Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6630


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αντε λοιπον να το αγορασω και εγω να γινουμε πολλοι :cool:

Φοβομουν για προβλημα σε τα δικτυα (2G kai 3G) αλλα τωρα τρεχω να το "τσιμπησω" .....

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος killing_you2 (20 Δεκ. 2004 , 22:54)

 

παιδιά το nokia το κεντρικό αυτό που είναι στη λεωφόρο βουλιαγμένης 187 ειναι κοντά με τον σταθμό του μετρό Δαφνης???

 

αν ειναι να πάω αυριο να μου περάσουν ελληνικα.

πες τε μου να ξέρω εεε, :p

 

 

Το μαγαζί βρίσκεται στα όρια των δήμων Βούλας και Γλυφάδας. Απ'το σταθμό ΜΕΤΡΟ του Αγ. Δημητρίου είναι (χωρίς ιδιαίτερη κίνηση) γύρω στα 6 ευρώ με ταξί :p :p

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος shodan (20 Δεκ. 2004 , 22:08)

 

Ρε παιδια ξερει κανεις πως μπορουμε να δουμε απο το πισι ολα τα αρχεια του κιν και οχι μονο οτι αφηνει να δουμε το nokia pc suite???Θελω να παρω Backup τα μυνηματα πως γινεται???

 

 

Ολο τον φάκελο MAIL κάνε copy-paste στην κάρτα μνήμης. Εψαξα μπας και βρω άκρη να δω απ' το PC και το C: αλλά δεν βρήκα ακόμη κάτι. Υπάρχει και το message_storer, που όμως δεν αποθηκεύει μηνύματα ρυθμίσεων (από irc ;) )

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος nickvog (20 Δεκ. 2004 , 23:40)

 

Το μαγαζί βρίσκεται στα όρια των δήμων Βούλας και Γλυφάδας. Απ'το σταθμό ΜΕΤΡΟ του Αγ. Δημητρίου είναι (χωρίς ιδιαίτερη κίνηση) γύρω στα 6 ευρώ με ταξί :p :p

 

 

 

με το ρουτ 66 μου το βγάζει πως είναι 850 μετρα αποσταση απο το σταθμο!

 

ποιός είναι ποιο κοντά, σταθμός Αγ.δημητριου ή Δαφνης?

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος DENIOR (20 Δεκ. 2004 , 23:24)

 

Stin COSMOTE me enimerosan oti me apli SIM,to kinito den tha eixe katholou sima...Gia auto kai agorasa mia USIM COSMOTE.Alla,opos exei episimanthei kai se proigoumenes selides,to provlima auto parousiazetai mono se SIM kartes tis COSMOTE.Oi SIM ton allon etairion leitourgoun omala sta 3G montela...

 

 

Nai. Afou kai ego epsaxa arketa to thema, theoro oti to kinito exei provlima me tin 2G SIM Cosmote otan omos vriskesai se perioxes opou yparxei sima 2G kai 3G. An yparxei sima mono 2G tote douleyei kanonika! Simera evala 3G SIM tis Cosmote kai fainetai (gia ligo pou to dokimasa) na min yparxei provlima. Elpizo i palia mou 2G SIM na itan kai i aitia ton provlimaton tou kinitou mou, ta opoia exo anaferei se proigoumeno post kai etsi tora ola na pane kala apo do kai pera.

 

Pantos tha epistrepso me post entyposeon meta apo polles dokimes me tin nea 3G Cosmote SIM mou.

 

YG: Exo tin ypopsia oti ayto symbainei me ola ta 3G kinita stin Cosmote.

An xerei kaneis as mas diafotisei perissotero.

"The real voyage of discovery consists not in seeking new landscapes but in having new eyes."
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος sequent_c (20 Δεκ. 2004 , 22:22)

 

λοιπόν το κινητό τρώει ένα κώλυμα που και που όταν πας να ανοίξεις την έκθεση που σου λέει "κατεστραμμένη βάση δεδομένων" και δεν σου εμφανίζει κανένα αρχείο. αυτό το έχω πάθει 2-3 φορες από τότε που το πήρα.

δεν νομίζω να είναι τίποτα ανησυχητικό και προβλέπω να διορθωθεί στο επόμενο firmware.

και το 6600 στην πρώτη του έκδοση έτρωγε κάτι μικρά κολληματάκια στα μηνύματα στην mmc,μετά λύθηκε.

 

επειτα ένα άλλο πράγμα που έχω προσέξει και κάπως με δυσανασχετεί είναι το θέμα της εναλλαγής δικτύου σε μέρει που δεν υπάρχει επαρκής κάλυψη.

 

η εναλλαγή γίνεται μια χαρά αλλα αν έχετε το κινητό κοντά σε ηχεία,τηλεόραση κλπ θα ακούτε κάθε λεπτό τις γνωστες παρεμβολές "μπιπ μπιπ" που ακούγαμε στα 2g κάθε φορα που δεχόμασταν κλήση.

