Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6630


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Guest RouKouNas

Καλημέρα και καλή εβδομάδα σε όλους,

Ας μου πει κάποιος από εσάς που βάλατε την 3.45 το bug με τον χρόνο φωτισμού της οθόνης έφτιαξε η κρατάει ακόμα 30 sec μετά το πάτημα του τελευταίου πλήκτρου?

Ευχαριστωωωωωωωώ..:)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα σε όλους,

Ας μου πει κάποιος από εσάς που βάλατε την 3.45 το bug με τον χρόνο φωτισμού της οθόνης έφτιαξε η κρατάει ακόμα 30 sec μετά το πάτημα του τελευταίου πλήκτρου?

Ευχαριστωωωωωωωώ..:)

Εμένα δεν έχει διορθωθεί..κρατάει ακριβώς 35sec.

Rock Simplicity
Link to comment
Share on other sites

Signomi???

Ego pote den eixa auto to bug...

To thelo kai ego... :cry:

 

Ego to exo 5sec kai sbini se 5 sec. :)

Χρήστης:

Nokia: 3310 3330 5100 5140 5140i 6610 6310i 6630 5300 N95 N95_8gb N8 S3 mini

Link to comment
Share on other sites

Βασικά δεν πρέπειν τελικά να είναι bug. Όταν το ρυθμίζω π.χ. 5sec μειώνεται η φωτεινότητα της οθόνης στα 5sec και περίπου στα 35sec σβήνει τελείως.Όταν το αλλάξω στα 15sec μειώνεται η φωτεινότητα στα 15...
Rock Simplicity
Link to comment
Share on other sites

Guest RouKouNas
Signomi???

Ego pote den eixa auto to bug...

To thelo kai ego... :cry:

 

Ego to exo 5sec kai sbini se 5 sec. :)

 

Μπαρδόν???:X :blink: Είναι σε όλους γνωστό αυτό το bug...

 

Τι να πω?? Πως να αντιδράσω???

 

Παιδιά δεν λέω να πέσει η φωτεινότητα αλλά να ΣΒΥΣΕΙ τελείως το φως...;)

Link to comment
Share on other sites

Dikio exeis. :)

To exo :)

Leo kai ego bug kai na min to exo.

 

Basika den einai bug einai parablepsi mias kai stis rithmiseis den soy exei epilogi gi ayto.

Soy exei mono gia na <<skotiniazei>>. ;)

Χρήστης:

Nokia: 3310 3330 5100 5140 5140i 6610 6310i 6630 5300 N95 N95_8gb N8 S3 mini

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα σε όλους,

Ας μου πει κάποιος από εσάς που βάλατε την 3.45 το bug με τον χρόνο φωτισμού της οθόνης έφτιαξε η κρατάει ακόμα 30 sec μετά το πάτημα του τελευταίου πλήκτρου?

Ευχαριστωωωωωωωώ..:)

 

εμενα κραταει 40 sec με την φωτεινοτητα στη μεση και τον χρονο φωτισμου στα 10 sec. μηπως ο χρονος φωτισμου εχει να κανει με το οτι μετα απο 10sec μειωνεται η φωτεινοτητα και οχι με το σβησιμο της οθονης? :wacko: εμενα βεβαια για bug μου φαινεται γιατι το λεει καθαρα "χρονος φωτισμου" :)

B L U E in G R E E N :cool:
Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα έκανα ένα τεστ δοκιμάζοντας σχεδον όλες τις πιθανές ρυθμίσεις του Light-time out και διαπίστωσα το εξής. Στον χρόνο που ορίζεις (5-60 sec) η φωτεινότητα της οθόνης πέφτει στο χαμηλότερο επίπεδο, και 30 δευτερόλεπτα αργότερα σβήνει τελείως.

Άρα οσοι εχουν ανησυχίες για την κατανάλωση ενέργειας, το μονο που μπορούν να κάνουν είναι να συμβιβαστούν με 35 δευτερόλεπτα μέχρι να σβήσει η οθόνη, επιλέγοντας τα 5 δευτερόλεπτα.

Μλκια είναι αλλα δεν θα κάτσουμε να σκάσουμε κιολας. Εξ'αλλου αν αυτό φτιάξει με αναβάθμιση θα φτίαξει με την επόμενη. Πρώτα μαζεύουμε τα χοντρα χοντρα (με την 3.45 πχ) και τα ψιλά την επόμενη φορά.

