Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6630


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος stefocus ( 4 Ιαν. 2005 , 13:35)

 

Φιλοι μου εγω το εχω παρει απο Ελλαδα και το μονο προβλημα που εχω ειναι οτι χανει που και που την καρτα μνημης!!!!

Οταν ανοιγεις το πορτακι χωρις καν να την ακουμπησεις την ξαναβρισκει!!!

Λετε με ενα format να λυθει, ή καλυτερα να το παω στη νοκια.

Ενα αλλο ακομα που θελω να ρωτησω ειναι οτι , εαν κανω format, και τα προγραμματα που εχω περασει τα εχω περασει ολα στη καρτα μνημης, μετα θα παιζουν τα προγραμματα ? ή θελουν παλι install??

 

 

Λογικα θα θελουν εκ νεου εγκατασταση,καθοτι ενα μεος της εφαρμογης,ελεγχεται,τροπον τινα,απο τη μνημη του τηλεφωνου... :)

http://briefcase.pathfinder.gr/download/O_Tifosi/22469/369781/0/3.JPG

 

Tifosi : Βοηθός Συντονιστή συζητήσεων στο forum της Nokia @ myphone.gr

 

Θες ένα πολύ καλό RCD-MP3 αυτοκινήτου της Sony,σε άψογη κατάσταση και δώρο ένα αυθεντικό Joystick της Sony για εύκολο χειρισμό...?

Εαν ναι,ρίξε μια ματιά εδώ! !

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος blusprint ( 4 Ιαν. 2005 , 13:38)

 

..

 

 

Φιλε μου,αλλαξε την γραμματοσειρα που γραφεις,γιατι δεν εμφανιζονται σωστα τα γραφομενα σου :)

http://briefcase.pathfinder.gr/download/O_Tifosi/22469/369781/0/3.JPG

 

Tifosi : Βοηθός Συντονιστή συζητήσεων στο forum της Nokia @ myphone.gr

 

Θες ένα πολύ καλό RCD-MP3 αυτοκινήτου της Sony,σε άψογη κατάσταση και δώρο ένα αυθεντικό Joystick της Sony για εύκολο χειρισμό...?

Εαν ναι,ρίξε μια ματιά εδώ! !

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος DON ( 4 Ιαν. 2005 , 15:30)

 

Σύμφωνα με ξένο forum βγήκε ήδη νέα έκδοση sw.

 

RM-1 v 3.45.11.

 

Έμαθε κανείς κάτι σχετικό?... :confused:

 

 

Aκομα ,δεν εχουμε κατι νεοτερο σχετικα με το αν βελτιωνει κατι . :worry:

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι και απανταει οποιος ξερει!

Μεσα σ'αυτο το tread εχουν αναφερθει διαφορα προβληματα τα οποια πολλα απο αυτα οφειλονται σε προβληματακια του firmware, και οτι χρειαζεται αναβαθμηση.

Τα εχει αναφερει κανεις αυτα στην επισημη Νokia ωστε να ειναι ενημεροι και αυτοι με οτι λαθη βρισκουμε κατα την χρηση του 6630??

Link to comment
Share on other sites

Paidia kalispera

 

Xoris na einai kati episimo apo Nokia diavasa se kapio forum oti me tin 3.45.11 version iparxei epilogi pou tha leei TURN OFF 3G.

 

Prosoxi. Den ennoo tin epilogi pou exei tora gia manual selection pou den doulevei alla gia epiprostheti epilogi sto menu.

 

Etsi se perioxes me anemiko 3g sima thaa borei kapios na to girnaei se 2g gia na min xanei klisis.

 

Ego arketes fores exo xasei klisis se perioxes me 3g akoma kai otan dixnei full 3g sima. Se perioxes me 2g den eixa pote analogo provlima

 

Later....

Link to comment
Share on other sites

Πιστευω οτι χρειαζετε αυτο το συστημα off γιατι και εγω εχω χασει κλησεις 2-3 φορες και ισως να εφταιγε το 3g.

Οταν λεω εχω χασει ενοω οτι κανει πολλες διακοπες στη διαρκεια της κλησεις και μετα κληνει!

Και ολα αυτα με σημα 2g full. και το 3g αναμενο.

Στέφανος Πάτρα
Link to comment
Share on other sites

Φιλοι μου μηπως ξερετε εαν υπαρχει καποιο προγραμμα για το 6630 με υπενθυμισεις, το οποιο ομως θελω να κανει το εξης:

Βαζω μια υπενθυμιση π.χ. για τις 10-1-2005 στις 10:00 το πρωι.

Εγω εκεινη την ημερα, επειδη το κινητο το κλεινω το βραδυ, το ανοιγω στις 10-1-2005 στις 10:30 το πρωι.

Το κινητο δεν θα μου βγαλει καμια υπενθυμιση, γιατι η ωρα εχει πια περασει!!!

Γινετε να μου βγαζει υπενθυμιση ακομα και εαν ειναι περασμενη η ωρα?