τώρα το ποσο ανησυχητικό μπορεί να είναι αυτό το αφήνω να το κρίνουν οι ειδικοί σε αυτά τα θέματα.

πάντως το σίγουρο είναι ότι αυτό το πράγμα μειώνει αυτονομία.

 

edo k dio bdomades pou exo to kin mou den mou to exi emfanisi pote ayto to problem

http://mobile-review.com/forum2/customavatars/avatar7425_3.gif

 

All in all a must buy for every Nokia lover and for others too! UI is brilliant, MP Cam is good, the phone has got Stereo output, Great 65K TFT Screen (display) it has got everything that you would need in a phone! I must say 6630 is going to be one of my favorites!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος profion85 (21 Δεκ. 2004 , 01:01)

 

edo k dio bdomades pou exo to kin mou den mou to exi emfanisi pote ayto to problem

 

 

Cosmote, Vodafon, TIM??? 2G i 3G SIM???

"The real voyage of discovery consists not in seeking new landscapes but in having new eyes."
Link to comment
Share on other sites

fortono apps edo opoios thelei na mpoukarei (gia to 6630 toy) http://ca.groups.yahoo.com/group/newnokia6630/ deite kai tin ypografei moy,to idio einai etsi gia na min psahnomaste kai fortoste oti kalo thelete eseis episis!! :)
Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος john74 (21 Δεκ. 2004 , 02:29)

 

fortono apps edo opoios thelei na mpoukarei (gia to 6630 toy) http://ca.groups.yahoo.com/group/newnokia6630/ deite kai tin ypografei moy,to idio einai etsi gia na min psahnomaste kai fortoste oti kalo thelete eseis episis!! :)

 

Ωραίος ο Γιάννης.Μια χαρη μόνο.Μπορει να μου καποιος τα ονοματα των αρχειων που πρεπει να κατεβασω απο το Μιrc για το Route66.Κοιταξα και στο αντιστοιχο thread αλλα βρισκω αλλα αρχεια με ασχετο μεγεθος απο αυτο που λένε τα παιδιά.

http://www.danasoft.com/sig/DSLinGreecesucks.jpg
Link to comment
Share on other sites

Το έχει κανένας χρησιμοποιώντας το δίκτυο της ΤΙΜ?Αντιμετωπίζει προβλήματα στην εναλλαγή?(2G-3G)
http://digitalviews.smugmug.com/photos/471912194_RABQF-Th.gif
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος silver82 (21 Δεκ. 2004 , 03:38)

 

Ωραίος ο Γιάννης.Μια χαρη μόνο.Μπορει να μου καποιος τα ονοματα των αρχειων που πρεπει να κατεβασω απο το Μιrc για το Route66.Κοιταξα και στο αντιστοιχο thread αλλα βρισκω αλλα αρχεια με ασχετο μεγεθος απο αυτο που λένε τα παιδιά.

 

Eγώ το κάνω serve με όνομα Route66_Greek_Map.rar.

Γράψε @find ονομα_αρχείου και θα βρείς ο,τι χρειάζεσαι.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος nickvog (20 Δεκ. 2004 , 23:44)

 

Ολο τον φάκελο MAIL κάνε copy-paste στην κάρτα μνήμης. Εψαξα μπας και βρω άκρη να δω απ' το PC και το C: αλλά δεν βρήκα ακόμη κάτι. Υπάρχει και το message_storer, που όμως δεν αποθηκεύει μηνύματα ρυθμίσεων (από irc ;) )

 

 

Πως θα κανω Copy ολοκληρο καταλογο???Ο Profiexplorer δεν με αφηνει!!!!Αντιγραφει μονο αρχειο αρχειο και οζι ολοκληρο καταλογο

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Global moderator (21 Δεκ. 2004 , 09:14)

 

Το έχει κανένας χρησιμοποιώντας το δίκτυο της ΤΙΜ?Αντιμετωπίζει προβλήματα στην εναλλαγή?(2G-3G)

 

 

Το χρησιμοποιώ με 2G κάρτα ΤΙΜ και δεν αντιμετωπίζω κανένα πρόβλημα. :)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν εγώ παρήγγειλα και σε 3 μερες μου ήρθε αυτή η θηκούλα. Το site ειναι το mobilefun.co.uk. πολύ καλό site.
Link to comment
Share on other sites

Καλή σας μέρα! Με συγχωρείτε εαν αυτά που ρωτήσω έχουν ήδη απαντηθεί.....

Εδώ και 2 βδομάδες έχω κι εγώ στην κατοχή μου το 6630!

