Jump to content

[LG G3] Πρόβλημα με ρωγμές


takis6666
 Κοινοποίηση

Ρωγμή προβλημα η οχι?  

138 members have voted

  1. 1. Ρωγμή προβλημα η οχι?

    • Ναι, αντιμετώπισα αυτο το πρόβλημα
    • Εχω γνωστο ατομο που το αντιμετώπισε
    • Το κινητο μου ειναι μια χαρα!


Recommended Posts

Το δικο μου εχει και τις δυο (πανω και κατω), με την επανω τεραστιων διαστασεων πλεον. Αυριο θα το παραλαβει η LG και θα παει στην Procordia μια και σε 5 μηνες ληγει η εγγυηση.

 

Ειναι σειρας 407 (η 409) νομιζω απο Γερμανο.

 

Για να δουμε πως θα παει το ολο θεμα, θα ενημερωσω σχετικα εδω.

 

Update #1: Σημερα 1/11 δεν ήρθε κανενας courrier. Επικοινωνησα ΞΑΝΑ με την LG, μου ζητησαν συγνωμη, και ΘΑ με καλεσουν για αλλο ραντεβού.

 

Πιαστ'τ'αυγό και κουρευτο.

 

Update #2: Η LG τα ριχνει στα ELTA Courrier και τα ΕΛΤΑ κανει την παπια. Ακομα τιποτα για επομενο ραντεβού. Ολο και πιο ενδιαφέρον γινεται. Προς το παρον παραμενω ηρεμος και ημερος.

 

Update #3: Σημερα 2/11 εφυγε με ΕΛΤΑ προς Procordia. Ιδωμεν.

 

Το φιλαράκι μου πήρε κατευθείαν τα ΕΛΤΑ τμήμα currier στη περιοχή του αφού επικοινώνησε πρώτα με τη procordia και ήρθε και το πήρε είναι δωρεάν τα μεταφορικά πήγαινε -έλα, ο συντομότερος δρόμος είναι κατευθείαν procordia.

Αυτό με τα ΕΛΤΑ είναι πρόβλημα γιατί δεν στέλνουν αν δεν έχουν άλλο πελάτη κοντά στη περιοχή σου το έχω διαπιστώσει προσωπικά σε αγορές από το εξωτερικό Κίνα. Ζήτα τους να σου πούνε ώρα παραλαβής ± 1 ώρα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 276
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το φιλαράκι μου πήρε κατευθείαν τα ΕΛΤΑ τμήμα currier στη περιοχή του αφού επικοινώνησε πρώτα με τη procordia και ήρθε και το πήρε είναι δωρεάν τα μεταφορικά πήγαινε -έλα, ο συντομότερος δρόμος είναι κατευθείαν procordia.

Αυτό με τα ΕΛΤΑ είναι πρόβλημα γιατί δεν στέλνουν αν δεν έχουν άλλο πελάτη κοντά στη περιοχή σου το έχω διαπιστώσει προσωπικά σε αγορές από το εξωτερικό Κίνα. Ζήτα τους να σου πούνε ώρα παραλαβής ± 1 ώρα.

 

Τα ΕΛΤΑ courrier ειναι 2 χιλιομετρα απο το σπιτι μου. Ειναι καληνυχτες εκει στα ΕΛΤΑ παντως. Τελειως.

 

Τελος παντων, εφυγε σημερα το πρωι προς Procordia και να δουμε τι θα δουμε τις επομενες ημερες.

 

Ελπιζω να υπαρχει το ανταλλακτικο. Βεβαια δεν με χαλαει και να μην εχουν και να παρω κανενα πιστωτικο απο τον Γερμανο μια και ειναι LG hellas εισαγωγη

 

Ιδωμεν.

 

 

Update: 7 NOE. Δεν υπαρχει ανταλλακτικο για το χρωμα μου (τιτανιουμ) απο το εργοστασιο. Ειναι σε ελειψη. Επικοινωνια μετα απο 10 εργασιμες ημερες και βλεπουμε. Αυτα.

