Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6630


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φιλε konstantinos πηγαινε σε ενα NokiaShop να δουν το κινητο γιατι το προβλημα απ'οτι φαινεται δεν ειναι μονο στην μπαταρια... Ετσι οπως μας περιγραφεις αυτα που σου συμβαινουν μου φαινεται οτι το κινητο ειναι ελλατωματικο.
Link to comment
Share on other sites

Pedia, to free internet apo voda (cu)mamaei! :) einai trela!

 

 

Me to web-browser pu exei to 6630mesa installed,den mboreis na katevaseis arxia *.Zip kai alla. Mp3 mboreis?Kanena site me mp3?

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια πηγα στο appman και στην επιλογη(την τελευτεα) που μπορεις να δεις τα καταλοιπα αρχειων υπαρχει ενα καταλοιπο του muve.το σβεινω και μετα αμα ξανακοιταξω θα ειναι παλι εκει.τι συμβαινει με αυτο??
Link to comment
Share on other sites

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ...ΜΕΤΑ ΤΟ 6600 ΚΑΙ ΤΟ 7610 ΠΗΡΑ ΚΙ ΕΓΩ ΤΟ 6630...ΒΛΕΠΩ ΟΜΩΣ ΜΕΤΑ ΛΥΠΗΣ ΜΟΥ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΣΤΑΘΕΡΟ ΟΠΩΣ ΤΑ ΔΥΟ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΑ...ΑΡΚΕΤΕΣ ΕΦΑΡΜΟΦΕΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΥΜΒΑΤΕΣ..ΨΙΛΟΚΟΛΛΑΕΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΚΥΡΙΩΣ ΟΤΑΝ ΕΓΚΑΘΙΣΤΑΣ Η ΔΙΑΓΡΑΦΕΙΣ ΑΡΧΕΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΠΙΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ ΔΕΝ ΤΡΕΧΕΙ ΤΑ JAVA GAMES...ΕΧΩ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙ ΟΤΙ Η FREE MEMORY ΠΕΦΤΕΙ ΠΟΛΥ ΓΡΗΓΟΡΑ...ΓΙΑ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΕΙΔΙΚΑ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙ ΠΑΙΖΕΙ Η ΠΩΣ ΔΙΟΡΘΩΝΕΤΑΙ?ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΑΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ...ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ...ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΥΠΑΡΧΕΙ?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα είμαι σύντομα μελλοντικός κάτοχος του 6630.Υπάρχει τροποσ στο irc όταν ανοίξω ένα trigger να μην εμφανίζεται τόσο γρήγορα το μήνυμα "Closing Idle connection in 30 seconds" γιατί δεν προλαβαίνω να διαβάσω όλες τισ εφαρμογέσ και αγχώνομαι...:)
Rock Simplicity
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mastro_rallye (26 Δεκ. 2004 , 20:39)

 

Καλησπερα είμαι σύντομα μελλοντικός κάτοχος του 6630.Υπάρχει τροποσ στο irc όταν ανοίξω ένα trigger να μην εμφανίζεται τόσο γρήγορα το μήνυμα "Closing Idle connection in 30 seconds" γιατί δεν προλαβαίνω να διαβάσω όλες τισ εφαρμογέσ και αγχώνομαι...:)

 

 

Kαλως -ηρθες και Χρονια Πολλα . :)

Οχι δεν γινεται κατι δυστυχως.

 

(Mε το invision script τα πραγματα γινονται πιο ευκολα )

Πληροφοριες σχετικα με irc στο επισημασμενο θεμα

ΠΩΣ ΚΑΤΕΒΑΖΕΤΕ ΑΠΟ ΤΟ IRC ;)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος freddaras (26 Δεκ. 2004 , 15:32)

 

...

επισης κατι πανω στο θεμα του βιντεο και κατι που αναφερθηκε και πριν... δεν σας φαινεται οτι μερικες φορες το βιντεο παιζει καπως περιεργα στην οθονη του κινητου? (κυριως οταν χραφεις σε χαμηλο φωτισμο)

μερικες φορες μαλιστα ειναι σαν να ειναι ασπρομαυρο...ενω οταν το παιρνας στο pc τα χρωματα ειναι κανονικα... το παρατηρησατε και σεις η ειναι της φαντασιας μου.....

