Jump to content

Goodys vs. McDonalds


DENIOR
 Κοινοποίηση

Ποια από τις δύο αλυσίδες Fast Food προτιμάτε;  

1.119 members have voted

  1. 1. Ποια από τις δύο αλυσίδες Fast Food προτιμάτε;

    • Goodys
      933
    • McDonalds
      187


Recommended Posts

Πάρε το πιο βρώμικο που θεωρείται το χωριάτικο λουκάνικο φτιαγμένο από νύχια,γεννητικά όργανα,τρίχες και δεν θέλω να συνεχίσω να λέω!

 

πες μου οτι κανεις πλακα σε παρακαλω!!!αν και τρωω σπανια λουκανικα,δε θελω με τιποτα να πιστεψω οτι οταν τρωω χωριατικο λουκανικο,αυτο το πικαντικο με το πρασσο,βαζω στο στομαχι μου νυχι :!:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

10 ευρά για να χορτάσεις στα Goodys?

Πόσα κιλά είσαι?120?

Είμαι 75 κιλά και είμαι γύρω στο 1,86. Δεν νομίζω να θεωρούμαι θρεφτάρι..

Εντάξει αν δεν είναι 10€ και είναι 8 το ίδιο κάνει. Είναι ακριβά.

Sta Goody's me 12 eyro mporoyn aneta na fane 2 atoma.

Ta piata,ta hamburgers,ta faghta ton Goodys mono afros den einai.Einai poly xortastika,opos kai ton McDonalds alloste.

Ναι τρώνε 2 άτομα γιατί η κοπέλα μου δεν θα φάει όπως εγώ, θα φάει ένα cheese και θα χορτάσει. Αν πάνε 2 άντρες, ΟΧΙ ΠΑΙΔΑΚΙΑ, δυστυχώς δεν... Εξαρτάται εσύ τι εννοείς άτομο.Καλά το ότι είναι χορταστικά μάλλον το πες στην βιασύνη σου γιατί δεν νομίζω να συμφωνεί άλλος. Χορταίνεις για λίγη ώρα και είναι καθαρά χημικά σκευάσματα, με ωραία γεύση αλλά είναι αφρός. Φουσκώνεις και μόλις ρευτείς τον αέρα, ξαναπεινάς!!

Kαι νομιζεις οτι το σουβλακι ειναι πιο ''καθαρο'' (ιδιαιτερα αν ειναι γυρος) απο τα Mc και τα Goody's;;

Κανένα από τα fast food δεν είναι καθαρό. Είναι όμως πιο φτηνό και πιο χορταστικό. Και αν δεν σ' αρέσει ο γύρος παίρνεις μπιφτέκι, καλαμάκι και ότι άλλο θέλεις.

Τηγανισμένο με πετρέλαιο!

Μακάρι να ήταν με πετρέλαιο!!! Λάδια shell racing!! Αυτά που διαφημίζει ο Σουμάχερ!!

Link to comment
Share on other sites

Πάντως παίδες η σαλάτα του σεφ στα Γκούντις είναι απίστευτη!

 

Πολλές φορές παίρνω μια για το σπίτι και μετά παίρνω γύρο/μπιφτέκι.

 

Τέλειος συνδυασμός!

Link to comment
Share on other sites

Πάντως παίδες η σαλάτα του σεφ στα Γκούντις είναι απίστευτη!

 

Πολλές φορές παίρνω μια για το σπίτι και μετά παίρνω γύρο/μπιφτέκι.

 

Τέλειος συνδυασμός!

Η σαλάτα του σεφ όσες φορές πήρα, από διάφορα γκούντις και από διαφορετικές πόλεις ήταν τίγκα στο μαρούλι και το κοτόπουλο το έψαχνες με ηλεκτρονικό μικροσκόπιο...

 

:down:

 

Και θα συμφωνήσω με τον kostour ότι θέλεις τουλάχιστον 8 ευρά για να χορτάσεις.

