;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα, εμένα μου παρουσιάζει το πρόβλημα να συνδέεται στο ίντερνετ ενώ έχω απενεργοποιημένη τη σύνδεση δεδομένων!. Δεν λειτουργεί κανονικά το ίντερνετ απλά μου έρχεται ειδοποίηση από την cosmote ότι έχω συνδεθεί στο internet με χρέωση 1 ευρώ. Αναγκάζομαι να στέλνω μνμ κάθε μήνα στη cosmote να μου απενεργοποιεί αυτή τη δυνατότητα της αυτόματης σύνδεσης, για να αποφεύγω τις χωρίς λόγο χρεώσεις. Μήπως υπάρχει κάποια ρύθμιση που να διορθώνει το παραπάνω πρόβλημα ;;

Η πιο σίγουρη λύση είναι να αγοράσεις ένα πακέτο ίντερνετ.

Link to comment
Share on other sites

Έχω θέμα με τον αισθητήρα εγγύτητας! Από σήμερα το πρωί που το ανοιξα σε κάθε κλήση η οθόνη δε σβήνει! Έχω κάνει 3 επανεκκινήσεις και έχω κάνει και βαθμονόμηση αισθητήρα αλλά και πάλι τα ίδια! Τι να κάνω;

 

Το έκανε κ σε μένα που κ που άλλα με επανεκκίνηση εστρωνε

Link to comment
Share on other sites

Το έκανε κ σε μένα που κ που άλλα με επανεκκίνηση εστρωνε

 

Και μένα εστρωνε με επανεκκίνηση αλλά σήμερα μετά από τρεις επανεκκινήσεις τίποτα. Τελικά το έκλεισα, το άφησα για λίγα δευτερόλεπτα κλειστό και τώρα οκ... Τι να πω... :wacko::confused:

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

βάλε το κινητό στο 3g και οχι στο 4g και θα βρεις την ησυχία σου !

 

----- προσθήκη μηνύματος 53 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα, εμένα μου παρουσιάζει το πρόβλημα να συνδέεται στο ίντερνετ ενώ έχω απενεργοποιημένη τη σύνδεση δεδομένων!. Δεν λειτουργεί κανονικά το ίντερνετ απλά μου έρχεται ειδοποίηση από την cosmote ότι έχω συνδεθεί στο internet με χρέωση 1 ευρώ. Αναγκάζομαι να στέλνω μνμ κάθε μήνα στη cosmote να μου απενεργοποιεί αυτή τη δυνατότητα της αυτόματης σύνδεσης, για να αποφεύγω τις χωρίς λόγο χρεώσεις. Μήπως υπάρχει κάποια ρύθμιση που να διορθώνει το παραπάνω πρόβλημα ;;

 

βάλε το κινητό στο 3g και οχι στο 4g και θα βρεις την ησυχία σου !

Link to comment
Share on other sites

βάλε το κινητό στο 3g και οχι στο 4g και θα βρεις την ησυχία σου !

 

----- προσθήκη μηνύματος 53 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

βάλε το κινητό στο 3g και οχι στο 4g και θα βρεις την ησυχία σου !

 

Ευχαριστώ πολύ φίλε! θα δοκιμάσω μονιμα σε 3g να δω αν θα λυθεί το πρόβλημα..

Link to comment
Share on other sites

ξέρει καποιος πως μπορώ να βάλω ελληνικό τ9

 

Νομίζω είναι ανάλογα το που πληκτρολόγιο χρησιμοποιείς. Εγώ πχ έχω το google keyboard και έχει κανονικά υποστηριξη ελληνικής ορθογραφίας.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εκτός από τον αισθητήρα εγγύτητας τώρα μου παρουσίασε κι άλλο bug. Έκανα επανεκκίνηση το κινητό το πρωί και αφού εγκατέστησα μία εφαρμογή (chromer) επιστρέφω στην αρχική οθόνη και βλέπω τα εικονίδια αλλά και την ίδια την αρχική οθόνη όπως όταν πρωτο ενεργοποίησα το κινητό όταν το πρώτο πήρα!! Είχαν χαθεί οι φάκελοι, είχαν έρθει οι εφαρμογές αλλού, χαμός! Ευτυχώς τίποτα δεν σβηστικε! Τι κουλο είναι αυτό τώρα;;!!