 

ναι το έχω παρατηρήσει και εγω ,,και είναι ένα από τα παράξενα πράγματα που συμβαίνουν στο τηλέφωνο.

 

υπάρχουν ....δεν μπορώ να πω ακριβώς bugs ...αλλα κάποιες λεπτομέρειες που δεν λειτουργούν όπως θα έπρεπε!!

όντως τα video που γραφει το 6630 αναπαράγονται καλύτερα στο pc ακόμα και στο p900!!

κάτι άλλο που έχω προσέξει και δεν λειτουργεί όπως θα έπρεπε είναι το voice tag.,, όπως και ο αισθητήρας φωτός για τα πλήκτρα

 

και αρκετές άλλες λεπτομέρειες ,πολλές από τις οποιες έχουν αναφερθεί! ...ας τα πούμε bugs!! δεν είναι όμως τόσο ενοχλητικά ..

 

ελπίζουμε το επόμενο firmware να είναι ποιο ολοκληρωμένο γιατί το συγκεκριμένο σαν πολύ "προχειρο" μου φάνηκε...

 

και φυσικά να διορθωθεί και το μεγα ζήτημα της αυτονομίας!!!

 

 

η εικόνα που μπορώ να δώσω από το τηλέφωνο με ένα μηνα σχεδόν χρήσης είναι η εξής:

το μεγαλύτερο ποσοστό των λειτουργιών του δουλεύουν άψογα και εντυπωσιακά ενω ένα μικρό ποσοστό σε απογοητεύει χωρίς λόγο νομίζω!!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mastro_rallye (26 Δεκ. 2004 , 20:39)

 

Καλησπερα είμαι σύντομα μελλοντικός κάτοχος του 6630.Υπάρχει τροποσ στο irc όταν ανοίξω ένα trigger να μην εμφανίζεται τόσο γρήγορα το μήνυμα "Closing Idle connection in 30 seconds" γιατί δεν προλαβαίνω να διαβάσω όλες τισ εφαρμογέσ και αγχώνομαι...:)

 

ναι υπάρχει ο τρόπος του να στοχεύεις κατευθείαν στην εφαρμογή που σε ενδιαφέρει χωρίς να ψάχνεσαι... και φυσικά να κανεις το εξής τρικ:

(να νε καλά ο ασυμβίβαστος που μου το είπε) ,κανεις φόντο με το ποντίκι στο όνομα του αρχείου και μετά ctrl+v ...αυτόματα εμφανίζεται στο πεδίο εγγραφης. :)

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλο το forum και από εμένα.

'Εχω το 6630 στα χέρια μου εδώ και 8 μέρες, δυστυχώς όμως έχω εντοπίσει πολλά bugs ή ελαττώματα σε σχέση με το 6600 που είχα και ήμουν απόλυτα ευχαριστημένος. Δε ξέρω αν συμβαίνει και σε 'σας αλλά όταν επιλέγω να μπω στην gallery περιμένω τουλάχιστον 20"-25"! μέχρι να ανοίξει τους υποφακέλους, εικόνες, βίντεο κλπ, και αφού τους ανοίξει και επιλέξω μια από τις παραπάνω κατηγορίες κάνει άλλα 20"-25"! Είναι δυνατόν με διπλάσιο σε ταχύτητα επεξεργαστή από το 6600 να αργεί τόσο απελπιστικά Ακόμη εγκατέστησα το FSCaller version 3.0 που το κατέβασα από το softwaremarket της nokia και χρεώθηκα φυσικά, το εγκατέστησα στη κάρτα μνήμης και από εκεί αρχίζουν τα "κουφα"! 1)το ενεργοποιώ και όταν βγαίνω από την εφαρμογή απενεργοποιείται! 2)καταφέρνω με τα πολλά να το ενεργοποιήσω και αφού κάνω όλες τις ρυθμίσεις και αντιστοιχώ φωτο με επαφές κάνω μια δοκιμαστική κλήση και δεν κάνει τίποτε,ούτε μεγάλη εικόνα ούτε τίποτε, είτε υπάρχει είτε όχι το ίδιο είναι. Τέλος μου έχει κάνει 2 επανεκκινήσεις μόνο του, καθώς και 3 φορές ενώ φοράω κανονικά την κάρτα μνήμης μου ζητάει να την εισάγω και αυτό το ανακαλύπτω όταν θέλω να δω οτιδήποτε έχω αποθηκευμένο σε αυτήν.

