Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6630


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επιτελους καταφερα και ετρεξα στο 6630 το Call of duty το οποιο πεταει!!!

Και εξηγω,στο 6600 υπηρχε προβλημα λογο χαμηλοτερης τιμης επεξεργαστη/μνημης αλλα και το γνωστο προβλημα με τον ηχο.Τωρα και πιο πολλη ισχης αλλα και stereo ηχο εχουμε.

Το μονο αρνητικο ειναι οτι αφου κανεις exit το κινητο κανει restart.

Επισεις και αλλα τετοιου ειδους games τρεχουν και ενα απο τα must ειναι το Elder scrolls travels:The shadowkey

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 5.0; Series80/2.0 Nokia9500/4.34.0 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1))

 

poli kali parusiasi! alloi na ta vlepun :p

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

pantos emena i mpataria tou me ehei apogoitefsei, krataei 1 mera kai auti me to zori. kai na fantastite, tou ehw kanei mehri twra 5 plireis fortiseis apofortiseis. pali kala pou ehw kai ngage pou ehoun tin idia mpataria. kai tin ehw panta mazi mou otan xeminw...
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Αξιον αποριας.

Τρεχει το Face Snap το οποιο δημιουργει fotos για το Face Store αλλα το δευτερο δεν μου ανοιγει παρολλο που εχει δημιουργηση καταχωρηση create facewave message στο menu για νεο sms/mms

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mirrorofsorrow ( 9 Δεκ. 2004 , 22:46)

 

Redcon, δεν πρόσεξα αν το ανέφερες κάπου, αλλά στα κεντρικά στην Βουλιαγμένη πήγες και συ; Γιατί και στην περίπτωσή μου, αφού είχαν προηγηθεί αρκετά άτομα προηγουμένως, είχα την υποψία οτι δεν ήθελαν να με εξυπηρετήσουν. Πήγα μαζί με τον killing you2 και είχαμε μαζί μας όλα τα 6630 της μαζικής παραγγελίας απο Ιταλία.

 

Δίνω πρώτα το δικό μου και μετά απο κάποιο δισταγμό μου λέει θα πρέπει να περιμένετε. Με ρώτησε αν είχα απόδειξη κτλ αλλά δεν μου τα ζήτησε. Και το χοντραίνω το θέμα λέγοντας οτι έχουμε 5 6630 για αναβάθμιση. Ε, λοιπόν, τρελάθηκε. Μου λέει δε γίνεται. Δε μπορώ να σας εξυπηρετήσω. Θα χρειαστεί να προσκομίσετε τιμολόγιο και λοιπές &^@%$@%. Μου λέει, ένα εντάξει, δεν μπορώ να σας περάσω Ελληνικά σε άλλα.

 

Και ρωτώ εγώ, γιατί κυρία μου; Μήπως φοβάται η Alpha Copy οτι είμαι έμπορος και θα βγω να τα πουλήσω τρώγοντας το ψωμί σας; Πραγματικά, δεν μπορώ να καταλάβω. Θα τα έστελνα σήμερα στα παιδιά και θα είχαν όλοι τους τα Ελληνικά. Τώρα θα πρέπει να τραβιούνται ή να περιμένουν, δεν ξέρω και γω πόσο καιρό, να φτάσει η δυνατότητα του nokia shop της περιοχής ή του νομού τους να κάνουν αλλαγή γλώσσας; Γιατί αργά ή γρήγορα θα αναγκαστούν να κάνουν την συγκεκριμένη διαδικασία.

 

Πάντως το κινητό μου δεν το είχα πίσω σε 10 και 20 λεπτά που αναφέρονται εδώ μέσα. 2 ώρες μου το κράτησαν. Μήπως το έστειλαν Φινλανδία; Δεν μπορώ να καταλάβω; Δεν τους πληρώνουμε τόσα χρόνια;

 

 

συνυπογράφω... :p

για την ακριβεια μας ζητησαν δελτίο αποστολής :blink: :wacko: :p

 

μαλιστα εγώ δεν εκανα μετατροπή στο δικό μου και επειδη ειναι δυσκολο η να το πω καλύτερα αδυνατο να πάω γλυφαδα θα περιμένω να φέρει το καλωδιο κανενα νοκια κλαμπ στο κεντρο. μου ειπαν το πολύ σε 2 βδομάδες θα εχουν και το καλώδιο.

