Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6630


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Pliroforiaka brika ayto kai skeftomai na to kano.

Tha sas po ta apotelesmata....

 

http://www.symbian-freak.com/quides/freeupmem.htm

Χρήστης:

Nokia: 3310 3330 5100 5140 5140i 6610 6310i 6630 5300 N95 N95_8gb N8 S3 mini

Link to comment
Share on other sites

molis to dokimaseis pes mas.

a kai kati akoma.poia einai i teleftaia version tou 6630 an einai na to paw gia anavathmisi. emena einai V.2.39.15

Θερμά σε παρακαλώ,διάβασε το θρεντ του 6630 και μην ρωτάς πράγματα τα οποία έχουμε χιλιογράψει.
http://digitalviews.smugmug.com/photos/471912194_RABQF-Th.gif
Link to comment
Share on other sites

thanx gia tin voitheia gia to Operator Field Test 1.1 .

alla den borw na to vrw mipws kserei kaneis sas kanena link?

Akoma paratirisa pws to 6630 mou trwei sixna pikna kollimata xwris logo kai aitia.

kollimata enw pas na deis tis fotografies i na paikseis kapoio video.

mipws xreiazetai kamia anavathmisi?to diko mou einai: V 2.39.15

an oloi eixate paratirisei kollimata na mou to peite alliws tha ftaiei h sigekrimeni siskevi kai tha paw na tin allaksw.

φιλε μου εγω εχω την 3.45 και το κινητο δουλευει αψογα!! κανει τα παντα (εκτος απο restart) γρηγορα και αξιοπιστα!!! :)

B L U E in G R E E N :cool:
Link to comment
Share on other sites

Guest RouKouNas

Καλημέρα σε όλους,

 

Ρε θα το κάψω το μπουζούκι μου με τα bug και τα κολλήματα που τρώει.. :mad: Σήμερα το πρώι χτυπάει το ξυπνητήρι και με το που το κλείνω κοιτάζω και τι βλέπω? Έχει αλλάξει το theme και έχει γυρίσει πάλι στο default της ΝΟΚΙΑ.. Τι να πω.. :wacko: Το έχει πάθει κανένας άλλος αυτό?? :confused:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

 

Ρε θα το κάψω το μπουζούκι μου με τα bug και τα κολλήματα που τρώει.. :mad: Σήμερα το πρώι χτυπάει το ξυπνητήρι και με το που το κλείνω κοιτάζω και τι βλέπω? Έχει αλλάξει το theme και έχει γυρίσει πάλι στο default της ΝΟΚΙΑ.. Τι να πω.. :wacko: Το έχει πάθει κανένας άλλος αυτό?? :confused:

Μήπως έβγαλες την MMC?
http://digitalviews.smugmug.com/photos/471912194_RABQF-Th.gif
Link to comment
Share on other sites

Guest RouKouNas
Μήπως έβγαλες την MMC?

 

:oops: 'Εχεις δίκιο.. Το άνοιξα για να το καθαρίσω εχθές το βράδυ και μάλλον τότε θα την έφαγε την φρίκη και δεν θα το πρόσεξα.. χιχιχι... :p

Link to comment
Share on other sites

:oops: 'Εχεις δίκιο.. Το άνοιξα για να το καθαρίσω εχθές το βράδυ και μάλλον τότε θα την έφαγε την φρίκη και δεν θα το πρόσεξα.. χιχιχι... :p

Έτσι γίνεται αν έχει κάνει install τα themes στην ΜΜC και την βγάλεις απ΄το κουνητό :rolleyes:

http://digitalviews.smugmug.com/photos/471912194_RABQF-Th.gif
Link to comment
Share on other sites

RouKouNas

 

Καλημέρα σε όλους,

Ρε θα το κάψω το μπουζούκι μου με τα bug και τα κολλήματα που τρώει.. Σήμερα το πρώι χτυπάει το ξυπνητήρι και με το που το κλείνω κοιτάζω και τι βλέπω? Έχει αλλάξει το theme και έχει γυρίσει πάλι στο default της ΝΟΚΙΑ.. Τι να πω.. Το έχει πάθει κανένας άλλος αυτό??