Edited by cagliostro
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα παιδιά. Έχω ένα 32άρι G3 με τις γνωστές ρωγμές πάνω και κάτω. Η εγγύηση του λήγει σε 1 μήνα. Μέχρι σήμερα δεν με είχε απασχολήσει το θέμα των ρωγμών. Ωστόσο σήμερα μου έπεσε από τα χέρια και έσπασε η οθόνη-για την ακρίβεια πρέπει να έχει χαλάσει μόνο το digitizer. Βλέποντας εδώ στο φορουμ ότι για την επισκευή των ρωγμών αλλάζουν μαζί και την οθόνη μου γεννήθηκε η απορία αν με καλύπτει η εγγύηση παρά το σπάσιμο της οθόνης. Δηλαδή εφόσον οι ρωγμές προυπήρχαν και είναι κατασκευαστικό λάθος οφείλουν να μου το φτιάξουν δωρεάν. Ξέρει κανείς τι ισχύει σε τέτοια περιπτωση?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Έχω ένα 32άρι G3 με τις γνωστές ρωγμές πάνω και κάτω. Η εγγύηση του λήγει σε 1 μήνα. Μέχρι σήμερα δεν με είχε απασχολήσει το θέμα των ρωγμών. Ωστόσο σήμερα μου έπεσε από τα χέρια και έσπασε η οθόνη-για την ακρίβεια πρέπει να έχει χαλάσει μόνο το digitizer. Βλέποντας εδώ στο φορουμ ότι για την επισκευή των ρωγμών αλλάζουν μαζί και την οθόνη μου γεννήθηκε η απορία αν με καλύπτει η εγγύηση παρά το σπάσιμο της οθόνης. Δηλαδή εφόσον οι ρωγμές προυπήρχαν και είναι κατασκευαστικό λάθος οφείλουν να μου το φτιάξουν δωρεάν. Ξέρει κανείς τι ισχύει σε τέτοια περιπτωση?

 

Και πως θα αποδείξεις ότι οι ρωγμές προϋπήρχαν; Δύσκολο έως αδύνατο νομίζω φίλε...

Link to comment
Share on other sites

10% να το δεχτουν.ισως αν πεις οτι το σπασιμο ειναι παλιο μπλα μπλα,παρακαλεσεις γονατισεις:p κλπ.
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Πως προτείνετε να κινηθώ, τηλέφωνο στην procordia εξ αρχής ή με τεχνική υποστήριξη LG πρώτα να δω τι θα πούν?

 

Υ.Γ. Πόσο περίπου κοστίζει αν τα πληρώσω εγώ εν τέλει?

Edited by jokerakos41
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Πως προτείνετε να κινηθώ, τηλέφωνο στην procordia εξ αρχής ή με τεχνική υποστήριξη LG πρώτα να δω τι θα πούν?

 

Υ.Γ. Πόσο περίπου κοστίζει αν τα πληρώσω εγώ εν τέλει?

 

Δεν σε συμφερει να το επισκευασεις νομιζω και εξαιρετικα δυσκολο να στο καλυψουν με εγγυηση.

 

Καλυτερα να κοιταξεις ενα μεταχειρισμενο με εγγυηση 5-6 μηνες, που βρισκεις με 120-140 ευρω.

Link to comment
Share on other sites

Στειλτο δεν εχεις να χασεις κατι..Πες εγω θέλω να μου επισκευάσεται τις ρωγμές..Πες η οθονη δεν με ενοχλεί :P

 

Αυτό έλεγα να ισχυριστώ. χαχα. Να κάνω πως δεν ξέρω ότι πάει πακέτο και η οθόνη

Link to comment
Share on other sites

Απο τις 2 /11 αποστολη, παραλαβη 3/11 απο Procordia, τιποτα μεχρι σημερα 15/11 (Received).

 

Τηλεφωνικα μου ειπαν οτι το χρωμα μου (Titanium) ειναι ακομα σε ελλειψη απο το εργοστασιο αν και ο τεχνικος ΔΕΝ το εχει δει μεχρι σημερα.

 

Πρωτες εντυπωσεις ειναι το αργο το service στην Procordia. Ευγενικοι παντως.

 

edit: Μεσημερι 15/11 το status αλλαξε απο Received σε "Waiting Spare Part". Κοινως την ηπιαμε.

Edited by cagliostro
Link to comment
Share on other sites

Λογικά περιμενουν απάντηση απο τα κεντρικά. HQ-> Headquarters

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

Λογικά περιμενουν απάντηση απο τα κεντρικά. HQ-> Headquarters

 

Ναι, τελικα δεν επισκευαζεται (δεν υπαρχει ανταλακτικο) και περιμενουν απο την LG για πιστωτικο προς τον Γερμανο. Το ασχημο ειναι οτι δεν υπαρχει πλεον LG G3 αλλα και ουτε LG G4 (στον Γερμανο οχι γενικα) και ο Γερμανος δεν εχει κατι που με ενδιαφερει. Οποτε θα εχω απλα ενα πιστωτικο 300 ευρω, που δεν μου κανει την δουλεια......

Link to comment
Share on other sites

παρε το g5 αν δεν θελεις αλλη μαρκα.