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

Μολις πηρα τηλ στην ΤΙΜ να ενεργοποιησω τις υπηρεσιες 3g και μου ειπαν οτι τα καρτοκινητα της ΤΙΜ δεν ειναι συμβατα στις υπηρεσιες και οτι πρεπει να περασω σε συμβολαιο.ΜΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ???Εγω δε θελω να το κανω αυτοΤα καρτοκινητα των αλλων εταιρειων κανουν κανονικα βιντεοκλησεις?
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mirrorofsorrow ( 9 Δεκ. 2004 , 22:46)

 

Redcon, δεν πρόσεξα αν το ανέφερες κάπου, αλλά στα κεντρικά στην Βουλιαγμένη πήγες και συ; Γιατί και στην περίπτωσή μου, αφού είχαν προηγηθεί αρκετά άτομα προηγουμένως, είχα την υποψία οτι δεν ήθελαν να με εξυπηρετήσουν. Πήγα μαζί με τον killing you2 και είχαμε μαζί μας όλα τα 6630 της μαζικής παραγγελίας απο Ιταλία.

 

Δίνω πρώτα το δικό μου και μετά απο κάποιο δισταγμό μου λέει θα πρέπει να περιμένετε. Με ρώτησε αν είχα απόδειξη κτλ αλλά δεν μου τα ζήτησε. Και το χοντραίνω το θέμα λέγοντας οτι έχουμε 5 6630 για αναβάθμιση. Ε, λοιπόν, τρελάθηκε. Μου λέει δε γίνεται. Δε μπορώ να σας εξυπηρετήσω. Θα χρειαστεί να προσκομίσετε τιμολόγιο και λοιπές &^@%$@%. Μου λέει, ένα εντάξει, δεν μπορώ να σας περάσω Ελληνικά σε άλλα.

 

Και ρωτώ εγώ, γιατί κυρία μου; Μήπως φοβάται η Alpha Copy οτι είμαι έμπορος και θα βγω να τα πουλήσω τρώγοντας το ψωμί σας; Πραγματικά, δεν μπορώ να καταλάβω. Θα τα έστελνα σήμερα στα παιδιά και θα είχαν όλοι τους τα Ελληνικά. Τώρα θα πρέπει να τραβιούνται ή να περιμένουν, δεν ξέρω και γω πόσο καιρό, να φτάσει η δυνατότητα του nokia shop της περιοχής ή του νομού τους να κάνουν αλλαγή γλώσσας; Γιατί αργά ή γρήγορα θα αναγκαστούν να κάνουν την συγκεκριμένη διαδικασία.

 

Πάντως το κινητό μου δεν το είχα πίσω σε 10 και 20 λεπτά που αναφέρονται εδώ μέσα. 2 ώρες μου το κράτησαν. Μήπως το έστειλαν Φινλανδία; Δεν μπορώ να καταλάβω; Δεν τους πληρώνουμε τόσα χρόνια;

 

 

Περιεργο μου φαινεται. Ναι πηγα στη Βουλιαγμενης τελος, στο υψος Βουλας. Συνηθως εχει 2 γυναικες μια χοντρη (καλη) και μια λεπτη με γυαλια (σουπερ σπαστικη). Η μια ελλειπε και ηταν ενας νεαρος πολυ ευγενικος. Μαλιστα ουτε το περασε εισαγωγη, το πηρε με τη μια και κατεβηκε στο υπογειο στους τεχνικους. Σε 10 λεπτα ηταν πισω ετοιμο. Η σπαστικη που πληρωσα με ρωτησε απο που το πηρα και ποσο. Αν σας πουν τιποτα καντε μανουρα. Ειναι ΑΡΝΗΣΗ ΠΑΡΟΧΗΣ ΥΠΗΡΕΣΙΑΣ και του κοβεις τον ποπο κανονικα. Δεν μπορει να σου αρνηθει ουτε 100 τηλεφωνα να εχεις.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος killing_you2 ( 9 Δεκ. 2004 , 23:11)

