Jump to content

Goodys vs. McDonalds


DENIOR
 Κοινοποίηση

Ποια από τις δύο αλυσίδες Fast Food προτιμάτε;  

1.119 members have voted

  1. 1. Ποια από τις δύο αλυσίδες Fast Food προτιμάτε;

    • Goodys
      933
    • McDonalds
      187


Recommended Posts

Τι λετε ρε παιδια τωρα?Μια φορα στη ζωη μου εχω φαει McDonalds και ποτε ξανα.Goodys και ενα club,ενα cheese και μια coca-cola.Στανταρ πραματα
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τι λετε ρε παιδια τωρα?Μια φορα στη ζωη μου εχω φαει McDonalds και ποτε ξανα.Goodys και ενα club,ενα cheese και μια coca-cola.Στανταρ πραματα

 

Προσωπικά στα Goodys δεν έχω κάποια σταθερή επιλογή,κάτι το οποίο συμβαίνει σε ελάχιστα προσφιλή μου εστιατόρια.

Μπορώ να πάρω είτε ένα club είτε ένα golden special είτε ένα power είτε κάποιο άλλο burger.Όλα είναι απολαυστικά...

Link to comment
Share on other sites

Goodys αλλα σπανια κατι με μπιφτεκι. (καμια φορα δεν μπορω ν'αντισταθω στην pickle sauce του cheeseburger :O )

 

Σχεδον παντα μια Caesar's (ή αλλη σαλατα...παντα οι φιλοι μου με κοιτανε περιεργα και συνηθως μου λενε 'Παλι θα βοσκησεις;' :p ), μια μερ. πατατες ή Chicky's και ενα χυμο Life.

 

Εναλλακτικα (ετσι για αλλαγη) club sandwich αντι για σαλατα και πατατες.

 

Τα McDonalds τα εχω δοκιμασει αλλα ελαχιστα φαγητα μου αρεσουν απο εκει. Τα μπιφτεκια τους παντως ειναι αθλια οπως και η καθαριοτητα (με αποκορυφωμα το καταστημα στο Μοναστηρακι).

 

Γιατι δεν βαζετε και τα KFC στη δημοσκοπηση...τα επισκεπτομαι συχνα κι αυτα.

Και τα Fridays ισως;...αυτα κι αν ειναι....BBQ Chicken Salad...μμμ

 

Σας συστηνω να πατε Fridays Πεμπτη βραδυ, λιγο πριν τα μεσανυχτα :whistle: :p

 

edit

Δεν ξερω αν εχει αναφερθει αλλα delivery εχουν και τα Goodys στην Κηφισια (ωρες γραφειου)

Link to comment
Share on other sites

Goodys!! Μεγαλύτερη ποικιλία και οι χώροι τους πολύ πιο περιποιημένοι και καθαροί από τα Mc Donalds.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Life is too short so enjoy every second of it...you never know where you will be tomorrow.

Link to comment
Share on other sites

Καλα μη λεμε κι οτι θελουμε, δεχομαι ο,τι σας αρεσουν πιο πολυ αλλα οχι κ μεγαλυτερη ποικιλια τα Goody's που μεχρι πριν απο λιγο καιρο το μονο επιδορπιο που ειχαν ηταν κατι κατεψυγμενες παστες απο την εποχη των παγετωνων
http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλα μη λεμε κι οτι θελουμε, δεχομαι ο,τι σας αρεσουν πιο πολυ αλλα οχι κ μεγαλυτερη ποικιλια τα Goody's που μεχρι πριν απο λιγο καιρο το μονο επιδορπιο που ειχαν ηταν κατι κατεψυγμενες παστες απο την εποχη των παγετωνων

 

Όσον αφορά τα επιδόρπια έχεις απόλυτο δίκιο.

Ποτέ δεν έχω δοκιμάσει κάποιο γλυκό στα Goodys.

 

Ωστόσο στο κυρίως πιάτο έχουν πολύ μεγάλη ποικιλία.

Προσφέρουν όλα τα φαγητά που ανέφερα,μακαρονάδες,σάντουιτς με κοτόπουλο,σαλάτες,σουβλάκια.

Τα McDonalds υστερούν στον τομέα αυτόν.

Link to comment
Share on other sites

Γεύση έχουν?

 

αυτό κοιτάμε όταν πάμε να φάμε.

