Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6630


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Gia sas gia axri magkes!!! :cool: To provlima einai oti ekana format tin karta tou 6630 mou kai anava8misi sto kapaki :shifty: esti oste exasa ola ta tools kai ta programmata tou kinitou opos to offise pou eixe kai mou itan poli xrisimo!!! iparxi periptosei na ta epanafero ennoo na ta ksana vro kai na ta kano setup ego ... Sas euxaristo poli!!!

 

και εγω ακριβως το ιδιο προβλημα εχω ,συγκεκριμενα εγω ψαχνω το

προγραμματακι για bluetooth keyboard που υπηρχε μεσα στην καρτα .

 

υπαρχει εδω καποιος που να εχει 6630 αγορασμενο απο ελλαδα και να

μην του εχει κανει ουτε ενα format ; (ή εστω να εχει κανει ενα full

backup της mmc με card reader πριν κανει format) .

 

ουσιαστικα αυτα που μας λειπουν ειναι 2-3 αρχειακια .sis που υπαρχουν

στην mmc στο system/apps .

 

please ας βοηθησει καποιος .....

Link to comment
Share on other sites

Thn perasmenh evdomada htan h proth fora poy h mpataria toy 6630 antekse treis meres me sxetika megalh xrhsh toy kinhtoy thlefonoy... :cool:

To BLUETOOTH ths sikeyhs exei megisto velhnekes 10 metra;

Link to comment
Share on other sites

:secret: :lol: :tease: :p

 

Εχθες καποια στιγμη απολυτης ησυχίας , ακουσα οτι απο το 6630 προερχονται κατι περιεργοι θορυβοι. Δεν κανω πλάκα .

Το έχει παρατηρήσει κανείς ;

Δοκιμάστε να το βάλετε κοντά στο αυτί σας... κ πείτε αν έχετε παρατηρήσει κάτι.

 

Ευχαριστώ !

 

 

Παιδια και εγω το ακουω αυτο. Καλυτερα ακουγεται το βραδυ σε συνθηκες απολυτης ησυχιας. Ενα θορυβο οτι "κατι" δουλευει εκει περα ρε παιδι μου!!! (συνεχης θορυβος)

Link to comment
Share on other sites

INDYJONES

Εχθες καποια στιγμη απολυτης ησυχίας , ακουσα οτι απο το 6630 προερχονται κατι περιεργοι θορυβοι. Δεν κανω πλάκα .

Το έχει παρατηρήσει κανείς ;

Δοκιμάστε να το βάλετε κοντά στο αυτί σας... κ πείτε αν έχετε παρατηρήσει κάτι.

Ευχαριστώ !

 

vagoraja

Παιδια και εγω το ακουω αυτο. Καλυτερα ακουγεται το βραδυ σε συνθηκες απολυτης ησυχιας. Ενα θορυβο οτι "κατι" δουλευει εκει περα ρε παιδι μου!!! (συνεχης θορυβος)

 

 

Παιδιά , ξαναλέω : Δοκιμάστε να το ακουσετε το βραδυ σε απολυτη ησυχία !

Μόνο τότε θα το καταλάβετε ! Βάλτε το αυτί σας κατω απο το μέσο της οθόνης και όχι κολλητά στο τηλέφωνο.

Πιστεύω οτι αυτό συμβαίνει κ σε άλλα κινητά (άκουγα παρόμοιο ήχο σε ενα Sony Ericsson και σε ενα Sharp. ).

 

(Σε παλιά μοντελα που δεν έχουν ψηφιακή φωτογραφικη μηχανή δεν έχω ακούσει τιποτα...)

Link to comment
Share on other sites

και εγω ακριβως το ιδιο προβλημα εχω ,συγκεκριμενα εγω ψαχνω το

προγραμματακι για bluetooth keyboard που υπηρχε μεσα στην καρτα .

 

υπαρχει εδω καποιος που να εχει 6630 αγορασμενο απο ελλαδα και να

μην του εχει κανει ουτε ενα format ; (ή εστω να εχει κανει ενα full

backup της mmc με card reader πριν κανει format) .

 

ουσιαστικα αυτα που μας λειπουν ειναι 2-3 αρχειακια .sis που υπαρχουν

στην mmc στο system/apps .

 

please ας βοηθησει καποιος .....

 

1. Το προγραμματάκι του bluetooth keyboard το έχασα κι εγω γιατι έκανα format στην κάρτα μνήμης αλλά απ'οτι μας είπε ο φίλος απο Ιταλία στο ξαναδίνουν όταν το αγοράζεις.

2. Τα προγραμματακια office suite που υπήρχαν στο κινητό υπάρχουν για να τα κατεβάσεις εκ νέου απο το site της Nokia

 

Οι υπογραφές κειμένου δεν θα πρέπει να ξεπερνούν τις 5 γραμμές ή τους 750 χαρακτήρες.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά , ξαναλέω : Δοκιμάστε να το ακουσετε το βραδυ σε απολυτη ησυχία !

