Jump to content

Goodys vs. McDonalds


DENIOR
 Κοινοποίηση

Ποια από τις δύο αλυσίδες Fast Food προτιμάτε;  

1.119 members have voted

  1. 1. Ποια από τις δύο αλυσίδες Fast Food προτιμάτε;

    • Goodys
      933
    • McDonalds
      187


Recommended Posts

Δεν χρειάζεται να δαιμονοποιούμε τα FastFoodάδικα, ούτε είναι όλα το ίδιο.

Τα Goody's για αλυσίδα Fast Food είναι ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ και πολύ πιο καθαρά/υγειινά από

άλλες αλυσίδες. Όχι φυσικά επειδή είναι ελληνικά, μου είναι αδιάφορο το τι είναι.

 

Δεν είπαμε να τρώει κανείς κάθε μέρα από εκεί, αλλά μια στο τόσο δεν θα πάθει τίποτα.

Αυτά τα "δεν ξέρετε πως τα φέρνουν, τα κοτόπουλα είναι χωρίς κεφάλια, έχουν φάει 100άδες

πρόστιμα για παραβίαση όρων υγειινής" τα ακούω πραγματικά βερεσέ.

 

Αυτό με τα κοτόπουλα χωρίς κεφάλια είναι αστικός μύθος έτσι κι' αλλιώς, τα Goody's συγκεκριμένα

έχουν δεκάδες βραβεύσεις πανευρωπαικά για τους κανόνες ασφαλείας και υγειινής που ακολουθούν

που τις έχουν και τοιχοκολλημένες σε κάθε κατάστημα και στο φινάλε, αυτό που μετράει είναι ότι

εγώ προσωπικά τρώω από εκεί μια ζωή και κατά πρώτον ποτέ δεν έπαθα το παραμικρό, κατά δεύτερον

ποτέ δεν άκουσα από κάποιον να λέει "πω, έφαγα ένα cheese χτες από τα Goody's και με πήγε αίμα όλο το βράδυ".

 

Πραγματικά δεν καταλαβαίνω αυτούς που υποστηρίζουν εδώ μέσα ότι ο γύρος και τα σουβλάκια από το μαγαζί

της γειτονιάς είναι πιο καθαρά ή ακόμα και πιο υγειινά! Δηλαδή κάνουμε την μέρα νύχτα, κανονικά.

Ο καθένας από εμάς (που τρώει συχνά απ' έξω τουλάχιστον) έχει 2-3 ιστορίες που ξέρασε από γύρο από συνοικιακό

μαγαζί και 3-4 μέρη που δεν πατάει λόγω βρώμας. Πεντανόστιμος ο άτιμος ο γύρος, αλλά χειρότερο φαγητό από άποψη καθαριότητας ή θρεπτικότητας δεν υπάρχει, είναι σκουπίδι κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν χρειάζεται να δαιμονοποιούμε τα FastFoodάδικα, ούτε είναι όλα το ίδιο.

Τα Goody's για αλυσίδα Fast Food είναι ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ και πολύ πιο καθαρά/υγειινά από

άλλες αλυσίδες. Όχι φυσικά επειδή είναι ελληνικά, μου είναι αδιάφορο το τι είναι.

 

Δεν είπαμε να τρώει κανείς κάθε μέρα από εκεί, αλλά μια στο τόσο δεν θα πάθει τίποτα.

Αυτά τα "δεν ξέρετε πως τα φέρνουν, τα κοτόπουλα είναι χωρίς κεφάλια, έχουν φάει 100άδες

πρόστιμα για παραβίαση όρων υγειινής" τα ακούω πραγματικά βερεσέ.

