Jump to content

Goodys vs. McDonalds


DENIOR
 Κοινοποίηση

Ποια από τις δύο αλυσίδες Fast Food προτιμάτε;  

1.119 members have voted

  1. 1. Ποια από τις δύο αλυσίδες Fast Food προτιμάτε;

    • Goodys
      933
    • McDonalds
      187


Recommended Posts

αναφερεσαι στα burger king η γενοτερα;

εαν ειναι το δευτερο θα σου πω οτι στην Ευρωπη (και φυσικα στο κωλο-χωριουδακι μας) εχει δωρεαν γεμισμα οσο αντεξεις και στα ΙΚΕΑ

 

Δωρεάν refill δεν εχω δει στη ευρώπη μόνο στην αμερική και στον καναδά είδα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δωρεάν refill δεν εχω δει στη ευρώπη μόνο στην αμερική και στον καναδά είδα.

 

λεω κ εγω, δεν θα το ειχα δει τοσεσ φορεσ?

στο ικεα δεν ξερω αν συμβαινει σε αλλουσ, οσεσ φορεσ εχω πιει κοκα κολα με πιανει δυσφορια κ ζαλαδα.δωρεαν refill αλλα μην ψοφησουμε κιολασ

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δεν εχω παρατηρησει κατι

μου εχει τυχει μια η δυο φορες να μην εχει σχεδον καθολου διοξειδιο

σαν να ειναι κουνημενη

αυτο που λες μπορει να εχει σχεση με το τοπικο νερο, η κοκακολα μας στελνει το "μαγικο ζουμι" σε παχυρευστη μορφη, η 3Ε αυτο που κανει ειναι να το ανακατευει με το νερο που εχει διαθεσιμο η καθε χωρα και να το βαζει σε μπουκαλια, τα εστιατωρια εχουν βαρελακια με ζουμι και καθως σου γεμιζουν το ποτηρι θα παρατηρησεις οτι βγαινει απο το μηχανημα μαυρο-απρο, κοκακολα και νερο τα οποια ανακτευονται καθως μπαινουν στο ποτηρι σου

 

 

λεω κ εγω, δεν θα το ειχα δει τοσεσ φορεσ?

στο ικεα δεν ξερω αν συμβαινει σε αλλουσ, οσεσ φορεσ εχω πιει κοκα κολα με πιανει δυσφορια κ ζαλαδα.δωρεαν refill αλλα μην ψοφησουμε κιολασ

Link to comment
Share on other sites

σαφώς και τα Goodys έχουν μεγλύτερη ποικιλία στο μενού του κ καλύτερη ποιότητα φαγητού
sophieth.hi5.com
Link to comment
Share on other sites

το ξέχασα το ΙΚΕΑ. Ναι έχεις δίκαιο.

Αν σκεφτεί το κόστος τους είναι μηδενικό. Πιο ακριβά είναι τα πλαστικά ποτηράκια.

Δε καταλαβαίνω γιατί δε το κάνουν και στη Ευρώπη τα fastfood.

Link to comment
Share on other sites

εγω ψηφισα goodys, αν και δεν τρωω τιποτα απο αυτα...μετα απο μια ταινεια που μας εδειξαν στο σχολειο...δεν φανταζεστε τι τρωτε
If plan A doesn't work, remember, there are 25 other letters in the alphabet!! ;)
Link to comment
Share on other sites

πιστευω οτι το σκεπτικο πισω απο τετοιες ενεργειες ειναι καθαρα οικονομικο

βαζουν κατω ποσο θα τους κοστισει ενας επιπλεον υπαλληλος που θα σου γεμιζει το ποτηρι μια φορα μονο και ποσο κοστιζει να γεμισει το ποτηρι ο πελατης ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ

σιγουρα ειναι οικονομικοτερο να βαζει ο καθενας αλλο ενα γεμισμα (δεν νομιζω οτι υπαρχουν πολλοι που αντεχουν παραπανω απο ενα γεμισμα, ενω υπαρχουν αρκετοι που δεν σηκωνονται ουτε καν για πρωτο ξανα-γεμισμα)

 

 

 

το ξέχασα το ΙΚΕΑ. Ναι έχεις δίκαιο.

Αν κεφτεί το κόστος τους είναι μηδενικό. Πιο ακριβά είναι τα πλαστικά ποτηράκια.

Δε καταλαβαίνω γιατί δε το κάνουν και στη Ευρώπη τα fastfood.

Link to comment
Share on other sites

λεω κ εγω, δεν θα το ειχα δει τοσεσ φορεσ?

