Jump to content

Goodys vs. McDonalds


DENIOR
 Κοινοποίηση

Ποια από τις δύο αλυσίδες Fast Food προτιμάτε;  

1.119 members have voted

  1. 1. Ποια από τις δύο αλυσίδες Fast Food προτιμάτε;

    • Goodys
      933
    • McDonalds
      187


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Mολις τσεκαρα τα μενου τους!

 

Goodys 11 - MacDonalds 8

 

Οι διαφορες που εντοπισα ειναι οτι τα Μακ εχουν τα φαγητα τους σκετα ενω τα Goodys τα μισα τα εχουν στη μορφη γευματος (με πατατες και χορταρακι!)

Επισης τα Goodys εχουν ποικιλια απο σαντουιτς ενω τα Μακ εχουν μονο το McVeggie που ειναι burger.

Aυτο που μου αρεσε παντως στα Μακ ειναι που εχουν τα καλαμαρια σε σουβλακι (βεβαια στα καρβουνα δεν τα ψηνουν :p) συν το οτι προσφερουν και γλυκο.

Μηλοπιτα βεβαια εχουν και τα Goodys αλλα μαλλον δεν θα ειναι νηστισιμη για να μην την εχουν στο μενου :confused:

 

Σήμερα δοκίμασα τους μεζεδοκεφτέδες.Ήταν χορταστικοί.Πρώτη φορά έφαγα στα Goodys ένα αξιοπρεπές νηστίσιμο πιάτο.

Συνεχίζω βέβαια να θεωρώ κάπως καλύτερο το νηστίσιμο μενού των McDonalds.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα δοκίμασα τους μεζεδοκεφτέδες.Ήταν χορταστικοί.Πρώτη φορά έφαγα στα Goodys ένα αξιοπρεπές νηστίσιμο πιάτο.

Συνεχίζω βέβαια να θεωρώ κάπως καλύτερο το νηστίσιμο μενού των McDonalds.

 

Ρε DENIOR μια φορά να συμφωνήσουμε καημό το έχω :D

Οι μεζεδοκεφτέδες παίζει να είναι ό,τι χειρότερο έχω φαεί ποτέ στα Goody's.Γενικά από τα νηστίσιμα το μόνο που αξίζει σαν γεύση είναι οι γαρίδες.Όλα τα άλλα μπήκαν μόνο και μόνο για να λένε ότι έχουν και αυτοί νηστίσιμα μενού

Link to comment
Share on other sites

Ετσι ακριβως..εφαγα σημερα σαλατα Κρητικη και το πιατο με κεφτεδες(λαχανικων) και σιχαθηκα,παντως ειχα παρει πριν κατι μερες και ενα σαντουιτς λαχανικων,το φθηνο με 1.50 αν θυμαμαι καλα και ηταν τιγκα στο λαδι..αναγκαστηκα και το γυρισα πισω..ασε που για να φας γκουντυς θα σου φυγει ενα 10ρικο χαλαρα :mad:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για μια ακόμα φορά τα goody's στον περιφερειακό του Ευόσμου διέπρεψαν με την εξυπηρετησή τους...

 

για πες..τι σου εκαναν σημερα??

 

να δω ποτε θα βαλεις μυαλο και 8α σταματησεις να παραγγελνεις απο εκει:p

 

Την καλυτερη εξυπηρετηση την εχω συναντησει στα Goodys στη ΣΕΑ Μεσογειων! Συνηθως δεν εχει πολυ κοσμο και μπορεις να τα παραγγειλεις τηλεφωνικα και να τα ετοιμασουν για να μην περιμενεις. Ετρωγα καλα στην Cosmoline :p :p

 

Eπειδη ξερω τι θα απαντησεις :nagger: :p, σου λεω απο πριν οτι εχεις τρεις επιλογες:

 

1. Αθηνα - Θεσσαλονικη με το Intercity δεν ειναι τιποτα...ισα που προλαβαινεις να διαβασεις ολοκληρο το PCMag :p ! Στο τσακ φτανεις...στο τσακ παιρνεις το μετρο...στο τσακ παιρνεις το Express του ΟΑΣΑ και εφτασες απ'εξω! Καθολου περπατημα και κουραση!

2. Τα παραγγελνω εγω (αντε, τα παραγγελνεις εσυ για να μη το εχεις καημο οτι δεν σου εχουν στειλει ουτε μια σωστη παραγγελια!) και αμεσως τα κλεινω σε αλουμινοχαρτα και τα στελνω με κουριερ Express Θεσσαλονικη.

Απαιραιτητη προυποθεση να μην θες να τα φας εκεινη τη στιγμη!

3. Διακτινιζεσαι απο το σπιτι σου, στα Goodys και τρως με την ησυχια σου. Στο γυρισμο κανεις μια σταση στον Ευοσμο και τους κανεις ανακαινιση στο καταστημα! :D

 

Ακουω... :happy:

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα δοκίμασα τους μεζεδοκεφτέδες.Ήταν χορταστικοί.Πρώτη φορά έφαγα στα Goodys ένα αξιοπρεπές νηστίσιμο πιάτο.

Συνεχίζω βέβαια να θεωρώ κάπως καλύτερο το νηστίσιμο μενού των McDonalds.