 

συνυπογράφω... :p

για την ακριβεια μας ζητησαν δελτίο αποστολής :blink: :wacko: :p

 

μαλιστα εγώ δεν εκανα μετατροπή στο δικό μου και επειδη ειναι δυσκολο η να το πω καλύτερα αδυνατο να πάω γλυφαδα θα περιμένω να φέρει το καλωδιο κανενα νοκια κλαμπ στο κεντρο. μου ειπαν το πολύ σε 2 βδομάδες θα εχουν και το καλώδιο.

 

Δεν έχουν το καλώδιο σου είπαν; :lol: :lol: :lol: :lol: Ρε, δεν ντρέπονται λιγάκι λέω γω. :o

 

Όσον αφορά το review, πολύ καλό, μπράβο σου. Δε νομίζω όμως οτι και το 7650 είχε αισθητήρα φωτός. Είχε αισθητήρα αλλά δεν ήταν φωτός. Ήταν για το ηχείο το οποίο όταν έπαιζε κάποιο βίντεο ή κλίπ ήχου, και το έφερνες κοντά σου, έκλεινε και πέρναγε ο ήχος απο το ηχείο στο ακουστικό. Για αποφυγή ατυχημάτων και καλά και δεν είχε σχέση με την εξοικονόμιση ενέργειας.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος john74 ( 9 Δεκ. 2004 , 22:12)

 

ta ellinika ti version ehoune telika(*#0000#)??@nkmosch telika doulepse to email soy??

 

Elliniko

V 2.39.15

11-11-04

Rm-1

 

telika ola ok me Email... Ksanaperasa tis rythmiseis manually kai me prosoxh.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος nkmosch ( 9 Δεκ. 2004 , 23:51)

 

Elliniko

V 2.39.15

11-11-04

Rm-1

 

telika ola ok me Email... Ksanaperasa tis rythmiseis manually kai me prosoxh.

 

Ώπα, όλοι εμείς που το αγοράσαμε α'λά Ιταλικά έχουμε την:

V 2.39.129

27-10-04

RM-1

Πάμε δηλαδή τώρα και για αναβάθμιση. :D

 

Το μόνο που μπορεί να θεωρηθεί bug στο 6630, απ'ότι έχω παρατηρήσει μεχρι τώρα, είναι η αδυναμία να ρυθμίσεις τον χρόνο φωτεινότητας της οθόνης. Όσο και να την βάλεις, αυτή σβήνει στα 30".

 

Μπορείς φίλε nkmosch να μας πείς αν ισχύει το ίδιο και στην δική σου συσκευή;

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mirrorofsorrow (10 Δεκ. 2004 , 00:02)

 

Ώπα, όλοι εμείς που το αγοράσαμε α'λά Ιταλικά έχουμε την:

V 2.39.129

27-10-04

RM-1

Πάμε δηλαδή τώρα και για αναβάθμιση. :D

 

Το μόνο που μπορεί να θεωρηθεί bug στο 6630, απ'ότι έχω παρατηρήσει μεχρι τώρα, είναι η αδυναμία να ρυθμίσεις τον χρόνο φωτεινότητας της οθόνης. Όσο και να την βάλεις, αυτή σβήνει στα 30".

 

Μπορείς φίλε nkmosch να μας πείς αν ισχύει το ίδιο και στην δική σου συσκευή;

 

Isxyei to idio akrivws kai se mena file mou...

Link to comment
Share on other sites

@mirrorofsorrow: το ιδιο ισχυει και για μενα .