Edited by atillas24

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλο το φόρουμ! Διαβάζοντας τόσα καλά λόγια εδώ αλλά και βλέποντας αρκετά βίντεο review κατέληξα στην αγορά ενός meizu m2 note. Ακολουθώντας τις συμβουλές σας το παρήγγειλα από vickmall και διάλεξα την international rom.

Εκεί αρχίζει λίγο το μπέρδεμα μου όσον αφορά τα updates. Φαντάζομαι ότι θα έχει απαντηθεί κάπου μέσα στο τοπικ αλλά έχω πελαγώσει και δεν βρίσκω άκρη. Θα μπορώ να περνω update ota στις καινούριες international? Θα πρέπει απλά να κατεβάζω τις international να τις περνάω στο κινητό και μέσω του update να τις εγκαθιστώ? Είναι πιο περίπλοκο (εκεί μπερδεύτηκα με flyme λογαριασμούς κτλ).

Αν υπάρχουν ήδη οι απαντήσεις και δεν έχετε χρόνο απαντήστε μου απλά με λινκ από το τοπικ να το ψάξω μόνος. Τώρα υπομονή μέχρι η Singapore post να κάνει το θαύμα της. Λίγο άσχετο αλλά επειδή ασχολούμαι με ecig η Singapore είναι σχεδόν μονόδρομος για γρήγορη και σίγουρη αποστολή σε αυτό το είδος ,ελπίζω να είναι τόσο καλή και σε αυτή τη περίπτωση.

Ευχαριστώ προκαταβολικα! !!

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω είναι ανάλογα το που πληκτρολόγιο χρησιμοποιείς. Εγώ πχ έχω το google keyboard και έχει κανονικά υποστηριξη ελληνικής ορθογραφίας.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εκτός από τον αισθητήρα εγγύτητας τώρα μου παρουσίασε κι άλλο bug. Έκανα επανεκκίνηση το κινητό το πρωί και αφού εγκατέστησα μία εφαρμογή (chromer) επιστρέφω στην αρχική οθόνη και βλέπω τα εικονίδια αλλά και την ίδια την αρχική οθόνη όπως όταν πρωτο ενεργοποίησα το κινητό όταν το πρώτο πήρα!! Είχαν χαθεί οι φάκελοι, είχαν έρθει οι εφαρμογές αλλού, χαμός! Ευτυχώς τίποτα δεν σβηστικε! Τι κουλο είναι αυτό τώρα;;!!

 

ευχαριστω πολυ ειναι πολυ καλο

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλο το φόρουμ! Διαβάζοντας τόσα καλά λόγια εδώ αλλά και βλέποντας αρκετά βίντεο review κατέληξα στην αγορά ενός meizu m2 note. Ακολουθώντας τις συμβουλές σας το παρήγγειλα από vickmall και διάλεξα την international rom.

Εκεί αρχίζει λίγο το μπέρδεμα μου όσον αφορά τα updates. Φαντάζομαι ότι θα έχει απαντηθεί κάπου μέσα στο τοπικ αλλά έχω πελαγώσει και δεν βρίσκω άκρη. Θα μπορώ να περνω update ota στις καινούριες international? Θα πρέπει απλά να κατεβάζω τις international να τις περνάω στο κινητό και μέσω του update να τις εγκαθιστώ? Είναι πιο περίπλοκο (εκεί μπερδεύτηκα με flyme λογαριασμούς κτλ).

