Jump to content

Leagoo Elite 5


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://picpaste.com/extpics/Screenshot_2016-01-05-12-16-16-M3kaInj3.png Πήγα να κάνω την ενημέρωση και μου το έβγαλε,τι είναι αυτό τώρα;:mad:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

http://picpaste.com/extpics/Screenshot_2016-01-05-12-16-16-M3kaInj3.png Πήγα να κάνω την ενημέρωση και μου το έβγαλε,τι είναι αυτό τώρα;:mad:

Το εχεις κανει root.

Link to comment
Share on other sites

Εχουν βαλει και το opera mini μεσα.

Tώρα που το είπες το πρόσεξα :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παρελαβα σημερα απο Banggod σε μαυρο! Ομορφο ειναι. Εκανα την ανανεωση, ολα καλα!

Θα το χρησιμοποιησω για κυρια συσκευη και θα ... παρκαρω το Χ5 προ. (αξιολογη συσκευη χωρις μεχρι τωρα προβλημα).

Δοκιμασα πολλααα και θεωρω πλεον το συγκεκριμενο μια απο τις καλυτερες επιλογες!

Καλοδούλευτο κ μεγειές!Ειδες οτι κακως ανησυχουσες για το χρωμα.Ειναι πραγματικά όμορφο κινητάκι

Link to comment
Share on other sites

Tώρα που το είπες το πρόσεξα :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλοδούλευτο κ μεγειές!Ειδες οτι κακως ανησυχουσες για το χρωμα.Ειναι πραγματικά όμορφο κινητάκι

 

Σε ευχαριστω φιλε μου! :)

Οχι, δεν ανησυχουχα. Το ειχα και πιο πριν σε αυτο το χρωμα αλλα δεν το κρατησα πολυ. Μου το πηραν με το ζορι και στεναχωρηθηκα. Στην συνεχεια αν και περιπλανηθηκα σε πολλες ... αγκαλιες (Ητ6, Η1, Χ5 προ, Υ100) ξαναγυρισα σε αυτο που με καλυπτει καλυτερα!

Το στηνω απο το πρωι αλλα δεν με αφηνει να εγκαταστησω σαν κυριο λαουντσερ τον αγαπημενο μου Σμαρτ 3. Ξαναγυριζει συνεχεια παλι στον μαμα!

Το μεικαπ και ο φακος βλεπω οτι συνεχιζουν να παραμενουν στην θεση τους και να μην απεγκαθιστανται.

Θα ψαξω να θυμηθω πως γινεται ρουτ. Οπως ειναι στημενη η συσκευη, αυτο ειναι επιβεβλημενο. Μηπως εχει κανεις προχειρη την διαδικασια να με διευκολυνει?

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Το εχεις κανει root.

Έχεις δίκιο το είχα ξεχάσει:fool:

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θα ψαξω να θυμηθω πως γινεται ρουτ. Οπως ειναι στημενη η συσκευη, αυτο ειναι επιβεβλημενο. Μηπως εχει κανεις προχειρη την διαδικασια να με διευκολυνει?
Σελίδα 8 post#106:)
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω φιλε μου! :)

Οχι, δεν ανησυχουχα. Το ειχα και πιο πριν σε αυτο το χρωμα αλλα δεν το κρατησα πολυ. Μου το πηραν με το ζορι και στεναχωρηθηκα. Στην συνεχεια αν και περιπλανηθηκα σε πολλες ... αγκαλιες (Ητ6, Η1, Χ5 προ, Υ100) ξαναγυρισα σε αυτο που με καλυπτει καλυτερα!

Το στηνω απο το πρωι αλλα δεν με αφηνει να εγκαταστησω σαν κυριο λαουντσερ τον αγαπημενο μου Σμαρτ 3. Ξαναγυριζει συνεχεια παλι στον μαμα!

Το μεικαπ και ο φακος βλεπω οτι συνεχιζουν να παραμενουν στην θεση τους και να μην απεγκαθιστανται.