Τις προάλλες πήρα 2 cheese,1 πατατα και 1 κόκα και πήγ 6,5 ευρά. Ήμαρτον.

Link to comment
Share on other sites

πες μου οτι κανεις πλακα σε παρακαλω!!!αν και τρωω σπανια λουκανικα,δε θελω με τιποτα να πιστεψω οτι οταν τρωω χωριατικο λουκανικο,αυτο το πικαντικο με το πρασσο,βαζω στο στομαχι μου νυχι :!:

 

Δυστυχώς δεν κάνω πλάκα. Στα χωριάτικα λουκάνικα μπαίνουν τα υπολείμματα από το κρέας που φαντάσου δεν μπαίνουν ούτε στο γύρο.

Πρώτα είναι το ψαρονέφρι, οι μπριζόλες, τα παϊδάκια κτλ , μετά τα αλαντικά ,μετά ο γύρος και μετά τελευταίο και καταιδρωμένο το λουκάνικο!!

 

Είναι μια μηχανή λοιπόν που παίρνεις τα υπολλείματα και τα βάζεις μέσα από την μία και από την άλλη βγάζει λουκάνικα!

Βεβαίως να αναφέρω οτί αυτό γίνεται στις μεγάλες παραγωγές. Που προτιμάνε τα εστιατόρια,Fast foods κτλ.

Όταν μιλάμε για το χωριάτικο λουκάνικο του παππού μας στο χωριό , εννοείται ότι θα είναι περισσότερο καθαρό ( όχι ότι δεν μπαίνουν και εκεί τα υπολλείματα, απλά είναι περισσότερο ανθρώπινα) και σαφώς πιο γευστικό!

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Καλά μ' αυτά που του λες του ανθρώπου μάλλον χορτοφάγος θα καταντήσει!!! Εγώ πάντως τιμάω που και που το βρώμικο σε κανένα γήπεδο!!
Link to comment
Share on other sites

Η σαλάτα του σεφ όσες φορές πήρα, από διάφορα γκούντις και από διαφορετικές πόλεις ήταν τίγκα στο μαρούλι και το κοτόπουλο το έψαχνες με ηλεκτρονικό μικροσκόπιο...

 

:down:

 

Μάλλον την μπέρδεψες με τη Ceasars:) Η σεφ είναι αυτή με το ζαμπόν, την μαγιονέζα, το τυρί, το αυγό, την ντομάτα κλπ κλπ. Αυτή με το μαρούλι, το κοτόπουλο, το καλαμπόκι, το τυρί, τα φρυγανάκια και το λαδόξιδο είναι η ceasars, και είναι το μόνο υγιεινό πράγμα που μπορείς να φάς στα Goody's. Εγώ μόνο τέτοια τρώω-πια την βρίσκω πεντανόστιμη- άντε και κανένα premier αλλαντικών σε τρελές πείνες.

 

Και θα συμφωνήσω με τον kostour ότι θέλεις τουλάχιστον 8 ευρά για να χορτάσεις.

Τις προάλλες πήρα 2 cheese,1 πατατα και 1 κόκα και πήγ 6,5 ευρά. Ήμαρτον

 

Όντως το έχουν ξεφτιλίσει στις τιμές. Ειδικά οι τιμές στα αναψυκτικά είναι απαράδεκτες. Για μια κοκακόλα μεγάλη θές 2 ευρώ. Έλεος δηλαδή, και είναι και γεμάτες παγάκια και νερό:down:!

Link to comment
Share on other sites

Ναι τρώνε 2 άτομα γιατί η κοπέλα μου δεν θα φάει όπως εγώ, θα φάει ένα cheese και θα χορτάσει. Αν πάνε 2 άντρες, ΟΧΙ ΠΑΙΔΑΚΙΑ, δυστυχώς δεν... Εξαρτάται εσύ τι εννοείς άτομο.Καλά το ότι είναι χορταστικά μάλλον το πες στην βιασύνη σου γιατί δεν νομίζω να συμφωνεί άλλος. Χορταίνεις για λίγη ώρα και είναι καθαρά χημικά σκευάσματα, με ωραία γεύση αλλά είναι αφρός. Φουσκώνεις και μόλις ρευτείς τον αέρα, ξαναπεινάς!!