Συγνώμη αν σας κούρασα με το μεγάλο μου μήνυμα αλλά ψάχνω απεγνωσμένα λύσεις στα ανεξήγητα που συμβαίνουν στο κινητό μου.

Το μεγαλύτερο λάθος ενός ανθρώπου είναι όταν δεν καταλαβαίνει τα λάθη που κάνει, ώστε να τα διορθώσει!
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια το εχω και εγω καμια 10αρια μερες και δεν μου εχει σχεδον κανενα προβλημα!!!Ουτε restart ουτε τιποτα...

Απλα να ξερετε οτι δεν ειναι ολες οι εφαρμογες συμβατες γιατι εχουμε αλλη εκδοση λειτουργικου...Υπομονη μεχρι να βγουν εφαρμογες για το Symbian 8

 

Υ.Γ:Δοκιμασα να μπω στο http://www.aivanet.com και δεν μπορω...Εκλεισε???

Link to comment
Share on other sites

@jimmis11 tin patises ,den ixeres...den rotages,ti leme edo mesa toso kairo...KANENA FS CALLER DEN DOULEVEI STO 6630,kai efoson yparhoune pantoy ta apps poy doulevoune me to 6630,psaxe ligo
Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος john74 (26 Δεκ. 2004 , 23:07)

 

@jimmis11 tin patises ,den ixeres...den rotages,ti leme edo mesa toso kairo...KANENA FS CALLER DEN DOULEVEI STO 6630,kai efoson yparhoune pantoy ta apps poy doulevoune me to 6630,psaxe ligo

 

Sorry φίλε john74,έχεις δίκιο να μου τα "χώνεις" με την καλή έννοια βέβαια αλλά υπάρχει επίσημο site της ΝΟΚΙΑ βλέπε software-market που δίνει την εφαρμογή σαν συμβατή και μάλιστα την χρεώνει κιόλας!!!

Για το θέμα της gallery τι έχεις να πεις; σου παρουσιάζει το δικό σου κινητό τέτοιες μεγάλες καθυστερήσεις; είχα ακούσει για μια σχετική καθυστέρηση στην επικοινωνία του τηλεφώνου με την gallery αλλά δε περίμενα τόσο πολύ.

Άραγε μελλοντική αναβάθμιση θα λύσει το πρόβλημα, αν είναι γενικό το πρόβλημα βέβαια...; :o

Το μεγαλύτερο λάθος ενός ανθρώπου είναι όταν δεν καταλαβαίνει τα λάθη που κάνει, ώστε να τα διορθώσει!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχω πρόβλημα με το 6630 μου!

 

Σήμερα που πήγα στο κέντρο βόλτα και έπιανε φούλ σήμα λέω δεν κάνω μία βιντεόκληση κατά τις 9:30. Οπότε λέω να πάρω τον john74 προσπαθώ να τον πάρω αλλά συνέχεια μου έλεγε ελέγχτε υπηρεσίες δυκτίου εν τω μεταξύ να έχω φούλ 3ντζι σήμα και να μην ξέρω τι φταίει!! Προσπάθησα να πάρω άλλα μέλη του 3ντζι κλάμπ αλλά μου έλεγε ότι δεν υποστηρίζετε από το άλλο κινητό οπότε λέω εντάξει.

 

Μετά παίρνω την Βόντα και μου λέει πρέπει να πάρεις την βάση και τα παίρνω και τους το κλείνω!!

 

ΤΙ φταίει παιδιά; Πρέπει να κάνω κάτι; Σας το έχει κάνει εσάς αυτό;

 

 

Ευχαριστώ!

Καλή Πρωτοχρονιά!