Θα ψαξω να θυμηθω πως γινεται ρουτ. Οπως ειναι στημενη η συσκευη, αυτο ειναι επιβεβλημενο. Μηπως εχει κανεις προχειρη την διαδικασια να με διευκολυνει?

Aπενεργοποιηση κανεις,δε φευγουν.

Δηλαδή ρυθμισεις-->Αρχική σελιδα-->κλικαρεις τον Σμαρτ και μετα σε ξαναπετάει στον μαμίσιο?

Για root δες εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6355651#post6355651 και εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6373399#post6373399

Edited by akalefk
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω και τους δυο παιδια!

Για την ρυθμιση του Σμαρτ 3, δικαιολογειστε μου το ... Αλτσχαιμερ!:O

Τα δυο θεματα για ρουτ τους ειχα δει απλως δεν ειμαι σιγουρος αν τα λινγκ θα ισχυουν.

Τελος παντων, ξεκινω και βλεπουμε στη πορεία! :cry:

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Έκανα ότι χρειαζοταν. Μ στειλαν μηνυμα απο τη wind που έλεγε αναλυτικά...

Τα έκανα τα αποθηκευσα αλλα και πάλι δεν μπορω να συνδεθώ... Γιατι?

 

Κανείς παιδια να βοηθήσει?

Link to comment
Share on other sites

Κανείς παιδια να βοηθήσει?

Να πω κατι κουτό?Εχεις την κάρτα στη σωστή θέση?

Στις ρυθμίσεις "καρτες sim" την έχεις κλικάρει επιλογή για δεδομένα κινητής τηλεφωνίας?Στα "δεδομένα κινητης τηλεφωνίας" το έχεις ενεργό?

Στην μπάρα στην αρχική σελίδα,έχεις στο "preferred network" 3G ή 4G?

Link to comment
Share on other sites

Σε ρωτησαν αν ειναι wind η q, αλλα δεν απαντησες.

Κανε λοιπον ενα νεο σημειο προσβασης με τα στοιχεια που σου εδωσαν, κανε save, επιλεξε το και μετα επανεκκινηση.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον .....είναι wind και έκανα τις ρυθμίσεις, αποθηκευση κ επανεκκίνηση.

απο αυτα που μου είπατε, το μόνο 'ψεγαδι' είναι

Ρυθμισεις - κάρτες sim - ΔΕΝ ΜΕ ΑΦΗΝΕΙ ΝΑ ΠΑΤΗΣΩ ΔΕΔΟΜΕΝΑ ΚΙΝΗΤΗΣ ΤΗΛΕΦΩΝΙΑΣ.

Γιατι?

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να πω κατι κουτό?Εχεις την κάρτα στη σωστή θέση?

Στις ρυθμίσεις "καρτες sim" την έχεις κλικάρει επιλογή για δεδομένα κινητής τηλεφωνίας?Στα "δεδομένα κινητης τηλεφωνίας" το έχεις ενεργό?

Στην μπάρα στην αρχική σελίδα,έχεις στο "preferred network" 3G ή 4G?

 

Την κάρτα στη σωστή θέση τι έννοείς? Τα δεδομένα έχω κλικάρει είναι ανοιχτα..

Network εχω βαλει 3G ..

Link to comment
Share on other sites

 

Τα κατεβασα (τα αρχεια) και τα ξεζιπαρισα σε ενα φακελο του Πισι μου.

Απενεργοποιησα τον Νορτον (ο οποιος σβηνει το exe του flash tool), ανοιξα το flash tool, επελεξα στο scatter loading τo recovery.img που βρισκεται στο TWRP-Recovery-Elite-5, βγαζει ενδειξη οτι proccesing και ... εκει μενει! Δεν υπακουει πλεον σε καμμια εντολη και πρεπει να μπω στη διαχειριση εργασιων του Πισι για να το κλεισω. :(

Κατι κανω λαθος , αλλα τι? :O

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Λογικά το πρόβλημα σου είναι στους mtk drivers.Δεν αναγνωρίζουν σωστά το κινητό.Δες στις οδηγίες εδώ
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον .....είναι wind και έκανα τις ρυθμίσεις, αποθηκευση κ επανεκκίνηση.