Pote den moy exei symvei na peinao epeita apo kapoio geyma sta Goodys.

Synhthos etroga ena Richie Double kai mia megalh merida patates.Den xreiazomoyn kati allo.Katanalona ena fysiologiko,xortastiko geyma.

Link to comment
Share on other sites

Pote den moy exei symvei na peinao epeita apo kapoio geyma sta Goodys.

Synhthos etroga ena Richie Double kai mia megalh merida patates.Den xreiazomoyn kati allo.Katanalona ena fysiologiko,xortastiko geyma.

Δεν έχω κανένα λόγο να αμφισβητήσω αυτά που λες, ωστόσο και η δική μου προσωπική εμπειρία από fast food τύπου goodys και mcdonalds δείχνει το αντίθετο.

 

Ποτέ-ανεξάρτητα από το τι παρήγγειλα να φάω-, δεν ένιωσα ότι χόρτασα. Αντίθετα, όταν τρώω πίτσα ή γύρο, με πολύ λιγότερα χρήματα ευχαριστιέμαι φαγητό (αν και τον γύρο τον αποφεύγω τελευταία για τους ίδιους λόγους που δε τρώω πλέον σε mcdonalds/goodys)

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον την μπέρδεψες με τη Ceasars:) Η σεφ είναι αυτή με το ζαμπόν, την μαγιονέζα, το τυρί, το αυγό, την ντομάτα κλπ κλπ. Αυτή με το μαρούλι, το κοτόπουλο, το καλαμπόκι, το τυρί, τα φρυγανάκια και το λαδόξιδο είναι η ceasars, και είναι το μόνο υγιεινό πράγμα που μπορείς να φάς στα Goody's. Εγώ μόνο τέτοια τρώω-πια την βρίσκω πεντανόστιμη- άντε και κανένα premier αλλαντικών σε τρελές πείνες.

Φυσικά και την μπέρδεψα. Πως θα μπορούσα άλλωστε να φάω σαλάτα που δεν περιέχει μεγάλα κομμάτια κρέατος; :lol:

Link to comment
Share on other sites

Pote den moy exei symvei na peinao epeita apo kapoio geyma sta Goodys.

Synhthos etroga ena Richie Double kai mia megalh merida patates.Den xreiazomoyn kati allo.Katanalona ena fysiologiko,xortastiko geyma.

Ακόμα κα έτσι να 'ναι και να κάλυψες την ανάγκη της πείνας σου, έδωσες αρκετά χρήματα. Στο περίπου: 3.50 για το ρίτσι, 2 για τις πατάτες και 2 για την πορτοκαλάδα (γιατί κόκα δεν κάνει καλό :lol: στα παιδιά), βγαίνει περίπου 7,5€. Τώρα +- 1€ δεν κάνει την διαφορά. Με τόσα έτρωγα και εγώ και ο Bayern7 σουβλάκια και πέφταμε τέζα!

Link to comment
Share on other sites

Σαλάτα Μπέλλα από 'ΑΥΛΟΓΥΡΟ' έχετε δοκιμάσει; Σαν την Caesars, αλλά έχει γύρο κοτόπουλο!

 

(Και δεν έχω μετοχές ούτε στα goodys ούτε στον Aυλόγυρο. Προτιμώ γύρο).

http://briefcase.pathfinder.gr/download/csarad/24825/530117/ardas06.jpg

ARDAS FESTIVAL - KASTANIES, EVROS, GREECE

Link to comment
Share on other sites

kostsour said:
Ακόμα κα έτσι να 'ναι και να κάλυψες την ανάγκη της πείνας σου, έδωσες αρκετά χρήματα. Στο περίπου: 3.50 για το ρίτσι, 2 για τις πατάτες και 2 για την πορτοκαλάδα (γιατί κόκα δεν κάνει καλό :lol: στα παιδιά), βγαίνει περίπου 7,5€. Τώρα +- 1€ δεν κάνει την διαφορά. Με τόσα έτρωγα και εγώ και ο Bayern7 σουβλάκια και πέφταμε τέζα!