Αν υπάρχουν ήδη οι απαντήσεις και δεν έχετε χρόνο απαντήστε μου απλά με λινκ από το τοπικ να το ψάξω μόνος. Τώρα υπομονή μέχρι η Singapore post να κάνει το θαύμα της. Λίγο άσχετο αλλά επειδή ασχολούμαι με ecig η Singapore είναι σχεδόν μονόδρομος για γρήγορη και σίγουρη αποστολή σε αυτό το είδος ,ελπίζω να είναι τόσο καλή και σε αυτή τη περίπτωση.

Ευχαριστώ προκαταβολικα! !!

 

 

Οποια και να εχεις ΟΤΑ δεν θα εχεις εκτος απο μια δυο ενημερωσεις τα υπολοιπα δεν στα δειχνει .. αρα κατεβαζεις μονος σου απο το κινητο σου την διαθεσημη ενημερωση πας στο φακελο που την κατεβασες και την ανοιγεις κ εκει σου λεει να κανεις ενημερωσει πατας ναι και ολλα γινονται μονα τους ειναι ευκολα ολα !!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Να είμαι ειλικρινής είχα τρομάξει λίγο με αυτά που διάβαζα (εντολές, command prompt κτλ). Η μόνη διαφορά δηλαδή από το ota είναι ότι θα πρέπει να μπαίνω στη σελίδα του flyme και να κατεβάζω την νεότερη έκδοση χειροκίνητα .
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Να είμαι ειλικρινής είχα τρομάξει λίγο με αυτά που διάβαζα (εντολές, command prompt κτλ). Η μόνη διαφορά δηλαδή από το ota είναι ότι θα πρέπει να μπαίνω στη σελίδα του flyme και να κατεβάζω την νεότερη έκδοση χειροκίνητα .

 

φιλε το κινητο θα σου ερθει απο Κινα δεν παιρνει κατευθειαν την ιντερνασιοναλ οπως τα κινητα που αγοραζονται απο Ελλαδα

χρειαζεται ο οδηγος που υπαρχει στην πρωτη σελιδα η το κολπο με την αλλαγη id

Link to comment
Share on other sites

φιλε το κινητο θα σου ερθει απο Κινα δεν παιρνει κατευθειαν την ιντερνασιοναλ οπως τα κινητα που αγοραζονται απο Ελλαδα

χρειαζεται ο οδηγος που υπαρχει στην πρωτη σελιδα η το κολπο με την αλλαγη id

Δεν ξέρω παιδιά έχω μπερδευτεί, διαβάζοντας και το τοπικ του meizu mx5 όλοι λένε ότι το vickmall χρησιμοποιεί πλέον την αλλαγή του id για να αλλάξει τη ρομ από κινέζικη σε global πριν το στείλει στον πελάτη .

Λογικά το τηλέφωνο ήδη θεωρεί ότι είναι international έκδοση και δεν χρειάζεται να ξαναγίνει η διαδικασία.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω παιδιά έχω μπερδευτεί, διαβάζοντας και το τοπικ του meizu mx5 όλοι λένε ότι το vickmall χρησιμοποιεί πλέον την αλλαγή του id για να αλλάξει τη ρομ από κινέζικη σε global πριν το στείλει στον πελάτη .

Λογικά το τηλέφωνο ήδη θεωρεί ότι είναι international έκδοση και δεν χρειάζεται να ξαναγίνει η διαδικασία.

Μια από τα ίδια, έχω μπερδευτεί. Στο vickmall αναφέρει ότι βάζουν την international και δέχεται και ΟΤΑ updates. Αν γνωρίζει κάποιος κάτι πιο συγκεκριμένο ας μας ενημερώσει πριν το παραγγείλουμε.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα ξερεις κανεις που ειναι επισημη αντιπροσωπεια της meizu στην Ελλαδα?

Μπες στην σελίδα facebook. Meizu hellas. Έχει τηλέφωνα ...

