Jump to content

Motorola Moto E (2nd gen - 2015)


Mark_K
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 214
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

 

Αυτό σημαίνει ότι και το Moto E 2nd gen θα πάρει android 6; Εδώ δεν ήρθε το 5.1 ακόμη... :w00t:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ενδιαφέρομαι για το μοτο Ε κυρίως επειδή λέγεται οτι η μπαταρία του είναι καλή.

Μπορείτε να γράψετε πόσο διαρκεί η μπαταρία του ;

Σας βγάζει 2 πλήρεις ημέρες (πάνω από 48ώρες) με ημερήσια χρήση οθόνης 1-2 ώρες ;

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι για το μοτο Ε κυρίως επειδή λέγεται οτι η μπαταρία του είναι καλή.

Μπορείτε να γράψετε πόσο διαρκεί η μπαταρία του ;

Σας βγάζει 2 πλήρεις ημέρες (πάνω από 48ώρες) με ημερήσια χρήση οθόνης 1-2 ώρες ;

Άνετα. Εγώ σε 48 ώρες έχω σίγουρα 5 με 6 ώρες ανοιχτή οθόνη. Σε 24 ώρες έχω φτάσει μέχρι και 8.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
καλα ρε παιδια, δεν εχουμε δυνατοτητα να μπλοκαρουμε ενα ενοχλητικο τηλεφωνο στο moto e;
Link to comment
Share on other sites

Τα περισσότερα τηλέφωνα δεν το έχουν αυτό σαν λειτουργία γιατί δεν έχει κάτι τέτοιο από "τη μάνα του" στο android. Μερικοί κατασκευαστές το έχουν κάνει από μόνοι τους σε κάποια μοντέλα που παραμετροποιούν αρκετά το λειτουργικό. Σε τηλέφωνα με σχεδόν stock android όπως το Motorola μην περιμένεις κάτι τέτοιο. Μπορείς να κάνεις αυτή τη δουλειά ωστόσο, κατεβάζοντας κάποια αντίστοιχη εφαρμογή από τις διάφορες που έχουν βγει.
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δε μου έχει χρειαστεί. Κάνε αναζήτηση στο Google play για "call blocker" και ανάλογα με τη βαθμολογία κρίνε και εγκατέστησε. Βλέπω μερικές με πάνω από 4.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Πήρα το εν λόγω κινητό για έναν γνωστό μου.

Ρε παιδιά τα μοτορολα έρχονται στο κουτί μόνο με usb καλώδιο? Ούτε καν φορτιστή? Αντε τα ακουστικά οκ να λείπουν. Αλλά φορτιστή?

Πήρα το κατάστημα και το επίσημο service και μου το επιβεβαίωσαν.

Αλλά ακόμα δεν το πιστεύω.

Χωρίς φορτιστή?

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Σκέφτομαι να πάρω το Moto E 2nd Gen. Η τιμή του έχει πέσει πλέον στα 80 €. Απ'αυτά που διαβάζω, το θεωρώ τρομερό value for money για κάποιον που θέλει να τρέξει σύγχρονες εφαρμογές Android. Εσείς που το έχετε και το χρησιμοποιείτε καθημερινά, τι θα με συμβουλεύατε; Υπάρχει κάποιος καλός λόγος να μην το προτιμήσω και να πάω σε κάτι ακριβότερο; Δε με ενδιαφέρει η κάμερα.
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να πάρω το Moto E 2nd Gen. Η τιμή του έχει πέσει πλέον στα 80 €. Απ'αυτά που διαβάζω, το θεωρώ τρομερό value for money για κάποιον που θέλει να τρέξει σύγχρονες εφαρμογές Android. Εσείς που το έχετε και το χρησιμοποιείτε καθημερινά, τι θα με συμβουλεύατε; Υπάρχει κάποιος καλός λόγος να μην το προτιμήσω και να πάω σε κάτι ακριβότερο; Δε με ενδιαφέρει η κάμερα.

Αν δεν σε ενδιαφέρει η κάμερα να το πάρεις με 1000

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε το Marshmallow. Mόλις το έβαλα να κατεβαίνει. Η πλάκα είναι πως ενώ έχω σαν γλώσσα τα ελληνικά, επειδή η συσκευή είναι από Ισπανία όλες οι πληροφορίες για το update είναι στα ισπανικά... Για να δούμε.
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε το Marshmallow. Mόλις το έβαλα να κατεβαίνει. Η πλάκα είναι πως ενώ έχω σαν γλώσσα τα ελληνικά, επειδή η συσκευή είναι από Ισπανία όλες οι πληροφορίες για το update είναι στα ισπανικά... Για να δούμε.

Εννοείς official, FOTA? Υποτίθεται ήταν μόνο για το αμερικάνικο!

Link to comment
Share on other sites

Ναι, κανονικά. Το αμερικανικό δεν ήταν αυτό που δεν θα έπαιρνε αναβάθμιση; Από ότι είχα στο xda forum είχαν πάρει και σε άλλες ευρωπαϊκές παραλλαγές του 1524 το update.
Link to comment
Share on other sites

Ναι, κανονικά. Το αμερικανικό δεν ήταν αυτό που δεν θα έπαιρνε αναβάθμιση; Από ότι είχα στο xda forum είχαν πάρει και σε άλλες ευρωπαϊκές παραλλαγές του 1524 το update.

Σύμφωνα με το gsmarena:

only XT1527, planned upgrade to v6.0 (Marshmallow)

 

Εσύ ποιο έχεις; 1524?

Link to comment
Share on other sites

Καλά αυτό δε λέει και πολλά. Αν δεν κάνω λάθος, και ενώ αρχικά είχε πει ότι δεν θα αναβαθμιστεί κανένα, πριν κάμποσο καιρό είπαν πως θα πάρουν τελικά όλα το 6 πλην του αμερικανικού.

 

Ναι, το 1524 είναι, retes(ισπανικό).

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ! Ήταν το μόνο που με έβαζε σε δεύτερες σκέψεις! Με τον επόμενο μισθό το αγοράζω!

 

Πες μας και πως είναι σε σχέση με το Lollipop!

Link to comment
Share on other sites

Θα προσπαθήσω να εντοπίσω διαφορές. Εδώ και 5 μήνες το έχω δώσει στον πατέρα μου και δεν έχω άμεση επαφή.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ήρθε το Marshmallow. Mόλις το έβαλα να κατεβαίνει. Η πλάκα είναι πως ενώ έχω σαν γλώσσα τα ελληνικά, επειδή η συσκευή είναι από Ισπανία όλες οι πληροφορίες για το update είναι στα ισπανικά... Για να δούμε.

 

Χμμ περίεργο, καμία ενημέρωση στο δικό μου.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola Moto E (2nd gen - 2015)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...