Ενα προηγουμενο κινητο που ειχα (το 6100) το εκανε!!! με το ημερολογιο της μανας του!!!

Το 6630 δεν το κανει!!

Μπορει να με βοηθησει καποιος? Εχω δοκιμασει τo handy remind & birthday και γενικα ολα τα handy και δεν το κανουν.

Συμπεριφερετε οπως το εργοστασιακο και χανουν τις υπενθυμισεις οταν ειναι περασμενη η ωρα.

Ευχαριστω και sory για το μεγαλο μυνημα.

Στέφανος Πάτρα
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος elteo ( 4 Ιαν. 2005 , 19:34)

 

Μπορεί κάποιος να μου θυμίσει πώς ενεργοποιούμε τις αναφορές παράδοσης sms & mms σε Symbian 7.0?

 

 

Πας μυνηματα, ρυθμισεις, sms και εκει εχει αναφορα παραδοσης ναι ή οχι.

Το ιδιο και στα mms.

Στέφανος Πάτρα
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος elteo ( 4 Ιαν. 2005 , 19:34)

 

Μπορεί κάποιος να μου θυμίσει πώς ενεργοποιούμε τις αναφορές παράδοσης sms & mms σε Symbian 7.0?

 

 

Απο τις ρυθμισεις μυνηματων

Συντομο μυνημα

μυνημα multimedia

αντιστοιχα :)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

epanerchome sto uema tis mpatarias

os gnoston mou kratouse ligotero apo 1,5 mera kai mou chalase 2 mpataries

lipon

ekana backup me tin mmc oti ixe to tilefono , afisa tin mmc opos itan, ekana full hard reset me prasion 3 kai on/off kai 3ana girisa meso mmc oles tis rithmisis opos akrivos itan kai prin to reset, kai to proto apotelesma itan na kratisi h idia mpataria 2,5 imeres me tin idia pano kato chrisi

girizontas sto parelthon chrinika to provlima tis mpataris sinepese me tin egkatastasi tou rout 66, choris na kano chrisi bt, alla kai tora ine egkatestimeno to programma kanonika kai aplos vlepo to charti xoris sindesi gps

an sinechisi na doulevi kanonika tote oloi osi exoume to provlima me ti mpataria as kanoun to idio, den tha chasoun kanena dedomeno, gia na min katali3oume stin alpha copy....

Υπογραφή εκτός κανόνων Ο.Π.Χ
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος netgalileo ( 4 Ιαν. 2005 , 17:53)

 

epanerchome sto uema tis mpatarias

os gnoston mou kratouse ligotero apo 1,5 mera kai mou chalase 2 mpataries

lipon

ekana backup me tin mmc oti ixe to tilefono , afisa tin mmc opos itan, ekana full hard reset me prasion 3 kai on/off kai 3ana girisa meso mmc oles tis rithmisis opos akrivos itan kai prin to reset, kai to proto apotelesma itan na kratisi h idia mpataria 2,5 imeres me tin idia pano kato chrisi

girizontas sto parelthon chrinika to provlima tis mpataris sinepese me tin egkatastasi tou rout 66, choris na kano chrisi bt, alla kai tora ine egkatestimeno to programma kanonika kai aplos vlepo to charti xoris sindesi gps

an sinechisi na doulevi kanonika tote oloi osi exoume to provlima me ti mpataria as kanoun to idio, den tha chasoun kanena dedomeno, gia na min katali3oume stin alpha copy....

 

 

Εγώ το φόρτισα χθες το βράδυ και το είχα όλη νύχτα στην πρίζα.

Σήμερα το άνοιξα στις 7 και με 15 περίπου μπ3, πολλές φωτό και βίντεο, συνεχείς αλλαγές ανάμεσα σε 2G and 3G σήμα , βιντεοκλήσεις περίπου 35 λεπτών καθώς και πολύ GPRS. Και το κινητό μου έκλεισε πριν 3 λεπτά!

 

Είμαι ικανοποιημένος από την μπαταρία!

 

Μια χαρά είναι γιατί σήμερα το ξέσκισα!

 

:) ;)

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

το πρόβλημα με την μπαταρία στο 6630 έγκειται περισσότερο στην αναμονή και όχι τόσο στην χρήση ...

αυτό είχε αναφερθεί στα ξένα forums από πολύ νωρίς ακόμα .

 

η αναβάθμιση πιστεύω θα το βελτιώσει λίγο.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος manos the greek ( 4 Ιαν. 2005 , 18:49)

 

Εγώ το φόρτισα χθες το βράδυ και το είχα όλη νύχτα στην πρίζα.

Σήμερα το άνοιξα στις 7 και με 15 περίπου μπ3, πολλές φωτό και βίντεο, συνεχείς αλλαγές ανάμεσα σε 2G and 3G σήμα , βιντεοκλήσεις περίπου 35 λεπτών καθώς και πολύ GPRS. Και το κινητό μου έκλεισε πριν 3 λεπτά!