απο αυτα που μου είπατε, το μόνο 'ψεγαδι' είναι

Ρυθμισεις - κάρτες sim - ΔΕΝ ΜΕ ΑΦΗΝΕΙ ΝΑ ΠΑΤΗΣΩ ΔΕΔΟΜΕΝΑ ΚΙΝΗΤΗΣ ΤΗΛΕΦΩΝΙΑΣ.

Γιατι?

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Την κάρτα στη σωστή θέση τι έννοείς? Τα δεδομένα έχω κλικάρει είναι ανοιχτα..

Network εχω βαλει 3G ..

η μία θέση κάρτας δεν είναι 4G

Link to comment
Share on other sites

η μία θέση κάρτας δεν είναι 4G

 

Η καρτα μου είναι μεγάλη οπότε την έχω στην πάνω θέση.

Η θέση Νο2 είναι μόνο για κομμένη κάρτα.

Τι στο καλό πρέπει να κάνω?

Link to comment
Share on other sites

Eχεις μια sim στο κινητό; Πήγαινε ρυθμίσεις-->περισσότερα-->Δικτυα κινητης τηλεφωνιας-->προτιμωμενος τυπος δικτυου και δες αν σου βγάζει μέχρι 4G.Αν όχι τότε πρέπει να βάλεις την sim (αφου την κοψεις) στο άλλο slot για να πιάνεις 3g/4g γιατι θα μπαινεις στο νετ μόνο με gprs.Ακριβώς κατω απο αυτη τη ρυθμιση υπαρχει το ονόματα σημείου προσβασης

Μπες και εκει και δες αν υπάρχει εκει τσεκαρισμένο το wind internet ενεργοποιημένο με apn gint.b-online.gr

Αν ειναι οκ και αυτό,κατεβάζεις την μπάρα και θα πρέπει να σε αφήσει απο το αντιστοιχο εικονιδιο να ενεργοποιησεις τα δεδομενα σου.

Link to comment
Share on other sites

Έχω την αίσθηση οτι με την τελευταία αναβάθμιση βελτιώθηκε η camera.Πιο γρήγορη λήψη,άλλος ήχος στο κλείστρο,και μου φαινεται καλυτερες φωτογραφίες
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα, το vick βαζει κανα δωρο πχ θηκη σιλικονης ή tempered glass ?

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

OΛΑ είναι ακριβώς όπως τα λές, όλα οκ.

Αλλα κ πάλι δεν μπαίνει. Μου έχει σπάσει τα νεύρα αυτο το πράγμα.

Εχεις βαλει APN type "default"?

Link to comment
Share on other sites

ήρθε το εργαλείο:)

στην αρχή με προβλημάτισε λίγο το μέγεθος του επειδή είχα συνηθίσει με το zenfone 5 αλλα το ξεπέρασα

μου ήρθε με εντελώς άδεια μπαταρία και δεν άναβε

το έβαλα για φόρτισμα και έκανε 8 ώρες να φορτίσει

εγκατέστησα όλες τις εφαρμογές μου και απενεργοποίησα την εφαρμογή που μου είπε ο φίλος σε προηγούμενο post

πριν κάνα τέταρτο έβαλα τις κάρτες μου μέσα και το άναψα

φόρτωσε με ρώτησε πια κάρτα θέλω να χρησιμοποιώ για data επέλεξα την πρώτη και μου έβγαλε ότι θα κάνει μια αλλαγή

από τότε δείχνει ότι κάτι φορτώνει ατέλειωτα

μπορώ να μπω μονο στις εφαρμογές που υπάρχουν στο ξεκλείδωμα αλλα δεν μπορώ να δω κανένα εικονίδιο και βγαίνοντας από οποιαδήποτε εφαρμογή με γυρνάει σε αυτό που φορτώνει

να το περιμένω η να κάνω επανεκκίνηση?