 

Αυτό με τα κοτόπουλα χωρίς κεφάλια είναι αστικός μύθος έτσι κι' αλλιώς, τα Goody's συγκεκριμένα

έχουν δεκάδες βραβεύσεις πανευρωπαικά για τους κανόνες ασφαλείας και υγειινής που ακολουθούν

που τις έχουν και τοιχοκολλημένες σε κάθε κατάστημα και στο φινάλε, αυτό που μετράει είναι ότι

εγώ προσωπικά τρώω από εκεί μια ζωή και κατά πρώτον ποτέ δεν έπαθα το παραμικρό, κατά δεύτερον

ποτέ δεν άκουσα από κάποιον να λέει "πω, έφαγα ένα cheese χτες από τα Goody's και με πήγε αίμα όλο το βράδυ".

 

Πραγματικά δεν καταλαβαίνω αυτούς που υποστηρίζουν εδώ μέσα ότι ο γύρος και τα σουβλάκια από το μαγαζί

της γειτονιάς είναι πιο καθαρά ή ακόμα και πιο υγειινά! Δηλαδή κάνουμε την μέρα νύχτα, κανονικά.

Ο καθένας από εμάς (που τρώει συχνά απ' έξω τουλάχιστον) έχει 2-3 ιστορίες που ξέρασε από γύρο από συνοικιακό

μαγαζί και 3-4 μέρη που δεν πατάει λόγω βρώμας. Πεντανόστιμος ο άτιμος ο γύρος, αλλά χειρότερο φαγητό από άποψη καθαριότητας ή θρεπτικότητας δεν υπάρχει, είναι σκουπίδι κανονικά.

 

Υπάρχουν και βρώμικα σουβλατζίδικα, υπάρχουν όμως και καθαρά. Και μπορεί ο γύρος να μην είναι και το πιο υγιεινό φαγητό, μπορείς όμως να πάρεις με κοτόπουλο που έχει πολύ πιο λίγα λιπαρά και είναι πιο υγιεινό. Αν μάλιστα οι πίτες είναι αλάδωτες και δεν βάλεις σως, αλλά αντίθετα βάλεις κάποια λαχανικά μέσα, φτιάχνεις ένα σχετικά υγιεινό και φτηνό φαγητό. Οι τιμές των goody's είναι υπερβολικές για την εποχή, πιστεύω.

Link to comment
Share on other sites

Αν μάλιστα οι πίτες είναι αλάδωτες και δεν βάλεις σως, αλλά αντίθετα βάλεις κάποια λαχανικά μέσα, φτιάχνεις ένα σχετικά υγιεινό και φτηνό φαγητό. Οι τιμές των goody's είναι υπερβολικές για την εποχή, πιστεύω.

 

Αν μπορούσες να το φτιάξεις μόνος σου το σάντουιτς με τον γύρο και έβαζες ό,τι γούσταρες

καθώς και λαχανικά μέσα με αλάδωτη πίτα κτλ. όπως λες, ναι, όντως θα βελτιωνόταν τρομερά η κατάσταση.

Μιλάμε όμως για αυτά που παίρνουμε απ' έξω, με την πίτα που στάζει απ' το λάδι, με τα τζατζίκια, τα κρεμμύδια

και τις προτηγανισμένες πατάτες σε ελεεινής ποιότητας λάδι. Στην περίπτωση που λες εσύ, αν και ισχύει αυτό που λες, ουσιαστικά μιλάμε για άλλο φαγητό πλέον.

 

Οι τιμές των Goody's δεν είναι υπερβολικές απλά, τα άτομα έχουν ξεφύγει. Μίλησα λίγο πιο πάνω για την ποιότητα τους που πιστεύω είναι εξαιρετική για φαστφουντάδικο, αλλά όταν με συμφέρει να φάω σε εστιατόριο από το να πάρω 2 cheese και μια σαλάτα από τα Goody's σημαίνει ότι κάτι δεν πάει καλά.

 

6.5 ευρώ ένα χάμπουργκερ με λίγες πατάτες;; (τα καινούργια λέω που είναι ΠΕΝΤΑΝΟΣΤΙΜΑ, αλλά thanks but no thanks σε αυτή την τιμή).

