Jump to content

[LG G3] Πρόβλημα με ρωγμές


takis6666
 Κοινοποίηση

Ρωγμή προβλημα η οχι?  

138 members have voted

  1. 1. Ρωγμή προβλημα η οχι?

    • Ναι, αντιμετώπισα αυτο το πρόβλημα
    • Εχω γνωστο ατομο που το αντιμετώπισε
    • Το κινητο μου ειναι μια χαρα!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 276
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παντως οπως ξαναεγραψα,και σε galaxy s3 που ειχα,εμφανιζοταν ρωγμες στο πλαισιο μαλλον ιδια παρτιδα πλαστικου(κορεα και οι 2 μαρκες),οποτε αν δεν πειραζει την λειτουργικοτητα αφηστε το ετσι γιατι σε πολους οπως διαβαζω ξαναεμφανιστηκε.ευτηχως σε εμενα με 2 g3 δεν...ακομα φτου φτου φτου:ninja:
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Τους πήρα τηλεφωνο(lg hellas) για την ρωγμη αυριο θα ερθουν να το παραλαβουν!δεν υπαρχει συσκευή για αυτές τις ημέρες οποτε αποτοξίνωση:lol:!δεν μου ειπαν ποσο θα το κρατήσουν!(κακώς δεν ρώτησα)!για περαιτερω θα ενημερώσω!
Link to comment
Share on other sites

τελικα το κινητό μου επέστρεψε σήμερα!ολα καλα με την οθόνη και το πλαίσιο σαν τωρα να το αγόρασα (έβγαλα αρκετές ζελατίνες)!το βαρετό ειναι το στησιμο του ξανά αλλα χαλαλι του:D!εννοειται επισκευαστηκε χωρις χρεωση!το παρέλαβαν την προηγούμενη τετάρτη!εγώ να πώ την αλήθεια περίμενα παράπανω αναμονή αλλα ολα οκ!
Link to comment
Share on other sites

τελικα το κινητό μου επέστρεψε σήμερα!ολα καλα με την οθόνη και το πλαίσιο σαν τωρα να το αγόρασα (έβγαλα αρκετές ζελατίνες)!το βαρετό ειναι το στησιμο του ξανά αλλα χαλαλι του:D!εννοειται επισκευαστηκε χωρις χρεωση!το παρέλαβαν την προηγούμενη τετάρτη!εγώ να πώ την αλήθεια περίμενα παράπανω αναμονή αλλα ολα οκ!

 

Το ιδιο πλαστικο εχει ετσι?

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο πλαστικο εχει ετσι?

 

ποιο εννοείς Τακη?το μπροστα συν το μεταλλικο γκρι πλαισιο αλλαχτηκανε(το λεω με σιγουριά γιατι στο μεταλλικο ειχα κατι εμφανείς γρατζουνιές)

Link to comment
Share on other sites

ποιο εννοείς Τακη?το μπροστα συν το μεταλλικο γκρι πλαισιο αλλαχτηκανε(το λεω με σιγουριά γιατι στο μεταλλικο ειχα κατι εμφανείς γρατζουνιές)

Έχω την εντύπωση ότι το g3 δεν έχει μεταλλικό πλαίσιο αλλά πλαστικό. Αυτο που σου έβαλαν είναι μεταλλικό?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι το g3 δεν έχει μεταλλικό πλαίσιο αλλά πλαστικό. Αυτο που σου έβαλαν είναι μεταλλικό?

 

Εννοεί το ασημί περίγραμμα που έχει το frame περιμετρικά.

https://www.google.gr/search?q=lg+g3++grey&client=tablet-android-om-lge&biw=600&bih=960&prmd=ivn&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwipzs-yz-jLAhUI3CwKHYCTBggQ_AUIBigB&dpr=2#imgrc=9xNh_Kidc2hMGM%3A

Edited by vortex78

...Xiaomi Mi 8 Lite 4/64...

...LG Gpad 8.3...

Link to comment
Share on other sites

Ναι, πλαστικό δεν είναι???

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ναι, πλαστικό δεν είναι???

Πλαστικό είναι,απλά υποτίθεται οτι έχει μεταλλική όψη.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

λοιπον επειδη δεν το είχα πολυ κοιτάξει-προσέξει ποτε και λογο χρώματος το είχα περασει για μεταλλικό!πλαστικό ειναι τελικα που έχει μεταλλική όψη!σορρυ για το ράδιο αρβύλα!:lol:
Link to comment
Share on other sites

λοιπον επειδη δεν το είχα πολυ κοιτάξει-προσέξει ποτε και λογο χρώματος το είχα περασει για μεταλλικό!πλαστικό ειναι τελικα που έχει μεταλλική όψη!σορρυ για το ράδιο αρβύλα!:lol:

Δεν πειράζει... Να σου πω όταν το είχα δεν το είχα κοιτάξει καθόλου και πάντα νόμιζα ότι είναι πλαστικό και τώρα βλέπω το ποστ σου και λέω μωρέ λες??? :eek: :eek: :eek:

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δεν πειράζει... Να σου πω όταν το είχα δεν το είχα κοιτάξει καθόλου και πάντα νόμιζα ότι είναι πλαστικό και τώρα βλέπω το ποστ σου και λέω μωρέ λες??? :eek: :eek: :eek:

 

μπααα...ανθρακές ο θησαυρός Τακη!:lol:...αντε να πάρουμε official τα 6.0 εμεις οι Γαλλοι(με νυχια και με δόντια κρατιόμουν να μην το φλασάρω)να ανανεωθουμε και κλείσαμε!εσυ άλλαξες κινητο?είχες προβλήματα η απλα το βαρέθηκες?