 

Είμαι ικανοποιημένος από την μπαταρία!

 

Μια χαρά είναι γιατί σήμερα το ξέσκισα!

 

:) ;)

 

Πες μου λιγο για τις αλλαγες 2g σε 3g το εκανε μονο του;Σου χανοταν το σημα;Επιλογη για μονιμα σε 2g η σε 3g; :D
Link to comment
Share on other sites

to thema ine oti mallon me kapia programmata, xoris katanagki na exi sxesi me io, na dimiourgounte parenergies opos, afti, to mialo pai pio pera kai gia ti sigkekrimeni periptosi isos xoris na fenete kati stin othoni to kinito na psachni sinechos gia bt gps kai etsi na troi se chrono miden ti mpataria

megali fantasia etsi ee :)

 

sorry gia ta greeklish

Υπογραφή εκτός κανόνων Ο.Π.Χ
Link to comment
Share on other sites

εμενα κρατει τουλαχιστον 48 ωρες με χρηση συνεχομενη, αρχεια 20-30 .ogg τραγουδια,κανενα βιντεακι,μηνυματα,τηλεφωνα...

 

Με μετρια χρηση πιστευω να κρατα τουλαχιστον 72 ωρες...

Ολα αυτα σε δικτυο 2G συνηθως....

Σημειωση: εχω την τελευταιa εκδοση v2.39.15 Rm-1 11/11/2004

Υπαρχει νεοτερη εκδοση ? δεν νομιζω

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ringo7213 ( 4 Ιαν. 2005 , 17:00)

 

Paidia kalispera

 

Xoris na einai kati episimo apo Nokia diavasa se kapio forum oti me tin 3.45.11 version iparxei epilogi pou tha leei TURN OFF 3G.

 

Prosoxi. Den ennoo tin epilogi pou exei tora gia manual selection pou den doulevei alla gia epiprostheti epilogi sto menu.

 

Etsi se perioxes me anemiko 3g sima thaa borei kapios na to girnaei se 2g gia na min xanei klisis.

 

Ego arketes fores exo xasei klisis se perioxes me 3g akoma kai otan dixnei full 3g sima. Se perioxes me 2g den eixa pote analogo provlima

 

Later....

 

Σπουδαίο νέο!

Μακάρι να μην είναι φήμη ή ράδιο αρβύλα ..

http://digitalviews.smugmug.com/photos/471912194_RABQF-Th.gif
Link to comment
Share on other sites

PAIDIA ,EIMAI KATOXOS ENOS 6600 . EXO MINEI EYXARISTHMENOS APO TO KINHTO ALLA LOGO TON NEON ANAGKON THA ITHELA NA TO ALLAKSO ME KATI PIO KAINOURIO. THA ITHELA NA MOU PEI KAPOIOS YPEFTHINA,GNOSTIS KINHTON KAI ANOIXTOMIALOS(XORIS PAREKSIGISI)

 

S-E P910i H NOKIA 6630

IPHONE 4 The Ultimate
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Global moderator ( 4 Ιαν. 2005 , 22:47)

 

Σπουδαίο νέο!

Μακάρι να μην είναι φήμη ή ράδιο αρβύλα ..

 

 

Φιλε Global δεν ξερω αν ειναι αρβυλα ,αλλα αυτο που παρατηρησα ειναι οτι εαν πας στο Help file του τηλεφωνου για τα δικτυα ,λεει:

 

"Για να επιλεξετε τον τυπο δικτυου που θα χρησιμοποιησετε ,στο "Λειτουργια Δικτυου" ,πατηστε το πληκτρο κυλησης.

 

Σημειωση: Αυτη η ρυθμιση ενδεχεται να ειναι προκαθορισμενη και να μην ειναι διαθεσιμη προς επεξεργασια "

 

Η "Λειτουργια Δικτυου" υπαρχει δηλαδη αλλα δεν εμφανιζεται παντα.

Μηπως τελικα πρεπει να υποστηριζεται απο το δικτυο? :worry:

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος john74 ( 5 Ιαν. 2005 , 04:43)

 

pantos emena simera moy espase ta nevra to kolo 3G,ehasa polla tilefonimata apla (2g)....olo connection error moy evgaze otan eperna kai otan me pernane!!!

 

 

Eπειδη μου το κανει και εμενα αυτο, εαν τηλεφωνησω να μου απενεργοποιησουν το 3g, γιατι δεν το χρησιμοποιω και καθολου, θα λυθει αυτο το προβλημα? ή μηπως οχι γιατι ειναι αρμοδια η usim και οχι η ενεργοποιηση?

Εαν παντος μου απαντησετε οτι θα λυθει το προβλημα, θα παρω κατευθειαν να την απενεργοποιησω, και ισως οταν βγει η νεα version που λεει οτι θα εχει διακοπτη, την ξαναενεργοποιω!!

Στέφανος Πάτρα
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...