6.5 ευρώ μια ΣΑΛΑΤΑ; 2.20 το απλό cheeseburger που θέλω 3 για να χορτάσω και είναι 3 μπουκιές το ένα;

Πανάκριβοι.

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορούσες να το φτιάξεις μόνος σου το σάντουιτς με τον γύρο και έβαζες ό,τι γούσταρες

καθώς και λαχανικά μέσα με αλάδωτη πίτα κτλ. όπως λες, ναι, όντως θα βελτιωνόταν τρομερά η κατάσταση.

Μιλάμε όμως για αυτά που παίρνουμε απ' έξω, με την πίτα που στάζει απ' το λάδι, με τα τζατζίκια, τα κρεμμύδια

και τις προτηγανισμένες πατάτες σε ελεεινής ποιότητας λάδι. Στην περίπτωση που λες εσύ, αν και ισχύει αυτό που λες, ουσιαστικά μιλάμε για άλλο φαγητό πλέον.

 

Οι τιμές των Goody's δεν είναι υπερβολικές απλά, τα άτομα έχουν ξεφύγει. Μίλησα λίγο πιο πάνω για την ποιότητα τους που πιστεύω είναι εξαιρετική για φαστφουντάδικο, αλλά όταν με συμφέρει να φάω σε εστιατόριο από το να πάρω 2 cheese και μια σαλάτα από τα Goody's σημαίνει ότι κάτι δεν πάει καλά.

 

6.5 ευρώ ένα χάμπουργκερ με λίγες πατάτες;; (τα καινούργια λέω που είναι ΠΕΝΤΑΝΟΣΤΙΜΑ, αλλά thanks but no thanks σε αυτή την τιμή).

6.5 ευρώ μια ΣΑΛΑΤΑ; 2.20 το απλό cheeseburger που θέλω 3 για να χορτάσω και είναι 3 μπουκιές το ένα;

Πανάκριβοι.

 

Οι πατάτες των goody's δεν είναι προτηγανισμένες; Το λάδι το αλλάζουν μετά από κάθε τηγάνισμα; Απ' έξω παίρνω πίτες και τρώω. Τις παραγγέλνω αλάδωτες, χωρίς πατάτες και σως και μου βάζουν καλαμάκι κοτόπουλο με λάχανο και άλλα λαχανικά. Το αν θα έχει λάδι η πίτα είναι δική σου επιλογή λοιπόν. Το κρεμμύδι ίσα ίσα που είναι πολύ υγιεινό, όπως και το τζατζίκι που έχει σκόρδο και κάνει καλό και στην καρδιά.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν και βρώμικα σουβλατζίδικα, υπάρχουν όμως και καθαρά. Και μπορεί ο γύρος να μην είναι και το πιο υγιεινό φαγητό, μπορείς όμως να πάρεις με κοτόπουλο που έχει πολύ πιο λίγα λιπαρά και είναι πιο υγιεινό. Αν μάλιστα οι πίτες είναι αλάδωτες και δεν βάλεις σως, αλλά αντίθετα βάλεις κάποια λαχανικά μέσα, φτιάχνεις ένα σχετικά υγιεινό και φτηνό φαγητό. Οι τιμές των goody's είναι υπερβολικές για την εποχή, πιστεύω.

 

Μα δεν υπαρχουν αρκετες επιλογες για λαχανικα στο σουβλακι.Τα περισσοτερα σουβλατζιδικα τα μονα λαχανικα που προσφερουν ειναι η ντοματα,το κρεμμυδι και οι πατατες(οι οποιες συνηθως ειναι προτηγανισμενες,αρα ανθυγιεινες),ενω θα μπορουσαν να υπαρχουν περισσοτερες επιλογες οπως μαρουλι,ροκα,λαχανο,καροτο τριμμενο κ.τ.λ.

Για τα goody's θα συμφονησω οτι οι τιμες ειναι υπερβολικα ακριβες για τετοιους δυσκολους καιρους.

