Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6630


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Φιλε nathanasoulas αν καταλαβα καλα αυτο που ζητας θελεις να εκμεταλευτεις την ταχυτητα 3g για να σερφαρεις στο internet μεσω του 6630.

Οποτε διαβαζεις αυτο:

6630 & Vodafone CU δωρεαν ιντερνετ by Killing you

re file efxaristw.mipws iparxei gia sindesi me cosmote omws???

iparxoun diafores stris rithmiseis?

Osoi thelete na mou milisete mesw tou MSN Messenger!!!!
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, έχω παρατηρήσει ένα μικροπροβληματάκι στο 6630. Όταν το βάζεις σε κατάσταση Εκτός Σύνδεσης και έχεις την επιλογή δικτύου σε χειροκίνητη, τότε πετάει μετά από 1 ακριβώς λεπτό μήνυμα "Επιλέξτε δίκτυο". Αν είναι ποτέ δυνατόν. Το ξαναπετάει το μήνυμα άλλη μια φορά. :confused:

 

Σημείωση: Έχω την 3.45.113.

 

Επίσης, έχω επιλέξει στη λειτουργία δικτύου GSM. Δεν είναι λοιπόν καθόλου λογικό να σου θέτει στις επαφές την επιλογή Κλήση ομιλίας ή κλήση βίντεο τη στιγμή που την έχουμε αποκλίσει.

 

Γίνεται μήπως να συγκεντρώσουμε όλα τα bugs που έχουμε βρει στο κινητό και να τα στείλουμε στη Nokia, αν γίνεται όχι στην ελληνική αντιπροσωπία;; :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και Χριστός Ανέστη!

Όταν πήρατε το 6630 σας, είχε έτοιμες ρυθμίσεις για GPRS MMS Internet?

Υπάρχει περίπτωση να τις είχε προ-εγκατεστημένες, και να τις εμφανίζει ανάλογα με το δίκτυο της κάρτας SIM?

 

Φιλικά,

Γιώργος.

Don't think you are, know you are...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και Χριστός Ανέστη κι από μένα!

 

Όταν βάζω μια εικόνα για wallpaper, παρατήρησα ότι η εικόνα για κάποιο λόγο θολώνει λίγο και μειώνεται λίγο η φωτεινότητά της. Έχει παρατηρήσει κανείς κάτι ανάλογο;

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, έχω παρατηρήσει ένα μικροπροβληματάκι στο 6630. Όταν το βάζεις σε κατάσταση Εκτός Σύνδεσης και έχεις την επιλογή δικτύου σε χειροκίνητη, τότε πετάει μετά από 1 ακριβώς λεπτό μήνυμα "Επιλέξτε δίκτυο". Αν είναι ποτέ δυνατόν. Το ξαναπετάει το μήνυμα άλλη μια φορά. :confused:

 

Σημείωση: Έχω την 3.45.113.

 

Επίσης, έχω επιλέξει στη λειτουργία δικτύου GSM. Δεν είναι λοιπόν καθόλου λογικό να σου θέτει στις επαφές την επιλογή Κλήση ομιλίας ή κλήση βίντεο τη στιγμή που την έχουμε αποκλίσει.

 

Γίνεται μήπως να συγκεντρώσουμε όλα τα bugs που έχουμε βρει στο κινητό και να τα στείλουμε στη Nokia, αν γίνεται όχι στην ελληνική αντιπροσωπία;; :rolleyes:

μαλλον εχει προβλημα το δικο σου καθως σε 3 6630 που εχω δει δεν το κανει.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και Χριστός Ανέστη!

Όταν πήρατε το 6630 σας, είχε έτοιμες ρυθμίσεις για GPRS MMS Internet?

Υπάρχει περίπτωση να τις είχε προ-εγκατεστημένες, και να τις εμφανίζει ανάλογα με το δίκτυο της κάρτας SIM?

 

Φιλικά,

Γιώργος.

Καλησπέρα Χριστός Ανέστη.

Λοιπόν το πρώτο 6630 που μου έδωσαν πήρε τις ρυθμίσεις απο την κάρτα.

