Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6630


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

6630 σε καλη κατασταση μεταχειρησμενο?και ποιος θα το πουλαει τετοιο κινητο αν δεν εχει κανενα προβλημα?

 

Καποιοι που θα θελουν να το αλλαξουν για να αγορασουν το 6680 :whistle:

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο προβλημα ειχε και ενα ς δικος μου φιλος μονο που στο δικο του δεν εδειχνε καθολου εικονα,ουτε στα πρωτα δευτερολεπτα μονο ηχο.Με το που περασε την νεα αναβαθμηση το προβλημα λυθηκε.

δεν νομιζω οτι ειναι θεμα αναβαθμισης....

κατι αλλο ειναι δω.....

τεσπα απο τοτε που το κανε format οπως ειπα και πιο πανω το κινητακι δεν ξαναπαρουσιασε το ιδιο προβλημα.....

GATE_1908 εγω το κινητακι το πηρα απο ιταλια και δεν μου παρουσιασε ποτε κανενα προβλημα..... ουτε ενα restart τιποτα....

του βαλα και ελληνικα σαλονικα στο κλαμπ διπλα στην καμαρα και ολα μιλαμε τελεια.....

Link to comment
Share on other sites

6630 σε καλη κατασταση μεταχειρησμενο?και ποιος θα το πουλαει τετοιο κινητο αν δεν εχει κανενα προβλημα?

υπαρχουν αρκετα παιδια που πουλουν 6630 ελαφρος μεταχειρισμενα(για διαφορους λογους).πολλα προβληματα δεν εχει αλλα,αν ακομα φοβασαι να το αγορασεις εχεις καποια εναλακτικη λυση για αγορα κινητου???

Link to comment
Share on other sites

paidia sindesa simera to 6630 me usb kai ebala kai to pc suite tis nokia ... alla den mporo na to kano na to anagnorisei kai na to brei (mou exei tis thires com1 , com2 , com3)pos to sindeo g@motoooooooooo..........

το servise pack 1 το εχεις????

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια σας.Αντιμετωπιζω ενα προβλημα με το 6630 ενος φιλου μου.

Αν του στειλω εναν ηχο οταν τον ανοιγει απο τα μηνυματα και επιλεξει αποθηκευση το τηλ. αρχιζει την αποθηκευση αλλα δεν την τελιωνει ποτε.Μεναι δηλαδη στην αποθηκευσει ολοκληρη ημερα αν το αφησουμε.Εχει κανει την κενουργια αναβαθμιση και το ξαναπαρουσιαζει.Καποια ιδεα;

Μηπως τελεικα φταιει η mmc;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια σας.Αντιμετωπιζω ενα προβλημα με το 6630 ενος φιλου μου.

Αν του στειλω εναν ηχο οταν τον ανοιγει απο τα μηνυματα και επιλεξει αποθηκευση το τηλ. αρχιζει την αποθηκευση αλλα δεν την τελιωνει ποτε.Μεναι δηλαδη στην αποθηκευσει ολοκληρη ημερα αν το αφησουμε.Εχει κανει την κενουργια αναβαθμιση και το ξαναπαρουσιαζει.Καποια ιδεα;

Μηπως τελεικα φταιει η mmc;

Αυτο το προβλημα το εχουν παρουσιασει και αλλα 6630 :( Δεν ειναι τοσο προβλημα. Καποιος φιλος απο το forum, δυστυχως δεν θυμαμαι ποιος, ειχε την παρακατω λυση, οσο το αποθηκευει πηγαινε στην εκθεση και βρες το αρχειο. :) Μπορει να κανω και λαθος ομως για αυτο καλυτερα θα ηταν αν εψαχνες λιγο τις προηγουμενες σελιδες για να βρεις το post του φιλου μας ;)

B L U E in G R E E N :cool:
Link to comment
Share on other sites

Φιλε matrb πως ενω δεν το εχει αποθηκευσει θα βρω το αρχειο στην εκθεση;

Το προβλημα ειναι οτι το συγκεκριμενο post εχει 190 σελιδες αντε να βρεις αυτο που ζητας.Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

paidia sindesa simera to 6630 me usb kai ebala kai to pc suite tis nokia ... alla den mporo na to kano na to anagnorisei kai na to brei (mou exei tis thires com1 , com2 , com3)pos to sindeo g@motoooooooooo..........

ΑΠΑΝΤΗΣΤΕ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΩΛΩ!!!! :(

Link to comment
Share on other sites

paidia sindesa simera to 6630 me usb kai ebala kai to pc suite tis nokia ... alla den mporo na to kano na to anagnorisei kai na to brei (mou exei tis thires com1 , com2 , com3)pos to sindeo g@motoooooooooo..........

ΑΠΑΝΤΗΣΤΕ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΩΛΩ!!!! :(

 

η συνδεση σε windows xp professional με service pack 2 γινεται

χωρις κανενα προβλημα.