 

Καλά , έπαθα πλάκα τώρα :blink:

Πάνω που μπηκα στο φορουμ για να γραψω το εξής:

Χτυπάει το ξυπνητήρι το πρωί κ το κλεινω.Όλα καλά.Πάω στη σχολή , κλεινω το κινητό και μετά όταν το άνοιξα μου είχε το default θεμα της nokia :scared: :!:

Το θέμα είναι οτι δέν πείραξα την mmc καθόλου :!: :!: :!:

Τί στο καλό γίνεται ;;;

Έχει αρχίσει να μου τι δίνει και θα το σκοτώσω να πάρω κανα stupidphone... :whistle:

 

Είμαι σίγουρος πως κάτι παίζει με την mmc ...

Link to comment
Share on other sites

Καλά , έπαθα πλάκα τώρα :blink:

Πάνω που μπηκα στο φορουμ για να γραψω το εξής:

Χτυπάει το ξυπνητήρι το πρωί κ το κλεινω.Όλα καλά.Πάω στη σχολή , κλεινω το κινητό και μετά όταν το άνοιξα μου είχε το default θεμα της nokia :scared: :!:

Το θέμα είναι οτι δέν πείραξα την mmc καθόλου :!: :!: :!:

Τί στο καλό γίνεται ;;;

Έχει αρχίσει να μου τι δίνει και θα το σκοτώσω να πάρω κανα stupidphone... :whistle:

 

Είμαι σίγουρος πως κάτι παίζει με την mmc ...

 

Εμενα μου τα κανει αυτα μονο οταν πειραζω την mmc , για κοιτα μηπως εχει και εσενα το πορτακι προβλημα και ανοιγοκλεινει μονο του , το εχω ακουσει απο πολλους αυτο :!:

Link to comment
Share on other sites

I patenta ligo pio pano einai moyfa meta apo ligo xana pefti i free mnimi sta idia pososta. :(

 

Ayto pou lete me to theme to epatha kai ego kapia stigmi.

Epidi den eixa poli mnimi mou kollage to theme :(

 

Mia fora mou exei sinvi den nomizo kai se sas na xanasinbi. :rolleyes:

Χρήστης:

Nokia: 3310 3330 5100 5140 5140i 6610 6310i 6630 5300 N95 N95_8gb N8 S3 mini

Link to comment
Share on other sites

Pliroforiaka brika ayto kai skeftomai na to kano.

Tha sas po ta apotelesmata....

 

http://www.symbian-freak.com/quides/freeupmem.htm

το εκανα εγώ και εφτασα ελευθερη μνήμη στα 9.78!!

αλλα δεν υπήρχε καμια διαφορά, όσα παιχνίδια επαιζαν πριν απο το ngage τα ίδια παιζουν και τώρα.

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

Mia kai milate gia eley8erh mnhmh kai problhmata me thn mmc 8a h8ela na rwthsw an kapoios exei agorasei nea mmc 256 pou na einai sigoura symbath me to kinhto kai na mhn parousiazei problhmata.Apo oso kserw den yparxei karta nokia me tetoia mnhmh.
Link to comment
Share on other sites

Mia kai milate gia eley8erh mnhmh kai problhmata me thn mmc 8a h8ela na rwthsw an kapoios exei agorasei nea mmc 256 pou na einai sigoura symbath me to kinhto kai na mhn parousiazei problhmata.Apo oso kserw den yparxei karta nokia me tetoia mnhmh.

 

Ακομα δεν υπαρχει αλλα συντομα θα ερθουν οι 256Mb dv rs-mmc.Για την ομαδικη παραγγελια που ετοιμαζεται δες το : Dual Voltage RS-MMC . :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Mia kai milate gia eley8erh mnhmh kai problhmata me thn mmc 8a h8ela na rwthsw an kapoios exei agorasei nea mmc 256 pou na einai sigoura symbath me to kinhto kai na mhn parousiazei problhmata.Apo oso kserw den yparxei karta nokia me tetoia mnhmh.

ego proparaggeila mia me 55 euro sto http://www.play247.gr eidika gia 6630

Episis pigene sto http://www.symbian-freak.com/ kai tha deis pano tin etairia ATP kai tis kartes eidika gia 6630....

Link to comment
Share on other sites

Pliroforiaka brika ayto kai skeftomai na to kano.

Tha sas po ta apotelesmata....