 

:) ;)

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν έψαξα αρκετά το πρόβλημα με τη μπαταρία και κατέληξα στο εξής

99% είναι θέμα sw μιας και άλλαξα μπαταρία με κάποιο άλλο νόκια , ήτανε στη μέση η μπαταρία την έβαλα να φορτιστή με παλιό κλασικό φορτιστή νόκια, και όχι ταχιφορτιστή, και σε 5 λεπτά!!!! μου έβγαλε μήνυμα ότι φορτίστηκε, έβαλα έβγαλα καλώδιο και δεν έλεγε να πάρει ρεύμα, η έκδοση είναι η ελληνική η 2.39.15 11-11-04

παρακαλώ αν και οι άλλοι που έχουν την ίδια έκδοση έχουν το ίδιο πρόβλημα ας το πούνε

 

εννοείτε ότι δεν αφήνω άλλες εφαρμογές ανοιχτές να τρέχουν πίσω, και δεν έχω ανοιχτώ μπλεδόντι για το πρόβλημα της μπαταρίας που έχω προαναφέρει.

Υπογραφή εκτός κανόνων Ο.Π.Χ
Link to comment
Share on other sites

jimmis11 να σε ρωτησω κατι... Οταν λες gallery ενοεις την "εκθεση";

 

Πληροφοριακα για ολους:

Ενας τροπος (και ομορφος μαλιστα) να βλεπουμε τις φωτο που εχουμε τραβηξει, αλλα και να φτιαχνουμε φακελους και να τις κατηγοριοποιουμε ειναι το " διαχειρηση εικονων" :) Για τα υπολοιπα αρχεια υπαρχει το "Διαχειρηση Αρχειων"

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος netgalileo (27 Δεκ. 2004 , 01:16)

 

δεν έλεγε να πάρει ρεύμα, η έκδοση είναι η ελληνική η 2.39.15 11-11-04

παρακαλώ αν και οι άλλοι που έχουν την ίδια έκδοση έχουν το ίδιο πρόβλημα ας το πούνε.

 

 

Οχι φιλε netgalileo δεν μου εχει παρουσιαστει εμενα αυτο το προβλημα ουτε με τη μπαταρια μου αλλα ουτε και με αλλη... :!: (Δοκιμασα μια παλια μπαταρια ενος 6600)

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιο προβλημα χρονικης καθυστερησης σε σχεση με το ταχυτατο μενου του τηλεφωνου στiς φωτογραφιες ανοιγεις μια απο το φακελο να την δεις και μετα για να επιστρεψεις στον φακελο ξανα κανει λιγο παραπανω χρονο απο τον κανονικο
Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος sadiagraxa (27 Δεκ. 2004 , 01:44)

 

Οχι φιλε netgalileo δεν μου εχει παρουσιαστει εμενα αυτο το προβλημα ουτε με τη μπαταρια μου αλλα ουτε και με αλλη... :!: (Δοκιμασα μια παλια μπαταρια ενος 6600)

 

 

α και κάτι που ξέχασα να προσθέσω

μόλις έκανα ρεσταρτ ξαναήρθε στα κανονικά της η μπαταρία, δηλαδή στη μέση.

ήρθε κάποια νεώτερη έκδοση στην Ελλάδα απο 2.39.15?

Υπογραφή εκτός κανόνων Ο.Π.Χ
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος netgalileo (27 Δεκ. 2004 , 02:02)

 

ήρθε κάποια νεώτερη έκδοση στην Ελλάδα απο 2.39.15?

 

 

Οχι,ακομα τιποτε φιλε netgalileo .

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος konstantinos (26 Δεκ. 2004 , 15:10)

 

io?? :-( pote prolabe? mono ena paixnidi katebasa apo to site ths tim. mhpws mporeis na mou peis apo pou mporw na to katebasw mia kai den mporw na to syndesw me to pc? einai dwrean to programma?epishs h symboulh gia tis efarmoges mou fainetai poly xrhsimh alla twra pou eleksa einai oles kleistes.oso gia to bluetooth einai fysika kleisto.allwste fainetai kai sthn o8onh an to exeis anoixto.telos xtes otan koimh8hka eixe 4 gramoules h mpataria kai to prwi to brhka klinika nekro to kinhto.den antexei oute se stand by. A apo xtes apekthse kai ena neo psyxologiko.otan paw na anoiksw mia efarmogh pou periexei files perimenw aiwnia xwris apotelesma.prepei na pathsw to kokkino koumpi kai na ksanaprospa8hsw.sthn 5h fora isws ta kataferei.poso kanei alh8eia h mpataria an kserete?