 

εννοειτε οτι πριν συνδεσεις το 6630 πρεπει να κατεβασεις και να

βαλεις το Nokia PC suite 6.41

Link to comment
Share on other sites

Φιλε matrb πως ενω δεν το εχει αποθηκευσει θα βρω το αρχειο στην εκθεση;

Το προβλημα ειναι οτι το συγκεκριμενο post εχει 190 σελιδες αντε να βρεις αυτο που ζητας.Ευχαριστω!

Λεει οτι το αποθηκευει ενω στην πραγματικοτητα το εχει αποθηκευσει ;) Για δοκιμασε...

B L U E in G R E E N :cool:
Link to comment
Share on other sites

paidia sindesa simera to 6630 me usb kai ebala kai to pc suite tis nokia ... alla den mporo na to kano na to anagnorisei kai na to brei (mou exei tis thires com1 , com2 , com3)pos to sindeo g@motoooooooooo..........

ΑΠΑΝΤΗΣΤΕ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΩΛΩ!!!! :(

Install pc suite και μετα restart! Συνδεεις το τηλεφωνο με usb στο pc και σου λεει new hardware found! Ακολουθεις τις οδηγιες που σου λεει και ολα ok :) (ουσιαστικα πατας συνεχεια next ;) ) Πρεπει οπωσδηποτε να εχεις service pack 1 η 2 αλλιως δεν δουλευουν οι drivers για το καλωδιο. Εγω το εκανα χωρις κανενα προβλημα και χωρις να με ρωταει σε ποια com αφου ειναι usb :) καλη επιτυχια!

B L U E in G R E E N :cool:
Link to comment
Share on other sites

Φιλε matrb πως ενω δεν το εχει αποθηκευσει θα βρω το αρχειο στην εκθεση;

Το προβλημα ειναι οτι το συγκεκριμενο post εχει 190 σελιδες αντε να βρεις αυτο που ζητας.Ευχαριστω!

κανε format καλυτερα στην μνημη τηλεφ. και mmc.ετσι τι ελυσα εγω

Link to comment
Share on other sites

Φιλε matrb θα το δοκιμασω αυτο που λες γιατι δεν το δοκιμασα.

Φιλε argi_7 εκανα format αλλα μονο στο τηλεφωνο με το γνωστο *#7370# αλλα δεν διορθωθηκε τιποτε, αν κανω και στην καρτα τοτε θα χασω και οτι εχω περασει σ' αυτην.Θα το δοκιμασω και αυτο.Δεν εχω δευτερη καρτα να δοκιμασω μηπως φταιει τελικα αυτη γιατι παρουσιαστηκαν πολλες προβληματικες καρτες στα 6630.

Link to comment
Share on other sites

Guest RouKouNas
Αυτο το προβλημα το εχουν παρουσιασει και αλλα 6630 :( Δεν ειναι τοσο προβλημα. Καποιος φιλος απο το forum, δυστυχως δεν θυμαμαι ποιος, ειχε την παρακατω λυση, οσο το αποθηκευει πηγαινε στην εκθεση και βρες το αρχειο. :) Μπορει να κανω και λαθος ομως για αυτο καλυτερα θα ηταν αν εψαχνες λιγο τις προηγουμενες σελιδες για να βρεις το post του φιλου μας ;)

 

Ο φιλος αυτος ημουν ΕΓΩ φιλε Γ..!!

 

Φιλε matrb πως ενω δεν το εχει αποθηκευσει θα βρω το αρχειο στην εκθεση;

Το προβλημα ειναι οτι το συγκεκριμενο post εχει 190 σελιδες αντε να βρεις αυτο που ζητας.Ευχαριστω!

 

Δες εδω και βρες εδω την απαντηση που ζητας φιλε PIT..!! δεν ειναι ακριβως βεβαια αυτο που λες αλλα κατι αντιστοιχο.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Guest RouKouNas
ρε παιδια τι γινεται με το 6630?ειναι τοσο φοβερο κινητο εχει τοσα πραγματα και τετοιες δυνατοτητες..με τοσα που εχω διαβασει,οτι δηλαδη υπαρχουν πολλα ελλατωματικα πως να παω τωρα να το παρω?αν το παρω απο ιταλια και βγει ελλατωματικο τι κανω?και απο ιταλικα πως μπορω να το κανω να ειναι στα ελληνικα?υπαρχει τροπος?