 

Οι υπογραφές κειμένου δεν θα πρέπει να ξεπερνούν τις 5 γραμμές ή τους 750 χαρακτήρες.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά απλώς για ενημέρωση : To 9βολτο έφερε αναβάθμιση για το 6630 που επιτρέπει την επιλογή GSM ή 3G λύνοντας ετσι το θέμα της ανεπαρκέστατης κάλυψης του 3G δικτύου, τουλάχιστον για την Voda που χρησιμοποιώ. Δουλεύει μια χαρά και χωρίς κολλήματα. :)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά απλώς για ενημέρωση : To 9βολτο έφερε αναβάθμιση για το 6630 που επιτρέπει την επιλογή GSM ή 3G λύνοντας ετσι το θέμα της ανεπαρκέστατης κάλυψης του 3G δικτύου, τουλάχιστον για την Voda που χρησιμοποιώ. Δουλεύει μια χαρά και χωρίς κολλήματα. :)

To έχουν όλα τα τα Nokia club και μάλιστα δωρεάν και εγγυημένα!

Για πιο λόγο να πληρώσει κάποιος.Άσε που αν για κάποιο λόγο κολλήσει η συσκευή(κάτι που δεν είναι σπάνιο)σου λένε ιστορίες για αγρίους και τρέχεις και δεν φτάνεις και καταλήγεις πάλι στην Nokia και πληρώνεις μιας και δεν αναγνωρίζουν(και καλά κάνουν)αναβαθμίσεις από άλλους.

Συμβουλή.Αναβαθμίσεις ΜΟΝΟ σε Nokia club και ΔΩΡΕΑΝ.

http://digitalviews.smugmug.com/photos/471912194_RABQF-Th.gif
Link to comment
Share on other sites

To έχουν όλα τα τα Nokia club και μάλιστα δωρεάν και εγγυημένα!

Για πιο λόγο να πληρώσει κάποιος.Άσε που αν για κάποιο λόγο κολλήσει η συσκευή(κάτι που δεν είναι σπάνιο)σου λένε ιστορίες για αγρίους και τρέχεις και δεν φτάνεις και καταλήγεις πάλι στην Nokia και πληρώνεις μιας και δεν αναγνωρίζουν(και καλά κάνουν)αναβαθμίσεις από άλλους.

Συμβουλή.Αναβαθμίσεις ΜΟΝΟ σε Nokia club και ΔΩΡΕΑΝ.

Εχεις απόλυτο δίκιο, ΑΛΛΑ : Πήγα να το κάνω σε ΝΟΚΙΑ club, μου είπαν οτι ΔΕΝ εχουν κάποια αναβάθμιση για το συγκεκριμένο θέμα-περιμένουν μέσα Μαρτίου κάτι νεότερο-και δυστυχώς θα πρέπει να πάω στη Συγγρού οταν έρθει, επειδή δεν έχουν τον συγκεκριμένο αντάπτορα !!!! Αυτά μου τα είπαν απο το μαγαζί της Σόλωνος και του Γαλατσίου πριν απο 10 μέρες...πραγματικά αναγκάστηκα να το κάνω επειδή δεν μπορούσα να κάνω φωνητική κλήση στις περισσότερες περιοχές της Αθήνας...επέλεγε μόνο του 3G δίκτυο....

Link to comment
Share on other sites

Εχεις απόλυτο δίκιο, ΑΛΛΑ : Πήγα να το κάνω σε ΝΟΚΙΑ club, μου είπαν οτι ΔΕΝ εχουν κάποια αναβάθμιση για το συγκεκριμένο θέμα-περιμένουν μέσα Μαρτίου κάτι νεότερο-και δυστυχώς θα πρέπει να πάω στη Συγγρού οταν έρθει, επειδή δεν έχουν τον συγκεκριμένο αντάπτορα !!!! Αυτά μου τα είπαν απο το μαγαζί της Σόλωνος και του Γαλατσίου πριν απο 10 μέρες...πραγματικά αναγκάστηκα να το κάνω επειδή δεν μπορούσα να κάνω φωνητική κλήση στις περισσότερες περιοχές της Αθήνας...επέλεγε μόνο του 3G δίκτυο....

Να διαβάζεις πιο συχνά το φόρουμ :)

Υπάρχει λύση για αυτό το πρόβλημα εδώ και καιρό ;)

Κάνε μια αναζήτηση για το operator ;)

http://digitalviews.smugmug.com/photos/471912194_RABQF-Th.gif
Link to comment
Share on other sites

Μετα την αναβαθμιση μπορει κανεις να μου πει πως ειναι η διαρκεια μπατταριας καθως και το σημα οταν το κλειδωσουμε στο GSM?
Link to comment
Share on other sites

To sima einai mia xara (opos diladi itan meta tin xrisi tou operator)

 

Tora gia tin mpataria me poli abebaiotita tha po oti isa pou to katalabaineis oti diarkei perissotero....

[Den xero mporei na mou diarkei perissotero epidi den to sindeo pia toso sixna me to pc.Kai to usb einai pou kanei oli tin bromiki douleia.:)]

Χρήστης:

Nokia: 3310 3330 5100 5140 5140i 6610 6310i 6630 5300 N95 N95_8gb N8 S3 mini

Link to comment
Share on other sites

To sima einai mia xara (opos diladi itan meta tin xrisi tou operator)

 

Tora gia tin mpataria me poli abebaiotita tha po oti isa pou to katalabaineis oti diarkei perissotero....