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η τελευταία έκδοση ποια είναι ? Όπως επίσης πως θα μπορώ να δω την τελευταία σταθερή και όχι beta

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μπες στην σελίδα facebook. Meizu hellas. Έχει τηλέφωνα ...

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η τελευταία έκδοση ποια είναι ? Όπως επίσης πως θα μπορώ να δω την τελευταία σταθερή και όχι beta

Cellcom 2109902582 . Η αντιπροσωπεία Ελλάδα

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να απενεργοποιηθεί η οθόνη κλειδώματος για να εγκατασταθεί άλλο screen lock; Το ψάχνω αλλά δε βρίσκω κάτι...

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εχω το εξης θέμα.

Οταν αποθηκαυω ενα τηλ. ενιοτε δεν αποθηκευεται. γιατι παίζει να γινεται αυτο?

samsung google nexus, samsung galaxy nexus, samsung galaxy grand duos, huawei g750, samsung s4, doogee f5, meizu m2 note
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εχω το εξης θέμα.

Οταν αποθηκαυω ενα τηλ. ενιοτε δεν αποθηκευεται. γιατι παίζει να γινεται αυτο?

 

το κανει και σε μενα δυστυχως

αποθηκευεται με την δευτερη πολλες φορες και με την τριτη φορα

κατι παιζει με τον συγχρονισμο με το google accoun γιατι ενω εξαρχης αποθηκευεται μολις κανει συγχρονισμο χανεται

για παραδειγμα αποθηκευω εναν αριθμο τηλεφωνου ως ''Νικος'' μολις κανει συγχρονισμο χανεται το Νικος και πρεπει να το ξανα αποθηκευσεις με αυτο το ονομα

δεν ξερω αν κατι τετοιο το κανει και σε αλλους

Link to comment
Share on other sites

το κανει και σε μενα δυστυχως

αποθηκευεται με την δευτερη πολλες φορες και με την τριτη φορα

κατι παιζει με τον συγχρονισμο με το google accoun γιατι ενω εξαρχης αποθηκευεται μολις κανει συγχρονισμο χανεται

για παραδειγμα αποθηκευω εναν αριθμο τηλεφωνου ως ''Νικος'' μολις κανει συγχρονισμο χανεται το Νικος και πρεπει να το ξανα αποθηκευσεις με αυτο το ονομα

δεν ξερω αν κατι τετοιο το κανει και σε αλλους

 

Όντως και εγώ το διαπίστωσα πρόσφατα, σε επαναφαρά, είδα ότι δύο νέα τηλ/να (οι μόνες ως αλλαγές)

δεν είχαν ανέβει στο cloud.

Link to comment
Share on other sites

Όντως και εγώ το διαπίστωσα πρόσφατα, σε επαναφαρά, είδα ότι δύο νέα τηλ/να (οι μόνες ως αλλαγές)

δεν είχαν ανέβει στο cloud.

 

Υπάρχει κάποια λύση πιθανώς αν κάνεις λογαριασμό και στο flyme? Έχει στείλει κανείς claim στην meizu?

samsung google nexus, samsung galaxy nexus, samsung galaxy grand duos, huawei g750, samsung s4, doogee f5, meizu m2 note
Link to comment
Share on other sites

Αρχίζουν να πληθαίνουν τα bugs-προβληματα. Ελπίζω με την flyme 5 να λυθούν...! :mad:

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου να σε ρωτησω λιγο κατι...καταρχην ειμαι νεος εδω να το ξεκαθαρισω....

η εκδοση 4.5.2Ι ειιναι η ιδια με την εκδοση 4.5.4.2I αυτο μονο το εχω απορια καιρο!

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου να σε ρωτησω λιγο κατι...καταρχην ειμαι νεος εδω να το ξεκαθαρισω....

η εκδοση 4.5.2Ι ειιναι η ιδια με την εκδοση 4.5.4.2I αυτο μονο το εχω απορια καιρο!

 

Όχι. Ή 4.5.4.2I είναι η πιο προσφατη

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...