 

Aπο οτι διαβασα , η vodafone σε αλλες χωρες το 6630 το δινει με

videocall stand ,λογικα και στην ελλαδα θα ισχυσει αυτο

 

http://www.planete-nokia.com/phpBB2/uploads/post-24-1102568970.jpg

 

http://www.planete-nokia.com/phpBB2/uploads/post-24-1102568986.jpg

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mirrorofsorrow ( 9 Δεκ. 2004 , 23:50)

 

Δεν έχουν το καλώδιο σου είπαν; :lol: :lol: :lol: :lol: Ρε, δεν ντρέπονται λιγάκι λέω γω. :o

 

Όσον αφορά το review, πολύ καλό, μπράβο σου. Δε νομίζω όμως οτι και το 7650 είχε αισθητήρα φωτός. Είχε αισθητήρα αλλά δεν ήταν φωτός. Ήταν για το ηχείο το οποίο όταν έπαιζε κάποιο βίντεο ή κλίπ ήχου, και το έφερνες κοντά σου, έκλεινε και πέρναγε ο ήχος απο το ηχείο στο ακουστικό. Για αποφυγή ατυχημάτων και καλά και δεν είχε σχέση με την εξοικονόμιση ενέργειας.

 

 

Eixe kai ais8hthra fwtos,mono pou douleve ligo diaforetika apo ayton tou 6630.Gia thn akriveia an yphrxe arketo fws esvhne teleiws to fwtismo ths o8onhs(den to xrhsimopoihsa pote),enw aytos tou 6630 apenergopoiei to fwtismo tou plhktrologiou(poly xrhsimos edw).

Oso gia to bug gia to fwtismo sto 6630,exw thn entypwsh pws den einai akrivws bug,alla apla o xronos pou yparxei kai mporei na ry8mistei einai aytos pou exete epilexei ws maximum fwteinothta.Epeita dhladh,apo ta 15 h 30 p.x deyterolepta pou epilegete apo th ry8mish to kinhto pernaei se fash xamhlou fwtismou,pou apenergopoieitai stantar meta apo miso peripou lepto(kako ayto,dioti katanalwnetai poly mpataria kat'ayton ton tropo).

Telos,gia na eimaste swstoi,epeidh to exoun anaferei polla atoma,to apolytws grhgorotero menou se series 60 to exei to N-gage QD(nai,einai grhgorotero kai apo ayto tou 6630) :)

Link to comment
Share on other sites

Mirrorofsorrow το 7650 εχει αισθητηρα φωτος και ειναι το "ματακι" στην πανω δεξια πλευρα της συσκευης.Το αναφερω εδω για να μην δημιουργουνται λαθος εντυπώσεις...Αυτο που θελω να ρωτησω αν το 6630 εχει στερεο mp3,καθως και την ποιοτητα αναπαραγωγης.Ευχαριστω.Sorry παιδια αλλα δεν ειχα δει το post του v@gelis.Περιμενω εντυπωσεις απ το mp3...
Illusionary profit !
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος agamithite (10 Δεκ. 2004 , 00:22)

 

Αυτο που θελω να ρωτησω αν το 6630 εχει στερεο mp3,καθως και την ποιοτητα αναπαραγωγης.Ευχαριστω.

 

 

Εχει ειπωθει ΠΟΛΛΕΣ φορες οτι ο ηχος του ειναι Σ Τ Ε Ρ Ε Ο. :wacko:

με τα ακουστικα.

Η ποιοτητα αναπαραγωγης ειναι παρα πολυ καλη :)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Αναβαθμηση/αλλαγη γλωσσας γινεται μονο σε νοκια σοπ;
█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║© - BEST BEFORE [hopefully] : ███▓▒░░up deʞɔnɟ really░░▒▓███
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος jois21 (10 Δεκ. 2004 , 00:36)

 

Αναβαθμηση/αλλαγη γλωσσας γινεται μονο σε νοκια σοπ;

 

 

Ναι εκτος και αν εχεις τον καταλληλο εξοπλισμο και βρεις και κατεβασεις και το firmware. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος asymvivastos (10 Δεκ. 2004 , 00:37)

 

Ναι εκτος και αν εχεις τον καταλληλο εξοπλισμο και βρεις και κατεβασεις και το firmware. :)

 

 

