Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6630


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Wirelessly posted (Nokia6630/1.0 (3.45.113) SymbianOS/8.0 Series60/2.6 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1)

 

Γεια σας παιδια! Εχω το 6630 1 μηνα σχεδον και εδω και την τελευταια εβδομαδα μου βγαζει αυτο το μηνυμα σε τυχαια χρονικα διαστηματα:" there is not enough memory space to save sms messages please delete some data..". Το θεμα ειναι οτι δεν εχω κανενα μηνυμα ουτε στην καρτα αλλα ουτε στο κινητο! Λετε να ειναι κανεις ιος;;;Μπορει να μου εξηγησει καποιος γιατι συμβαινει αυτο;;;

 

Το κινητό δεν έχει ξεχωριστή μνήμη για μηνύματα.Άμα έχεις γεμίσει τελείως την μνήμη τηλεφώνου λογικό είναι να μην μπορείς να αποθηκεύσεις κανένα μήνυμα... Άμα παντός έχεις αρκετό χώρο τότε απλά πήγαινε στα μηνύματα,πατά επιλογές,άλλο, και αποθήκευση μηνυμάτων στην κάρτα μνήμης.Δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα. Και κάτι ακόμα... Μήπως αφήνεις το bluetooth ανοιχτό και προσπαθεί να σου στείλει κανένας τίποτα και δεν το παίρνει η μνήμη; δεν ξέρω τι άλλο να σου πω,παντός εμένα τέτοιο μήνυμα δεν μου έχει βγάλει πότε...

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

Εκανα scan με το symantec αλλα δεν βρικε τιποτα. Εκανα και soft format και παλι τιποτα! θα τρελαθω!!! Το μονο που μπορει να φταιει ειναι το firmware μιας και δεν μπορω να κανω αναβαθμηση εδω που ειμαι. Τελος προσπαθησα να κανω hard format κρατωντας πατημενα πρασινο-3-αστρο ενω αρχιξε το κινητο αλλα δεν κανει τιποτα! Πρεπει να δω καποιο μηνυμα που επιβεβαιωνει οτι εχει γινει format;;;

 

killing_you2

Ειπα οτι εχω αρκετο χωρο και στο κινητο και στην καρτα μνημης! Ειχα δοκιμασει να τα σωσω και στις 2 μνημες αλλα το ιδιο λαθος :( . Το bluetooth δεν ειναι προβλημα μιας και το εχω ανοιχτο μονο οταν 8ελω να στειλω κατι.

Link to comment
Share on other sites

Εκανα scan με το symantec αλλα δεν βρικε τιποτα. Εκανα και soft format και παλι τιποτα! θα τρελαθω!!! Το μονο που μπορει να φταιει ειναι το firmware μιας και δεν μπορω να κανω αναβαθμηση εδω που ειμαι. Τελος προσπαθησα να κανω hard format κρατωντας πατημενα πρασινο-3-αστρο ενω αρχιξε το κινητο αλλα δεν κανει τιποτα! Πρεπει να δω καποιο μηνυμα που επιβεβαιωνει οτι εχει γινει format;;;

 

killing_you2

Ειπα οτι εχω αρκετο χωρο και στο κινητο και στην καρτα μνημης! Ειχα δοκιμασει να τα σωσω και στις 2 μνημες αλλα το ιδιο λαθος :( . Το bluetooth δεν ειναι προβλημα μιας και το εχω ανοιχτο μονο οταν 8ελω να στειλω κατι.

Κανε ενα format με το *#7370#(η μηπως soft format εννοεις αυτο? :O ). Δεν θα δεις καποιο μηνυμα το μονο που μπορει να σε ρωτησει ειναι ο κωδικος ασφαλειας (αν δεν τον εχεις αλλαξει ειναι 12345) :) Καλη επιτυχια για οτιδηποτε εμεις ειμαστε εδω!!! :D Δεν μπορω να καταλαβω τον συνδιασμο πληκτρων που προσπαθησες να χρησιμοποιησεις! Βεβαια ;) μια αναβαθμιση θα σε εσωζε

B L U E in G R E E N :cool:
Link to comment
Share on other sites

Μενου/ατζεντα/μνημη/επιλογες/αντιγραφη μνημης τηλεφωνου :) Μην ανησυχεις το εχουμε δοκιμασει σχεδον ολοι και μετα την επαναφορα ειναι ολα στην θεση τους ;)
Μετά το format την επαναφορά πως την κάνουμε?
Link to comment
Share on other sites