στο ικεα δεν ξερω αν συμβαινει σε αλλουσ, οσεσ φορεσ εχω πιει κοκα κολα με πιανει δυσφορια κ ζαλαδα.δωρεαν refill αλλα μην ψοφησουμε κιολασ

 

εχω εκμεταλλευτεί πολλες φορες το free refill του ikea και ειμαι γερη σαν αλογο!!!γιαμ γιαμ coca cola!!!

Link to comment
Share on other sites

εχω εκμεταλλευτεί πολλες φορες το free refill του ikea και ειμαι γερη σαν αλογο!!!γιαμ γιαμ coca cola!!!

 

μονο στην κοκα κολα εχω αντιμετωπισει προβλημα στο ικεσ, στα υπολοιπα αναψυκτικα νομιζω οτι ολα ειναι καλα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μονο στην κοκα κολα εχω αντιμετωπισει προβλημα στο ικεσ, στα υπολοιπα αναψυκτικα νομιζω οτι ολα ειναι καλα

 

coca cola; θέλετε να πείτε 80% νερό 20% κοκα;

αυτά τα μηχανήματα τέτοιες φουστιές κάνουν...:rolleyes:

:cool:
Link to comment
Share on other sites

δεν κανουν φουστια, την δουλεια τους κανουν

και το μπουκαλι που αγοραζεις την ιδια αναλογια εχει

 

 

coca cola; θέλετε να πείτε 80% νερό 20% κοκα;

αυτά τα μηχανήματα τέτοιες φουστιές κάνουν...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Τα μηχανήματα κάνουν ακριβώς ότι κάνει το εργοστάσιο.

Ισως να έχουν λιγότερο ανθρακικό αλλά αυτό εξαρτάται από το μηχάνημα και τη ρύθμιση.

Η αναλογία είναι ακριβώς η ίδια με αυτή του εργοστασίου.

Link to comment
Share on other sites

Στην Αγγλια παντως παρα πολλα μαγαζια εχουν δωρεαν refill (οχι μονο τα burger king).

 

προσπαθω να θυμηθω ποιο μαγαζι επισκεφτηκα κ δεν ειχε δωρεαν ριφιλ.στην αγγλια εχουν ολα. να ειχαν κ στισ μπυρεσ τι καλα:p:p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Burger King ειναι τα καλυτερα μακραν. Πηγα στην Αυστρια το χειμωνα και πραγματικα ζηλεψα που δεν τα εχουμε εδω.

 

Ψηφισα McDonalds και εξηγω τους λογους:

 

Ειναι πραγματικα hamburger oriented fast food. Τα Goody's εχουν μπασταρδεψει το μενου τους οσο δεν παει. Και γιατι? Γιατι πολυ απλα ο Ελληνας ΔΕΝ ειναι συμηθισμενος στις γευσεις του hamburger του εξωτερικου. ΔΕΝ ειχαμε hamburger και απο χθες στην Ελλαδα. Εμεις ειμαστε του σουβλακιου. Πως λοιπον θα κανεις πιο εμπορικο το μενου σου στο ελληνικο target group? Απλα βαζεις πιο ηπιες γευσεις, περισσοτερα οικεια μυρωδικα και πιατα τυπου goodisssimo(που ειναι το μονο που τρωω μαζι με το Richie). Δεν ειναι τυχαιο οτι το μεγαλυτερο ποσοστο των ελληνων κανει "μπλιαχ" οταν ακουει McDonalds και ας μην εχει δοκιμασει ποτε.

 

Δευτερον μου τι δινει απιστευτα αυτη η πλυση εγκεφαλου οτι τα McDonalds ειναι αμερικανικα και τα Goody's ελληνικα. Σοβινισμος και στο φαι? Ελεος. Αν μου αρεσει κατι δεν καθομαι να σκεφτομαι αν προερχεται απο την αμερικη, την κινα η την ιαπωνια.

 

Τα μπιφτεκια των Goody's παντα μου φαινονταν υποπτα. Μεχρι προτεινος στα μενου τους τα χαρακτηριζαν " μπιφτεκια Goody's". Oυτε τι κρεας ειχαν μεσα δεν ανεφεραν! Τωρα πλεον λενε οτι εχουν φρυγανια, αυγο, και διαφορα αλλα. Ακομα και αν ξενισει μερικους λοιπον θεωρω πιο τιμιο το μπιφτεκι των McDonalds που λεει οτι ειναι 100% βοδινο (και ας ειναι και της χειροτερης ποιοτητας) παρα ενα μπιφτεκι που εχει μεσα ενα καρο προσθετα. Γιατι οταν βαζεις στο μπιφτεκι αυγα, φρυγανιες κλπ τι σημαινει αυτο? Αναγκη για ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ συντηρητικα. Γι'αυτο και το μπιφτεκι των Goody's ειναι και σκετο νοστιμο ενω των Mc Donalds ανοστο. Αν φτιαξεις μπιφτεκι μονο με κρεας τι βγαινει? Αποτυχια. .

