Jump to content

Meizu M2 Note


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Fm radio δεν εχει καθολου, αυτο που κατεβαζεις απο το play λειτουργει μονο με ιντερνετ. Νομιζω πως κανενα κντ της meizu δεν εχει ραδιοφωνο....
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδιά :)

 

Ήμουν έτοιμη να πάρω από vickmall το xiaomi mi4 το καλοκαίρι αλλά λόγω capital controls δεν πρόλαβα. Είμαι κάτοχος samsung galaxy s3 και επειδή τα έχει παίξει και δεν πάει άλλο, τώρα που έφερε το public το meizu m2 note στα 200 ευρώ λέω να πάω σε αυτό. Πιστεύεται ότι αξίζει; Από το ψάξιμο που είχα κάνει σε κινέζικα είχα τρελαθεί με το mi4, γι' αυτό τώρα ρωτάω εσάς τους έμπειρους αν αξίζει να πάω στο meizu m2 note.

 

Ευχαριστώ :)

 

Θα σου προτείνω να πας σε xiaomi redmi note 2 prime που το βρίσκεις σε αγγελίες στα 210-220 ευρώ μάξιμουμ με Ελληνικά κανονικά. Πολύ καλύτερο απ το meizu m2 note. Δες στο youtube όσα συγκριτικά βίντεο έχουν βγει και θα δεις ότι ΟΛΟΙ καταλήγουν στο redmi note 2. Το prime είναι ακόμη καλύτερο με 32gb και 2.2gb επεξεργαστή.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους, το meizu μου έπεσε κάτω και εσπασε η οθόνη.Ξερετε ποιος μπορει να μου την αντικαταστήσει?

 

Για δες τι θα σου πουν στο επίσημο service: Cellcom 2109952742.

Expert Insurance Solutions provider

Meizu M2 Note 16 GB (+65 GB Micro SD)

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους, το meizu μου έπεσε κάτω και εσπασε η οθόνη.Ξερετε ποιος μπορει να μου την αντικαταστήσει?

 

 

Για δες τι θα σου πουν στο επίσημο service: Cellcom 2109952742.

 

@@ τους έχω πάρει εγώ για να ενημερωθώ προληπτικά και εκτός του ότι μου είπαν ότι αν είναι αγορασμένο από κίνα δεν κάνουν καμία εργασία, μετά από μεγάλη δική μου επιμονή μου είπαν ότι το κόστος αλλαγής οθόνης είναι…… 200 ευρώ!!

 

Αν μου συνέβαινε κάτι τέτοιο θα αγόραζα την οθόνη από το κινεζομαγαζο που αγόρασα το κινητό και θα την έβαζα εδω Ελλάδα. Ίσως κάποιος φίλος σου να το κάνει και δωρεάν.

Με λίγο κλάμα στον κινέζο ίσως σου έδινε καλή τιμή :lol::ninja::wink:

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους, το meizu μου έπεσε κάτω και εσπασε η οθόνη.Ξερετε ποιος μπορει να μου την αντικαταστήσει?

 

εδω υπαρχει αυτο που ζητας και εδω ακομη πιο φτηνα και το σημαντικο οτι δεχεται paypal

αν εχεις κανεναν γνωστο που πιανουν τα χερια του η καποιον τεχνικο που ασχολειται με κινητα θα σου βγει σχετικα οικονομικα

Edited by admen
Link to comment
Share on other sites

@@ τους έχω πάρει εγώ για να ενημερωθώ προληπτικά και εκτός του ότι μου είπαν ότι αν είναι αγορασμένο από κίνα δεν κάνουν καμία εργασία, μετά από μεγάλη δική μου επιμονή μου είπαν ότι το κόστος αλλαγής οθόνης είναι…… 200 ευρώ!!

 

Αν μου συνέβαινε κάτι τέτοιο θα αγόραζα την οθόνη από το κινεζομαγαζο που αγόρασα το κινητό και θα την έβαζα εδω Ελλάδα. Ίσως κάποιος φίλος σου να το κάνει και δωρεάν.

Με λίγο κλάμα στον κινέζο ίσως σου έδινε καλή τιμή :lol::ninja::wink:

 

ΤΙ Όσο έχει το ίδιο το κινητό στην Ελλάδα, από τα Public.....ρε δε πάνε καλά, χειρότεροι από Arvato θα καταλήξουν στο τέλος.

Link to comment
Share on other sites

ΤΙ Όσο έχει το ίδιο το κινητό στην Ελλάδα, από τα Public.....ρε δε πάνε καλά, χειρότεροι από Arvato θα καταλήξουν στο τέλος.

 

ΟΚ. Θα τους πάρω τηλέφωνο αύριο κιόλας να δω τι θα μου πουν και φυσικά αν μου πουν πέρι 200 ευρώ εννοείται πως θα ζητήσω εξηγήσεις στο γιατί να πάω από εκεί και όχι απευθείας στα Public για νέα συσκευή.