....Ετσι εξιγειται το πως την εκανα σε αλλο μαγαζι και τσαμπα ;) :whistle:

█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║© - BEST BEFORE [hopefully] : ███▓▒░░up deʞɔnɟ really░░▒▓███
Link to comment
Share on other sites

Παιδια πειτε μου κατι,για να εχεισ την δυνατοτητα live tv κ videocalling μεχρι τις 31 Μαρτιου απο voda θελει αναγκαστικα voda live 'η απλα κ με voda cu 'η συμβολαιο αρκκει για να τα κανεις???

http://mobile-review.com/forum2/customavatars/avatar7425_3.gif

 

All in all a must buy for every Nokia lover and for others too! UI is brilliant, MP Cam is good, the phone has got Stereo output, Great 65K TFT Screen (display) it has got everything that you would need in a phone! I must say 6630 is going to be one of my favorites!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος killing_you2 ( 9 Δεκ. 2004 , 22:52)

 

... έχει D:/ περίπου 9.800KB (σε σχέση με τα symbian 6 (7650,3650,sx1)τα αποία είχαν περίπου 350kb, και σε σχέση με τα Symbian 7 (6600,7610,7260,6260)τα οποια είχαν 3,700kb) ....

 

 

 

Αν και ξέρω ότι δεν ενδιαφέρεται κανείς για αυτό που θα πω, θα το πω :) .

Το SX1 έχει D:/ με χωρητικότητα σχεδόν 9ΜΒ.

Αυτό γιατί δεν μ'αρέσουν οι ανακρίβειες.

All science is either physics or stamp collecting.

Ernest Rutherford, in J. B. Birks "Rutherford at Manchester" (1962).

British chemist & physicist (1871 - 1937).

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Και γω σήμερα το έπιασα επιτέλους στα χέρια μου !!!!

 

Ολα καλά φαίνονται και γρήγορα (αν και αγγλικά...) ΑΛΛΑ ...

 

Στη δική μου συσκευή (εξ Ιταλίας από cicilianos) παρουσιάζει το εξής άσχημο... τα φώτα του πληκρολογίου δεν ανάβουν σε κάθε κλικ παρά μόνο σε άσχετες στιγμές (πχ. όταν ενεργοπιώ μια ΒΤ συσκευή κλπ.) και αυτό μου την έχει σπάσει αγρίως .... Μήπως τα άλλα παιδιά που το πήραν μαζί με μένα ε΄χουν το ίδιο πρόβλημα ??? Μirror τώρα με τα ελληνικά σου εμφανίζει φως στα πλήκτρα ή όχι ?? Τhanx για την οποία απάντηση παιδιά....

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος nickvog (10 Δεκ. 2004 , 02:08)

 

Καλησπέρα σε όλους. Και γω σήμερα το έπιασα επιτέλους στα χέρια μου !!!!

 

Ολα καλά φαίνονται και γρήγορα (αν και αγγλικά...) ΑΛΛΑ ...

 

Στη δική μου συσκευή (εξ Ιταλίας από cicilianos) παρουσιάζει το εξής άσχημο... τα φώτα του πληκρολογίου δεν ανάβουν σε κάθε κλικ παρά μόνο σε άσχετες στιγμές (πχ. όταν ενεργοπιώ μια ΒΤ συσκευή κλπ.) και αυτό μου την έχει σπάσει αγρίως .... Μήπως τα άλλα παιδιά που το πήραν μαζί με μένα ε΄χουν το ίδιο πρόβλημα ??? Μirror τώρα με τα ελληνικά σου εμφανίζει φως στα πλήκτρα ή όχι ?? Τhanx για την οποία απάντηση παιδιά....

 

 

Καλοριζικο φιλε nickvog

το 6630 εχει αισθητηρα φωτος μηπως γι αυτο νομιζεις οτι δεν αναβουν?

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

@nickvog to diko moy (italiko)den moy kanei kati teteio!!!periergo @nkmosch mporeis na postareis tis email settings edo na doume ti kai pos,oyte ego mpaino kai den mporo na steilo email!!
Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...