Link to comment
Share on other sites

καλα και εγω ξερω καποιους που καπνιζουν μια ζωη και δεν επαθαν τιποτα.εδω δεν μιλαμε οτι θα παθεις κατι σιγουρα αλλα για το πιο ετοιματζιδικο εχει τις περισοοτερες πιθανοτητες να σου δημιουργησει προβλημα.και προς θεου δεν μιλαμε το να τρως μια φορα τον μηνα.μιλαμε για 2-3 φορες την εβδομαδα τουλαχιστον.βαλε οτι και τις υπολοιπες 2 βραδυ η' πρωι θα φας κατι απεξω παλι αλλου ειδους, τοτε σιγουρα αυξητικα με τα χρονια με μια τετοια διατροφη θα βγαλεις απο πολυ ψιλο εως πολυ χοντρο προβλημα.τωρα λετε οι αμερικανικες εταιρειες που κανουν ερευνες να λενε ψεμματα για ενα προιον που στηριζει την οικονομια της χωρας?ξαναλεω οποιος δεν πιστευει ας δει το σχετικο ντοκιμαντερ του μαικλ μουρ.

επισης ξαναλεω οτι τα γυραδικα και σουβλακια κ.λπ. ειναι πολλα.μπορει καποιος να επιλεξει.οσον αφορα τα μπεργκερ αλυσιδες δεν υπαρχουν πολλες επιλογες.αρα παιρνεις οτι σου σερβιρουν και πανακριβα.προς θεου να ψωνιζετε και να τρωτε για να εχουν δουλεια και οι ελληνες που δουλευουν εκει.απλα μην το παρακανετε.απλη φιλικη συμβουλη.το τι ειναι καθαρο ειναι σχετικο.τα γκουντυς εχουν βραβευτει για την επηχειρηματικοτητα τους,οχι για την καθαριοτητα τους.φυσικα εξαρταται ποια αθλιοτητα προτιμας.τον γυρατζη που καπνιζει διπλα στον γυρο που αναπνεει διπλα στο καυσαεριο η' τον αλυσσιδατο μπεργκερ που εχει πιανει με γυμνα χερια το μπεργκερ να το βγαλει απο το πλαστικο σακουλακι ?

ναι η εταιρεια γκουντυς ειναι ελληνικη αλλα ολα ειναι εισαγωμενα.το μπεργκερ φτιαχνεται σε εργοστασια στο εξωτερικο,οι πατατες ειναι προτηγανισμενες απο εξωτερικο,τα τυρια κ.λπ. οταν ηταν στην αρχη τους δεκαετια 80 ηταν πιο καλα τα υλικα και ελληνικα.τωρα ειναι ολα απεξω.προτιμηση δικη σας.

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν υπαρχουν αρκετες επιλογες για λαχανικα στο σουβλακι.Τα περισσοτερα σουβλατζιδικα τα μονα λαχανικα που προσφερουν ειναι η ντοματα,το κρεμμυδι και οι πατατες(οι οποιες συνηθως ειναι προτηγανισμενες,αρα ανθυγιεινες),ενω θα μπορουσαν να υπαρχουν περισσοτερες επιλογες οπως μαρουλι,ροκα,λαχανο,καροτο τριμμενο κ.τ.λ.

Για τα goody's θα συμφονησω οτι οι τιμες ειναι υπερβολικα ακριβες για τετοιους δυσκολους καιρους.

 

Εγώ από εκεί που παραγγέλνω, μου βάζει μέσα λάχανο και καρότο. Ξέρω άλλα που βάζουν και μαρούλι. Αλλά και αυτό με ντομάτα, κρεμμύδι, κοτόπουλο είναι αρκετά υγιεινό. Για πατάτες είπα και πριν ότι δεν πρέπει να βάζεις αν το θες υγιεινό.

Link to comment
Share on other sites

Για πατάτες είπα και πριν ότι δεν πρέπει να βάζεις αν το θες υγιεινό.