Μόνο τότε θα το καταλάβετε ! Βάλτε το αυτί σας κατω απο το μέσο της οθόνης και όχι κολλητά στο τηλέφωνο.

Πιστεύω οτι αυτό συμβαίνει κ σε άλλα κινητά (άκουγα παρόμοιο ήχο σε ενα Sony Ericsson και σε ενα Sharp. ).

 

(Σε παλιά μοντελα που δεν έχουν ψηφιακή φωτογραφικη μηχανή δεν έχω ακούσει τιποτα...)

Όντως και εμένα ακούγεται κάτι...λες και διαβάζει σκληρό δίσκο ένα πράγμα :) τικ τικ τιιιιιιιικ.......τικ τικ τικ τιιιιιιιιιικ...

Rock Simplicity
Link to comment
Share on other sites

Η συζήτηση μεταφέρθηκε από εδώ.

 

Καλησπέρα σε όλους, είμαι χρήστης CU και προσπαθώ εδώ και 2 εβδομάδες να ενεργοποιήσω τα MMS στο 6630 μου, πήρα στην εξυπηρέτηση πελατών της Vodafone και αφού έδωσα τα στοιχεία μου μου είπαν ότι θα μου στείλουν κάποιο μήνυμα με τις ρυθμίσεις αυτό έγινε 5 φορές χωρίς ωστόσο να μου ρθει κανένα μήνυμα. Μια φορά μόνο μου ήρθε μήνυμα με κινέζικα. Πήγα σε κατάστημα Vodafone μου είπαν ότι θα μου ρθει ένα μήνυμα με ρυθμίσεις το οποίο όμως δε μου ήρθε ποτέ. Ψάχνω στο site της Vodafone αλλά δεν έχει ρυθμίσεις για το 6630. Έχει αντιμετωπίσει κάποιος άλλος το ίδιο πρόβλημα? Γνωρίζεται αν μπορώ να βρώ από κάπου τις ρυθμίσεις αυτές?

 

Σ' ευχαριστώ πολύ, έκανα το πρώτο από το site της nokia μου ήρθε μήνυμα όμως πάλι μου ήταν σε αλλαμπουρνέζικα και ο κωδικός που μου δώσανε ήταν άχρηστος. Το Nokia Settings Wizard που ακριβώς βρίσκετα? Αν και νομίζω ότι το είχα δει όταν το είχα πρωτο αγοράσει και έκανα τις ρυθμίσεις. Δυστυχώς άλλο κατάστημα Vodafone δεν έχει εδώ που είμαι.

 

Ευχαριστώ και πάλι :cool:

 

ΥΓ: Format πως κάνουμε στο 6630?

Παιδιά κάποια βοήθεια από κάποιον που έχει Vodafone CU στο 6630?

Link to comment
Share on other sites

 

(Σε παλιά μοντελα που δεν έχουν ψηφιακή φωτογραφικη μηχανή δεν έχω ακούσει τιποτα...)

δεν εχει σχεση αυτο.και στο 3650 μου αλλα και στο 6600 εκανε αυτον τον ηχο που εχουν vga καμερα

Link to comment
Share on other sites

Όντως και εμένα ακούγεται κάτι...λες και διαβάζει σκληρό δίσκο ένα πράγμα :) τικ τικ τιιιιιιιικ.......τικ τικ τικ τιιιιιιιιιικ...

Έχετε δίκαιο. Κάνει έναν θόρυβο και τον άκουσαν και οι δύο αδερφές μου. Ποιος ξέρει; μαλλον κανένα poltergeist! Άλλο ένα στην μπαταρία μου που σφυρίζει! Καλό. Όλο εκπλήξεις ο Charlie!:)

 

EDIT: Ανακάλυψα τι είναι. Αν βάλεται το αυτί σας στο ηχείο του κινητού ο ήχος ακούγεται καλύτερα γιατί από εκεί προέρχεται. Είναι παρεμβολές από το δίκτυο. Θα δείτε ότι μόλις βάλετε το κινητό σε Offline mode ο ήχος σταματάει.

Link to comment
Share on other sites

δεν εχει σχεση αυτο.και στο 3650 μου αλλα και στο 6600 εκανε αυτον τον ηχο που εχουν vga καμερα

γιατί το 3650 και το 6600 film πέρνουν ψηφιακή έχουν κι αυτά??? :p

 

 

παιδια ο ήχος που ακούγετε είναι απο τον επεξεργαστή και ακούγετε όταν είναι στο φορτιστή. δεν είναι τόσο έντονο αλλα σε απόλυτη υσηχία εκούγετε ενα μικρή Βουή.

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

1. Το προγραμματάκι του bluetooth keyboard το έχασα κι εγω γιατι έκανα format στην κάρτα μνήμης αλλά απ'οτι μας είπε ο φίλος απο Ιταλία στο ξαναδίνουν όταν το αγοράζεις.