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εντάξει επανήλθε

sorry

Link to comment
Share on other sites

ήρθε το εργαλείο:) ...................

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εντάξει επανήλθε

sorry

 

Μην ζητας συγνωμη! Γι αυτο ειναι το φορουμ, για να μην ειμαστε μονοι μας οταν συμβει η ... στραβη! :)

Σχετικα με αυτο που σου συνεβει, δεν του κανεις μια επαναφορα καλου κακου?

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

δεν πιστεύω πως έχει κάποιο πρόβλημα δουλεύει καλά τώρα

επειδή τα έχω εγκαταστήσει τα πάντα και μου πήρε αρκετή ώρα μέχρι να το φέρω όπως το θέλω δεν θα το πειράξω τώρα

όμως άμα μου κάνει κάνα άλλο τρελό θα φαΐ επαναφορά χωρίς δεύτερη σκέψη

Link to comment
Share on other sites

ήρθε το εργαλείο:)

στην αρχή με προβλημάτισε λίγο το μέγεθος του επειδή είχα συνηθίσει με το zenfone 5 αλλα το ξεπέρασα

μου ήρθε με εντελώς άδεια μπαταρία και δεν άναβε

το έβαλα για φόρτισμα και έκανε 8 ώρες να φορτίσει

εγκατέστησα όλες τις εφαρμογές μου και απενεργοποίησα την εφαρμογή που μου είπε ο φίλος σε προηγούμενο post

πριν κάνα τέταρτο έβαλα τις κάρτες μου μέσα και το άναψα

φόρτωσε με ρώτησε πια κάρτα θέλω να χρησιμοποιώ για data επέλεξα την πρώτη και μου έβγαλε ότι θα κάνει μια αλλαγή

από τότε δείχνει ότι κάτι φορτώνει ατέλειωτα

μπορώ να μπω μονο στις εφαρμογές που υπάρχουν στο ξεκλείδωμα αλλα δεν μπορώ να δω κανένα εικονίδιο και βγαίνοντας από οποιαδήποτε εφαρμογή με γυρνάει σε αυτό που φορτώνει

να το περιμένω η να κάνω επανεκκίνηση?

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εντάξει επανήλθε

sorry

Μεγειές!

Τετοιες καθυστερησεις μου χει κανει και στην τελευταια ενημέρωση και χτες που το ξανανοιξα μετά από φορτιση.Πάντως εχει πλάκα με τα κινεζικα που λιγο να αργήσουν σε κάτι λεμε παει τα φτυσε :lol:

Link to comment
Share on other sites

τελικά ο φίλος πιο πάνω κατάφερε να το συνδέσει στο internet με την wind?

σήμερα δοκίμασα το δικό με τις αυτόματες ρυθμίσεις και δεν συνδέεται

τώρα θα προσπαθήσω να το ρυθμίσω και θα δούμε

το κακό είναι ότι είμαι σε υπόγειο και δεν πιάνει σήμα wind και θέλει να είμαι μέσα έξω μέχρι να το καταφέρω

να κοιτάξω στο site τις wind η έχουμε εδώ κάποιον οδηγό με τα βήματα που πρέπει να κάνω για να ρυθμίσω το δίκτυο τις wind?

και κάτι ακόμα

βάζω background μια φωτό τις κοράκλας μου αλλα πολύ εύκολα αλλάζει θέμα το κινητό και χάνεται και πρέπει να την ξαναπεράσω υπάρχει κάνας τρόπος να απενεργοποιήσω την εφαρμογή που αλλάζει το theme η να την ρυθμίσω να μην το κάνει?

Edited by kotsos75
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...