Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6630


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Guest RouKouNas
Αρχικό Μήνυμα από το μέλος sequent_c (28 Δεκ. 2004 , 18:55)

 

φιλε μου εγώ σου προτείνω να πάρεις έναν camcorder ή στην τελική μια ψηφιακή φωτογραφική αφού βλέπω ότι σε ενδιαφέρει μονο αυτό!!!!!

κινητό είναι μην το ξεχνάμε!!

δηλαδή τι περιμένεις να δεις? το θαύμα?

 

σου έχουμε πει επανειλημμένες φορες και μπορείς και μονος σου να καταλάβεις ότι και στον τομέα της κάμερας και στην βιντεοσκόπηση είναι από τα καλύτερα κινητά που κυκλοφορούν σήμερα,για να μην γίνω υπερβολικός και πω ότι είναι το καλύτερο πλην ελαχιστων εξερεσεων (sharp 902)...

 

 

Ετσι... καλα τα λες.. εμα πια... :blink:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος FTINA_TSIGARA (28 Δεκ. 2004 , 15:57)

 

Ρε παιδιά τί γίνεται;Εκεί που μου λέγατε κορυφή το βίντεο και οι φώτο τώρα μαζί με τα άλλα προβλήματα και η βιντεογράφηση μάπα;fredd τί γίνεται με το βίντεο σε βραδινές λήψεις;Μάπα το καρπούζι;

 

το βιντεο-παντα στα ορια ενος κινητου-ειναι κορυφη....

και το βραδυ επισης καλα γραφει...

το προβλημα δεν ειναι στην ΕΓΓΡΑΦΗ αλλα στην ΑΝΑΠΑΡΑΓΩΓΗ του βιντεο απο τον player του κινητου....

τα παιζει καπως κιτρινα,αν τα περασεις ομως στο pc σου ειναι μια χαρα....

και παιδια ηρεμηστε πολλοι θελουν και καλη καμερα και καλο βιντεο και δεν ειναι κακο που ρωτανε....

FTINA_TSIGARA σου χα στειλει ενα βιντεακι αν θες σου στελνω και αλλο....

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος killing_you2 (28 Δεκ. 2004 , 02:46)

 

Wirelessly posted (Nokia6630/1.0 (2.39.15) SymbianOS/8.0 Series60/2.6 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1)

 

 

 

Ισως λογο χαμηλου σηματος 2g να σε επιασε για λιγο κεραια 3g που βρισκεται πιο μακρυα .

Δεν χρειαζεται να αλλαξεις την sim.[/b]

 

Oxi auto to kanei kai se emena pou exw karta 3g. Apla otan den vriskei duktio 2g vgazei to simataki tou 3g kai kanei anazitisi gia 3g! Afou exeis karta vodafone den xriazete na tin allakseis!! Krima einai na dwseis 15 eurw gia karta 3g, arketa exeis dosei gia auto to perivohto 6630 "mi dineis kai tzampa lefta" :whistle:

 

εγινε φιλε μου δεν θα αλλαξω.... θα το τεσταρω σαλονικα εκει θα φανουν ολα....

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος sadiagraxa (27 Δεκ. 2004 , 01:41)

 

jimmis11 να σε ρωτησω κατι... Οταν λες gallery ενοεις την "εκθεση";

 

Πληροφοριακα για ολους:

Ενας τροπος (και ομορφος μαλιστα) να βλεπουμε τις φωτο που εχουμε τραβηξει, αλλα και να φτιαχνουμε φακελους και να τις κατηγοριοποιουμε ειναι το " διαχειρηση εικονων" :) Για τα υπολοιπα αρχεια υπαρχει το "Διαχειρηση Αρχειων"

 

Ναι φίλε μου για την έκθεση μιλάω, όποτε πάω να μπώ στην έκθεση από το βασικό μενού της συσκευής μου βγάζει την πίστη!