 

http://www.symbian-freak.com/quides/freeupmem.htm

 

  • Από την αλλαγή θεμάτων δεν κερδίζεις τίποτα.
  • Από το Offline Mode πάλι δεν κερδίζεις τίποτα.
  • Με το να κλείσεις κάποια Process του συστήματος, πάλι δεν κερδίζεις τίποτα, γιατί ξανανοίγουν αυτόματα. Η μόνη που τερματίζεται είναι η Menu που αν το ανοίξεις ξαναφορτώνεται.
  • Με το να ανοίξεις το κινητό, έχοντας πατημένο το μολυβάκι, δεν κερδίζεις τίποτα.

 

Μόνο το Compress Memory έχει νόημα, που ήδη το γνωρίζαμε, και το να κλείσεις καμία εφαρμογή που πάλι το γνωρίζαμε.

 

Μην το δοκιμάσετε. Χάσιμο χρόνου είναι!

Link to comment
Share on other sites

  • Από την αλλαγή θεμάτων δεν κερδίζεις τίποτα.
  • Από το Offline Mode πάλι δεν κερδίζεις τίποτα.
  • Με το να κλείσεις κάποια Process του συστήματος, πάλι δεν κερδίζεις τίποτα, γιατί ξανανοίγουν αυτόματα. Η μόνη που τερματίζεται είναι η Menu που αν το ανοίξεις ξαναφορτώνεται.
  • Με το να ανοίξεις το κινητό, έχοντας πατημένο το μολυβάκι, δεν κερδίζεις τίποτα.

 

Μόνο το Compress Memory έχει νόημα, που ήδη το γνωρίζαμε, και το να κλείσεις καμία εφαρμογή που πάλι το γνωρίζαμε.

 

Μην το δοκιμάσετε. Χάσιμο χρόνου είναι!

 

  • Από την αλλαγή θεμάτων δεν κερδίζεις τίποτα.Από την αλλαγή θεμάτων κερδίζεις oti den tha trexoun merrika process apo piso.
  • Από το Offline Mode πάλι to idio.
  • Με το να κλείσεις κάποια Process του συστήματος, κερδίζεις oti tha gini kaliteri simpiesi tis mnimis mias kai mou eleytherose 1200kb!! eno allote to poli 700kb.
  • Με το να ανοίξεις το κινητό, έχοντας πατημένο το μολυβάκι, κερδίζεις oti mpainei se safe mode kai den fortonei polla programmata epomenos klineis ligotera ;)_
     
     

 

Tο Compress Memory einai pou έχει νόημα, που ήδη το γνωρίζαμε, apla klinontai perissoteres programmata ginetai apo oti fenaite kalitera.

 

Μην το δοκιμάσετε. Χάσιμο χρόνου είναι! Allo ayto mias kai xanagemizi sto epomeno restart i meta apo ligo.. :(

Χρήστης:

Nokia: 3310 3330 5100 5140 5140i 6610 6310i 6630 5300 N95 N95_8gb N8 S3 mini

Link to comment
Share on other sites

  • Από την αλλαγή θεμάτων δεν κερδίζεις τίποτα.Από την αλλαγή θεμάτων κερδίζεις oti den tha trexoun merrika process apo piso.
  • Από το Offline Mode πάλι to idio.
  • Με το να κλείσεις κάποια Process του συστήματος, κερδίζεις oti tha gini kaliteri simpiesi tis mnimis mias kai mou eleytherose 1200kb!! eno allote to poli 700kb.
  • Με το να ανοίξεις το κινητό, έχοντας πατημένο το μολυβάκι, κερδίζεις oti mpainei se safe mode kai den fortonei polla programmata epomenos klineis ligotera ;)_
     
     

 

Tο Compress Memory einai pou έχει νόημα, που ήδη το γνωρίζαμε, apla klinontai perissoteres programmata ginetai apo oti fenaite kalitera.

 

Μην το δοκιμάσετε. Χάσιμο χρόνου είναι! Allo ayto mias kai xanagemizi sto epomeno restart i meta apo ligo.. :(

 

Το δοκίμασα και με το orginal θέμα και με ένα που του έχω βάλει και custom εικόνες.

 

Το άνοιξα με και χωρίς το μολυβάκι.

 

Έκλεισα τα processes του συστήματος που έλεγε. Αυτομάτως ξανάνοιγαν εκτός από το Menu.