 

Το LG G5 στον Γερμανο εχει 550 ευρω. Εγω ειχα παρει απο τον Γερμανο το LG G3 σε promo του Πασχα 2015 στα 280 ευρω.

 

Δυσκολη αποφαση, και προφανως δεν δινουν χρηματα πισω μια και θα μπορουσα να παρω LG G4 απο skroutz.gr σε κοντα τα 300 ευρω.

Link to comment
Share on other sites

Το LG G5 στον Γερμανο εχει 550 ευρω. Εγω ειχα παρει απο τον Γερμανο το LG G3 σε promo του Πασχα 2015 στα 280 ευρω.

 

Δυσκολη αποφαση, και προφανως δεν δινουν χρηματα πισω μια και θα μπορουσα να παρω LG G4 απο skroutz.gr σε κοντα τα 300 ευρω.

 

Χαλαρωσε τωρα για τις γιορτές θα σρχιζουν μα βγαζουν προσφορές..Και ολο και κατι αξιολογο θα βρεθει..

Link to comment
Share on other sites

Χαλαρωσε τωρα για τις γιορτές θα σρχιζουν μα βγαζουν προσφορές..Και ολο και κατι αξιολογο θα βρεθει..

 

Βασικα ηθελα και θελω G3/G4 για την φωτογραφικη τους. Τα αλλα τα βρισκω ευκολα.

 

Απαραδεκτη η LG απο επαρκεια ανταλακτικων παντως. Απαραδεκτη.

Link to comment
Share on other sites

Μου επιστραφηκε το κινητο σημερα, αφτιαχτο, με εντολη αντιστροφης πωλησης προς Γερμανο. Και αρχισε η περιπετεια μου, μια και το καταστημα Γερμανος που το πηρα δεν γνωριζει (λεει) κατι ακομα και αναγκαστηκα να καλεσω τα κεντρικα του Γερμανου και να ζητησω βοηθεια. Και αναμενω. Ο Γερμανος ειναι τελικα σαν το Ελληνικο Δημοσιο.

 

Επισης φαινεται οτι υπαρχει μεγαλη ελλειψη κινητων (LG μονο ?) στην αγορα (την επισημη).

 

Αυτα για να ξερετε τι σας περιμενει αν αποφασισετε να φτιαξετε τις ρωγμες. Κριμα για την LG παντως, και με αυτα που διαβαζω και για τα LG 4 ...

 

Επισης η LH Hellas χανει χρηματα απο την διαδικασια αυτη. Γιατι να παραλαβε το κινητο μου για επισκευη αν δεν εχει ανταλακτικα ? Τζαμπα courrier, εργασια στην Procordia και εκνευρισμος δικος μου.

Link to comment
Share on other sites

συμασια εχει οτι αναγνωρισαν το λαθος και σου κανουν πιστωση το ποσο.

 

Οχι ακριβως. Η εγγυηση που (λενε οτι) δινουν αναφερει ακριβως οτι η LG οφειλει να αντικαταστησει το κινητο με ομοιο (ιδιας η παρομοιας ΑΠΟΔΟΣΗΣ λεει, ισως και refurbished), κατα την κριση της. Αυτο δεν έγινε. Τα 280 ευρω που ΘΑ μου πιστωσουν (για να το δω στην πραξη, γιατι ακομα ΔΕΝ με έχουν παρει πισω απο τον Γερμανο) για να παρω κατι αλλο, δεν με καλυπτει απολυτα.

 

Ασε που προφανως απο ανταλλακτικα, γιοκ.

 

Η μονη σοβαρη μεχρι τωρα ηταν η Procordia. Συνεπης σε οτι μου ειπε τηλεφωνικα και απαντησε και 2 emails που εστειλα. Η LG και ο Γερμανος, ειναι Απο τον Αννα στον Καιαφα.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά φαίνεται πώς το επίσημο mobile τμήμα της LG Hellas κατρακυλάει & υπολειτουργεί όπως είχε αναφερθεί και από κάποια άλλα παιδιά πριν λίγο καιρό.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά φαίνεται πώς το επίσημο mobile τμήμα της LG Hellas κατρακυλάει & υπολειτουργεί όπως είχε αναφερθεί και από κάποια άλλα παιδιά πριν λίγο καιρό.

 

Οντως κατι περιεργο συμβαινει. Υπαρχει λεει ελειψη απο κινητα LG ακομα και G5, προφανως απο τον επισημο εισαγωγεα. Ειναι δυνατον 3 εβδομαδες πριν τα Χριστουγεννα ;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G3] Πρόβλημα με ρωγμές

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...