Jump to content

Meizu M2 Note


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά είναι σοβαρό το θέμα με το να μην μπορεί να ανοίξει με προεπιλεγμένη εφαρμογή κάτι.

Σχεδίασα μια διαδρομή μέσα από το pc στην Google και όπως έκανα άλλες φορές την έστειλα με mail στο κινητό. Εχθές άνοιξα το mail και κάνοντας κλικ στον σύνδεσμο αντί να ανοίξει με τους χάρτες και να ξεκινήσει η πλοήγηση, άνοιξε ο browser με το μήνυμα πως δεν βρέθηκε ο σύνδεσμος.

 

Μέσω Tapatalk

αμα τα λεω εγω καποιοι μου λενε σιγα το προβλημα
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τελικά είναι σοβαρό το θέμα με το να μην μπορεί να ανοίξει με προεπιλεγμένη εφαρμογή κάτι.

Σχεδίασα μια διαδρομή μέσα από το pc στην Google και όπως έκανα άλλες φορές την έστειλα με mail στο κινητό. Εχθές άνοιξα το mail και κάνοντας κλικ στον σύνδεσμο αντί να ανοίξει με τους χάρτες και να ξεκινήσει η πλοήγηση, άνοιξε ο browser με το μήνυμα πως δεν βρέθηκε ο σύνδεσμος.

 

Μέσω Tapatalk

 

Λύνεται σχετικά εύκολα αν είσαι root.

Απλώς απενεργοποιήσε τον μαμα browser.

 

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

67242d213b39b6040d165209bdd0b737.jpg

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Λύνεται σχετικά εύκολα αν είσαι root.

Απλώς απενεργοποιήσε τον μαμα browser.

 

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

67242d213b39b6040d165209bdd0b737.jpg

 

Το χρησιμοποιώ μεταξύ άλλων και για σύνδεση σε τραπεζικές εφαρμογές οπότε root δεν ρισκάρω.

Σήμερα με κρέμασε πάλι και μάλιστα χειρότερα , ήρθε SMS με link για επιβεβαίωση του τηλεφώνου μου στο Google + για αλλαγή κάποιων στοιχείων, το άνοιξε με τον browser και η σελίδα είχε error με μήνυμα πως έχω παλιά έκδοση του προγράμματος περιήγησης.

 

 

Μέσω Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το χρησιμοποιώ μεταξύ άλλων και για σύνδεση σε τραπεζικές εφαρμογές οπότε root δεν ρισκάρω.

Σήμερα με κρέμασε πάλι και μάλιστα χειρότερα , ήρθε SMS με link για επιβεβαίωση του τηλεφώνου μου στο Google + για αλλαγή κάποιων στοιχείων, το άνοιξε με τον browser και η σελίδα είχε error με μήνυμα πως έχω παλιά έκδοση του προγράμματος περιήγησης.

 

 

Μέσω Tapatalk

Κάνε root, απενεργοποιήσε την εφαρμογή και μετά unroot.

Έτσι το έχω κάνει κι εγώ.

 

 

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

demolition22 ευχαριστώ, εννοείς root με το King root η κάτι παρόμοιο? Δεν θυμάμαι πως το είχα κάνει στο πρώτο meizu που είχα πάρει με Α rom από Κίνα.

Αυτό που έχω τώρα είναι από Public με Ελληνική εγγύηση.

 

Μέσω Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

το κανουμε root μεσα απο τη συσκευη και μετα πως επιλεγουμε με τι θα ανοιγει τι ?
Link to comment
Share on other sites

Εννοείς το άνοιγμα δικαιωμάτων χρήστη ?

 

Μέσω Tapatalk

ναι πως το κανουμε να ανοιγει πχ τα βιντεακια με youtube ?
Link to comment
Share on other sites

Άνοιξα τα δικαιώματα και η εφαρμογή browser δεν υπάρχει ώστε να την μπλοκάρω.

Το θέμα είναι τώρα πως κάνω unroot ?

 

Μέσω Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Άνοιξα τα δικαιώματα και η εφαρμογή browser δεν υπάρχει ώστε να την μπλοκάρω.

Το θέμα είναι τώρα πως κάνω unroot ?

 

Μέσω Tapatalk

 

Πως το εκανες ροοτ φιλε?5.1.12 εχεις?

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις - ασφάλεια - ριζική άδεια, μου ζήτησε το passwort που συνδέομαι στο flyme και μόλις το πληκτρολόγησα έκανε επανεκκίνηση.

Edit : Μη το κάνεις ακόμη μέχρι να δούμε πως επανέρχεται το κλείδωμα.

 

Μέσω Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις - ασφάλεια - ριζική άδεια, μου ζήτησε το passwort που συνδέομαι στο flyme και μόλις το πληκτρολόγησα έκανε επανεκκίνηση.

Edit : Μη το κάνεις ακόμη μέχρι να δούμε πως επανέρχεται το κλείδωμα.

 

Μέσω Tapatalk

την 5.1.12 εχεις φιλε?τι εννοεις πως επανερχετσι απο το κλειδωμα?
Link to comment
Share on other sites

5.1.11 έχω, ο χρήστης demolition22 έγραψε πως έκανε root , απενεργοποίησε την εφαρμογή και μετά έκανε unroot.

 

Μέσω Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Άνοιξα τα δικαιώματα και η εφαρμογή browser δεν υπάρχει ώστε να την μπλοκάρω.

Το θέμα είναι τώρα πως κάνω unroot ?