Όσες φορές μπαίνω από την διαχείρηση αρχείων μέσω του υπομενού "Διάφορα" καμία καθυστέρηση.Ακόμη και από την διαχείρηση εικόνων έχω πολύ καλούς χρόνους απόκρισης των επιλογών μου, αυτά για να μην υπάρξει η παρεξήγηση ότι μπορεί να έχει κάποιο πρόβλημα η κάρτα μου.Α και κάτι για τις φώτο, σε συνθήκες χαμηλούσχετικά φωτισμού οι φώτο που τραβώ έχουν κάποια χιονάκια θα έλεγα.όταν όμως παώ να δω τη φώτο μέσα από τον φάκελο που την αποθήκευσα είναι πολύ πιο βελτιωμένη.

Το μεγαλύτερο λάθος ενός ανθρώπου είναι όταν δεν καταλαβαίνει τα λάθη που κάνει, ώστε να τα διορθώσει!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος sequent_c (28 Δεκ. 2004 , 18:55)

 

φιλε μου εγώ σου προτείνω να πάρεις έναν camcorder ή στην τελική μια ψηφιακή φωτογραφική αφού βλέπω ότι σε ενδιαφέρει μονο αυτό!!!!!

κινητό είναι μην το ξεχνάμε!!

δηλαδή τι περιμένεις να δεις? το θαύμα?

 

σου έχουμε πει επανειλημμένες φορες και μπορείς και μονος σου να καταλάβεις ότι και στον τομέα της κάμερας και στην βιντεοσκόπηση είναι από τα καλύτερα κινητά που κυκλοφορούν σήμερα,για να μην γίνω υπερβολικός και πω ότι είναι το καλύτερο πλην ελαχιστων εξερεσεων (sharp 902)...

 

 

 

 

 

videoskoposi toy 6630 einai anotero toy Sharp 902 ekana test kai sta 2,alla apo photografia den to sizitame!!
Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Re paidia emena mia xara ta deixnei ta video pou trabaei kai den kathysterh kai pouthena!!!!

Diabazw tosa problhmata apo ta opoia den exw parathrhsei kanena sto diko mou!!!!!!!!!!!!!!

TOSO KWLOFARDOS EIMAI????

Link to comment
Share on other sites

και εγω μια απο τα ιδια.το εχω μια βδομαδα απο ιταλια,το πηγα πατρα για αναβαθμιση και γενικα με οποια γλωσσα και να ειναι δεν εχει κανει (δοξα τον θεο) ουτε μια επανεκινηση!!!το προβλημα μου ειναι οτι πηγα σημερα και πηρα μια καρτα 128 mb san disk και ενω κανει κανονικα στο 3650,στο δικο μου δεν την βλεπει καν!!!!!!!!!!!!αν ξερει κατι καποιος..............
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος delimari (29 Δεκ. 2004 , 01:10)

 

το προβλημα μου ειναι οτι πηγα σημερα και πηρα μια καρτα 128 mb san disk και ενω κανει κανονικα στο 3650,στο δικο μου δεν την βλεπει καν!!!!!!!!!!!!αν ξερει κατι καποιος..............

 

 

Mα Το 6630 παιρνει μονο Dual Voltage RS-MMC που εκτος απο 64ΜΒ της Νοκια ,δεν εχουν κυκλοφορησει ακομα αλλες.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

pedes telika o kathenas edomesa leei to makritou kai to kodotou kai telika den mazevomaste na poume ti pragmatika simveni,diavaste kai kana pos apo proigoumenes selides oxi mono ta 3 teleftea,alios allaxte ton titlo tou thread se "question thread" patiste sto search tin erotisisas kai sigoura tha vrite kati min postarete ta idia kai ta idia.

ekana ena post prin 4 meres kai to mono pou katalava einai oti i bataria kratai ligo kai oti i perisoteri aplos pezete poli mazitou kai telioni,poli ligoteri exete provlima fisiko einai ena tetio kinito na katanaloni tosi bataria den bori to 6630 na xrisimopii tin idia bataria me to palio ngage kai na kratai esto to idio(an thimaste osi eixate ngage eixe gini thema pali me bataria)mono na valete tin kaliteri othoni kai ton megalitero epexergasti pai teliose to poli na kratai 1-2 meres me logiki xrisi.

to prob mou einai oti emena kratai to poli 8-12 ores,an lipon adimetopizoun kai ali to provlima tha eithela na to xero kai na pite ti fortisi tis kanate giati bori na einai kaki fortisi.

oso gia to prob tou video pou lete den to exo adimetopisi mono i fotos otan exei xamilo fotismo kanoun xionia.

sorry gia to megalo thema alla plz prospathiste na eiste ligo pio prosextiki stis erotisis kai na min epanalamvaneste se erotisis tou stil afti i efarmogi doulevi? h na min kanete akira post tou tipou" thnx taki"

eiparxoun kai ta pm gia tis prosopikesas kouvedoules.

den eimai moderator oute thelo na to pexo kai ola afta prgmatika ta leo poli fila giati aplos me endiaferi na parakolouthiso to thema giafto an borite kadete pio efkolo gia olous mas

filika

stefanos

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.