 

Ρε DENIOR μια φορά να συμφωνήσουμε καημό το έχω :D

Οι μεζεδοκεφτέδες παίζει να είναι ό,τι χειρότερο έχω φαεί ποτέ στα Goody's.Γενικά από τα νηστίσιμα το μόνο που αξίζει σαν γεύση είναι οι γαρίδες.Όλα τα άλλα μπήκαν μόνο και μόνο για να λένε ότι έχουν και αυτοί νηστίσιμα μενού

 

Ετσι ακριβως..εφαγα σημερα σαλατα Κρητικη και το πιατο με κεφτεδες(λαχανικων) και σιχαθηκα,παντως ειχα παρει πριν κατι μερες και ενα σαντουιτς λαχανικων,το φθηνο με 1.50 αν θυμαμαι καλα και ηταν τιγκα στο λαδι..αναγκαστηκα και το γυρισα πισω..ασε που για να φας γκουντυς θα σου φυγει ενα 10ρικο χαλαρα :mad:

 

 

Εμενα μεζεδοκεφτεδες και σαλατα Κρητης ειναι τα αγαπημενα μου :p

Μα κι εσυ RAVER...σαντουιτς με μελιτζανανες; http://www.myphone.gr/forum/image/icons/icon8.gif

 

Το λενε παντως για το λαδι (δεν ξερω βεβαια αν το περασαν για σαλατα το δικο σου): Χωριάτικο με λαχανικά

Χωριάτικο ψωμί με προζύμι γεμισμένο με ψητά λαχανικά μαριναρισμένα σε ελαιόλαδο, φρέσκια σαλάτα λάχανο, καρότο, μαρούλι φριζέ και σάλτσα πιπεριάς. :O

Link to comment
Share on other sites

McDonalds!! MHN σας πιανει ο πατριωτησμος με τα goodys!!!!

 

Goodys...!! ΜΗΝ σε πιάνει η ξενομανία με τα McDonalds...!!! :rolleyes:

 

 

 

:lol: :lol: :lol:

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Εμενα μεζεδοκεφτεδες και σαλατα Κρητης ειναι τα αγαπημενα μου :p

Μα κι εσυ RAVER...σαντουιτς με μελιτζανανες;

 

Δεν με εφταναν τα λεφτα και προτιμησα το πιο φθηνο..και ετσι την πατησα :(

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

mac donalds einai pragmatika fast food oxi ta goodys.........

apla ma8ate goodys apo mwra paidia gi ayto.....

 

ναι αυτό φταίει "μπαμπά"...:lol:

 

δηλ τα Γκούντις δεν στο φτιάχνουν fast το food; :shifty:

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

ναι αυτό φταίει "μπαμπά"...:lol:

 

δηλ τα Γκούντις δεν στο φτιάχνουν fast το food; :shifty:

Μαλλον εννοει το τα Mac Donalds ειναι πιο πλαστικοποιημενα κ.τ.λ. Στα Goodys εχει μαχαιροπιρουνα, πιατα και αλλες τετοιες "χλιδες".:lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον εννοει το τα Mac Donalds ειναι πιο πλαστικοποιημενα κ.τ.λ. Στα Goodys εχει μαχαιροπιρουνα, πιατα και αλλες τετοιες "χλιδες".:lol:

Akrivws. Mpastardopoihmeno fastfood einai ta goodys.

Original is always better:)

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον εννοει το τα Mac Donalds ειναι πιο πλαστικοποιημενα κ.τ.λ. Στα Goodys εχει μαχαιροπιρουνα, πιατα και αλλες τετοιες "χλιδες".:lol:

 

Aααα! Ολα κι ολα! Εμενα μου αρεσει η πολυτελεια και το δηλωνω! :p

 

Στα Μακ ουτε μπωλακι για τις πατατες δεν σου δινουν :(

Link to comment
Share on other sites

Μα κι εγω προτιμω τα Goodys. Προτιμω πιατακι και πιρουνακι και μπολακι, παρα τα χαρτινα των Mac.:p
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

και τα 2 ωραια ειναι αλλα τα γουδις οσο πανε χειροτερευουν.
█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║© - BEST BEFORE [hopefully] : ███▓▒░░up deʞɔnɟ really░░▒▓███
Link to comment
Share on other sites

Κάτι βάζουν στο Big-Mac... δεν δικαιολογείται... εθισμός...

Goody's για salad-bar πάντως... (αναλόγως το κατάστημα βέβαια... γιατί σε μερικάααα άστα να παν...)

People choose the paths that grant them the greatest rewards for the least amount of effort.
Link to comment
Share on other sites

Μα κι εγω προτιμω τα Goodys. Προτιμω πιατακι και πιρουνακι και μπολακι, παρα τα χαρτινα των Mac.:p

 

Mα αν ειναι δυνατον!

Θυμαμαι που ειχα παει στη Βενετια και οχι μονο δεν διναν πιατα και πιρουνια κανονικα αλλα τα φαγητα τα διναν μονο σε πακετο!!

Και για δισκους ειχαν κατι χαρτονια πεπιεσμενα που στο κεντρο ειχαν μια γουβα που πηγαινε προς τα πανω και απο ολους επεφταν οι κοκα κολες!!!

Θυμαμαι που πεφτει η πρωτη και παει η καημενη η καθαριστρια να σκουπισει...σκουπιζει (ετοιμαζεται να φυγει)...μπλατς...να και η δευτερη (η δικια μου)...παει να σκουπισει παλι...μπλατς...να και αλλη μια απο εναν γιαπωνεζο!

Ειχαμε μεινει και οι τρεις και γελουσαμε σα χανοι!!! :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

goodys!!!εχουν τελειο club και τελειες παπατες!!!πολυ ωραιο κοτοπουλου και τρομερο cheezburger !!:food::food::food::food:

 

 

Α!Το κοτοπουλο τον KFC ειναι:drool::drool::drool::respect::respect:

 

Ευτηχώς εδω και λιγους μηνες τα goodys εχουν delivery και παραγγελνω καθε Παρασκυεη βραδυ!:D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...