Οταν μετά τις αλλαγές των συσκευών που μου έκανε η ΜΑΠΑcopy έχασα τις ρυθμίσεις και προσπάθησα να τις περάσω απο το site της ΝΟΚΙΑ, δεν μπήκαν ποτέ.

Το πήγα πίσω στην ΝΟΚΙΑ και πέρασαν τις ρυθμίσεις αυτοί.Απο τότε δουλεύει ΟΚ.

Τα νεύρα μου, τα χάπια μου και ένα ταξί να φύγω!!!! :)
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και Χριστός Ανέστη κι από μένα!

 

Όταν βάζω μια εικόνα για wallpaper, παρατήρησα ότι η εικόνα για κάποιο λόγο θολώνει λίγο και μειώνεται λίγο η φωτεινότητά της. Έχει παρατηρήσει κανείς κάτι ανάλογο;

 

Ναι ρε φιλε κ εμενα μου το κανει. Δεν καταλαβαινω τον λογο αλλα γιατι ομως. Εχθες το παρατηρησα και εγω!

Είμαι Ninja ... ΤΕΛΟΣ!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε φιλε κ εμενα μου το κανει. Δεν καταλαβαινω τον λογο αλλα γιατι ομως. Εχθες το παρατηρησα και εγω!
Σωστα και σε εμενα το κανει δυστυχως ετσι ειναι το κινητο ελπιζω με καμια αναβαθμιζει να φτιαξει αυτο
Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα επισης να σας ρωτησω κατι για θεμα software:

Υπαρχει κανενα προγραμμα s60 που να απελευθερωνει RAM ?

Οταν εχω το κινητο ανοιχτο για πανω απο μια μερα η RAM πεφτει κατω απο 3 mb και το κινητο δουλευει σαν χελωνα και χρειαζομαι συνεχεια restart.

(συγγνωμη για το ποστ σε λαθος thread αλλα οποιος ξερει για τετοιο προγραμμα ας απαντησει εδω)

 

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα επισης να σας ρωτησω κατι για θεμα software:

Υπαρχει κανενα προγραμμα s60 που να απελευθερωνει RAM ?

Οταν εχω το κινητο ανοιχτο για πανω απο μια μερα η RAM πεφτει κατω απο 3 mb και το κινητο δουλευει σαν χελωνα και χρειαζομαι συνεχεια restart.

(συγγνωμη για το ποστ σε λαθος thread αλλα οποιος ξερει για τετοιο προγραμμα ας απαντησει εδω)

 

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ

 

Χρονια Πολλα και σε σενα φιλε μου.Αυτο που μου ερχεται τωρα στο μυαλο ειναι το AppMan.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Σωστα και σε εμενα το κανει δυστυχως ετσι ειναι το κινητο ελπιζω με καμια αναβαθμιζει να φτιαξει αυτο

 

 

re paidia auto to kanei gia na min troeii polu bataria...

analoga me ton fotismo pou iparxei sto domatio....

kalo einai pados...

M E L O :innocent:
Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλημερα και χρονια πολλα σε ολους! Πριν μερικες μερες το τηλεφωνο μου επαθε το γνωστο προβλημα: οταν μου εστελναν μια εικονα η ενα βιντεο με bluetooth δεν μπορουσα να το αποθηκευσω! κολουσε... :( Τελικα καταφερα και το ελυσα με επαναφορα μνημης τηλεφωνου απο την καρτα! :) Ποτε δεν ειχα τετοιο προβλημα ενω η τελευταια εφαρμογη που εβαλα πριν το παθει ηταν το Smart Movie :mad: Δεν μπορω να σας πω με βεβαιοτητα αν οντως φταιει το συγκεκριμενο προγραμμα αλλα ετσι εχουν τα πραγματα! Παντως με απλη επαναφορα απο καρτα λυθηκε, χωρις format!!! ;)
B L U E in G R E E N :cool:
Link to comment
Share on other sites

"επαναφορα μνημης τηλεφωνου απο την καρτα";;; δεν το καταλαβα αυτο,δηλαδη τι ακριβως εκανες;

επειδη και εγω το ιδιο προβλημα εχω οταν μου στελνουν κατι με μπλουτουθ,δεν αποθηκευεται:-(

Hamurabi
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες.