 

Σε καμία περίπτωση δεν είδα αλλαγή. Μόνο όταν έκλεισα το Menu είδα αλλαγή. Άχρηστο βέβαια. Συνεπώς, αν κλείσεις το μενού, ο μόνος τρόπος για να τρέξεις μια βαρια εφαρμογή, είναι να την βάλεις στα hotkeys του πολυπλήκτρου γιατί ούτε στο μενού δεν θες να μπείς, ούτε στη μετάβαση (αν της έχεις ορίσει hotkey).

 

Άρα μόνο το compress memory είναι αυτό που κάνει δουλειά, αλλά μετά από λίγη χρήση ξαναπέφτει

 

Το δικό μου τουλάχιστον, όταν ανοίξει (χωρίς να μπω στο μενού), έχει 9,60 ΜΒ free. :!:

Link to comment
Share on other sites

:oops: 'Εχεις δίκιο.. Το άνοιξα για να το καθαρίσω εχθές το βράδυ και μάλλον τότε θα την έφαγε την φρίκη και δεν θα το πρόσεξα.. χιχιχι... :p

εμενα αυτο μου το κανει ουκ ολιγες.μου χανει την mmc αν και μετα την αναβαθμιση δεν το κανει τοσο συχνα αλλα γινετε,τη φορματ στη καρτα εκανα τη στο τηλεφωνο τα ιδια παλι :(

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς κάποιο μαγαζί που να έχει φέρει προσόψεις για το 6630??

john74 σου έχει μείνει καμία μπλέ???

http://www.danasoft.com/sig/DSLinGreecesucks.jpg
Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα και με το orginal θέμα και με ένα που του έχω βάλει και custom εικόνες.

 

Το άνοιξα με και χωρίς το μολυβάκι.

 

Έκλεισα τα processes του συστήματος που έλεγε. Αυτομάτως ξανάνοιγαν εκτός από το Menu.

 

Σε καμία περίπτωση δεν είδα αλλαγή. Μόνο όταν έκλεισα το Menu είδα αλλαγή. Άχρηστο βέβαια. Συνεπώς, αν κλείσεις το μενού, ο μόνος τρόπος για να τρέξεις μια βαρια εφαρμογή, είναι να την βάλεις στα hotkeys του πολυπλήκτρου γιατί ούτε στο μενού δεν θες να μπείς, ούτε στη μετάβαση (αν της έχεις ορίσει hotkey).

 

Άρα μόνο το compress memory είναι αυτό που κάνει δουλειά, αλλά μετά από λίγη χρήση ξαναπέφτει

 

Το δικό μου τουλάχιστον, όταν ανοίξει (χωρίς να μπω στο μενού), έχει 9,60 ΜΒ free. :!:

τα καλό με το app man ειναι οτι μπορείς να τρέξεις ένα προγραμμα χωρίς να βγείς στο menu. απλα πατάς το δεξί βελάκι και πας στην τελευταία καρτέλα. απο εκεί μπορείς να τρέξεις όλες τις εφαρμογες χωρίς να μπείς στο menu. καποιες εφαρμογες οπως το faxmodem πρεπει να τις κάνεις kill 2 και 3 φορές για να εξαφανιστούν τελείως.

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.Είμαι ο άσχετος της παρέας.Θέλω πολύ να αγοράσω το 6630 γιατί μου αρέσει πολύ σχεδιαστικά αλλά υπάρχει ένα πρόβλημα.ΕΙΜΑΙ ΠΑΝΤΕΛΩΣ ΑΣΧΕΤΟΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΠΩΣ ΕΓΚΑΘΙΣΤΑΣ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΓΙΑ ΚΙΝΗΤΑ.Έχω το n-gage και πριν λίγο διάβασα ότι υπάρχει ειδικό πρόγραμμα για να βλέπεις το χάρτη της Αθήνας.Δεν έχω ιδέα για το πώς μπορώ να κάνω κάτι τέτοιο και έχω το n-gage 1 χρόνο τώρα!Σε περίπτωση που αγοράσω το 6630 πώς θα μπορέσω να εγκαταστήσω τόσα προγράμματα;Είμαι πάρα πολύ άσχετος,όπως καταλαβαίνετε.ΒΟΗΘΕΙΑΑΑΑ
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς κάποιο μαγαζί που να έχει φέρει προσόψεις για το 6630??

john74 σου έχει μείνει καμία μπλέ???

des tin ypografi moy ;) (mple den eho)

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...