 

Ελλατωματικα κινητα υπαρχουν παντα και σε ολες τις εταιριες.. Το θεμα ειναι να μην πεσεις σε αυτο.. ;) Απο Ιταλια εαν το παρεις και βεβαια ΙΣΧΥΕΙ η εγγυηση του και το εχουμε πει πολλες φορες αυτο.. Ελληνικα περνας σε ενα club Nokia με 15 ευρω.. αυτααααα... :)

Link to comment
Share on other sites

Guest RouKouNas
Καποιοι που θα θελουν να το αλλαξουν για να αγορασουν το 6680 :whistle:

 

Γιατι ΠΑΝΤΑ εισαι μεσα στο μυαλο μου??? :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia3230/2.0 (3.0505.2) SymbianOS/7.0s Series60/2.1 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Αστείο... Τώρα είναι εποχή αγοράς 6630 για τους έξυπνους. ;)

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Guest RouKouNas
Wirelessly posted (Nokia3230/2.0 (3.0505.2) SymbianOS/7.0s Series60/2.1 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Αστείο... Τώρα είναι εποχή αγοράς 6630 για τους έξυπνους. ;)

 

Καθόλου ΑΣΤΕΙΟ..Ακόμα και το Expansys το έχει 470κατι €.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Να αναφέρω ότι τελικά μετά από πολλές αναβολές έκανα και εγώ την αναβάθμιση σε 3.45 στο Nokia Club στη Βερανζέρου στην Ομόνοια!

Συγχαρητήρια στα παιδιά για την άμεση εξυπηρέτηση και το φιλικό service!

myphone.gr Legal Advisor

Phones: iPhone XsMax 64GB Silver, iPhone X 64GB Silver, Pocophone F1 64GB

Tablets: iPad Pro 12,9 128GB WiFi, iPad mini 4 64GB WiFi & 4G

Link to comment
Share on other sites

Ο φιλος αυτος ημουν ΕΓΩ φιλε Γ..!!

 

Ε τοτε το φιλος επρεπε να το γραψω με κεφαλαια! ΦΙΛΕ Γ... :)

 

Πως μπορω να αντιγραψω τα μηνυματα απο το τηλεφωνο στην καρτα?

Αν θυμαμαι καλα καπου ειχα διαβασει οτι δεν πρεπει να εχεις καθολου αποθηκευμενα μηνυματα στην καρτα και μολις κανεις την εναλλαγη μνημης σε ρωταει? Ισχυει κατι τετοιο? :)

B L U E in G R E E N :cool:
Link to comment
Share on other sites

δεν νομιζω οτι ειναι θεμα αναβαθμισης....

κατι αλλο ειναι δω.....

τεσπα απο τοτε που το κανε format οπως ειπα και πιο πανω το κινητακι δεν ξαναπαρουσιασε το ιδιο προβλημα.....

GATE_1908 εγω το κινητακι το πηρα απο ιταλια και δεν μου παρουσιασε ποτε κανενα προβλημα..... ουτε ενα restart τιποτα....

του βαλα και ελληνικα σαλονικα στο κλαμπ διπλα στην καμαρα και ολα μιλαμε τελεια.....

exeis dikio kati allo prepei na simvainei kai den mporw na katalavw ti.Ofilos moy opws eipa kai prin meta tin anavautmisi tou epezan ta iserxomena mms video,distixws omws meta apo merikes meres to kinito arxise ta idia kolpa,den ta paizei pali!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]Let me see you striped down to the bone!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

Ήθελα να ρωτήσω τη γνώμη σας για 1-2 προβληματάκια που αντιμετωπίζω με το καινούργιο μου 6630 το οποίο αγόρασα από Vodafone πριν 2 βδομάδες.

Δεν το έχω πάει για αναβάθμιση ακόμα και προς το παρόν έχει Software V2.39.15

 

Αντιμετωπίζω μέχρι στιγμής τα εξής 2 προβλήματα:

 

Όταν γράφω sms και προσπαθήσω να γράψω ένα smilie (πχ. :-( ) το κινητό κολλάει.

Χρησιμοποιώντας Τ9 γράφω την άνω&κάτω τελεία και πατάω το 1 και γράφει το επόμενο σύμβολο που είναι ! πατάω λοιπόν το * για να μετατρέψω το ! σε - και η οθόνη κολλάει... Πατώντας το κόκκινο τηλεφωνάκι εμφανίζεται κανονικά η κεντρική οθόνη χωρίς όμως να μπορώ να κάνω τίποτε άλλο καθώς δεν δουλεύει κανένα μενού. Χωρίς reboot δεν σώνεται :(

Έχει συμβεί και σε κανέναν άλλον αυτό? Είναι μόνο θέμα software και με μια αναβάθμιση θα λυθεί? :wacko:

 

Δεύτερο πρόβλημα...

Πάω να κάνω δημιουργία MMS. Γράφω κανονικά το κείμενο και με το που πάω να κάνω προσθήκη ενός αντικειμένου είτε αυτό είναι εικόνα είτε ήχος είτε βίντεο, το κινητό γράφει άνοιγμα και μένει στο "άνοιγμα"... Η μπαρίτσα εξακολουθεί να κινείται,το κινητό κατά τα άλλα λειτουργεί κανονικά...μόνο που παραμένει κολλημένο το "άνοιγμα" :mad:

Εάν αντιθέτως πάω μέσω της έκθεσης και προσθέσω μια φωτογραφία ή ένα βίντεο το προσθέτει κανονικά χωρίς πρόβλημα! :cry:

 

Κανένας άλλος που να αντιμετωπίζει παρόμοιο πρόβλημα? :O

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...