2. Τα προγραμματακια office suite που υπήρχαν στο κινητό υπάρχουν για να τα κατεβάσεις εκ νέου απο το site της Nokia

 

το ξερω οτι στο ξαναδινουν ,υπαρχει μεσα στην DV-MMC που σου δινουν

μαζι με το πληκτρολογιο αλλα η version αυτη ειναι αγγλικη και δεν

εχει ελληνικα ,ενω αυτη που υπαρχει μεσα στην mmc του 6630 αν το

αγορασεις απο ελλαδα ειναι ελληνικη ... γι'αυτο την ψαχνω .

Link to comment
Share on other sites

argi_7

 

Αρχικό Μήνυμα από INDYJONES

 

(Σε παλιά μοντελα που δεν έχουν ψηφιακή φωτογραφικη μηχανή δεν έχω ακούσει τιποτα...)

 

δεν εχει σχεση αυτο.και στο 3650 μου αλλα και στο 6600 εκανε αυτον τον ηχο που εχουν vga καμερα

 

Vga δεν ειναι δηλαδή ψηφιακή ;

Τέλος πάντων εγώ πιστευω πως ο θορυβος εχει σχεση με τις οθονες , την καμερα κ το δικτυο.

Σε ενα Sharp GX30 ακουγόταν ο θορυβος μόνο όταν ανοιγες την οθονη.

Link to comment
Share on other sites

Simera to GPRS irthe pali stin arxiki tou morfi. Ekei diladi pou to anoigeis kai sou bgazei ti selida pou sou leei oti i syskevi den ypostirizetai apo Vodafone Live. Anti na kanoume bimata pros ta bros kanoume pros ta piso.

Thank you Vodafone.

Link to comment
Share on other sites

Akouste ti epatha.

Imoun sto ktel gia Giannena (diakopes) kai eno estelna-lambana binteakia apo ena allo 6630 enos filou mou, etixe na mou stiloun MMS ekini tin stigmi.

Perito na sas po oti to kinito crashare kanonika.

To kirio problima pou antimetopiza itan oti xathikan ta ellinika (oti einai sta ellinika apla den to emfanize) kai xriastike na to kano format.

Me apogoiteyse.

Den mpotousa kai na giriso piso ,den eixa oute kai sprite backup.

 

Ayta apla gia na xeroume ti mporei na mas tixi :(

Χρήστης:

Nokia: 3310 3330 5100 5140 5140i 6610 6310i 6630 5300 N95 N95_8gb N8 S3 mini

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ΒΟΗΘΕΙΑ!

 

Ειχα κανει buckup τις ρυθμισεις του τηλ (επαφες,ομαδες κ.λ.π) στη καρτα.

Αφου εκανα hardreset με πρασινο,*,3 και on\off και μετα επαναφορα του αντιφραφου ΧΑΘΗΚΑΝ ΟΛΕΣ οι επαφες και οι ομαδες.

 

Μπορει καποις να με βοηθεισει... :(

 

φιλικα

Link to comment
Share on other sites

ποσο περιπου κανει το 6630 σε προσφορες που εχετε δει;;;

Το 6630 κανει σε νοκια σοπ πειρπου 360 ευρω και σε αλλα μαγαζια για κοιτα εδω και εδω

Link to comment
Share on other sites

τοσο μεγαλη διαφορα μεταξυ nokia shops και αλλον μαγαζιον;Αν πραγματι υσχιει σε κανεναν μηνα μπορει να το τσιμπισω. Παντος το αργοτερο οταν κλισω χρονο θα το παρω με την επιδοτηση
Link to comment
Share on other sites

Προφανως οι τιμες που αναφερει ο em_seven δεν ειναι για τη συσκευη stand alone αλλα σε καποιο προγραμμα.

Η πιο χαμηλη τιμη που εχω βρει μονο για συσκευη ειναι 500€ ΕΔΩ . :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Προφανως οι τιμες που αναφερει ο em_seven δεν ειναι για τη συσκευη stand alone αλλα σε καποιο προγραμμα.

Η πιο χαμηλη τιμη που εχω βρει μονο για συσκευη ειναι 500€ ΕΔΩ . :)

Οι τιμες που ανεφερα πιο πανω ηταν μονο για τη συσκευη αλλα τελικα εκανα λαθος γιατι η τιμη του κινητου εχει πεσει οπως αναφερεις και εσυ περιπου στα 500-510 ευρω ενω εγω το αγορασα 590 :w00t: πριν περιπου 2 μηνες.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ΒΟΗΘΕΙΑ!

 

Ειχα κανει buckup τις ρυθμισεις του τηλ (επαφες,ομαδες κ.λ.π) στη καρτα.

Αφου εκανα hardreset με πρασινο,*,3 και on\off και μετα επαναφορα του αντιφραφου ΧΑΘΗΚΑΝ ΟΛΕΣ οι επαφες και οι ομαδες.

 

Μπορει καποις να με βοηθεισει... :(

 

φιλικα

 

 

Κανεις :( ...;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...