 

'Οπως και να το κάνουμε όμως, τη θέλει και την πατατούλα του το σάντουιτς! :food:

Πως θα γλιστρήσει αλλιώς; :D :D

Link to comment
Share on other sites

Παιδια για την ποιοτητα μη το ψαχνετε... Ουσιαστικα ολοι τα ιδια σκ@τα προσφερουν αφου προσπαθουν να ξοδευουν οσο δυνατον λιγοτερα στα υλικα. Εννοειται οτι τα μπιφτεκια των δυο αλυσιδων ειναι πλαστικα, οπως και σε πολλα σουβλατζιδικα που ναι τοσο χαλια το κρεας και δε το τρωει ουτε σκυλος.

 

Εγω περυσι τετοια εποχη νοσηλευτηκα 9 μερες με μολυνση απο βακτηριο, απο κοτομπουκιες αλυσίδας. Ειναι να μη σου τυχει...

 

Γενικοτερα καλο ειναι αν θελουμε fast food να προτιμαμε μαγαζια που εχουν μεγαλη κινηση, ωστε τουλαχιστον να μη τρωμε ληγμενα.

 

Πιο συγκεκριμενα στα του θεματος.. Μ απογοητευσε το λιωμενο τυρι που βαζουν στις πατατες στα goody's. Θα ηθελα να ναι κανα τσενταρ οπως αυτο που χουν πχ στα village.

:cool:
Link to comment
Share on other sites

εγω αυτα που ισχυριζομαι ειναι μετα απο γνωριμια και συνομιλια με τον ιδρυτη και πρωην ιδιοκτητη των γκουντυς.ο ιδιος εφτιαξε τις συνταγες με τους συνδυασμους που ολοι λατρευουμε...μετα εφυγε απο την αλυσιδα ,την πουλησε και ιδρυσε την σαντουιτσλαντ,εαν την θυμαστε..αυτα παροτι ηταν πολυ πετυχημενα σαν νοστιμια ηταν πολυ πρωτοπορα για την εποχη και λιγο πιο ακριβα επισης.και ηταν καθαρα.

αυτος ηταν ο λογος που πουλησε τα γκουντυς.

ηταν βρωμικα μεχρι αηδιας.ολα ερχονται απο το εξωτερικο,απο ευρωπαικες χωρες κατεψυγμενα μεσα σε πλαστικες σακκουλες οπως οι παγοκυστες.και δεν μαγειρευονται και με τον πιο καθαρο τροπο.εχουν φαει και οι 2 αλυσιδες πολλα προστιμα για υγειηνη στον τροπο μαγειρεματος και καθαριοτητας.ειναι πλαστικα μεχρι αηδιας.οποιος δεν πιστευει ας δει το ντοκιμαντερ του μαικλ μουρ για τα αμερικανικα φαστ φουντ.θα παθει πλακα με αυτα που τρωει.

 

Η γιαγιά μου έλεγε: απ'όσα ακούς μην πιστεύεις τίποτα κι απ'όσα βλέπεις τα μισά.

Κλειστόν μέχρι νεωτέρας.

Link to comment
Share on other sites

Ο γύρος χοιρινός των περισσότερων καταστημάτων δεν είναι ούτε για τα σκουπίδια...

 

χοιρινος? εισαι σιγουρος? :p

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Η γιαγιά μου έλεγε: απ'όσα ακούς μην πιστεύεις τίποτα κι απ'όσα βλέπεις τα μισά.