 

http://img.photobucket.com/albums/v224/Epipedo/DSC00318.jpg

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia6630/1.0 (2.39.15) SymbianOS/8.0 Series60/2.6 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1)

 

Αρχικό Μήνυμα από shodan

Re paidia emena mia xara ta deixnei ta video pou trabaei kai den kathysterh kai pouthena!!!!

Diabazw tosa problhmata apo ta opoia den exw parathrhsei kanena sto diko mou!!!!!!!!!!!!!!

TOSO KWLOFARDOS EIMAI????

 

Oxi file apla kapoioi einai perissotero upervolikoi kai kapoioi ligotero.Thats all.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους και χρονια πολλα.Σχετικα με την μπαταρια του 6630 θα σας πω και εγω την δικια μου εμπειρια. Εγω μενω Ωρωπο που δεν υπαρχει 3G Cosmote,λοιπον το τριημερο των Χριστουγεννων η ενδειξη της μπαταριας ηταν στο φουλ συνεχεια.Την Δευτερα με το που κατεβηκα στη δουλεια (Λυκοβρυση ασθενες σημα 3G δυο γραμμες) μεσα σε 5 ωρες ξεμενω απο μπαταρια.Δευτερα ολο το βραδυ το φορτιζω κανονικα κλειστο.Τριτη για δουλεια απο 08:00πμ μεχρι 18:00μμ πεφτει η μπαταρια στις δυο γραμμες με νορμαλ χρηση (σε αναμονη και 5-6 τηλεφωνηματα).Υπαρχει περιπτωση (λεω εγω τωρα) να φταιει για το προβλημα με την μπαταρια το ασθενες σημα 3G και οι εναλλαγες μεταξυ 3G και 2G? :wacko: :!:
Link to comment
Share on other sites

Ισως ειναι σε σενα συγκεκριμενο το προβλημα, σε αλλους κρατα η μπαταρια τουλαχιστον 24 ωρες με μετρια χρηση....

 

Μα καλα δεν μπορειτε να αγορασετε μια αλλη μπαταρια μεγαλυτερης χωρητικοτητας ???

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος nmk1988 (29 Δεκ. 2004 , 11:29)

 

Ισως ειναι σε σενα συγκεκριμενο το προβλημα, σε αλλους κρατα η μπαταρια τουλαχιστον 24 ωρες με μετρια χρηση....

 

Μα καλα δεν μπορειτε να αγορασετε μια αλλη μπαταρια μεγαλυτερης χωρητικοτητας ???

 

Απ'οτι ξερω δεν υπαρχει ακομα μεγαλυτερη μπαταρια για το 6630.Ξερεις εσυ που μπορω να βρω?

Thanks

;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος sequent_c (28 Δεκ. 2004 , 19:12)

 

σημείωση: όσα .rm βιντεάκια έβαλα στο τηλέφωνο δεν μου έπαιζε εικόνα αλλα μονο ήχο ...

μπορεί να πρόκειται για bug ...αλλα ...λίγο μας ενδιαφέρει

 

και εμενα ακριβος το ιδιο.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος nmk1988 (29 Δεκ. 2004 , 11:29)

 

 

Μα καλα δεν μπορειτε να αγορασετε μια αλλη μπαταρια μεγαλυτερης χωρητικοτητας ???

 

να υπηρχε καλα θα ηταν

Link to comment
Share on other sites

to xerete oti mboreite na ftiaxete ta dika sas profiles? yparxei h dinatotia create new! :) xtes to prosexa

kai kati allo, to IM ti kanei??