Link to comment
Share on other sites

Ρωτησα για να δω αν ειναι ακριβως το ιδιο πλαστικο η καπως πιο "σφυχτο" ☺

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

μπααα...ανθρακές ο θησαυρός Τακη!:lol:...αντε να πάρουμε official τα 6.0 εμεις οι Γαλλοι(με νυχια και με δόντια κρατιόμουν να μην το φλασάρω)να ανανεωθουμε και κλείσαμε!εσυ άλλαξες κινητο?είχες προβλήματα η απλα το βαρέθηκες?

Κανένα πρόβλημα. Είχα το 32αρι 7μηνες και το κινητό ήταν κομπλέ. Απλά έχω λίγη λοξα και τα αλλάζω. Μετά από αυτό πήρα ένα nexus 6 και τώρα το g4

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ρωτησα για να δω αν ειναι ακριβως το ιδιο πλαστικο η καπως πιο "σφυχτο" ☺

 

μπορεί!δεν μπορώ να το ξεχωρίσω θα φανεί στο χρονο!

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κανένα πρόβλημα. Είχα το 32αρι 7μηνες και το κινητό ήταν κομπλέ. Απλά έχω λίγη λοξα και τα αλλάζω. Μετά από αυτό πήρα ένα nexus 6 και τώρα το g4

 

το nexus 6 τι λέει? ειχα σκεφτεί για το 5αρι αλλα ηδη με το g3 οταν το αγόρασα είχα ξεφυγει απο το budget μου!ο αδερφός που πήρε g4 κανένα πρόβλημα!αν και πιστευω οτι το g3 ειναι πιο ομόρφο απο το 4 σε θέμα ομορφιάς!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα παιδιά.Χτες βγάζοντας το κινητό από την θήκη παρατήρησα ότι έχω και εγώ το ίδιο θέμα.Στο μικρόφωνο αλλά και στην θύρα micro usb.Τι να κάνω?να το στείλω και εγώ στην procordia?Υπάρχει περίπτωση να μου το επσκευάσουνε?Αξίζει να μπω σε όλη αυτή την διαδικασία??
Link to comment
Share on other sites

Είναι μόνο αισθητικό το θέμα. Εγώ την έκανα την επιδιόρθωση αλλά το θεωρώ λεπτομέρεια. Αν μου ξανατυχει δεν θα ασχοληθώ

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.Χτες βγάζοντας το κινητό από την θήκη παρατήρησα ότι έχω και εγώ το ίδιο θέμα.Στο μικρόφωνο αλλά και στην θύρα micro usb.Τι να κάνω?να το στείλω και εγώ στην procordia?Υπάρχει περίπτωση να μου το επσκευάσουνε?Αξίζει να μπω σε όλη αυτή την διαδικασία??

 

Εγω το αφησα

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλησπέρα Τάκη απο οτι είδα σου είχε βγάλει τη ρωγμή απο τον Ιούνιο..Εχει μεγαλώσει απο τότε?

 

νομιζω πως εχει σταματήσει αλλα πρεπει να το ξανακοιταξω προσεχτικα και να σου πω

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

νομιζω πως εχει σταματήσει αλλα πρεπει να το ξανακοιταξω προσεχτικα και να σου πω

 

Πάλι καλά γιατι οταν δεν θα έχουμε εγγύηση,θα ειναι δύσκολο αν ανοίξει στη μέση :P.Αν και Λογικα με μια καλη θηκη δεν θα υπάρχει κανενα θέμα.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Ειναι επιβαιβεωμενο οτι το νεο πλαισιο ειναι ισχυροτερο και πως η νεες οθονες εχουν κιτρινο tint?

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Το δικο μου εχει και τις δυο (πανω και κατω), με την επανω τεραστιων διαστασεων πλεον. Αυριο θα το παραλαβει η LG και θα παει στην Procordia μια και σε 5 μηνες ληγει η εγγυηση.

 

Ειναι σειρας 407 (η 409) νομιζω απο Γερμανο.

 

Για να δουμε πως θα παει το ολο θεμα, θα ενημερωσω σχετικα εδω.

 

Update #1: Σημερα 1/11 δεν ήρθε κανενας courrier. Επικοινωνησα ΞΑΝΑ με την LG, μου ζητησαν συγνωμη, και ΘΑ με καλεσουν για αλλο ραντεβού.

 

Πιαστ'τ'αυγό και κουρευτο.

 

Update #2: Η LG τα ριχνει στα ELTA Courrier και τα ΕΛΤΑ κανει την παπια. Ακομα τιποτα για επομενο ραντεβού. Ολο και πιο ενδιαφέρον γινεται. Προς το παρον παραμενω ηρεμος και ημερος.

 

Update #3: Σημερα 2/11 εφυγε με ΕΛΤΑ προς Procordia. Ιδωμεν.

 

Update #4: Μεχρι και σήμερα 5/11 δεν φαινται τιποτα στο trackit της Procordia.

Edited by cagliostro
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G3] Πρόβλημα με ρωγμές

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...