 

ειχε η γιαγια σου γκουντυς?????:lol:

χωρις πλακα τωρα ο παγκοσμιος οργανισμος υγειας που τα θαβει δεν σε πειθει?η' και αυτο ειναι ραδιο αρβυλα?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
McDonald.Καλύτερες πατάτες καλύτερο τσίζμπεργκερ και νορμάλ τιμές.Τα goodys έχουν ωραίες μακαρονάδες αλλά είναι κλέφτες και οι μερίδες της πλάκας
Link to comment
Share on other sites

Και μονο που λες ότι τα mc έχουν καλο cheese και τα goodys καλη μακαρονάδα ,καταλαβαίνω ότι δεν εχεις δοκιμάσει πολλά ουτε από το ένα ουτε από το άλλο...και είναι κραυγαλέα εντωμεταξυ και τα δυο που είπες...
Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

Παλιά έτρωγα κανονικά και στα δύο, αλλά εδώ και χρόνια έχω σταματήσει να τρώω από τα συγκεκριμένα ταχυφαγεία καθώς δεν προσφέρουν ποιότητα στο φαγητό.

Το προηγούμενο Σάββατο ένας φίλος μας έβγαλε να μας κεράσει και αποφασίσαμε να πάμε στα Goodys. Πήραμε όλοι από ένα κλαμπ σάντουιτς και στο δεύτερο κομμάτι είχαμε σταματήσει. Χωρίς αναψυκτικό, χωρίς νερό, είχαμε φουσκώσει και δεν πεινούσαμε άλλο. Το επόμενο πρωί το στομάχι μου ήταν χάλια μέχρι το απόγευμα.

Καλύτερα να δίνω 3-4€ και να παίρνω μια πίτα ή μία πίτσα. :)

Link to comment
Share on other sites

και τα 2 ειναι τερμα ανθυγειινα.

επειδη εχω προβλημα με χοληστερινη και τριγλυκεριδια ο γιατρος μου μου εχει πει να μην περναω ουτε απο εξω απο τετοια μαγαζι.

ενα καζανι λαδι που εχουν για τις πατατες εκει τηγανιζουν μεχρι και 800 φορες με το ιδιο λαδι.

αν το βαλεις το λαδι σε φρυτεζα στην 3η φορα εχει γινει το λαδι μαυρο φανταστειτε εκει τι γινεται.

οχι μονο σαυτα βεβαια αλλα γενικα σε τετοιου ειδους μαγαζι.

οποτε παντως αναγκαστηκα πρεπει να φαω εξω προτιμω τα goodys αν και το κανω πολυ σπανια πλεον.

εχετε ακουσει την ιστορια μεναν δημοσιογραφο που ειχε παρει ενα μπιφτεκι απο τα McDonalds και μετα απο εναν χρονο δεν ειχε παθει τιποτα. δεν υπαρχει λογος να μιλατε αν ειναι υγειινα αυτα. ειναι οτι χειροτερο μπορειτε να φατε.

δεν ξερω οι σαλατες αν ειναι οκ.

iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

και τα 2 ειναι τερμα ανθυγειινα.

επειδη εχω προβλημα με χοληστερινη και τριγλυκεριδια ο γιατρος μου μου εχει πει να μην περναω ουτε απο εξω απο τετοια μαγαζι.

ενα καζανι λαδι που εχουν για τις πατατες εκει τηγανιζουν μεχρι και 800 φορες με το ιδιο λαδι.

αν το βαλεις το λαδι σε φρυτεζα στην 3η φορα εχει γινει το λαδι μαυρο φανταστειτε εκει τι γινεται.

οχι μονο σαυτα βεβαια αλλα γενικα σε τετοιου ειδους μαγαζι.

οποτε παντως αναγκαστηκα πρεπει να φαω εξω προτιμω τα goodys αν και το κανω πολυ σπανια πλεον.

εχετε ακουσει την ιστορια μεναν δημοσιογραφο που ειχε παρει ενα μπιφτεκι απο τα McDonalds και μετα απο εναν χρονο δεν ειχε παθει τιποτα. δεν υπαρχει λογος να μιλατε αν ειναι υγειινα αυτα. ειναι οτι χειροτερο μπορειτε να φατε.

δεν ξερω οι σαλατες αν ειναι οκ.