Και γω είχα το πρόβλημα που δεν μου έσωζε οτιδήποτε απο bluetooth.Μετά την αναβάθμιση μου έκανε τα ίδια, μου άλλαξαν την κάρτα μνήμης και μετά δούλεψε για κάποιο διάστημα.Υστερα πάλι κόλαγε.....

Πήγα πάλι στην ΜΑΠΑcopy και μου άλλαξαν για 2η φορά MMC.Ως εκ δια μαγείας δούλεψε και απο τότε δουλεύει κανονικά η αποθήκευση απο bluetooth.

Η επίσημη απάντηση ήταν οτι έχει βγει μια παρτίδα με ελλατωματικές κάρτες μνήμης και η τύχη μου η μαύρη ήταν και τις δύο φορές να πέσω σε κάποια απο αυτές.

Οσον αφορά τώρα στο πρόβλημα με το smart Movie οι ατσίδες της ΑΙΣΧΟΣcopy μου είπαν οτι δεν είναι συμβατό με το 6630 και δημιουργεί προβλήματα...

Τώρα για το πρόβλημα που μιλάνε παραπάνω τα παιδιά για την μείωση της φωτεινότητας στα wallpaper το παρατήρησα και γω και δεν έχει καμία σχέση η απάντηση του φίλου μας melo175 μιας και μιλάμε για φωτεινότητα της εικόνας πάντα και όχι για το πόσο φωτεινή ή όχι φαίνεται η οθόνη ανάλογα με τον τριγύρω φωτισμό...

Ελπίζω να βοήθησα.

Τα νεύρα μου, τα χάπια μου και ένα ταξί να φύγω!!!! :)
Link to comment
Share on other sites

"επαναφορα μνημης τηλεφωνου απο την καρτα";;; kai egw den to katalava....

exigise to ligo...

Ειναι απλο ειχε κρατησει ενα backup της μνημης τηλεφωνου στη καρτα πριν δημιοργηθει το προβλημα και οταν ειδε τα σκουρα το επανεφερε γι'αυτο και εστρωσε το κινητο :)
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες.

Και γω είχα το πρόβλημα που δεν μου έσωζε οτιδήποτε απο bluetooth.Μετά την αναβάθμιση μου έκανε τα ίδια, μου άλλαξαν την κάρτα μνήμης και μετά δούλεψε για κάποιο διάστημα.Υστερα πάλι κόλαγε.....

Πήγα πάλι στην ΜΑΠΑcopy και μου άλλαξαν για 2η φορά MMC.Ως εκ δια μαγείας δούλεψε και απο τότε δουλεύει κανονικά η αποθήκευση απο bluetooth.

Η επίσημη απάντηση ήταν οτι έχει βγει μια παρτίδα με ελλατωματικές κάρτες μνήμης και η τύχη μου η μαύρη ήταν και τις δύο φορές να πέσω σε κάποια απο αυτές.

Οσον αφορά τώρα στο πρόβλημα με το smart Movie οι ατσίδες της ΑΙΣΧΟΣcopy μου είπαν οτι δεν είναι συμβατό με το 6630 και δημιουργεί προβλήματα...

Τώρα για το πρόβλημα που μιλάνε παραπάνω τα παιδιά για την μείωση της φωτεινότητας στα wallpaper το παρατήρησα και γω και δεν έχει καμία σχέση η απάντηση του φίλου μας melo175 μιας και μιλάμε για φωτεινότητα της εικόνας πάντα και όχι για το πόσο φωτεινή ή όχι φαίνεται η οθόνη ανάλογα με τον τριγύρω φωτισμό...

Ελπίζω να βοήθησα.

 

 

και εμενα μου παρουσιασε το ιδιο προβλημα.νομιζα οως ηταν απο την καρτα μνημης αλλα τελικα δεν ειναι(να σημειωσω πως η καρτα μνημης χαλασε και περιμενω να δω τι θα κανουν-θα μου δωσουν αλλη?)