[Den xero mporei na mou diarkei perissotero epidi den to sindeo pia toso sixna me to pc.Kai to usb einai pou kanei oli tin bromiki douleia.:)]

 

Ρωτησα για το σημα διοτι ενω τα Series60 παραδοσιακα εχουν το καλυτερο σημα που εχω δει σε κινητο, με το 6630 υπηρχαν παραπονα, υποθετω λογω του 3G. Μετα το κλαισιμο σε GSM μονον δεν ειχα ενημερωση.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια σας.Εχω προβλημα με το mobiluck 2.21 που απο οτι διαβασα κανει για το 6630.Εχω δοκιμασει τα παντα αλλα δεν λεει με τιποτε να δουλεψει.Το μονο που κανει ειναι να ανοιγει αλλα οταν του λεω να βρει συνδεσεις δεν κανει τιποτε (δεν βρισκει κανεναν) αν ανοιξω το bluetooth τοτε κολλαει.Εχει κατορθωσει κανεις να το δουλεψει και αν ναι πως το εκανε και απο που το κατεβασε; Καποια που δοκιμασα μου λεγανε να κατεβασω την κενουργια version απο το site της εταιρειας.Εχω δοκιμασει να βγαλω και την καρτα και να το στεισω στο τηλεφωνο αλλα και παλι τιποτε.Στη αρχη το ειχα στεισει στην καρτα.Εχω την κενουργια εκδοση ν3.45.113.Ειναι απαραιτητο αυτο το προγραμμα για τα κινητα μας γι' αυτο βηθεια παιδια ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!

χη το ειχα δοκιμασει να το στεισω στην MMC.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια σας.Εχω προβλημα με το mobiluck 2.21 που απο οτι διαβασα κανει για το 6630.Εχω δοκιμασει τα παντα αλλα δεν λεει με τιποτε να δουλεψει.Το μονο που κανει ειναι να ανοιγει αλλα οταν του λεω να βρει συνδεσεις δεν κανει τιποτε (δεν βρισκει κανεναν) αν ανοιξω το bluetooth τοτε κολλαει.Εχει κατορθωσει κανεις να το δουλεψει και αν ναι πως το εκανε και απο που το κατεβασε; Καποια που δοκιμασα μου λεγανε να κατεβασω την κενουργια version απο το site της εταιρειας.Εχω δοκιμασει να βγαλω και την καρτα και να το στεισω στο τηλεφωνο αλλα και παλι τιποτε.Στη αρχη το ειχα στεισει στην καρτα.Εχω την κενουργια εκδοση ν3.45.113.Ειναι απαραιτητο αυτο το προγραμμα για τα κινητα μας γι' αυτο βηθεια παιδια ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!

χη το ειχα δοκιμασει να το στεισω στην MMC.

 

Προφανως λες οτι ειναι πολυ χρησιμο γιατι μπορεις να στειλεις τα κλειδωμενα αρχεια.Θα σου προτεινω να χρησιμοποιησεις το profiexplorer (addon του profimail) με το οποιο επισης μπορεις να στειλεις ολους τους τυπους αρχειων και εχεις και file manager. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

asymvivaste ευχαριστω για την απαντηση αλλα πια εκδοση profiexplorer κανει για το 6630 γιατι αν θυμαμαι καλα εχω δοκιμασει αυτο το προγραμμα αλλα δεν μπορουσα να βρω τα αρχεια (sis-jar) για να τα στειλω στον φακελο mail οπως με το mobiluck
Link to comment
Share on other sites

παιδιά θήκη για το 6630 που θα βρούμε?γερμανός -voda shops εχουν? :mad:

Sta Tim magazia exoun 8ikh bodyglove me 12.5E.Ayth exw balei kai thn 8ewrw arketa kalh

http://www.danasoft.com/sig/DSLinGreecesucks.jpg
Link to comment
Share on other sites

παιδιά θήκη για το 6630 που θα βρούμε?γερμανός -voda shops εχουν? :mad:

Sta Tim magazia exoun 8ikh bodyglove me 12.5E.Ayth exw balei kai thn 8ewrw arketa kalh

http://www.danasoft.com/sig/DSLinGreecesucks.jpg
Link to comment
Share on other sites

asymvivaste ευχαριστω για την απαντηση αλλα πια εκδοση profiexplorer κανει για το 6630 γιατι αν θυμαμαι καλα εχω δοκιμασει αυτο το προγραμμα αλλα δεν μπορουσα να βρω τα αρχεια (sis-jar) για να τα στειλω στον φακελο mail οπως με το mobiluck

Έχω κατεβάσει την καινούρια έκδοση σήμερα από το irc (2.17)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...