 

Χα χα, υπάρχει και βίντεο στο YouTube, που δείχνει το cheeseburger πως γίνεται με την πάροδο του χρόνου. Μιλάμε πως παθαίνεις την πλάκα σου με το πως διατηρείται. Πολύ συντηρητικό για να το καταφέρει αυτό. Σκέτη πλαστικούρα , όπως το λένε.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

και τα 2 ειναι τερμα ανθυγειινα.

επειδη εχω προβλημα με χοληστερινη και τριγλυκεριδια ο γιατρος μου μου εχει πει να μην περναω ουτε απο εξω απο τετοια μαγαζι.

ενα καζανι λαδι που εχουν για τις πατατες εκει τηγανιζουν μεχρι και 800 φορες με το ιδιο λαδι.

αν το βαλεις το λαδι σε φρυτεζα στην 3η φορα εχει γινει το λαδι μαυρο φανταστειτε εκει τι γινεται.

οχι μονο σαυτα βεβαια αλλα γενικα σε τετοιου ειδους μαγαζι.

οποτε παντως αναγκαστηκα πρεπει να φαω εξω προτιμω τα goodys αν και το κανω πολυ σπανια πλεον.

εχετε ακουσει την ιστορια μεναν δημοσιογραφο που ειχε παρει ενα μπιφτεκι απο τα McDonalds και μετα απο εναν χρονο δεν ειχε παθει τιποτα. δεν υπαρχει λογος να μιλατε αν ειναι υγειινα αυτα. ειναι οτι χειροτερο μπορειτε να φατε.

δεν ξερω οι σαλατες αν ειναι οκ.

 

Οι σαλάτες είναι μακράν η χειρότερη επιλογή στα Mc Donalds. Είχα πάρει μια φορά και ήταν τόσο χάλια, που την έδωσα στο σκύλο. Φυσικά τη βρήκα εκεί το επόμενο πρωί. ;):X

Link to comment
Share on other sites

Οι σαλάτες είναι μακράν η χειρότερη επιλογή στα Mc Donalds. Είχα πάρει μια φορά και ήταν τόσο χάλια, που την έδωσα στο σκύλο. Φυσικά τη βρήκα εκεί το επόμενο πρωί. ;):X

 

Τρώνε οι σκύλοι σαλάτες; :p

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Το τηλέφωνο των goodys delivery αλλαξε και πλεον ισχυει μονο το 18365. Μπορει να λεει αστικη χρεωση, αλλα οσοι εχουμε προγραμματα με δωρεαν αστικες και υπεραστικες λογω του συντομου 5ψηφιου χρεωνομαστε κανονικά.

 

Μήπως γνωρίζει κανείς σε ποιον 210 γεωγραφικό αριθμό αντιστοιχεί το 5ψήφιο αυτό; (το 210-2805120 δεν ισχύει πλέον)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Δε ξέρω αν σας φάνηκε χαζή η ερώτηση, αλλά επειδή το έψαξα το ζήτημα, έμαθα λοιπόν τα εξής:

 

Το νέο τηλεφωνικό κέντρο delivery service των Goody's βρίσκεται στη... ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ!!! Ναι καλά ακούσατε! Για να μειώσουν το κόστος, σταμάτησαν την σύμβαση με την προηγούμενη εταιρεία, και ξεκίνησαν σύμβαση με τηλεφωνικό κέντρο στην... Σόφια και εκεί εργάζονται έλληνες φοιτητές!!! Παραγγέλνουμε γκουντις μέσω Βουλγαρίας δηλαδή!!

 

Οπότε δε νομίζω να υπάρχει γεωγραφικός 210 αριθμός, αλλά γεωγραφικός διεθνής 00... :worry:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Αν το έχουν κάνει αυτό, τέλος τα Goody's απο εμένα. Κάθε επιχείρηση που απολύει ή μεταφέρει (συνεπώς απολύει) τις δραστηριότητες της εκτός συνόρων έχει επίπτωση σε όλοκληρη την ελληνική αγορά, συνεπώς σε όλους μας.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...