Άλλεξα τη sim σε u-sim για το 3G και ενεργοποίησα όλες τις σχετικές υπηρεσίες όμως...! Είμαι συνδρομητής με συμβόλαιο στη vodafone! Το κινητό ακόμα δεν έχει συμπεριληφθεί στο vodafone live! Και είναι άγνωστο το πότε από όσο μου είπαν απο τη vodafone! Υπάρχει καμια καλύτερη πληροφόρηση?

Και κάτι ακόμα.....αντιμετωπιζω προβλήματα κάποθ-κάπου με το σήμα μου όταν μίλαω....σε σημεία που με το 6600 άκουγα και με άκουγαν καμπάνα! Επηρεάζει το 3G(η εναλλαγή 2G σε 3G εννοώ) μήπως?

 

Υ.Γ. εγκατέστησα το fscaller version 3.00 όμως δε λειτουργεί! Χρειάζεται κάποια άλλη έκδοση μήπως?

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Αν ο Παράδεισος δεν έχει γυναίκες, αυτοκίνητα και κινητά τηλέφωνα......

Εγώ δε θα πάω!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος gpap23 (21 Δεκ. 2004 , 11:18)

 

Υ.Γ. εγκατέστησα το fscaller version 3.00 όμως δε λειτουργεί! Χρειάζεται κάποια άλλη έκδοση μήπως?

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

 

 

Καλη σου μερα φιλε.Μεχρι στιγμης η symbianware δεν εχει βγαλει εκδοση του FSCaller συμβατη με το 6630.Λιγο υπομονη και θα βγει σιγουρα. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος shodan (21 Δεκ. 2004 , 10:01)

 

Πως θα κανω Copy ολοκληρο καταλογο???Ο Profiexplorer δεν με αφηνει!!!!Αντιγραφει μονο αρχειο αρχειο και οζι ολοκληρο καταλογο

 

 

card reader απαραιτητος για αυτην την δουλεια. ;)

 

 

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος gpap23 (21 Δεκ. 2004 , 11:18)

 

Και κάτι ακόμα.....αντιμετωπιζω προβλήματα κάποθ-κάπου με το σήμα μου όταν μίλαω....σε σημεία που με το 6600 άκουγα και με άκουγαν καμπάνα! Επηρεάζει το 3G(η εναλλαγή 2G σε 3G εννοώ) μήπως?

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

 

 

@gpap23: Σιγουρα παιζει καποιο ρολο.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή ρε παιδιά επειδή είμαι παντελώς άσχετος από προγράμματα για κινητά,με μια απλή sim θα έχω προβλήμα;Καλό θα ήταν για εμάς τους άσχετους να ειπωθούν κάποια πραγματάκια για sites που μπορούμε να βρούμε προγράμματα για το κινητό,αλλά κυρίως πώς μπορούμε να τα εγκαταστήσουμε στο κινητό.ΕΙΜΑΙ ΑΣΧΕΤΟΣ.ΤΙ ΝΑ ΠΩ.
Link to comment
Share on other sites

Αναφέρομαι στη διαδικασία που χρειάζεται για να εγκαταστήσεις ένα πρόγραμμα.Ασχοληθείτε και λίγο με εμάς τους άσχετους ρε παιδιά.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος FTINA_TSIGARA (21 Δεκ. 2004 , 12:16)

 

Αναφέρομαι στη διαδικασία που χρειάζεται για να εγκαταστήσεις ένα πρόγραμμα.Ασχοληθείτε και λίγο με εμάς τους άσχετους ρε παιδιά.

 

 

Φιλε μου ειδικα για το που μπορεις να βρεις προγραμματα και παιχνιδια αν διαβασεις λιγο τα threads θα δεις παρα πολλα links.

Οσο για το πως θα τα εγκαταστησεις απλα ή τα στελνεις με bluetooth στο κινητο και μετα πας στα εισερχομενα ανοιγεις το μηνυμα και ξεκιναει αυτοματα η εγκατασταση ή μεσω του pc suite και συγκεκριμενα το Nokia Application Installer.Ριξε και μια ματια στο user manual. ;)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Τα προγραμματα που μπορεις να βρεις καλυπτουν οτι κατηγορια μπορεις να φανταστεις.Απο e-mail clients μεχρι file managers,απο bluetooth chat μεχρι και gps navigation.Ριξε μια ματια στο http://www.my-symbian.com οπου τα εχει ολα κατηγοριοποιημενα. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος gpap23 (21 Δεκ. 2004 , 11:18)

 

 

Υ.Γ. εγκατέστησα το fscaller version 3.00 όμως δε λειτουργεί! Χρειάζεται κάποια άλλη έκδοση μήπως?

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

 

 

Eida oti kikloforise to fscaller 3.01 kai apo oti lene kapoioi pou to exoun dokimasei leitourgei me to 6630, ego den exo prolavei na to dokimaso

akoma.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...