 

ΥΓ. Και τα Goodys δίνουν χρήματα για κοινοφελείς σκοπούς.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Ε οχι και ποιότητα... Ούτε τα Goodys ουτε τα McDonalds εχουν ποιότητα. Μη λέμε ότι θέλουμε! Και σαφώς η γεύση συμβαδίζει τις περισσότερες φορές με την ποιότητα! Και τις φορες που δεν συμβαδίζει τις καταλαβαινεις. Αν ας πούμε πάω για γύρο και στάζει λίπος, μπορεί να είναι ωραίο και να το γουστάρω αλλά ξέρω οτι δεν είναι ποιοτικό. Μπορώ όμως να συγκρίνω το πραγματικό ψωμί με πίτουρα που έχουν στα Goodys με το φελιζόλ που βάζουν για ψωμάκι στα burger στα McDonalds; Όσο για τις πατάτες; Όλες από πλαστικό!!! Το νιώθεις οτι τρως κάτι άνοστο! Και στα Goodys προτηγανισμένες είναι αλλά είναι πατάτες τουλάχιστον! Για να μη μλήσω για τις κέτσαπ και τις μουστάρδες! Οι παλιοχλιμίντζουροι στα Mc τις δίνουν σε φακελάκια για οικονομία! :lol: Ήμαρτον δηλαδη!!!
Link to comment
Share on other sites

το εχω πει και παλιοτερα και θα το ξαναπω: ολα τα fast ειναι sk@t@ επι παραδειγματι, τα ακρωνυμια των k.f.c. σημαινουν, kατσε fαε cκ@τ@!!!:p
Link to comment
Share on other sites

το εχω πει και παλιοτερα και θα το ξαναπω: ολα τα fast ειναι sk@t@ επι παραδειγματι, τα ακρωνυμια των k.f.c. σημαινουν, kατσε fαε cκ@τ@!!!:p

 

Θα λέγονταν έτσι αν το "ck" δεν διαβαζόταν "κ" :p :lol: :lol:

Destiny found.
Link to comment
Share on other sites

το εχω πει και παλιοτερα και θα το ξαναπω: ολα τα fast ειναι sk@t@ επι παραδειγματι, τα ακρωνυμια των k.f.c. σημαινουν, kατσε fαε cκ@τ@!!!:p

 

Ναι ,τα K.F.C έχουν πολύ κατώτερο φαγητό από τα Goodys.

Δε συγκρίνονται.

Link to comment
Share on other sites

τα σουβλατζίδικα της γειτονιάς μου όμως ΟΧΙ. LOL!

και οι πιτσαρίες τα ίδια.

 

γιατί να τρώω πλαστική τροφή...τρώω την λιπαρή να την ευχαριστηθώ κιόλας! :p

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Ναι ,τα K.F.C έχουν πολύ κατώτερο φαγητό από τα Goodys.

Δε συγκρίνονται.

 

 

Πως είναι δυνατόν να είναι κατώτερο το κοτόπουλο (που ξέρεις ότι είναι κοτόπουλο) από το πλαστικοποιημένο μπιφτέκι που φτιάχνεται από το αίμα της αγελάδας;;;;;:wacko: :wacko: :wacko: :wacko: :confused:

Destiny found.
Link to comment
Share on other sites

τα σουβλατζίδικα της γειτονιάς μου όμως ΟΧΙ. LOL!

και οι πιτσαρίες τα ίδια.

 

γιατί να τρώω πλαστική τροφή...τρώω την λιπαρή να την ευχαριστηθώ κιόλας! :p

 

+1 απο εμενα!

Link to comment
Share on other sites

Πως είναι δυνατόν να είναι κατώτερο το κοτόπουλο (που ξέρεις ότι είναι κοτόπουλο) από το πλαστικοποιημένο μπιφτέκι που φτιάχνεται από το αίμα της αγελάδας;;;;;:wacko: :wacko: :wacko: :wacko: :confused:

 

Γευστικά είναι ανώτερα τα Goodys.

Είσαι σίγουρη πως το κοτόπουλο των K.F.C είναι τόσο αγνό :rolleyes: ;

Link to comment
Share on other sites

Γευστικά είναι ανώτερα τα Goodys.

Είσαι σίγουρος πως το κοτόπουλο των K.F.C είναι τόσο αθώο ;

Έχεις στοιχεία προς το αντίθετο Νίκο Τσιαμτσίκα;

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

Γευστικά είναι ανώτερα τα Goodys.

Είσαι σίγουρη πως το κοτόπουλο των K.F.C είναι τόσο αγνό :rolleyes: ;

 

Τα μεγαλώνουν σε εργοστάσια το ένα στριμωγμένο με το άλλο, αλλά δεν παύουν να είναι κοτόπουλα!

 

Και ό,τι είναι να κάνουν μπορεί να το κάνουν στο σνίτσελ, όχι στα μπουτάκια ;)

Destiny found.
Link to comment
Share on other sites

Έχεις στοιχεία προς το αντίθετο Νίκο Τσιαμτσίκα;

 

Πριν από κάποιους μήνες είχε δημοσιευτεί στο ΦΟΡΟΥΜ ένα ανατριχιαστικό βίντεο.

Έδειχνε κάποιους κτηνοτρόφους που βασάνιζαν κάποια μικρά,παραμορφωμένα κοτοπουλάκια,τα οποία θα γινόντουσαν γεύμα στα εστιατόρια K.F.C.

 

Νομίζω πως το θέμα με το παραπάνω βίντεο έχει διαγραφεί,μιας και ήταν...ακατάλληλο για ανηλίκους.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...