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος JuNiOr (29 Δεκ. 2004 , 12:00)

 

to xerete oti mboreite na ftiaxete ta dika sas profiles? yparxei h dinatotia create new! :) xtes to prosexa

kai kati allo, to IM ti kanei??

 

σωστος!!!δεν το ειχα παρατιρησει

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia6630/1.0 (2.39.15) SymbianOS/8.0 Series60/2.6 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1)

 

Αρχικό Μήνυμα από argi_7

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος nmk1988 (29 Δεκ. 2004 , 11:29)

 

 

Μα καλα δεν μπορειτε να αγορασετε μια αλλη μπαταρια μεγαλυτερης χωρητικοτητας ???

 

να υπηρχε καλα θα ηταν

 

Uparxei h blc-6 pou einai gia to ngage to kainourio. Exw diavasei oti xwraei sto 6630. ;)

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia6630/1.0 (2.39.15) SymbianOS/8.0 Series60/2.6 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1)

 

Αρχικό Μήνυμα από argi_7

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος nmk1988 (29 Δεκ. 2004 , 11:29)

 

 

Μα καλα δεν μπορειτε να αγορασετε μια αλλη μπαταρια μεγαλυτερης χωρητικοτητας ???

 

να υπηρχε καλα θα ηταν

 

Uparxei h blc-6 pou einai gia to ngage to kainourio. Exw diavasei oti xwraei sto 6630. ;) Me 1300mha

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia6630/1.0 (2.39.15) SymbianOS/8.0 Series60/2.6 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1)

 

Vgikan ruthmiseis gia video streaming (live tv) gia 6630. ;)

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος killing_you2 (29 Δεκ. 2004 , 13:50)

 

Wirelessly posted (Nokia6630/1.0 (2.39.15) SymbianOS/8.0 Series60/2.6 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1)

 

Vgikan ruthmiseis gia video streaming (live tv) gia 6630. ;)

 

 

Pou tis vrikes?

Giati sto 1251 lene oti den tis exoun!

 

:eek: :confused: :worry: :wacko: :blink:

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Μιας και οι χρήστες του 6630 αυξήθηκαν να κάνω πάλι μια ερώτηση που έκανα και παλιότερα και αφορά του φίλους που το χρησιμοποιούν με κάρτα 2G TIM.Όχι u-sim.

Έχετε λοιπόν παρατηρήσει προβλήματα δικτύωσης από την αυτόματη εναλλαγή 2G-3G ή διακοπή συνομιλίας ?Γενικότερα κάποιο πρόβλημα με 6630 και ΤΙΜ 2G sim?

Και μια ερώτηση προς όλους..

Το θέμα με τα καμμένα πίξελς(του 6600 κλπ)έχει λυθεί η κατατρέχει και το 6630?

Eυχαριστώ και χρόνια καλά

:)

http://digitalviews.smugmug.com/photos/471912194_RABQF-Th.gif
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Global moderator (29 Δεκ. 2004 , 14:09)

 

Μιας και οι χρήστες του 6630 αυξήθηκαν να κάνω πάλι μια ερώτηση που έκανα και παλιότερα και αφορά του φίλους που το χρησιμοποιούν με κάρτα 2G TIM.Όχι u-sim.

Έχετε λοιπόν παρατηρήσει προβλήματα δικτύωσης από την αυτόματη εναλλαγή 2G-3G ή διακοπή συνομιλίας ?Γενικότερα κάποιο πρόβλημα με 6630 και ΤΙΜ 2G sim?

Και μια ερώτηση προς όλους..

Το θέμα με τα καμμένα πίξελς(του 6600 κλπ)έχει λυθεί η κατατρέχει και το 6630?

Eυχαριστώ και χρόνια καλά

:)

 

 

Φίλε Global κανένα καμμένο πίξελ δεν υπάρχει ούτε σε μένα και μάλλον ούτε σε κανέλα άλλο χρήστη αφού δεν έχει αναφέρει κανένας άλλος χρήστης τέτοιο πρόβλημα!

 

Η viewsonic έκανε πολύ καλή δουλειά αυτή την φορά!

;) :happy:

 

Βλέπω έχεις βάλει προς ολοταχώς για το νέο μας κομψοτέχνημα! ;)

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...