 

ακομη και τωρα ομως παρ'ολο που δεν εχω καρτα μνημης και χρησιμοποιω την μνημη του τηλ. δε μπορω να αποθηκευσω εικονα-βιντεο απο bluetooth η mms. γραφει αποθηκευση αλλα κολαει εκει.

αν ομως μετα απο λιγο πατησεις το πληκτρο του μενου παρατεταμενα και κλησεις την εφαρμογη μηνυματα με το πληκτρο c και πας στην εκθεση ,η φωτο η το βιντεο θα ειναι εκει.

My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

Loipon exw kapoies erwthseis kai tha sas hmoun eygnomwn an mou apadousate!

 

Katarxas exw (nomizw) aplh karta sim CU (kai oxi USIM). Parolayta to 6630 mou douleyei mia xara (kai pianei kai kalo 3G shma).

 

1. Xreiazomai USIM gia na exw prosvasi stis 3G yphresies ??

'H me kalyptei h sim pou exw twra?

 

2. Poies rythmiseis xreiazetai na valw wste na syndethw px. Vodafon Live 'h genika sto Internet ?? (ypenthimizw exw CU).

 

3. Me to SettingWizard exei vrei kapoious logariasmous Vodafone (Live! Prepay kai Streaming) alla otan prospathw na syndethw (eite to'xw sto GSM eite sto 3G) mou vgazei ena sfalma -> "Den diatithetai syndesh paketwn dedomenwn -4161" Ti shmainei ayto????

 

4. Me to 3G mexri telos tou mhna einai dwrean oi videoklhseis h genika olh h perihghsh sto internet??

Link to comment
Share on other sites

Φιλε clarco5

1. Δεν ειναι απαραιτητη η USIM

2.Το 6630 δεν το υποστηριζει ακομα το Vodafon Live

3. Θα πρεπει να ζητησεις ενεργοποιηση των υπηρεσιων απο την εξυπηρετηση πελατων. (wap over gprs ,mms ,video call κλπ)

Δεν εχεις ενεργοποιησει gprs για αυτο σου βγαζει το μυνημα.

4.Ναι εαν ζητησεις ενεργοποιηση υπηρεσιων 3g.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλημερα και χρονια πολλα σε ολους! Πριν μερικες μερες το τηλεφωνο μου επαθε το γνωστο προβλημα: οταν μου εστελναν μια εικονα η ενα βιντεο με bluetooth δεν μπορουσα να το αποθηκευσω! κολουσε... :( Τελικα καταφερα και το ελυσα με επαναφορα μνημης τηλεφωνου απο την καρτα! :) Ποτε δεν ειχα τετοιο προβλημα ενω η τελευταια εφαρμογη που εβαλα πριν το παθει ηταν το Smart Movie :mad: Δεν μπορω να σας πω με βεβαιοτητα αν οντως φταιει το συγκεκριμενο προγραμμα αλλα ετσι εχουν τα πραγματα! Παντως με απλη επαναφορα απο καρτα λυθηκε, χωρις format!!! ;)

 

 

Σαν δεύτερη λύση προτείνω να χρησιμοποιήσετε και έναν file manager(συγκεκριμένα τον smart fileman που έχει και mailbox) και να πάτε στα μυνήματά σας και να κάνετε copy/paste τις εικόνες ή οτι άλλο σας έχουν στείλει στον φάκελο που εσείς επιθυμείτε.Γρήγορο και απλό. :cool:

Link to comment
Share on other sites

Geia sas paides..apofasisa na kao 1 formataki sto kinhto..prospathisa na soso ta contacts pou eixa kanontas backup me to pc suite alla mou evgaze synexeia 1 error..

Sto nokia phone browser omos mou evgaze kanonika ta formats..ta kano lopon copy paste kai kano format..

Meta to format den ksero pou na valo ta formats pou exo sosei sto kompiuter..opou kai na ta valo den ta diavazei..ayto pou den katalavaino einai oti sto nokia phone browser phgainontas sto nokia 6630 mou emfanizei pali kanonika 3 folders, c:, e: kai contacts opou yparxoun kanonika ta contacs mou..

exete kamia idea pos na kano na ta emfanizo pali sto kinhto opos prin???

thanx...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...