 

34.4 tin pira ego apo nokia club ;)

Γεναίος δεν είναι αυτός που δεν φοβάται τίποτα,αλλα αυτός που αντιμετωπίζει τους φόβους του...

Greece Photos

http://img.uptime-project.net/img/5/73420.png

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος manmakr (24 Δεκ. 2004 , 12:23)

 

Με τον opera.

Θα τον βρεις στη διεύθυνση http://www.opera.com/download/?platform=symbian

Μετά πήγαινε στη διεύθυνση http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?s=&threadid=52914 και διάβασε ΟΛΑ τα μυνήματα. Νομίζω ότι αυτά σε καλύπτουν.

 

 

evala ton opera alla mu bgazei ena error otan pao na syndetho me voda cu :(

den xero giati, alla den katafera tpt :(

 

 

exei dokimasei kaneis mia efarmogh pu legetei "wireless irc" ??

einai oti akrivos leei to onoma ths ;) dld irc apo to kin.

trelenome me thn idea na mbeno EFnet apo to kin :up: :up: :up:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος manos the greek (26 Δεκ. 2004 , 22:29)

 

Παιδιά, έχω πρόβλημα με το 6630 μου!

 

Σήμερα που πήγα στο κέντρο βόλτα και έπιανε φούλ σήμα λέω δεν κάνω μία βιντεόκληση κατά τις 9:30. Οπότε λέω να πάρω τον john74 προσπαθώ να τον πάρω αλλά συνέχεια μου έλεγε ελέγχτε υπηρεσίες δυκτίου εν τω μεταξύ να έχω φούλ 3ντζι σήμα και να μην ξέρω τι φταίει!! Προσπάθησα να πάρω άλλα μέλη του 3ντζι κλάμπ αλλά μου έλεγε ότι δεν υποστηρίζετε από το άλλο κινητό οπότε λέω εντάξει.

 

Μετά παίρνω την Βόντα και μου λέει πρέπει να πάρεις την βάση και τα παίρνω και τους το κλείνω!!

 

ΤΙ φταίει παιδιά; Πρέπει να κάνω κάτι; Σας το έχει κάνει εσάς αυτό;

 

 

Ευχαριστώ!

Καλή Πρωτοχρονιά!

 

:) ;)

 

 

Μήπως μπορεί κάποιος να μου απαντήσει γιατί νομίζω ότι έχει πρόβλημα το 6630 μου!

 

Ευχαριστώ!!

 

:)

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

σημερα πηρα το 6630 απο ιταλια και ειμαι ευχαριστημενος.ηταν να παω να του βαλω ελληνικα τζαμπα σε μια γνωστη στη nokia αλλα μου ειπε να παω την αλλη εβδομαδα γιατι θα εχουν καινουργια αναβαθμιση.το κινητο τελειο μεχρι στιγμης εκτος απο το βιντεο που ειναι σαν ασπρομαυρο και τις εικονεσ που εχουν χιονια.λετε να φτιαξουν αυτα με αναβαθμιση;;
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος nickvog (24 Δεκ. 2004 , 21:10)

 

Ισως να χρειάζεται να κατεβάσεις και να εγκαταστήσεις και τον driver για το CA-42 USB καλώδιο (που βρίσκεται στη συσκευασία) από εδώ για να αναγνωρίσει το μόντεμ του κινητού το PC

 

Φιλε, εισαι σωστος. Το κατεβασα, το περασα και δουλευει κανονικα. Στο cd που ηταν μεσα στο κουτι δεν ειχε τιποτα για το καλωδιο.

Ευχαριστω

 

(Δεν εχω το CA-42 αλλα το DKU-2 USB, και απο οτι διαβασα κανει και για τα δυο)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...