Εκανα scan με το symantec αλλα δεν βρικε τιποτα. Εκανα και soft format και παλι τιποτα! θα τρελαθω!!! Το μονο που μπορει να φταιει ειναι το firmware μιας και δεν μπορω να κανω αναβαθμηση εδω που ειμαι. Τελος προσπαθησα να κανω hard format κρατωντας πατημενα πρασινο-3-αστρο ενω αρχιξε το κινητο αλλα δεν κανει τιποτα! Πρεπει να δω καποιο μηνυμα που επιβεβαιωνει οτι εχει γινει format;;;

 

killing_you2

Ειπα οτι εχω αρκετο χωρο και στο κινητο και στην καρτα μνημης! Ειχα δοκιμασει να τα σωσω και στις 2 μνημες αλλα το ιδιο λαθος :( . Το bluetooth δεν ειναι προβλημα μιας και το εχω ανοιχτο μονο οταν 8ελω να στειλω κατι.

 

εχεις λαβει καποιο "προβληματικο" μηνημα που δημιουργει το προβλημα .

σβησε ΟΛΑ τα μηνυματα (sms & MMS) ,κανε format το κινητο και

λογικα ολα θα ειναι ok ,αν οχι θελει service .

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κανείς αν μπορείς να στείλεις αρχεία κατευθείαν στην κάρτα μνήμης μέσω του pc suite του 6630? ή χρειάζεται απαραίτητα card reader? η suite του 6600 σου έδινε αυτή τη δυνατότητα.
Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κανείς αν μπορείς να στείλεις αρχεία κατευθείαν στην κάρτα μνήμης μέσω του pc suite του 6630? ή χρειάζεται απαραίτητα card reader? η suite του 6600 σου έδινε αυτή τη δυνατότητα.

 

 

Μπορεις να το κανεις αυτο μεσω της επιλογης "transfer files"-nokia phone browser ,απο το κεντρικο μενου του pc suite για εικονες,ηχους,βιντεο

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια! Εχω το 6630 1 μηνα σχεδον και εδω και την τελευταια εβδομαδα μου βγαζει αυτο το μηνυμα σε τυχαια χρονικα διαστηματα:" there is not enough memory space to save sms messages please delete some data..". Το θεμα ειναι οτι δεν εχω κανενα μηνυμα ουτε στην καρτα αλλα ουτε στο κινητο! Λετε να ειναι κανεις ιος;;;Μπορει να μου εξηγησει καποιος γιατι συμβαινει αυτο;;;

ακριβως το ιδιο προβλημα ειχα και εγω πριν 1 βδομαδα στο 6600 με την ιδια σημειωση στο κινητο μου και παρολο που ειχα διαγραψει ολα τα μηνυματα δεν μπορουσα να στειλω ουτε να παρω μηνυματα!το ειχα κανει format και ολα οκ τωρα!

Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

Φίλε nervous μόνο εικόνες,ήχους και βίντεο μπορείς να μεταφέρεις ή και άλλα αρχεία όπως .jar,.sis κτλ?

 

Ολων των ειδων τα αρχεια μπορεις να μεταφερεις. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Χιλια ευχαριστω παιδια για τις απαντησεις σας! Το *#7370# δεν ειναι το soft format; Ετσι ειχα διαβασει σε κατι παλια μηνυματα. Μολις εσβησα ολα τα sms k mms και εκανα soft format. Ελπιζω να εφτιαξε...Μα ετσι στα ξαφνικα να αρχισει να βγαζει αυτο το μηνυμα;πολυ παραξενο! Αξιοπροσεκτο ειναι οτι, οταν αρχισε να βγαζει το συγκεκριμενο μηνυμα εληξε και ο ffexplorer (σπασμενος φυσικα)...
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας μηπως ξερει κανεις ποσο εχει το 6630 στην Ιταλια?Ευχαριστω.

 

349 ευρω στα ιταλικα καταστηματα ΤΙΜ .

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζει κανένας πρόβλημα στη αναπαραγωγή video σε εισερχόμενο MMS?