 

Μέσω Tapatalk

 

με προγραμα θα το παγωσεις φιλε μου το ρουτ απο μονο του δεν κανει κατι οπως π.χ. το App Freezer που κατεβαζεις απο το store το οποιο απαιτει δικαιωματα διαχειριστη δλδ ρουτ

τωρα αν εισαι στην 5,11,0 κατεβασε την 5,112,0 και κανε αναβαθμιση χωρις clear data

ετσι θα χαθει το ρουτ καιι θα παραμεινουν ολες οι ρυθμισεις σου οπως ηταν

Edited by admen
Link to comment
Share on other sites

Με απανωτά κλικ στο εξαναγκασμός κατάφερα και πάγωσα για λίγο την εφαρμογή Android system webview.

Άνοιξα το mail που είχε σύνδεσμο για προβολή στους χάρτες (προσχεδιασμένη διαδρομή από το pc) και μου την άνοιξε με τον Chrome , δεν μου έβγαλε επιλογή για να διαλέξω προεπιλεγμένη εφαρμογή. Άρα υπάρχει και δεύτερο πρόβλημα.

 

Μέσω Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παιδια την βετα flyme 6 την εβαλε κανεις? εχει προβληματα ακομα?Ακομα και το flyme 6 android 5.1 ειναι??!!! marshmallow δεν θα παρει? Edited by couros1
Link to comment
Share on other sites

Σημερα εβαλα την 6.7.1.22G beta by romul απο 4pda εχω ξεκλειδωσει bootloader και η εγκατασταση γινεται μεσω twrp. Περισσοτερα για τη ρομ αργοτερα. Αυτο που θελω να πω ειναι οτι στην πρωτη εκκινηση του facebook επελεξα απο τις ρυθμισεις εξωτερικο ανοιγμα συνδεσμων και οταν παταω να παιξει ενα βιντεο μου δινει τη δυνατοτητα να επιλεξω πως θα ανοιξει youtube ή browser. Τα συμπερασματα δικα σας.

 

επιβεβαιωνω οτι δουλευει και σε αλλες εφαρμογες σωστα, οπως πχ στην εφαρμογη farmakeia που εχει αναφερει καποιος παλιοτερα ανοιγει τους χαρτες της google κανονικα. αρα μάλλον το εφτιαξαν στο flyme 6.

Edited by yiannisoooo
Link to comment
Share on other sites

Σημερα εβαλα την 6.7.1.22G beta by romul απο 4pda εχω ξεκλειδωσει bootloader και η εγκατασταση γινεται μεσω twrp. Περισσοτερα για τη ρομ αργοτερα. Αυτο που θελω να πω ειναι οτι στην πρωτη εκκινηση του facebook επελεξα απο τις ρυθμισεις εξωτερικο ανοιγμα συνδεσμων και οταν παταω να παιξει ενα βιντεο μου δινει τη δυνατοτητα να επιλεξω πως θα ανοιξει youtube ή browser. Τα συμπερασματα δικα σας.
Εχεις λινκ ?
Link to comment
Share on other sites

https://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=761874&st=3940#entry55680379

https://cloud.mail.ru/public/9Yfb/hpzUcre4f επαναλαμβάνω οτι για να την εγκαταστήσεις πρέπει να ξεκλειδωσεις bootloader και να εγκαταστησεις custom recovery twrp. H rom εχει ελληνικά και μεχρι στιγμης δεν μου εχει παρουσιασει κανενα προβλημα σε οτι εχω δοκιμασει και δείχνει σταθερη. αλλα δεν εχω δοκιμασει τα πάντα.δεν ειχα και πολυ χρονο σημερα. ενα bug που βρηκα ειναι οτι δεν μπορεις να ορισεις wallpaper απο την αρχικη οθονη με παρατεταμενο αγγιγμα αλλα φυσικα μπορεις μεσω της γκαλερι. οπως ειπα ομως δεν εχω προλαβει να δοκιμασω πολλα.

Link to comment
Share on other sites

https://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=761874&st=3940#entry55680379

https://cloud.mail.ru/public/9Yfb/hpzUcre4f επαναλαμβάνω οτι για να την εγκαταστήσεις πρέπει να ξεκλειδωσεις bootloader και να εγκαταστησεις custom recovery twrp. H rom εχει ελληνικά και μεχρι στιγμης δεν μου εχει παρουσιασει κανενα προβλημα σε οτι εχω δοκιμασει και δείχνει σταθερη. αλλα δεν εχω δοκιμασει τα πάντα.δεν ειχα και πολυ χρονο σημερα. ενα bug που βρηκα ειναι οτι δεν μπορεις να ορισεις wallpaper απο την αρχικη οθονη με παρατεταμενο αγγιγμα αλλα φυσικα μπορεις μεσω της γκαλερι. οπως ειπα ομως δεν εχω προλαβει να δοκιμασω πολλα.

οποτε προτεινεις να περιμενουμε να βαλουμε την 6 ?
Link to comment
Share on other sites

Δεν βρίσκω κάποιο λόγο να μην βάλεις την 6, απλά θα αργήσει λίγο. Απ' οτι διάβασα σήμερα στο flyme forum θα βγει μια global beta δημόσια αρχές Μαρτίου και η σταθερή έκδοση αρχές Απριλίου.
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς τι νούμερο είναι το αστεράκι για τις δύο πρώτες βίδες εκεί που είναι η υποδοχή της φόρτισης? Πήρα Τ 1,5 mm και είναι μεγάλο. Μάλλον πρέπει να είναι 0,8 mm. Επίσης τι άλλα ψιλά philips ή Τ θα χρειαστώ?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...