Kapoies fores h oreksh moy travaei mono hamburger.

Edited by DENIOR
Link to comment
Share on other sites

οταν παιρνω κλαμπ σαντουιτς απο τα γκουντις,τρωω μονο τα τοστακια...τις πατατες απο εκει δεν τις θελω...δεν εχουν καμια σχεση με αυτες που μου αρεσουν :O
Link to comment
Share on other sites

δεν θυμάμαι αν έχω γράψει σε αυτό το site για αυτό το θέμα, καιδεν ξέρω αν το έχετε μάθει.

την τελευταία 5ετοία και λίγο σας λέω, παρουσιάστηκε στην ελλάδα ένα καινούριο είδος κατσαρίδας, "κατσαρίδα εστίας".όπου πρωτοεμφανιστήκανε στα mac donald του Συντάγματος,

Ευτυχώς οι εταιρείες απολύμανσης προμηθευτήκανε με το "έμβολο" όπου πλέον χρησιμοποιείται για την εξόντωση τους.

Τί άλλο να σας πω για να μάθετε τί τρώτε;

Link to comment
Share on other sites

δεν θυμάμαι αν έχω γράψει σε αυτό το site για αυτό το θέμα, καιδεν ξέρω αν το έχετε μάθει.

την τελευταία 5ετοία και λίγο σας λέω, παρουσιάστηκε στην ελλάδα ένα καινούριο είδος κατσαρίδας, "κατσαρίδα εστίας".όπου πρωτοεμφανιστήκανε στα mac donald του Συντάγματος,

Ευτυχώς οι εταιρείες απολύμανσης προμηθευτήκανε με το "έμβολο" όπου πλέον χρησιμοποιείται για την εξόντωση τους.

Τί άλλο να σας πω για να μάθετε τί τρώτε;

 

Κάτσε λίγο...Υπονοείς κάτι ή μας λές ευθέως ότι τα μεταλλαγμένα υπολλείματα φαγητού των Mc Donalds δημιούργησαν αυτό το νέο είδος κατσαρίδας ; :eek:

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

δεν θυμάμαι αν έχω γράψει σε αυτό το site για αυτό το θέμα, καιδεν ξέρω αν το έχετε μάθει.

την τελευταία 5ετοία και λίγο σας λέω, παρουσιάστηκε στην ελλάδα ένα καινούριο είδος κατσαρίδας, "κατσαρίδα εστίας".όπου πρωτοεμφανιστήκανε στα mac donald του Συντάγματος,

Ευτυχώς οι εταιρείες απολύμανσης προμηθευτήκανε με το "έμβολο" όπου πλέον χρησιμοποιείται για την εξόντωση τους.

Τί άλλο να σας πω για να μάθετε τί τρώτε;

:rolleyes::rolleyes::D

Nταξει,παιδια...Το κουρασαμε...

Link to comment
Share on other sites

καλα ετσι κι αλλιως οσοι τρωνε φανατικα μακ ντοναλντς τιποτα δεν τους πτοει :) :D

για πολλα ξερουμε οτι ειναι ανθυγιεινα αλλα συνεχιζουμε να τα τρωμε :rolleyes:

παντως ευχομαι τα 10 και βαλε χρονια που εχω να φαω απο τα μακ ντοναλντς να τα εκατοστησω... :p