Μου παίζει τα πρώτα δυο δευτερόλεπτα και μετά ακούγεται μόνο ο ήχος :confused:

http://digitalviews.smugmug.com/photos/471912194_RABQF-Th.gif
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα απο το site της ΝΟΚΙΑ6680 το Push to talk 1.1 γαι να το δοκιμασω στο 6630 μου αλλα οταν ανοιγω το μενου της συσκευης δεν το βρισκω πουθενα.Ξερει κανεισ να μου πει τι γινεται; Αν δεν τρεχει να τ διαγραψω..Ευχαριστω.
:cool:B M W Power F1
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα απο το site της ΝΟΚΙΑ6680 το Push to talk 1.1 γαι να το δοκιμασω στο 6630 μου αλλα οταν ανοιγω το μενου της συσκευης δεν το βρισκω πουθενα.Ξερει κανεισ να μου πει τι γινεται; Αν δεν τρεχει να τ διαγραψω..Ευχαριστω.

 

Το 6630 απ'οτι θυμαμαι δεν εχει push to talk οποτε σου ειναι αχρηστο.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζει κανένας πρόβλημα στη αναπαραγωγή video σε εισερχόμενο MMS?

Μου παίζει τα πρώτα δυο δευτερόλεπτα και μετά ακούγεται μόνο ο ήχος :confused:

το ιδιο ειχε παθει και ενας φιλος μου....

:worry: :worry:

δοκιμασαμε τα παντα και δεν διορθωθηκε.....

καναμε format και μετα backup και μετα το back up παλι τα ιδια....

επρεπε να κανουμε format ΝΑ ΤΑ ΠΕΡΑΣΟΥΜΕ ΟΛΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ και μονο τοτε διορθωθηκε το προβλημα....

τι να σου πω...περιεργο.....

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζει κανένας πρόβλημα στη αναπαραγωγή video σε εισερχόμενο MMS?

Μου παίζει τα πρώτα δυο δευτερόλεπτα και μετά ακούγεται μόνο ο ήχος :con

Το ιδιο προβλημα ειχε και ενα ς δικος μου φιλος μονο που στο δικο του δεν εδειχνε καθολου εικονα,ουτε στα πρωτα δευτερολεπτα μονο ηχο.Με το που περασε την νεα αναβαθμηση το προβλημα λυθηκε.

[sIGPIC][/sIGPIC]Let me see you striped down to the bone!
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια τι γινεται με το 6630?ειναι τοσο φοβερο κινητο εχει τοσα πραγματα και τετοιες δυνατοτητες..με τοσα που εχω διαβασει,οτι δηλαδη υπαρχουν πολλα ελλατωματικα πως να παω τωρα να το παρω?αν το παρω απο ιταλια και βγει ελλατωματικο τι κανω?και απο ιταλικα πως μπορω να το κανω να ειναι στα ελληνικα?υπαρχει τροπος?
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια τι γινεται με το 6630?ειναι τοσο φοβερο κινητο εχει τοσα πραγματα και τετοιες δυνατοτητες..με τοσα που εχω διαβασει,οτι δηλαδη υπαρχουν πολλα ελλατωματικα πως να παω τωρα να το παρω?αν το παρω απο ιταλια και βγει ελλατωματικο τι κανω?και απο ιταλικα πως μπορω να το κανω να ειναι στα ελληνικα?υπαρχει τροπος?

Νομίζω αν το έχεις από Ιταλία αγορασμένο δεν δέχονται στην ελλάδα να σου κάνουν δωρεάν service...! :rolleyes:

http://www.egs-avatars.com/e_gs_images/divers/gifs_jeux/image01.gif
Link to comment
Share on other sites

να το μετατρεψω στα ελληνικα υπαρχει τροπος?να το αγορασω απο ιταλια μεσω ιντερνετ γινεται?

 

Εγω που το εχω αγορασει ,οπως και πολλοι αλλοι ,απο ιταλια δεν μου εχει παρουσιασει κανενα προβλημα.

Μπορεις να περασεις την ελληνικη γλωσσα με 15€ σε Nokia shop.

Αν βρεις καποιο καταστημα και διαθετεις πιστωτικη ,μπορεις .

Κατα την γνωμη μου το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι να αγορασεις ενα μεταχειρισμενο σε καλη κατασταση :)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Εγω που το εχω αγορασει ,οπως και πολλοι αλλοι ,απο ιταλια δεν μου εχει παρουσιασει κανενα προβλημα.

Μπορεις να περασεις την ελληνικη γλωσσα με 15€ σε Nokia shop.

Αν βρεις καποιο καταστημα και διαθετεις πιστωτικη ,μπορεις .

Κατα την γνωμη μου το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι να αγορασεις ενα μεταχειρισμενο σε καλη κατασταση :)

6630 σε καλη κατασταση μεταχειρησμενο?και ποιος θα το πουλαει τετοιο κινητο αν δεν εχει κανενα προβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...