 

Από την άλλη, για ένα LG G Pad 7.0 που έσπασε η οθόνη, το ανταλλακτικό έκανε πάλι περίπου όσο το tablet καινούριο :rolleyes:

Expert Insurance Solutions provider

Meizu M2 Note 16 GB (+65 GB Micro SD)

Link to comment
Share on other sites

Γιατί μου βγάζει διαθέσιμη μόνο την Flyme 4.5.4.1A ?

Έχω περασμένη την 4.5.4I με τον γνωστό τρόπο καθώς το αρχικό firmware ήταν 4.5.3Α .

 

Edit : Την βρήκα , Flyme 4.5.4.1I

Edited by kosmous
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θέλω να αγοράσω από το Vickmall 2 M2 Note να κάνω 2 παραγγελίες ή να κάνω 1 με 2 κινητά?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

από ό,τι βλέπω δεν υπάρχει κάποια θηκούλα από εδώ Ελλάδα, σωστά; Οπότε μόνη λύση από κάνα εβαυ. Έχετε να προτείνετε κάποια καλή;

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θέλω να αγοράσω από το Vickmall 2 M2 Note να κάνω 2 παραγγελίες ή να κάνω 1 με 2 κινητά?

Κάνε 2 μη σκαλώσει τελωνείο .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

από ό,τι βλέπω δεν υπάρχει κάποια θηκούλα από εδώ Ελλάδα, σωστά; Οπότε μόνη λύση από κάνα εβαυ. Έχετε να προτείνετε κάποια καλή;

 

ευχαριστώ

Πολυ καλη και με μαγνιτη να ανοιγοκλεινει το τηλεφωνο http://pages.ebay.com/link/?nav=item.view&id=131567932163&alt=web

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

από ό,τι βλέπω δεν υπάρχει κάποια θηκούλα από εδώ Ελλάδα, σωστά; Οπότε μόνη λύση από κάνα εβαυ. Έχετε να προτείνετε κάποια καλή;

 

ευχαριστώ

 

για κυτα και εδω κατι εχει απο θηκες http://www.bestprice.gr/cat/6349/oem-thikes-kinitwn.html?q=meizu

salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια....μηπως γνωριζει κανεις επειδη σημερα παρελαβα το κινητο και δεν το επεξεργαστηκα και αρκετα...πως κλεινουν οι εφαρμογες;;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια....μηπως γνωριζει κανεις επειδη σημερα παρελαβα το κινητο και δεν το επεξεργαστηκα και αρκετα...πως κλεινουν οι εφαρμογες;;

Συρε το δάχτυλο σου από κάτω προς τα πάνω.

Expert Insurance Solutions provider

Meizu M2 Note 16 GB (+65 GB Micro SD)

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να ξεκλειδώσει το κινητό εάν ξεχάσουμε τον κωδικό που βάλαμε στη lock screen? Το κινητό είναι σε κατάσταση πτήσης, το wifi ενεργοποιημένο και συνδέεται στο ρούτερ, σε recovery mode πέρασα την τελευταία κινέζικη με την οποία είχε έρθει το κινητό αλλά πάλι ζητά τον κωδικό μόλις τελειώσει η αναβάθμιση και wipe data δεν κάνει γιατί ζητά κωδικό.Καμιά ιδέα για να προσπεράσουμε τον κωδικό ή η μόνη λύση είναι οι δοκιμές του κωδικού που είναι τετραψήφιος?

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Εγω ακόμα περιμένω .παραγγελια από τις 15 περίπου Νοεμβρίου από το fastcardtech και μέχρι ώρας ακόμα περιμένει το δέμα να το πάρει το ταχυδρομείο το δικό τους . Δεν ξαναπαίρνω τπτ από το αν λόγω κατάστημα. Και όταν έρθει τα Χριστούγεννα θα μπει για πούλημα δυστυχώς μιας και θα πάρω από εδώ κάτι άλλο . Κρίμα
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Πάντως κακά τα ψέματα αλλά ή τοπική αγορά είναι μεγάλη υπόθεση.

Παρήγγειλα την Δευτέρα στις 1

περίπου ένα από το public και την Τρίτη στις 12 το μεσημέρι το είχα στα χέρια μου.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως κακά τα ψέματα αλλά ή τοπική αγορά είναι μεγάλη υπόθεση.

Παρήγγειλα την Δευτέρα στις 1

περίπου ένα από το public και την Τρίτη στις 12 το μεσημέρι το είχα στα χέρια μου.

Και καλά ο χρόνος..ή υπόθεση είναι ή εγγύηση αλλά ας οψεται ή διάφορα τιμής που βρίσκεις σε πολλές συσκευές

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Το δεύτερο απο vickmall άργησε λίγο, 23 ημέρες. Το λευκό, και ίσως και τα άλλα χρώματα, φαίνονται λίγο πιο ποιοτικά από το γκρι που δεν είναι γυαλιστερό.

Ήρθε πάλι με international rom. Άραγε την βάζουν εκεί με τον γνωστό τρόπο, δηλαδή εάν κάνεις update πάει σε κινέζικη rom?

Link to comment
Share on other sites

Βρήκες και συ από που θα το πάρεις. Τόσα μαγαζιά υπάρχουν

 

 

Το είχε προσφορά εκεί γιαυτο . Μλκ δεν ξαναπαίρνω από εκεί τπτ

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...