Link to comment
Share on other sites

Ας προσθέσω και'γω την γνώμη μου όσον αφορά τα 2 αυτά φαστφουντάδικα.Προτιμώ τα goody's γιατί έχει μεγάλη ποικιλία στα "γρήγορα" φαγητά του και στις σαλάτες σε σχέση με τα mc τα οποία προσφέρονται σε πλαστοκούρες.Κατα τ'άλλα όμως και οι 2 εταιρίες κάνουν κακό σε μας και καλό στις τσέπες των ιδιοκτητών.. :X
http://www.eppforum.org/gkr41/eye2.pngΤα μάτια καθρέφτες και φως της ψυχής..
Link to comment
Share on other sites

Για την "κατσαρίδα εστίας" δεν ξέρω αλλά για την "κατσαρίδα μ******ς" που κάνει παρέα στον κάθε άσχετο στο σπίτι του, που ξεκινάει από ένα chain e-mail του υπολογιστή του..........έχουμε να πούμε πάρα πολλά!Άφήστε μας ρε παιδιά με τις μπαρούφες αυτές!Αν είναι να μιλάμε σοβαρά και όχι με κάθε urban legend που μας μεταφέρουν!

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Για την "κατσαρίδα εστίας" δεν ξέρω αλλά για την "κατσαρίδα μ******ς" που κάνει παρέα στον κάθε άσχετο στο σπίτι του, που ξεκινάει από ένα chain e-mail του υπολογιστή του..........έχουμε να πούμε πάρα πολλά!Άφήστε μας ρε παιδιά με τις μπαρούφες αυτές!Αν είναι να μιλάμε σοβαρά και όχι με κάθε urban legend που μας μεταφέρουν!

 

:lol: :up:

Link to comment
Share on other sites

για το queen στη γλυφαδα ποια ειναι η γνωμη σας?ειναι πλαστικα εκει τα μπεργκερς η πιο ανθρωπινα σε σχεση με μακ ντοναλντς και γκουντις?εχω ακουσει πολυ θετικα αλλα και αρνητικα σχολια... :confused:
Link to comment
Share on other sites

Για την "κατσαρίδα εστίας" δεν ξέρω αλλά για την "κατσαρίδα μ******ς" που κάνει παρέα στον κάθε άσχετο στο σπίτι του, που ξεκινάει από ένα chain e-mail του υπολογιστή του..........έχουμε να πούμε πάρα πολλά!Άφήστε μας ρε παιδιά με τις μπαρούφες αυτές!Αν είναι να μιλάμε σοβαρά και όχι με κάθε urban legend που μας μεταφέρουν!

:w00t: :lol: :w00t: :p

 

για το queen στη γλυφαδα ποια ειναι η γνωμη σας?ειναι πλαστικα εκει τα μπεργκερς η πιο ανθρωπινα σε σχεση με μακ ντοναλντς και γκουντις?εχω ακουσει πολυ θετικα αλλα και αρνητικα σχολια...

Το θεωρώ πολύ πιο ωραίο από τα άλλα δύο φαστφουντάδικα. Έχει πιο γευστικά πιάτα και δεν μοιάζουν τόσο τυποποιημένα. Έχει και κορυφαία βάφλα. Μπορείς να φας μια ντουζίνα και βάλε :p Δεν είμαι από την περιοχή και έτσι δεν έχω ακούσει άσχημα λόγια, αλλά για να συντηρείται τόσα χρόνια (θα γίνει μουσείο σε λίγο :lol: ) ένα μαγαζί το οποίο δεν είναι αλυσίδα δεν νομίζω να είναι και τόσο παράνομο από την άποψη της ποιότητας των φαγητών. Μ' αρέσει και το περιβάλλον χωρίς να είναι κάτι το ιδιαίτερο. Άσχετο: Ωραία είναι και η μπιφτεκούπολη εκεί στην Γλυφάδα. Βέβαια και για τα δύο παραπάνω φαγάδικα πρέπει να πληρώσεις αρκετά, πολύ πιο πολλά από goodys-McDonalds :wacko:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

εχω περασει καποιες φορες απο μπιφτεκουπολη,αλλα δεν ετυχε να καθησω εκει...

(προτιμησα την παγωτομανια,απεναντι απο μπιφτεκουπολη... :D )

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...