 

Τριτον, τα Goody's ειναι υπερβολικα ακριβα. Και κυριως γι'αυτο δυσανασχετησα. Δε μου αρεσαν ποτε και ιδιαιτερα και λεω να δινω στην ξεφτιλα 10 ευρω και να μη χορταινω κιολας...Ε οχι...

 

Τεταρτον Οι πατατες των McDonalds ειναι 100% εγγυημενα οτι θα ειναι παντα τραγανες, νοστιμες, και σωστα τηγανισμενες. Σε ολα τα καταστηματα.

 

Οι πατατες των Goody's ειναι πολλες φορες μαλακες, το λαδι μυριζει, ειναι πολυ πιο ανοστες. Λοιπον, αν και αποφευγω σαν το διαολο τις προτηγανισμενες στα φαστ φουντ, προτιμω να φαω 3 χαμπουργερ καλυτερα, αν ομως ειναι να φαω πατατα τινγκα στο συντηρητικο τουλαχιστον να το ευχαριστηθω. Προκαλω οποιονδηποτε να παρει απλα πατατες απο τα Mc και να συγκρινει ο ιδιος. Ατομα που δεν πλησιαζαν ουτε απεξω απο τα μακ οταν δοκιμασαν πατατες ειδαν την τεραστια διαφορα.

 

Παντως αν ηταν να ψηφισω κατι που υπαρχει στην Ελλαδα θα ψηφιζα δαγκωτο

 

 

KFC!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

γιατι δεν εχετε burger kind? εμεις εδω στη Κυπρο εχουμε!
If plan A doesn't work, remember, there are 25 other letters in the alphabet!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Goodys γιατί ούτως η άλλως τα McDonalds τα κλείσαμε στη Λάρισα:lol:

Πάντως τα καλύτερα είναι τα KFC αλλά δυστυχώς έχει μόνο Αθήνα:(

Link to comment
Share on other sites

Πάντως τα καλύτερα είναι τα KFC αλλά δυστυχώς έχει μόνο Αθήνα:(

 

ακομη εχουμε στην Ελλαδα kfc? σε ποια περιοχη ειναι?

Link to comment
Share on other sites

ακομη εχουμε στην Ελλαδα kfc? σε ποια περιοχη ειναι?

Εγω στην αθηνα ,στου ρεντη συγκεκριμενα ,τα εχω ξεσκισει..εχει και στο μολ νομιζω...

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Και Πειραια. Τα KFC ειναι τα αγαπημενα μου, ωστοσο εχω παρατηρησει οτι απο καταστημα σε καταστημα διαφερει λιγο η ποιοτητα, το ψησιμο κλπ. Τα καλυτερα τα εχουν του Village στο Ρεντη.

 

Α, και προς εκπληξη μου προσφατα ειδα κλεφτα μεσα στην κουζινα τους και ειδα τον τυπο που τα εφτιαχνε να εχει νωπα κοτοπουλα και να τα παναρει με το μιγμα. Νομιζα παντα οτι ειναι κατεψυγμενα ετοιμα και ερχονται απ'εξω. Δεν πιστευα οτι ειναι ελληνικα Αγγελακη οπως λενε στη ρεκλαμα τους.

Link to comment
Share on other sites

Και Πειραια. Τα KFC ειναι τα αγαπημενα μου, ωστοσο εχω παρατηρησει οτι απο καταστημα σε καταστημα διαφερει λιγο η ποιοτητα, το ψησιμο κλπ. Τα καλυτερα τα εχουν του Village στο Ρεντη.

Α, και προς εκπληξη μου προσφατα ειδα κλεφτα μεσα στην κουζινα τους και ειδα τον τυπο που τα εφτιαχνε να εχει νωπα κοτοπουλα και να τα παναρει με το μιγμα. Νομιζα παντα οτι ειναι κατεψυγμενα ετοιμα και ερχονται απ'εξω. Δεν πιστευα οτι ειναι ελληνικα Αγγελακη οπως λενε στη ρεκλαμα τους.

Σωστα τα λες:D

 

Σχετικα με το μιγμα ξερω οτι γνωριζουν μονο 4 απο τα 7 συστατικα που περιεχει...το μιγμα ερχεται απ εξωτερικο σε φακελακια και δεν ξερουν ακριβως τα συστατικα και τις αναλογιες....

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...